Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 01 feb 2020, 16:36

Drape je napisao/la:
01 feb 2020, 16:31
Pitaju Šumana na FTV u kakvom sastavu ćemo igrati protiv Rumunije a on: "Mi imamo taj kostur koji imamo" :hmmmmm:
To je to! kuknjava kuknjava

Zato i nema diskusija na temi "reprezentacija", a ni onih 'trollova i botova' branilaca lika i dijela 'veličanstvenog Bilala" !!!
Tugo moja... Šta ćemo bez Boesena? :o :o
Bosno moja poharana....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 01 feb 2020, 16:39

Fagus501 je napisao/la:
01 feb 2020, 16:35
Trigger je napisao/la:
01 feb 2020, 16:27
Primjećujem ne baš beznačajnu "zanimljivost"!
Tema je reprezentacija BiH ali se preusmjerila (namjero ili ne?) na polemiku koja je danas najmanje važna za našu reprezentaciju - klubovi, pojedini igrači i njihove karijere, ect.!
Zašto?
Nije valjda zbog toga da se, de facto, ne raspravlja o budućim utakmicama (pretkvalifikacije baraža i ev.baraž) protiv Rumunije?
Smatram da je mnogo važnija diskusija i mišljenja o predstojećim (historijskim :mrgreen: ) utakmicama, selektoru, selektiranju igrača, pripremama i ostalim pitanjima koja su striktno povezana za predstojeće utakmice.

Zar je više bitno je l' Terzić šuter ili 'specijalista odbrane' (svi danas znamo šta je - penzioner), Harmandić (šta on znači za reprezentaciju danas itd. ?
Da li se ovim diskusijama odvlači pažnja i lukavo 'ostavlja na miru' Bilal Šuman i njegova reprezentacija?

Niko ne postavlja pitanje s kojim igračima ćemo protiv Rumuna - ili smo već 'oguglali' na sve pa unaprijed znamo da Bilal neće ništa mijenjati, a ne čeka nas baš tako lagan 'posao' ako neki tako misle. Jedino što je izvjesno (ali možda se predomisli :roll: ) je oproštaj Toromanovića, ali i vjerovatno vraćanje Nuića kao 2. krilo uz očajnog Ovčinu!?

B.Burić, Grahovac (Ahmetašević ?) - Ovčina, Nuić, Haseljić, Predragović (Vražalić?), Vranješ, S.Burić, Prce, Terzić, Vegar, Mandić, Perić (Tarabokija?), Karačić, Panić i Malinović
je li ovo Šumanovih sigurnih 16, uz neke dileme (u zagradama)?

Da li to znači da neće biti mjesta za Hamidovića ?
Da ne pišem o drugim mlađim igračima umjesto ovih 'dokazanih đuturuma', ali svi će (ili većina) kasti: pa sada je bitan rezultat - gdje ćeš rizikovati sa podmlađivanjem!

Eto, ja ne mislim tako, mislim da se nekima treba definitivno zahvaliti i na vrijeme uigravati 'novu-remontovanu' ekipu, ali poznavajući logiku i "stručnost Bilal & Co - sumnjam.

Vratite se temi, pustite više te priče i 'prepucavanja' o pojedinim igračima i klubovima, uz obaveznu prateću 'dozu nacionalizma i šovinizma'.
Hvala, pozdrav
Upravu si Suman i dalje pliva sa lažnim igračima i napravio je privatnu reprezetaciju gdje Terza određuje ko valja i nevalja.Vazno je dace Mirko Herceg i dalje biti tu da nasljedi Prcea
Da, u pravu si. Zaboravih M.Hercega - umjesto koga li će? - a kako i ne bih zaboravio tako beznačajnog igrača za reprezentaciju BiH! :crazy:
Bosno moja poharana....

