FK Mladost DK

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 26 feb 2020, 00:11

UstanikSBII je napisao/la:
25 feb 2020, 23:37
Vidim očekujete pobjedu što je naravno sportski svatko se nada najboljem za svoj tim! Što se Širokog tiče trener će sigurno napasti sa svim raspoloživim snagama! Znači nema od ranije Bagarića, Matića i Jovića ... Al sigurno da će Angelo (dao gol u zadnjem kolu protiv Borca) biti zamjena u napadu.

Vjerovatno sastav Širokog mogao bi biti

Zlomislić na vratima ... Zadnja linija Cipetić, Barišić, Radeljić, Nikić, sredina Enin (trebao bi biti spreman) Pervan, Ćorić, Hrkać, Jurilj(možda čak i Jurić) napad Angleov. Moguće i da Hrkać ode na štopera a recimo Stanić uskoči u sredinu al sigurno solidna ekipa. Vjerujem da će dosta zavisti od vremena stavlja kišu koliko sam upratio nadam se da će teren izdržati da se može koliko toliko igrati.
Teren je u odličnom stanju, ima izvrsnu drenažu i može bez problema izdržati konstantnu kišu tokom utakmice. Ako bude umjerena kiša super, znači bit će lopta brža, a samim tim i vjerovatno zanimljivija utakmica.

Angelo, to je onaj drugi gol glavom? Odličan igrač.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 26 feb 2020, 11:20

Dedic i Hiros se vracaju. Papiri su eto navodno sredjeni Fanimu i Mirkovu. Da ne pravim neke svoje zelje sa sastavom vjerovatno cemo opet gledati bukvica na golu i delu na krilu.
Sta je sa krovom koliko vidim gotovi su radovi na grbavici?

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la UstanikSBII » 26 feb 2020, 11:35

FKMLADOSTDK je napisao/la:
26 feb 2020, 00:11
UstanikSBII je napisao/la:
25 feb 2020, 23:37
Vidim očekujete pobjedu što je naravno sportski svatko se nada najboljem za svoj tim! Što se Širokog tiče trener će sigurno napasti sa svim raspoloživim snagama! Znači nema od ranije Bagarića, Matića i Jovića ... Al sigurno da će Angelo (dao gol u zadnjem kolu protiv Borca) biti zamjena u napadu.

Vjerovatno sastav Širokog mogao bi biti

Zlomislić na vratima ... Zadnja linija Cipetić, Barišić, Radeljić, Nikić, sredina Enin (trebao bi biti spreman) Pervan, Ćorić, Hrkać, Jurilj(možda čak i Jurić) napad Angleov. Moguće i da Hrkać ode na štopera a recimo Stanić uskoči u sredinu al sigurno solidna ekipa. Vjerujem da će dosta zavisti od vremena stavlja kišu koliko sam upratio nadam se da će teren izdržati da se može koliko toliko igrati.
Teren je u odličnom stanju, ima izvrsnu drenažu i može bez problema izdržati konstantnu kišu tokom utakmice. Ako bude umjerena kiša super, znači bit će lopta brža, a samim tim i vjerovatno zanimljivija utakmica.

Angelo, to je onaj drugi gol glavom? Odličan igrač.
Da to je taj igrač. Vidjet ćemo biće zanimljiva utakmica šteta što nema TV prijenosa.
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8042
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Rigoletto » 26 feb 2020, 12:31

Wolffire je napisao/la:
26 feb 2020, 11:20
Dedic i Hiros se vracaju. Papiri su eto navodno sredjeni Fanimu i Mirkovu. Da ne pravim neke svoje zelje sa sastavom vjerovatno cemo opet gledati bukvica na golu i delu na krilu.
Sta je sa krovom koliko vidim gotovi su radovi na grbavici?
Hiros od 1.minute? Zasto biber ne igra?
goveđigulašmajka

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 26 feb 2020, 12:37

Rigoletto je napisao/la:
26 feb 2020, 12:31
Wolffire je napisao/la:
26 feb 2020, 11:20
Dedic i Hiros se vracaju. Papiri su eto navodno sredjeni Fanimu i Mirkovu. Da ne pravim neke svoje zelje sa sastavom vjerovatno cemo opet gledati bukvica na golu i delu na krilu.
Sta je sa krovom koliko vidim gotovi su radovi na grbavici?
Hiros od 1.minute? Zasto biber ne igra?
Ne vjerujem da ce biti od prve minute ako Pezer bude ok. Mislim da ce sredinu ciniti Pezer, Mirkov i Dedic. Hiros i Bega rotacija.
Nemam pojma sta je sa Biberom osim manjka kvalitete.

