Dres reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 14 feb 2020, 18:47

Ma kad je jedna Bjelorusija dobila neki prepoznatljivi dizajn mozemo i mi. Ubaciti barem plave zvijezde na rukavu ili na mjestu gdje stoji grb. Ili one trokute kao kod kosarkasa. Nije da nema mjesta kreativnosti, ali vjerovatno od nasih to niko i ne gura.

Emir_BIH
Postovi: 433
Pridružen/a: 03 jun 2011, 14:05
Lokacija: Komsija.
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Emir_BIH » 14 feb 2020, 18:52

Koliko godina vec diskuzujemo o unikatnim dresovima? I kad smo ih dobili od adidasa? Nismo nijednom. Evo u zadnje vrijeme malo poceli ubacitvati boje zastave itd. Nemoj te previse ocekivati.
Lepa Brena - Mani zemlju koja Bosnu nema.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 14 feb 2020, 19:07

Možda na rukavu bude nešto, neki motivčić pošto vidim da ovi kojima su predstavljeni tu ima nešto.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
emir79
Postovi: 8763
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la emir79 » 14 feb 2020, 21:52

Mislim da bi nas brend No1 sa vise stila odradio dresove. Gdje si Legea kad si nam najpotrebnija :D
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 14 feb 2020, 23:52

Kakve to motive njemacka ima. De manite se ljudi malo
Fini dresovi neka promjene malo i tjt

Drago mi je zboog plavog, to je nasa boja, na kraju mi se ovaj sa lentom i nije dopao bas najbolje
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 15 feb 2020, 01:06

JavierBosnia je napisao/la:
14 feb 2020, 23:52
Kakve to motive njemacka ima. De manite se ljudi malo
Fini dresovi neka promjene malo i tjt

Drago mi je zboog plavog, to je nasa boja, na kraju mi se ovaj sa lentom i nije dopao bas najbolje
Njemacka ima zastavu na dresovima. Nije bas uporedivo, jer ti i ako maknes njihov grb i dalje ces biti siguran da se radi o dresu Njemacke, sto za nas i ne vrijedi bas. Meni bi nesto i u ovom smislu prijalo (samo bez zvijezdi):

slika

Gostujuci da umjesto plave bude bijela, umjesto zute plava ili siva. Gledajuci taj nas gostujuci ne vidim koja je motivacija bila za bijelo-crnu kombinaciju, osim ako nije inspirisana time da nam radna snaga ode upravo u Njemacku :p

Avatar
hurem
Postovi: 8616
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 15 feb 2020, 08:25

Mire, preruzno ti izgleda taj dres :)
Cak i ne lici na dres nego na one majce po pijaci sto se prodaju, bas na isti kalup...ne daju gledati u sebe.

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 15 feb 2020, 09:14

Hrvatima je Nike napravio gostujuci na isti kalup za euro 2012. Jbg, barem ne bi bilo dileme ciji je dres :p Ovako ovaj bijeli koji je izasao bas izgleda kao nasumicna majica nabavljena u sport lifeu sa naljepljenim grbom saveza.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 15 feb 2020, 09:19

slika

NATO projektili oslikani :salut:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Maestro » 15 feb 2020, 11:26

Osim13 je napisao/la:
15 feb 2020, 09:19
slika

NATO projektili oslikani :salut:
Sad ce naredzenje iz laktasa da se srbi iz repke povucu. :rol:

Dobar dres :bih:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 15 feb 2020, 12:05

mire96 je napisao/la:
15 feb 2020, 01:06
JavierBosnia je napisao/la:
14 feb 2020, 23:52
Kakve to motive njemacka ima. De manite se ljudi malo
Fini dresovi neka promjene malo i tjt

Drago mi je zboog plavog, to je nasa boja, na kraju mi se ovaj sa lentom i nije dopao bas najbolje
Njemacka ima zastavu na dresovima. Nije bas uporedivo, jer ti i ako maknes njihov grb i dalje ces biti siguran da se radi o dresu Njemacke, sto za nas i ne vrijedi bas. Meni bi nesto i u ovom smislu prijalo (samo bez zvijezdi):

slika

Gostujuci da umjesto plave bude bijela, umjesto zute plava ili siva. Gledajuci taj nas gostujuci ne vidim koja je motivacija bila za bijelo-crnu kombinaciju, osim ako nije inspirisana time da nam radna snaga ode upravo u Njemacku :p