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 19 feb 2020, 19:30

Buric izluđuje Pick Szeged, vazan mec za Flensburg u LP.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54246
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 20 feb 2020, 22:06

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će svoju utakmicu predbaraža za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije igrati u Sarajevu, u dvorani Ramiz Salčin, saopćeno je iz Rukometnog saveza naše zemlje.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 21 feb 2020, 13:36

MortemHz je napisao/la:
20 feb 2020, 22:06
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će svoju utakmicu predbaraža za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije igrati u Sarajevu, u dvorani Ramiz Salčin, saopćeno je iz Rukometnog saveza naše zemlje.
Ipak u Bugojnu, što je svakako bolja opcija nego Mojmilo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54246
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 21 feb 2020, 13:39

Raonffa je napisao/la:
21 feb 2020, 13:36
MortemHz je napisao/la:
20 feb 2020, 22:06
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će svoju utakmicu predbaraža za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije igrati u Sarajevu, u dvorani Ramiz Salčin, saopćeno je iz Rukometnog saveza naše zemlje.
Ipak u Bugojnu, što je svakako bolja opcija nego Mojmilo.
:thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 25 feb 2020, 13:35

i tako Šuman ostaje selektor...
Ništa od podmlađivanja nažalost , još godinu / dvije ćemo imati najstariju Reprezentaciju u Evropi...

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 26 feb 2020, 10:27

Ženska juniorska rukometna repka se okupila u Hađičima.Igrale tekmu sa RK Iliđa. U medijima ništa kao da nepostoje.,, PATRIOTSKE,, Grude obaraju okupljanje povlače svoje igračice dan ranije kao trebaju im za pripremu prvenstvene utakmice. Kolika je njihova minutaža u prvenstvenim utakmicama ocijenite sami. Kontra efekat- Krivaja PATRIOTSKI takođe povlači svoje igračice sa istim obrazloženjem kao Grude. Neko se potrudi da ih okupi. Isprosi sredsta i ispadne glup. Naravno reakcija saveza i struke ne postoje. Sve je O.K. i normalno.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2020, 12:26

no rules je napisao/la:
25 feb 2020, 13:35
i tako Šuman ostaje selektor...
Ništa od podmlađivanja nažalost , još godinu / dvije ćemo imati najstariju Reprezentaciju u Evropi...
Ako nas Rumunija preslusa u aprilu mislim da cak ni Suman vise sam sebi nece moc' opravdat' 'postarivanje' ... vjerujem da u sljedece kvale ulazimo bez penzionera ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 26 feb 2020, 13:06

DaVinci je napisao/la:
26 feb 2020, 12:26
no rules je napisao/la:
25 feb 2020, 13:35
i tako Šuman ostaje selektor...
Ništa od podmlađivanja nažalost , još godinu / dvije ćemo imati najstariju Reprezentaciju u Evropi...
Ako nas Rumunija preslusa u aprilu mislim da cak ni Suman vise sam sebi nece moc' opravdat' 'postarivanje' ... vjerujem da u sljedece kvale ulazimo bez penzionera ...
Ništa od toga privatna reprezetacija Sumana ostaje ista ove veterane će nasjedati Mirko Herceg i Vegar.Tako da ništa se neće promjeniti ne brinite

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2020, 13:38

Fagus501 je napisao/la:
26 feb 2020, 13:06
DaVinci je napisao/la:
26 feb 2020, 12:26
no rules je napisao/la:
25 feb 2020, 13:35
i tako Šuman ostaje selektor...
Ništa od podmlađivanja nažalost , još godinu / dvije ćemo imati najstariju Reprezentaciju u Evropi...
Ako nas Rumunija preslusa u aprilu mislim da cak ni Suman vise sam sebi nece moc' opravdat' 'postarivanje' ... vjerujem da u sljedece kvale ulazimo bez penzionera ...
Ništa od toga privatna reprezetacija Sumana ostaje ista ove veterane će nasjedati Mirko Herceg i Vegar.Tako da ništa se neće promjeniti ne brinite
To je i logicno, nece vadit igrace iz naftalina pored igraca koje vec 4 godine trenira i slijepo im vjeruje ... nek se Prce, Karacic i co. oproste a na njihova mjesta nek ulete Herceg, Peric i co. a na njihova mjesta nek ulete neki skroz novi i eto ti hijerarhija shift oliti 'podmladjivanje' ... od Sumija skroz dosta do nekog novog selektora ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 26 feb 2020, 15:26

Došlo do promjene na mjestu predsjednika Rukometnog saveza BiH, a po rotaciji Marinka Umičevića naslijedio je Slobodan Zadro.

Zna li neko,ko je ovaj :shifty:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 26 feb 2020, 17:42

Salih1984 je napisao/la:
26 feb 2020, 15:26
Došlo do promjene na mjestu predsjednika Rukometnog saveza BiH, a po rotaciji Marinka Umičevića naslijedio je Slobodan Zadro.