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 26 feb 2020, 14:08

Wolffire je napisao/la:
26 feb 2020, 12:37
Rigoletto je napisao/la:
26 feb 2020, 12:31
Wolffire je napisao/la:
26 feb 2020, 11:20
Dedic i Hiros se vracaju. Papiri su eto navodno sredjeni Fanimu i Mirkovu. Da ne pravim neke svoje zelje sa sastavom vjerovatno cemo opet gledati bukvica na golu i delu na krilu.
Sta je sa krovom koliko vidim gotovi su radovi na grbavici?
Hiros od 1.minute? Zasto biber ne igra?
Ne vjerujem da ce biti od prve minute ako Pezer bude ok. Mislim da ce sredinu ciniti Pezer, Mirkov i Dedic. Hiros i Bega rotacija.
Nemam pojma sta je sa Biberom osim manjka kvalitete.

Zašto se Bukvić forsira ne znam, svi kontamo da je Vela kvalitetniji, ali onaj početnički lapsus Vele protiv Veleža mu nije ni najmanje trebao.
Totalno neozbiljno i nezainteresovano je djelovao.
Pezer je imao povredu lista protiv Slobode, ali vjerovatno će kao i Isaković, biti spreman za Široki.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 26 feb 2020, 14:23

FKMLADOSTDK je napisao/la:
26 feb 2020, 14:08
Wolffire je napisao/la:
26 feb 2020, 12:37
Rigoletto je napisao/la:
26 feb 2020, 12:31


Hiros od 1.minute? Zasto biber ne igra?
Ne vjerujem da ce biti od prve minute ako Pezer bude ok. Mislim da ce sredinu ciniti Pezer, Mirkov i Dedic. Hiros i Bega rotacija.
Nemam pojma sta je sa Biberom osim manjka kvalitete.

Zašto se Bukvić forsira ne znam, svi kontamo da je Vela kvalitetniji, ali onaj početnički lapsus Vele protiv Veleža mu nije ni najmanje trebao.
Totalno neozbiljno i nezainteresovano je djelovao.
Pezer je imao povredu lista protiv Slobode, ali vjerovatno će kao i Isaković, biti spreman za Široki.
Vela jest imao onaj kiks protiv Veleza ali je i Bukvic. Mislim uviejrili smo se u Veline kvalitete sto se ne može reći za nesigurnog Bukvica.

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 26 feb 2020, 14:34

Zašto se Bukvić forsira ne znam, svi kontamo da je Vela kvalitetniji, ali onaj početnički lapsus Vele protiv Veleža mu nije ni najmanje trebao.
Totalno neozbiljno i nezainteresovano je djelovao.
Pezer je imao povredu lista protiv Slobode, ali vjerovatno će kao i Isaković, biti spreman za Široki.
[/quote]
Vela jest imao onaj kiks protiv Veleza ali je i Bukvic. Mislim uviejrili smo se u Veline kvalitete sto se ne može reći za nesigurnog Bukvica.
[/quote]

Koji je onda razlog Bukvićevog forsiranja, zašto je Vela na klupi?
Ne znam, čudna mi je ovo situacija.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 26 feb 2020, 15:06

FKMLADOSTDK je napisao/la:
26 feb 2020, 14:34
Vela jest imao onaj kiks protiv Veleza ali je i Bukvic. Mislim uviejrili smo se u Veline kvalitete sto se ne može reći za nesigurnog Bukvica.
Koji je onda razlog Bukvićevog forsiranja, zašto je Vela na klupi?
Ne znam, čudna mi je ovo situacija.
[/quote]

