Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
disara
Postovi: 68
Pridružen/a: 27 dec 2012, 00:08
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la disara » 23 feb 2020, 20:17

jasmin10 je napisao/la:
23 feb 2020, 13:34
Da li bi uzeli Kiu Ced novu sa 7 godina garancije ili nekog polovnog audija, VW i slicno ?
Kontam opet novo je novo, ali Audi je audi. :D
Znam da zovu budalama ljude koji uzimaju auto tipa Kia, iako je novo.

Imas na YT kanal Dino DIY, doktor neki iz Tuzle, ima Kiu Ceed i imas par klipova o tome sto je napustio njihovu garanciju.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Tesnjak1991 » 23 feb 2020, 21:29

disara je napisao/la:
23 feb 2020, 20:17
jasmin10 je napisao/la:
23 feb 2020, 13:34
Da li bi uzeli Kiu Ced novu sa 7 godina garancije ili nekog polovnog audija, VW i slicno ?
Kontam opet novo je novo, ali Audi je audi. :D
Znam da zovu budalama ljude koji uzimaju auto tipa Kia, iako je novo.

Imas na YT kanal Dino DIY, doktor neki iz Tuzle, ima Kiu Ceed i imas par klipova o tome sto je napustio njihovu garanciju.
Isto sam mu htio napisati, lik je fino u par videa opisao tu garanciju i kako je to kod njega išlo. Inače, ima dobrih videa.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jelle » 24 feb 2020, 05:40

Lik napustio garanciju da bi mogao on cackat po autu i snimat za yt ...niko ne napusta garanciju ako je laik o autima ...

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la KEC » 29 feb 2020, 22:07

I ovo je Bosna i Hercegovina...
Jednosmjerna ulica frajer se kontra parkirao na pješačkom prelazu....
slika

slika
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 01 mar 2020, 00:07

disara je napisao/la:
23 feb 2020, 20:17
jasmin10 je napisao/la:
23 feb 2020, 13:34
Da li bi uzeli Kiu Ced novu sa 7 godina garancije ili nekog polovnog audija, VW i slicno ?
Kontam opet novo je novo, ali Audi je audi. :D
Znam da zovu budalama ljude koji uzimaju auto tipa Kia, iako je novo.

Imas na YT kanal Dino DIY, doktor neki iz Tuzle, ima Kiu Ceed i imas par klipova o tome sto je napustio njihovu garanciju.
Neko ko ne zna nista oko auta i popisa se po garanciji tako sto ce avlijaneru otic da bi ustedio koji dinar je hajvan.

Ne pada mi napamet da radim male i velike servise na autu. Nisam majstor kao ni vecina ljudi i ne petljam se u stvari koje nisu moj Fach.

:kafa:
Aljegri, out!

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JoeBleck » 04 mar 2020, 15:39

Pozdrav ,

Posto sam sa autima malo edukovaniji od prosjecne zene , imam pitanje na koje mi treba par misljenja.

Imam opciju kupovine Clia 1.5 dci 2013model i Aurisa 4D4 2.0 -2009
Ako cemo uzeti relevatnu tacku da su oba vozila u istom stanju , po vasoj procjeni koje je bolje za kupiti,jeftinije za odrzavati,sigurnije,potrosnja i hajmo reci taj faktor uzitka voznje.
Imam pohvale na racun 1.5Dci ali jos vece za ovu toyotu.
Clio je presao 130000
Toyota 180000

Kada se rade veliki servisi, kada je ocekivan orvi ulog....

Cisto okvirno pa onda idu kod majstora na dizalicu.

Hvala

Avatar
Sage
Postovi: 5339
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sage » 04 mar 2020, 15:47

JoeBleck je napisao/la:
04 mar 2020, 15:39
Pozdrav ,

Posto sam sa autima malo edukovaniji od prosjecne zene , imam pitanje na koje mi treba par misljenja.

Imam opciju kupovine Clia 1.5 dci 2013model i Aurisa 4D4 2.0 -2009
Ako cemo uzeti relevatnu tacku da su oba vozila u istom stanju , po vasoj procjeni koje je bolje za kupiti,jeftinije za odrzavati,sigurnije,potrosnja i hajmo reci taj faktor uzitka voznje.
Imam pohvale na racun 1.5Dci ali jos vece za ovu toyotu.
Clio je presao 130000
Toyota 180000

Kada se rade veliki servisi, kada je ocekivan orvi ulog....