Zna li neko,ko je ovaj :shifty:
Slobodan Zadro- bio reprezentativac Jugoslavije

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 27 feb 2020, 03:29

terra je napisao/la:
26 feb 2020, 17:42
Salih1984 je napisao/la:
26 feb 2020, 15:26
Došlo do promjene na mjestu predsjednika Rukometnog saveza BiH, a po rotaciji Marinka Umičevića naslijedio je Slobodan Zadro.

Zna li neko,ko je ovaj :shifty:
Slobodan Zadro- bio reprezentativac Jugoslavije
Slobodan Zadro, igrao za Velež, leskovčku Dubočicu ( jednu prvoligašku sezonu 1977/78) i Mehaniku-Metković s kojom je odigrao jednu prvoligašku sezonu: 1979/80.

Nema vjerodostojnih podataka da je igrao za reprezentaciju.
Jedino se na portalu "Metković" (juni 2019.g) spominje taj podatak (reprezentativac!) prilikom proslave 40-ogodišnjice ulaska "Mehanike" u Prvu ligu Jugoslavije

U Arhivi jugoslavenske rukometne reprezentacije nema tog podatka!?

PS:
Slobodan Zadro je već bio u Upravnom odboru RS BiH i augusta 2019. se 'povukao' /napustio (bojkot) iz UP RS BiH, zajedno sa ostalim hrvatskim predstavnicima N.Hercegom, D.Grbavcem i Z.Trlinom!? :roll:
Bosno moja poharana....

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 27 feb 2020, 22:45

Ukoliko izabranici Bilala Šumana opravdaju ulogu favorita i u dvomeču u aprilu nadigraju Rumuniju, u baražu će im potencijalni protivnici biti Slovenija, Njemačka, Portugal, Švedska, Austrija, Mađarska, Bjelorusija, Island, Češka i Francuska.

Žrijeb će biti obavljen 9. marta u Beču. Prve utakmice baraža se igraju od 5. do 7. juna, a uzvrati od 9. do 11. juna.

Svjetsko prvenstvo se igra od 15. do 31. januara 2021. u Egiptu.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

ovisnik
Postovi: 1109
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 28 feb 2020, 18:53

Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građen, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 29 feb 2020, 00:22

ovisnik je napisao/la:
28 feb 2020, 18:53
Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građan, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.
Bravo! Ipak bih dodao i Malinovića, Ahmetaševića i Klisa... :clap:

Ali!
"Billy von Schumann" je i dalje selektor, tako da nema šanse za objektivne želje i pametnu reprezentativnu strategiju, nažalost... kuknjava
Bosno moja poharana....

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 06 mar 2020, 11:38

Bez Haseljića. Znači, koga sposobnog na desno krilo? U kakvom je stanju Predragović? On bi trebao biti taj valjda.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 06 mar 2020, 15:18

baltazar7 je napisao/la:
06 mar 2020, 11:38
Bez Haseljića. Znači, koga sposobnog na desno krilo? U kakvom je stanju Predragović? On bi trebao biti taj valjda.
Postao/la ovisnik » 28 feb 2020, 18:53
Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građen, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.
:?:
Bosno moja poharana....

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 06 mar 2020, 19:33

Trigger je napisao/la:
06 mar 2020, 15:18
baltazar7 je napisao/la:
06 mar 2020, 11:38
Bez Haseljića. Znači, koga sposobnog na desno krilo? U kakvom je stanju Predragović? On bi trebao biti taj valjda.
Postao/la ovisnik » 28 feb 2020, 18:53
Svi potencijalni protivnici u baražu su jači od nas, kakvu god ekipu sastavili, mi jednostavno nemamo kvalitet da prođemo tako jake protivnike. Češka i Austrija su za nijansu slabije od ostalih mogućih protivnika, a i oni su realno bolji od nas. Zbog navedenih razloga trebalo bi krenuti sa mlađim igračima, dati im pravu šansu i uigravati za naredne kvalifukacije EP gdje iz grupe idu dvije reprezentacije, čine je i za nas veća šansa za prolaz.Hamidović, Vukšić, Stjepanović, Lončar, Građen, Bojić, Hadžić, Keškić... trebaju dobiti pravu priliku i uz braću Burić, Haseljića, Predragovića, Vranješa, Panića, Perića, Tarabokiu, činiti novu selekciju BiH.
:?:
Misli na ovaj baraž, zbog povrede Haseljića.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.