San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 mar 2020, 03:39

I jos jedna stvar....

Koliko god DDR bio generalno dobar ove sezone, na ljeto ga se MORAMO rijesiti.Em ne odgovara rosteru, em covjek ne zna igrati od lopte i ne zna igrati kad nije jasno 1.opcija.

Zadnjih par tekmi smo se odmakli od toga da zavisimo od njegovih 20tak poena i odmah je u padu igre,pa se desi da lik veceras odigra poluvrijeme gdje ima 0 poena i gdje je uzeo samo 2 i to losa suta.

Za covjeka kojeg placamo 28mil?Nedopustivo!!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 mar 2020, 04:40

3min do kraja, sumnjiv faul se svira na Sabonisu, Backy skace za challenge, idiot ga naravno ne trazi, ceka da Sabonis ubaci bacanje pa traz timeout.


Pa kakav idiot majko rodjena! :rol:

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 03 mar 2020, 09:43

Nemoj se plaho sekirat'.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 mar 2020, 00:11

Gregg Popovich will miss tonight's Spurs-Hornets game due to personal business.

Tim Duncan will serve as the Spurs head coach tonight in place of Pop. :ljepota: :ljepota:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 mar 2020, 01:51

Keldon Johnson je strasan. :ljepota:

Stvarno su nam mladi igraci svi solidni,ali ne mogu da dodju do izrazaja od veterana koji se nepotrebno forsiraju.

Koji god veteranski ku.rac udje, to odmah ide ispucavanje.Od Forbesa, Gaya, Belinellia,pa i Millsa.To samo kos vidi. :evil: :evil:

Kad dodas tu jos suteve DDRa i LMAa, pravo je cudo da nekako White i Murray imaju 10p u prosjeku.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 04 mar 2020, 02:07

NEZALAGANJE je napisao/la:
04 mar 2020, 01:51
Keldon Johnson je strasan. :ljepota:

Stvarno su nam mladi igraci svi solidni,ali ne mogu da dodju do izrazaja od veterana koji se nepotrebno forsiraju.

Koji god veteranski ku.rac udje, to odmah ide ispucavanje.Od Forbesa, Gaya, Belinellia,pa i Millsa.To samo kos vidi. :evil: :evil:

Kad dodas tu jos suteve DDRa i LMAa, pravo je cudo da nekako White i Murray imaju 10p u prosjeku.
Ovo se vec moze gledati, kada uvijek na terenu imaju dva dobra defanzivna beka, puno poena se primilo zato sto nema centra, al bekovi igraju presing na loptu i kradu lopte bas dobro.

kemo10
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 maj 2010, 03:06
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la kemo10 » 04 mar 2020, 03:13

Sa kakvom petorkom Tim zatvara utakmicu, ucenik je nadmasio ucitelja.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 mar 2020, 19:41

Sezona je generalno losa za nas, ali makar Dejounte postaje ono sto ocekujemo da ce biti...




Nije ni cudo da ovaj napredak u razvoju stize pred kraj sezone s obzirom da za puni oporavak od povrede koju je imao trebaju 2 godine.

Dejounte Murray ranks 8th in field goal percentage (48.9%) of the 74 players to attempt at least 100 midrange shots so far this season.
That's better than Donovan Mitchell, Damian Lillard, Devin Booker, Bradley Beal, Kawhi Leonard, Russell Westbrook and Jimmy Butler.

Usput, ni veceras nema LMAa,Belinellia i Poeltla, a to znaci vise minuta za mlade igrace. :ljepota: :ljepota:

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 07 mar 2020, 02:51

75 za poluvrijeme od Brooklyna. Nema dalje od ovoga.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 mar 2020, 03:58

YaSSaL je napisao/la:
07 mar 2020, 02:51
75 za poluvrijeme od Brooklyna. Nema dalje od ovoga.
Makar su mladi igrali veceras.To je jedino bitno.

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 07 mar 2020, 06:38

NEZALAGANJE je napisao/la:
06 mar 2020, 19:41
Sezona je generalno losa za nas, ali makar Dejounte postaje ono sto ocekujemo da ce biti...




Nije ni cudo da ovaj napredak u razvoju stize pred kraj sezone s obzirom da za puni oporavak od povrede koju je imao trebaju 2 godine.

Dejounte Murray ranks 8th in field goal percentage (48.9%) of the 74 players to attempt at least 100 midrange shots so far this season.
That's better than Donovan Mitchell, Damian Lillard, Devin Booker, Bradley Beal, Kawhi Leonard, Russell Westbrook and Jimmy Butler.