Cisto okvirno pa onda idu kod majstora na dizalicu.

Hvala
Neces ni s jednim pogrijesit.

Ja ti mogu pohvalit ovaj 1.5dci jer imam Megana 2011 godina. Veliki servis u Citroenu u Tz me izasao oko 460km. Trosi ko upljac a moze potegnut. Doduse ne kao 2.0 ali ide.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 04 mar 2020, 17:07

JoeBleck je napisao/la:
04 mar 2020, 15:39
Pozdrav ,

Posto sam sa autima malo edukovaniji od prosjecne zene , imam pitanje na koje mi treba par misljenja.

Imam opciju kupovine Clia 1.5 dci 2013model i Aurisa 4D4 2.0 -2009
Ako cemo uzeti relevatnu tacku da su oba vozila u istom stanju , po vasoj procjeni koje je bolje za kupiti,jeftinije za odrzavati,sigurnije,potrosnja i hajmo reci taj faktor uzitka voznje.
Imam pohvale na racun 1.5Dci ali jos vece za ovu toyotu.
Clio je presao 130000
Toyota 180000

Kada se rade veliki servisi, kada je ocekivan orvi ulog....

Cisto okvirno pa onda idu kod majstora na dizalicu.

Hvala
Koji motor Clia, imas 1.5 od 70 te 90 konja. Ovaj prvi je kenja glede ubrzanja.

Interval velikog servisa je svakih 150 000 km.

Sto se Toyote tice, uvijek mozemo pricati o paleti top pouzdanih motora. Iako su Japanci poznati po benzincima msm da i ovaj dizelas kotira visoko. Taj 2.0 D4D pored Aurisa ugradjivao se u Toyotu Avensis, Corollu te Verso.

Auris 2.0 ima lanac umjesto zupcastog sto je prednost iako i tu imas nekih intervala koje ce ti u servisu reci.

Inace zbog kubikaze 2.0 skuplja ti je putarina kod registracije + sama registracija uopce zbog vise konja.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JoeBleck » 04 mar 2020, 17:32

Asteriks je napisao/la:
04 mar 2020, 17:07
JoeBleck je napisao/la:
04 mar 2020, 15:39
Pozdrav ,

Posto sam sa autima malo edukovaniji od prosjecne zene , imam pitanje na koje mi treba par misljenja.

Imam opciju kupovine Clia 1.5 dci 2013model i Aurisa 4D4 2.0 -2009
Ako cemo uzeti relevatnu tacku da su oba vozila u istom stanju , po vasoj procjeni koje je bolje za kupiti,jeftinije za odrzavati,sigurnije,potrosnja i hajmo reci taj faktor uzitka voznje.
Imam pohvale na racun 1.5Dci ali jos vece za ovu toyotu.
Clio je presao 130000
Toyota 180000

Kada se rade veliki servisi, kada je ocekivan orvi ulog....

Cisto okvirno pa onda idu kod majstora na dizalicu.

Hvala
Koji motor Clia, imas 1.5 od 70 te 90 konja. Ovaj prvi je kenja glede ubrzanja.

Interval velikog servisa je svakih 150 000 km.

Sto se Toyote tice, uvijek mozemo pricati o paleti top pouzdanih motora. Iako su Japanci poznati po benzincima msm da i ovaj dizelas kotira visoko. Taj 2.0 D4D pored Aurisa ugradjivao se u Toyotu Avensis, Corollu te Verso.

Auris 2.0 ima lanac umjesto zupcastog sto je prednost iako i tu imas nekih intervala koje ce ti u servisu reci.

Inace zbog kubikaze 2.0 skuplja ti je putarina kod registracije + sama registracija uopce zbog vise konja.
Hvala na odgovorima kao i kolegi @Sage

Nazalost 55kw je.

Ne znam sta da uzmeM do 10000km da Vam budem iskren.
Ne bi velikog potrosaca i ladju jer mi treba flexibilno auto po gradu i hajmo reci reprezentativno koje bi koristio i u poslovne komercijalne svrhe.

Fabia 2012 1.6 TDI ?