Pa imali smo isto već jednom kad je tražio pare sto su mu dužni pa znamo kako se završilo a i Bistri ima svoju ulogu tu.

aneks
Postovi: 211
Pridružen/a: 15 feb 2018, 15:12
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la aneks » 26 feb 2020, 15:23

Mislim da je velic lakse povrijeđen i zbog toga nije branio. I laik vidi da je sigurniji od bukvica, to sto je primio onakav gol svakom se moze desiti i to nebi trebao biti razlog njegovog ne igranja. Idemo napunit stadion i pobjediti.

aneks
Postovi: 211
Pridružen/a: 15 feb 2018, 15:12
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la aneks » 26 feb 2020, 15:27

Velic
Nikolic. Isak nikolic. (sadiku) Bajic



Mirkov

Fanimo. Pezer. Maric

Hiros

Zakaria

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 26 feb 2020, 15:27

"Iz kluba očekuju svaki dan da krenu radovi". Nažalost, moramo se naviknuti na ovakve informacije!
Hantraga je napisao/la:
26 feb 2020, 11:54
U Hrvatskoj postoji vrlo jasan pravilnik, pa su i stadioni koji inače nisu čemu na finom nivou. Prvo, svi imaju savršenu travu, reflektore, semafore i mjesta za novinare i lože. Nažalost, niko ne vidi koliko je to bitno danas. Opet kažem, dođeš na stadion u Doboj Kaknju, koji je još kao pozitivan primjer u posljednjih par godina, a stolice su ko iz drugog svjetskog rata, a loža je kao ograđen srednji dio na tribini gdje su stavili podguze. To je smiješno.
Pošto sam čuo da krov neće biti ništa specijalno, niti da će se praviti loža, onda bi lijepo bilo kad bi zamijenili stolice, ako ne sad, onda na ljetnoj pauzi.

Ne znam jeste li bili ovih dana na stadionu, čuo sam da su u groznom stanju! Valjda će ih očistiti do utakmice sa Širokim. :hmmmmm:
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 26 feb 2020, 16:17

L' Imperator je napisao/la:
26 feb 2020, 15:27
"Iz kluba očekuju svaki dan da krenu radovi". Nažalost, moramo se naviknuti na ovakve informacije!
Hantraga je napisao/la:
26 feb 2020, 11:54
U Hrvatskoj postoji vrlo jasan pravilnik, pa su i stadioni koji inače nisu čemu na finom nivou. Prvo, svi imaju savršenu travu, reflektore, semafore i mjesta za novinare i lože. Nažalost, niko ne vidi koliko je to bitno danas. Opet kažem, dođeš na stadion u Doboj Kaknju, koji je još kao pozitivan primjer u posljednjih par godina, a stolice su ko iz drugog svjetskog rata, a loža je kao ograđen srednji dio na tribini gdje su stavili podguze. To je smiješno.
Pošto sam čuo da krov neće biti ništa specijalno, niti da će se praviti loža, onda bi lijepo bilo kad bi zamijenili stolice, ako ne sad, onda na ljetnoj pauzi.

Ne znam jeste li bili ovih dana na stadionu, čuo sam da su u groznom stanju! Valjda će ih očistiti do utakmice sa Širokim. :hmmmmm:
Stolice su u gorznom stanju vec odavno. Ocistit ce se ako Legija napravi kakvu akciju. Od kluba citaj bistrog ocekivati da nesto organizuje nema sanse.
Ako se vec krov napravi onda bi bilo fino i da se stolice promijene. Manje ce biti izlozene vremenskim uslovima pa ce i manje da propadaju.
Sa nekim minimalnim sretstvima bi se mogla dovesti tribina u red.
Evo nek sve ove bordo stolice prebace na tribinu iza gol. Na ovoj glavnoj ukinti prvi red i prosirit stepenicu da se napravi malo siri prilaz tribini. Skinuti po jedan red uz stepenice i prosiriti stepenice. U ovom djelu sto onu zovu loza staviti stolice na preklapanje. I da napraviti neku finu grafiku sa stolicama ili sve jednobojne bez ovih glupsoti kao sada. Uz krov i reflektore imali bismo pristoju tribinu. Ovako sami beton i malo plastike.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 27 feb 2020, 00:30