Smisao za ukus ti je ne los, ne kriminalan, odvratan.

slika

slika

slika

slika

Ne kazem da nisu imali poneki detalj i to su nakcesce bile koja linija crne crvene i zute boje i to je sve. A adidas njemacki prodaju na milione orginal dresova.. zajebi ti to
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 15 feb 2020, 12:09

Pa najveci svjetski klubovi i reprezentacije nose identicnd dresove. Nebitno nike ili adidas, samo boje mijenjaju

slika


slika

slika

slika
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 15 feb 2020, 12:22

Ovaj dres Njemacke je moderna interpretacija dresa Njemacke iz 90' sa Svjetskog Prvenstva u Italiji. Tako da itekako dres ima smisla, i bijeli i zeleni. Ali tesko je to nekim objasniti. Nije to tek tako bijel dres, ima tu dosta simbolike, a simbolike je u tim malim detaljima. To bi isto bilo kad bi se nas dres lanicirao i napravis neke update ljiljane sa modernom tipografijom. Ne moras fakticki ni imati ljiljane, jer mozes imati nesto drugo, ali da je asocijacija jasna.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 15 feb 2020, 12:51

Tristan10 je napisao/la:
15 feb 2020, 12:22
Ovaj dres Njemacke je moderna interpretacija dresa Njemacke iz 90' sa Svjetskog Prvenstva u Italiji. Tako da itekako dres ima smisla, i bijeli i zeleni. Ali tesko je to nekim objasniti. Nije to tek tako bijel dres, ima tu dosta simbolike, a simbolike je u tim malim detaljima. To bi isto bilo kad bi se nas dres lanicirao i napravis neke update ljiljane sa modernom tipografijom. Ne moras fakticki ni imati ljiljane, jer mozes imati nesto drugo, ali da je asocijacija jasna.
da, i cimirot, krunic itd bi obukli taj dres sa ljiljanima ili nekom asocijacijom na ljiljane....sto puta prezvakana tema, zaboravite unikate osim ako to nije nesto u fazonu varte a ako ce to,bolje nista..

npr, onaj bijeli od jucer je meni potaman,jednostavan a lijep.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 15 feb 2020, 12:55

babino je napisao/la:
15 feb 2020, 12:51
Tristan10 je napisao/la:
15 feb 2020, 12:22
Ovaj dres Njemacke je moderna interpretacija dresa Njemacke iz 90' sa Svjetskog Prvenstva u Italiji. Tako da itekako dres ima smisla, i bijeli i zeleni. Ali tesko je to nekim objasniti. Nije to tek tako bijel dres, ima tu dosta simbolike, a simbolike je u tim malim detaljima. To bi isto bilo kad bi se nas dres lanicirao i napravis neke update ljiljane sa modernom tipografijom. Ne moras fakticki ni imati ljiljane, jer mozes imati nesto drugo, ali da je asocijacija jasna.
da, i cimirot, krunic itd bi obukli taj dres sa ljiljanima ili nekom asocijacijom na ljiljane....sto puta prezvakana tema, zaboravite unikate osim ako to nije nesto u fazonu varte a ako ce to,bolje nista..

npr, onaj bijeli od jucer je meni potaman,jednostavan a lijep.
Kad su ga mogli Glavas, Topic, Barbarez vjerujem da oni kojima se i igra za reprezentaciju bi nosili.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 15 feb 2020, 12:57