Hvale mi taj motor i to auto ali je nekako “golo” sa opremom i nije neka ljepota.Clio na kojeg imam pik je prava ljepotica, auris pun opremom i elegantan.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Fantasista » 04 mar 2020, 17:34

Ma Toyota buraz, kakav Renault raspali.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 04 mar 2020, 18:20

Ne bi velikog potrosaca i ladju jer mi treba flexibilno auto po gradu i hajmo reci reprezentativno koje bi koristio i u poslovne komercijalne svrhe.
Vidi ovaj 1.5 od 55kw jeste los u medjuubrzanjima ali ako ti ne smeta 14.3 do 100 km/h te obrtni od 200 Nm, onda je ovaj Clio pravi izbor za tebe.

Imas Corsu D 1.3 (Fiatov motor) onda gore pomenutu Fabiu 1.6...

Ako zelis jeftino za odrzavanje tacnije bez turbine, plivajuceg zamajca itd. a da nije dizelas imas i Toyotu Yaris 1.3 vvti benzinac, prosjecne potrosnje 6.5l. Gledaj modele godista od 2007. gdje su regulisane sve mane.

Ja sam npr. tip za vise kubika i moje misljenje da je bolje kupiti nesto vecu kubikazu jer na solidnu snagu dobijes rastereceniji motor. Ipak, sve se svodi na odrzavanje te da naletis na provjerenu marku, e onda si miran narednih godina, naravno uz ulaganja, jer kako stari kazu, u mehanizaciju uvijek moras ulagati. :mrgreen:

Sretno sa izborom. :salut:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JoeBleck » 04 mar 2020, 23:39

Asteriks je napisao/la:
04 mar 2020, 18:20
Ne bi velikog potrosaca i ladju jer mi treba flexibilno auto po gradu i hajmo reci reprezentativno koje bi koristio i u poslovne komercijalne svrhe.
Vidi ovaj 1.5 od 55kw jeste los u medjuubrzanjima ali ako ti ne smeta 14.3 do 100 km/h te obrtni od 200 Nm, onda je ovaj Clio pravi izbor za tebe.

Imas Corsu D 1.3 (Fiatov motor) onda gore pomenutu Fabiu 1.6...

Ako zelis jeftino za odrzavanje tacnije bez turbine, plivajuceg zamajca itd. a da nije dizelas imas i Toyotu Yaris 1.3 vvti benzinac, prosjecne potrosnje 6.5l. Gledaj modele godista od 2007. gdje su regulisane sve mane.

Ja sam npr. tip za vise kubika i moje misljenje da je bolje kupiti nesto vecu kubikazu jer na solidnu snagu dobijes rastereceniji motor. Ipak, sve se svodi na odrzavanje te da naletis na provjerenu marku, e onda si miran narednih godina, naravno uz ulaganja, jer kako stari kazu, u mehanizaciju uvijek moras ulagati. :mrgreen:

Sretno sa izborom. :salut:
A sta je sa ovim benzincima 1.4 i 1.6 recimo ovog Aurisa ?
Odrzavanje?
Jel podoban za ugradnju plina recimo.

Hvala ti na odgovorimo i azurnosti :)

Sto se Clia tice ,ja sam do sada vozio 1.9tdi Pola i svjestan sam da je ovo slow motion za ono , naucen sam na jace motore ali eto.Mozda je benzinac sa atestom rjesenje :D

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 05 mar 2020, 09:12

Ugradnjom plina ces ostati bez nekoliko KS + skratit ces zivotni vijek ventila (iako ne drasticno). Druga stvar, veliko pitanje kakvi su ovi vvti motori u tom pogledu.

Toyotini benzinci su nevjerovatno pouzdani pa tako i atmosferac kubikaze 1.6. od 124 ks. Motor je dugotrajan, iako ne bas startan ali robustan, odlican za nase uvjete. Dalje, kvalitetan ovjes itd. Kombinovana potrosnja ti je oko 7.5l, sto znaci da u gradu izadje oko 9 ali ga mozes spustiti na otvorenom tik ispod 6l, zbog specificne konstrukcije ventila.

U porodici imam dva benzinca, oba atmosferca (istina VW) i vjeruj da se uopce ne obazirem na potrosnju jer sam zadovoljan ostalim stavkama pocev od troskova odrzavanja, dostupnosti dijelova, trajnosti istih, kvalitetom.