Plan je da FK „Mladost“ koji dostojanstveno predstavlja Kakanj u najvećem nogometnom rangu takmičenja u BiH dobije reflektore i natkrivenu tribinu na svom stadionu kojeg svi mi koji volimo Kakanj i kakanjski sport osjećamo svojim. U ovim aktivnostima Općina Kakanj daje punu podršku.
Još samo da krene! Ove godine! Nadam se!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la Wolffire » 27 feb 2020, 11:59

Ne bi mi mrsko da prebrojim zapadna tibina ima cca 1950 sjedalica. Velez je svoje preklopne stolice plaćao 80 KM. Da urade čitav zapad ne bi bila neka investicija da ne pričam da samo lozu urade.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 27 feb 2020, 15:22

Wolffire je napisao/la:
11 feb 2020, 15:43
Gotovi radovi. :tokralju: :ljepota:
slika
Ne treba im ništa bolje od ovog. Ova varijanta s betonskom konstrukcijom bi ih bar duplo jeftinije izašla. Beton mogu besplatno dobiti od TC, a ostatak para uložiti u ostale radove. Ovu ložu da izgrade, kapacitet bi se malo smanjio, ali bi tribina dobila novu dimenziju. Na njoj ima mjesta za snimatelje, unutra postaviti neke udobne sjedalice, a okolo sva u staklu da bude.

Glavni cilj kluba u budućnosti će biti stvaranje i prodaja igrača. Znači, sve više će ti na utakmice dolazi skauti, menadžeri i ostale "face", pa napravite onda nešto da se ljudi mogu udobno smjestiti.

Ono što je SIGURNO je da će kriteriji za par godina biti puno strožiji i da će sve ove stvari o kojima pričamo morati napraviti. (ako budu u najvišem rangu)

Pa zašto onda to ne uraditi odmah, kad se već ima u planu nešto raditi?!
#samoRudar #zauvijek

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 27 feb 2020, 22:08

Sve je to ok. kada je na papiru, ali jedna ovakva betonska greda bi bila teška cca 6 tona, što znači da bi morala imati s leđa izuzetno gabaritan stub koji bi morao biti temeljen na dubini dubljoj od temeljenja tribine + greda bi morala biti prednapregnuta + potpora sa čeličnim sajlama s gornje strane grede, kao osigurač. Izvodljivo, ali bi bilo dobro skupo. Staklo o kojem je riječ, mora biti kaljeno + lamilirano, radi sigurnosnih razloga. Cijena kaljenog jednoslojnog debljine 5 mm cca 400,00 KM/m2, a u ovom slučaju mora biti dvostruko + folija između + nosači. Lijepo je ovo, ali potrebno je brdo love.
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 28 feb 2020, 01:02

Ne razumijem se plaho u te stvari. Nekako mi se logično čini da bi betonska varijanta jeftinije izašla, a po tom tvom izgleda i ne bi. Nije bitno!

Ono što sam rekao, sigurno nije bezveze. Kao što su reflektori obavezni od sljedeće sezone, tako će biti i VIP loža, PRESS loža, TV studio i sve ostalo što je prije dvadest i više godina bilo normalno na evropskim stadionima. I VAR će doći, sigurno.

Sve sam ovo rekao i ljudima u klubu, i kažu da imaju podršku načelnika i da će Općina i ubuduće nastaviti podržavati infrastrukturne radove na stadionu. Možda nešto i bude od toga.