2020.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 15 feb 2020, 13:10

@Javier Pa taj prvi dres koji si stavio upravo ima obiljezje zastave na sebi. Drugi isto na vratu. Gostujuci crveno-crni su omaz dresovima koje su nosili otprije. Znaci nisu nasumicno takvi kakvi jesu. A svi ti dresovi u drugom postu su ili gostujuci ili treci. Gostujuci Belgije sa ovog prvenstva obican zuti model, ali zato je domaci prilicno distinktivan. PSG je jedno vrijeme na dresu imao Ajfelov toranj. Skotska je imala svoj krst preko domaceg i gostujuceg dresa. Svedska je isto jedno vrijeme imala svoj krst na dresu. To ne mora to biti upadljivo, najbolji primjer Njemacke je sa SP 2002 cini mi se kad im je dres bio klasicno bijel, samo sto su tri zvijezde na grbu bile crno-crveno-zute boje. Vrlo jednostavno, ali opet daje neki identitet. I ne moras se hvatati za slamku one gore majice, to sam pronasao nakon bukvalno pola minute guglanja i samo naveo primjer neke distinktivnosti koja ne mora biti 'nalijepi ljiljan na sredini'. Napisao sam iznad da bi mi bilo kul i da su samo zvijezde poredali na rukavu. To bi sasvim dovoljno bilo da ti dadne dresu nekakav identitet koji nam je uvijek falio. Pogotovo jer bi nam ovo mogao biti dres sa kojim debitujemo na Evropskom prvenstvu.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 15 feb 2020, 13:25

mire96 je napisao/la:
15 feb 2020, 13:10
@Javier Pa taj prvi dres koji si stavio upravo ima obiljezje zastave na sebi. Drugi isto na vratu. Gostujuci crveno-crni su omaz dresovima koje su nosili otprije. Znaci nisu nasumicno takvi kakvi jesu. A svi ti dresovi u drugom postu su ili gostujuci ili treci. Gostujuci Belgije sa ovog prvenstva obican zuti model, ali zato je domaci prilicno distinktivan. PSG je jedno vrijeme na dresu imao Ajfelov toranj. Skotska je imala svoj krst preko domaceg i gostujuceg dresa. Svedska je isto jedno vrijeme imala svoj krst na dresu. To ne mora to biti upadljivo, najbolji primjer Njemacke je sa SP 2002 cini mi se kad im je dres bio klasicno bijel, samo sto su tri zvijezde na grbu bile crno-crveno-zute boje. Vrlo jednostavno, ali opet daje neki identitet. I ne moras se hvatati za slamku one gore majice, to sam pronasao nakon bukvalno pola minute guglanja i samo naveo primjer neke distinktivnosti koja ne mora biti 'nalijepi ljiljan na sredini'. Napisao sam iznad da bi mi bilo kul i da su samo zvijezde poredali na rukavu. To bi sasvim dovoljno bilo da ti dadne dresu nekakav identitet koji nam je uvijek falio. Pogotovo jer bi nam ovo mogao biti dres sa kojim debitujemo na Evropskom prvenstvu.
Bilo bi onda ismijavanja da smo EU.
Kazem trend je takav, da se samo za velike i najveće tu i tamo napravi nešto posebno da se to može prodavati i uzeti milijarde...
Pokazao sam ti i dresove najvecih reprezentacija i klubova da su identični i da se razlikuju po bojama.

I onda kada oni to isfuraju nakon godinu- dvije, onda mi taj šablon dobijemo kao novi dres. Ne treba biti posebno pametan, do prije par mjeseci je saradnja sa Adidasom bila pod znakom pitanja jer nismo sposobni omogućiti fan shop. I onda sklepaju štand u tržnom centru gdje ima jedan dres i to ti je to.

49 reprezentacija svijeta, niko i ništa, nema nas na svjetskim i evropskim smotrama, zašto da se tamo neki dizajner trudi i pravi nešto posebno, da bi to predstavljali pred 7.000 ljudi na bilinom polju protiv Andore, Lihtenstajna ?

Treba biti samo realan, nećemo mi jos dugo to dočekati, i uzivajmo ovako u nekim šablonima, pa nek se mijenja da bar znamo kako koja generacija fudbalera prolazi
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la Maestro » 15 feb 2020, 14:23

Pa i jesmo EU. Barem 2014 na SP-u smo bili EU kad pogledas sastav :rol:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
CityCity
Postovi: 1411
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: Dres reprezentacije BiH

Post Postao/la CityCity » 15 feb 2020, 14:27

Ovaj plavi dres nikakav,zastario i ružnjikav.Bijeli nešto bolji ali u najboljem slučaju prosjek.Adidas loša opcija.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Hansestadt i 29 gostiju.