Japanci postavljaju standarde kada je u pitanju pouzdanost pocev od komplikovane i zahtjevne elektronike.

Ne bih ugradio plin u bezninca kada bi isti ostao jedini nacin da pokrenem motor. Nista protiv onih koji koriste pomenuti.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 05 mar 2020, 09:20

JoeBleck je napisao/la:
04 mar 2020, 15:39
Pozdrav ,

Posto sam sa autima malo edukovaniji od prosjecne zene , imam pitanje na koje mi treba par misljenja.

Imam opciju kupovine Clia 1.5 dci 2013model i Aurisa 4D4 2.0 -2009
Ako cemo uzeti relevatnu tacku da su oba vozila u istom stanju , po vasoj procjeni koje je bolje za kupiti,jeftinije za odrzavati,sigurnije,potrosnja i hajmo reci taj faktor uzitka voznje.
Imam pohvale na racun 1.5Dci ali jos vece za ovu toyotu.
Clio je presao 130000
Toyota 180000

Kada se rade veliki servisi, kada je ocekivan orvi ulog....

Cisto okvirno pa onda idu kod majstora na dizalicu.

Hvala
Kod oba auta gledaj da nisu bijele boje, da nisu kupljeni u Kramaru,Clio da nema dvoja vrata.okvirno gledaj gepek da li je zadnja klupa izbacivana jer su to pretezno teretna auta vani bila. Najbolje bi bilo gledat neku sivu ili malo neobicniju boju,izbjegavat obavezno bijelu pa i crnu i crvenu jer su 90% teretni.
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la enobarca » 05 mar 2020, 09:48

Sta fali kramaru, 2 auta kupljena kod njih, nikakvih problema, jedno je prodano, drugo evo sestu godinu ide :mrgreen: znam da su imali neku onu aferu sa vracanjem kilometraze, ne znam sta je sa tim bilo.Kako god ja mislim da 90 % tih auto kuca vraca kilometrazu, a vjerovatno nista bolje stanje nije ni vani kad kupujes auto, isti **** il bosanac il svabo, obojica ce gledati da sto lakse prodaju pa ce sakriti realno stanje.
@Asteriks moze li se provjeriti je li kilometraza vracena, slabo se ja kontam u to sve a cini mi se da sam cuo nekad da ima neka provjera :)

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 05 mar 2020, 09:54

enobarca je napisao/la:
05 mar 2020, 09:48
Sta fali kramaru, 2 auta kupljena kod njih, nikakvih problema, jedno je prodano, drugo evo sestu godinu ide :mrgreen: znam da su imali neku onu aferu sa vracanjem kilometraze, ne znam sta je sa tim bilo.Kako god ja mislim da 90 % tih auto kuca vraca kilometrazu, a vjerovatno nista bolje stanje nije ni vani kad kupujes auto, isti **** il bosanac il svabo, obojica ce gledati da sto lakse prodaju pa ce sakriti realno stanje.
@Asteriks moze li se provjeriti je li kilometraza vracena, slabo se ja kontam u to sve a cini mi se da sam cuo nekad da ima neka provjera :)
Limuzine su bila sluzbeni ili taxi vozila u proslom zivotu,Fordovi i manja Francuska auta su teretna. Zato kazem za Clia da se izbjegava kramar, najbolje bi bilo u GumiM pogledat.
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la enobarca » 05 mar 2020, 09:58

StrikeWarzone je napisao/la:
05 mar 2020, 09:54
enobarca je napisao/la:
05 mar 2020, 09:48
Sta fali kramaru, 2 auta kupljena kod njih, nikakvih problema, jedno je prodano, drugo evo sestu godinu ide :mrgreen: znam da su imali neku onu aferu sa vracanjem kilometraze, ne znam sta je sa tim bilo.Kako god ja mislim da 90 % tih auto kuca vraca kilometrazu, a vjerovatno nista bolje stanje nije ni vani kad kupujes auto, isti **** il bosanac il svabo, obojica ce gledati da sto lakse prodaju pa ce sakriti realno stanje.
@Asteriks moze li se provjeriti je li kilometraza vracena, slabo se ja kontam u to sve a cini mi se da sam cuo nekad da ima neka provjera :)
Limuzine su bila sluzbeni ili taxi vozila u proslom zivotu,Fordovi i manja Francuska auta su teretna. Zato kazem za Clia da se izbjegava kramar, najbolje bi bilo u GumiM pogledat.
Aha, nisam znao za to, onda su moji imali srece kad su kupovali tamo :mrgreen: znam samo ako hoces zamjenu kod kramara da se ne isplati, toliko spuste cijenu tvog auta da je to smijesno, razumijem da je u zamjeni manje para ali oni pretjeruju.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 05 mar 2020, 10:04