Nego, da ne ulazimo bez veze dalje u raspravu, jer ni onih najavljenih radova, ni na vidiku, a mi nešto ovdje.. :mrgreen:

Hajmo malo o utakmici protiv Širokog. Evo, po mom mišljenju, najbolje što Mladost ima i kako bih ja volio da izađu na teren u subotu:

--------------------------------------Velić--------------------------------------------

---------------------M.Nikolić/Isaković------Sadiku----------------------
---N.Nikolić-------------------------------------------------------Dujmović--

-------------------------------------Mirkov------------------------------------------
----------------------Hiroš-----------------------Pezer---------------------------
-------------------------------------Dedić--------------------------------------------

--------------------------------------------------------Atajić-------------------------
---------------------Fanimo---------------------------------------------------------
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la L' Imperator » 28 feb 2020, 01:53

Svaka čast! :clap:
✅VAŽNO JE ISTAĆI DA SE U 2020.GODINI PREMA USVOJENIM PROGRAMIMA OČEKUJE OKO 5 MILIONA KM ULAGANJA U INFRASTRUKTURU NA PODRUČJU NAŠE OPĆINE A IZ BUDŽETA OPĆINE, I TO:
🟢- Putna infrastruktura =3 miliona KM (42 putna pravca - 80% ruralni razvoj)
🟢- Nova led rasvjeta =0.5 miliona KM (20MZ - ruralni razvoj)
🟢- Zgrade socijalnog stanovanja, zgrade za stambeno zbrinjavanje roma, rekonstrukcija krova na obdanište, rekonstrukcija vrelovoda JP Grijanje, nabavka dvije nadogradnje za kamione JP Vodokom, reflektori FK Mladost, ambulanta Krševac, rekonstrukcija prostorija hitne pomoći, Azil za pse..) =1,5 milion KM
#samoRudar #zauvijek

Avatar
FKMLADOSTDK
Postovi: 1091
Pridružen/a: 08 jun 2015, 13:37
Lokacija: Doboj/Kakanj
Kontakt:

Re: FK Mladost DK

Post Postao/la FKMLADOSTDK » 28 feb 2020, 08:40

Napokon imamo Načelnika koji je vrh, ćini mi se da nije pristrasan i opterečen nekakvim nebitnim kompleksima, te da posmatra grad i opštinu kao jednu cjelinu, što je jedino ispravno.
Neminovno je da će se morati ispuniti infrastrukturna obaveza koja je propisana od strane saveza i to su za sada prioriteti kluba. Ubacivanje u infrastrukturne projekte izgradnje reflektora, od strane Načelnika i Opštinskog vijeća je za svaku pohvalu, te je ova investicija i neophodna ukoliko želimo da naš predstavnik igra utakmice PL u svom gradu, a ne u nekim drugim gradovima.

Kaknju je također, neophodno da ima adekvatan sportsko-rekreativni kompleks, koji će zadovoljavati barem minimalne propisane norme, a prostor oko stadiona Mladosti je idealan i najbolji za to. Kasnimo sa realizacijom ovog projekta, ali evo, makar se pokrećemo sa mrtve tačke planiranjem sredstava za prioritete. Nakon krova i reflektora, po meni je prioritet izgradnja šetališta desnom obalom Bosne i spajanje grada sa stadionom, te kupovina otpada od Džanga, radi produženja saobraćajnice i izrada prilaza prostoru iznad stadiona. Naravno, tu ostaje i rješavanje još par privatnih parcela i jednog dijela rudničke zemlje, te zaokruživanje sve u jednu cjelinu na kojoj bi se osim bazena (otvoreni + zatvoreni) trebali napraviti i drugi sportski sadržaji (osim standardnih sportova, idealane uslove bi imao i jedan kajakaški klub : )
Parking je tu, prostor je tu, ali nakon kupovine zemljišta ostaje još pribaviti novac za realizaciju.
Izradom idejnog arhitektonsko-građevinskog projekta izgleda kompleksa, te projekta finansijske procjene isplativosti, mogu se uključiti zainteresirani privatni investitori koji bi ulaganjem svog novca za izgradnju određenih, njima interesantnih dijelova kompleksa, dobili koncesiju korištenja tih dijelova na određeni dio godina. Druga opcija je uzeti kredit i sve sam isfinansirati (mislim na opštinu Kakanj).
Mladost prezire posljedice, i u tome je njezina snaga.
Hajmo-Hajde-Svi-u-Napad.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Gifron i 10 gostiju.