@Asteriks moze li se provjeriti je li kilometraza vracena, slabo se ja kontam u to sve a cini mi se da sam cuo nekad da ima neka provjera
Sto se tice polovnjaka koji cirkulisu nasim trzistem, to je zestoko komplikovan, da kazem skoro nemoguc proces.

Jedini ispravan nacin da vidis koliko je tvoje vozilo otprilike preslo je pracenje servisa, ali validnih. Npr. automobil proizveden 2006. te od 2009. u vlasnistvu xy osobe. Ta osoba odrzava auto u provjerenom servisu gdje imas pecate malih/velikih servisa koji se rade na odredjenim intervalima.

Nazalost i tu se rade manipulacije pocev od laznih servisnih knjizica, pecata, potplacenih majstora...

Najvaznije ti je provjeriti opce stanje vozila, izmjeriti kompresiju motora, detaljan pregled komponenti tipa - ovjesa, kocionog sistema, upravljackog sistema te odraditi preventivne zamjene remenja (ili kontrole lanca ako nema zupcasti).

Imas situaciju dva ista automobila, jedan presao 500k drugi npr. 300k ali ovaj prvi u mnogo puta boljem stanju.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la StrikeWarzone » 05 mar 2020, 10:37

enobarca je napisao/la:
05 mar 2020, 09:58
StrikeWarzone je napisao/la:
05 mar 2020, 09:54
enobarca je napisao/la:
05 mar 2020, 09:48
Sta fali kramaru, 2 auta kupljena kod njih, nikakvih problema, jedno je prodano, drugo evo sestu godinu ide :mrgreen: znam da su imali neku onu aferu sa vracanjem kilometraze, ne znam sta je sa tim bilo.Kako god ja mislim da 90 % tih auto kuca vraca kilometrazu, a vjerovatno nista bolje stanje nije ni vani kad kupujes auto, isti **** il bosanac il svabo, obojica ce gledati da sto lakse prodaju pa ce sakriti realno stanje.
@Asteriks moze li se provjeriti je li kilometraza vracena, slabo se ja kontam u to sve a cini mi se da sam cuo nekad da ima neka provjera :)
Limuzine su bila sluzbeni ili taxi vozila u proslom zivotu,Fordovi i manja Francuska auta su teretna. Zato kazem za Clia da se izbjegava kramar, najbolje bi bilo u GumiM pogledat.
Aha, nisam znao za to, onda su moji imali srece kad su kupovali tamo :mrgreen: znam samo ako hoces zamjenu kod kramara da se ne isplati, toliko spuste cijenu tvog auta da je to smijesno, razumijem da je u zamjeni manje para ali oni pretjeruju.
U sustini citavo trziste ti je takvo kod nas. Nije to samo kod Kramara ali oni bas preovladavaju u tome.
Najbolje bi bilo otici tamo naci neko novije a malo udareno vozilo s manjom kilometrazom, dovesti ovdje ga srediti i imati auto za sebe. Opcepoznato je da nasi po Europi ciste otpade a ovdje prodaju pod "novo" sudeci po cijenama. U redu je zaradit hiljadu na autu ali lupat cifre po 5.000 vise od realne cijene je apsurd.
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Heller » 05 mar 2020, 14:04

Asteriks je napisao/la:
05 mar 2020, 10:04

Imas situaciju dva ista automobila, jedan presao 500k drugi npr. 300k ali ovaj prvi u mnogo puta boljem stanju.
Ma ti prelazi ne znače puno, imam konu 22 godine mezar, al joj ke tetka od 45 avion 😉
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1, Paromlinac, tobaccos, VensanKasel i 43 gosta.