Usput, ni veceras nema LMAa,Belinellia i Poeltla, a to znaci vise minuta za mlade igrace. :ljepota: :ljepota:
nisi trebao postavljati,odma te je demantovao :mrgreen:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 mar 2020, 11:18

Jedna utakmica ne znaci nista.Amplitude se desavaju. ;)

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 07 mar 2020, 11:38

NEZALAGANJE je napisao/la:
07 mar 2020, 11:18
Jedna utakmica ne znaci nista.Amplitude se desavaju. ;)
ma znam,samo onako kazem :)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 mar 2020, 11:52

lumani je napisao/la:
07 mar 2020, 11:38
NEZALAGANJE je napisao/la:
07 mar 2020, 11:18
Jedna utakmica ne znaci nista.Amplitude se desavaju. ;)
ma znam,samo onako kazem :)
Sinoc je imao losu partiju zbog svoje neodlucnosti i to je problem koji on i White izgleda imaju.Murray je sinoc na startu promasio nekoliko suteva i onda poceo oklijevati i odbijati OTVORENE suteve.Onda mu je neko rekao da mora sutirati, pa je poceo uzimati lose suteve i desi se ono sto se desilo.

Cim White i on igraju sa veteranima, kao da pokusavaju da nisu njima na putu, da se "ne zamjere", sto bi se reklo.I to je jos jedna stvar koju zamjeram Popu.On je krivac za takvo stanje, jer ovi mladi MORAJU biti nositelji, ma kakvi oni bili.
Al jok, kako napisah nedavno, svaka veteranska ku.rcina koja udje ili je vec u petorci, tako i pocne da se ispucava, tako da tu mladi ostaju u medjuprostoru plus ih za svaki los sut ceka Popovo klupiranje.Nimalo lako za igrati s takvom uzicom.

Sinoc sam se bas naljutio i na Whitea.Poceo je zadnju cetvrtinu sa sve mladim igracima oko sebe i onda se odjednom pretvorio u Jordana.Sasuo je 10p u 3min, napadao obruc, uzimao trojke bez imalo oklijevanja( obicno mu je to zadnja opcija) i pokazao po ko zna koji put, da zna.
I onda se covjek pita, pa zasto tako ne igras svaki put??
Krajnje je vrijeme da pokaze Millsu, Forbesu, Belinelliu i Gayu da je on druga dimenzija za njih trenutno i da ce dobiti suteve, kad ON to odluci na parketu.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 07 mar 2020, 21:55

Ne bole me ni amplitude, ni porazi, ni sta ja znam...ali kad protivnik nakon prve cetvrtine ima 41 poen, pa nakon druge 75 i nakon trece 120...sve i da se radi o savrsenom spoju Jordanovih Bullsa i GSWa iz posljednjih sezona prije tekuce...a ne o je.be.nim Netsima...dodje mi da zarafalam po mahali sve redom.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 mar 2020, 21:58

Iako jos uvijek imamo teoretske sanse za PO i ekipa se jos uvijek bori za isti, licno sam vec poceo gledati draft prospekte koji bi nam odgovarali i koje bi mozda mogli draftati u junu.
Razlog za takvo nesto je cinjenica da i dalje igramo jako slabo, da Pop nista ne mijenja( vec smo u fazi sezone kad je i kasno za takvo nesto),a i povrede su nas pocele sustizati.Sve lose vijesti za eventualno 8.mjesto i hvatanje POa.

Zbog svega navedenog, danas cu napisati nesto o momku kojeg sam gledao nekoliko tekmi na koledzu, koji mi je zapao za oko, a evo veceras vidim i da ga tankathon slotira kao naseg pika na poziciji 11(pozicija sa koje biramo po trenutnom plasmanu).

Prije svega, moram istaci da je najveca potreba nasem rosteru SF/PF pozicija.Mi nemamo bukvalno nikog ko moze iole usporiti najbolje SFove lige, a da ironija bude veca, to je pozicija na kojoj igraju najbolji igraci lige.Tako da, ukoliko na draftu budemo birali nesto izvan ovoga, tacno ih sve treba poslati u pm. :twisted: Natrpali smo se na PG i SG pozcijama, pa se onda igraci poput DDRa i Walkera guraju na SF kao konstantu ili White stalno cuva igrace koji su i visi i fizicki jaci od njega, sto nikako nije dobro, po meni. Na C racunam da cemo produziti Poeltla, pa ne vidim neke potrebe ni tu.

Moje prve 3 zelje na nastupajucem draftu, bez nekog posebnog reda, su Onyeka Okongwu (atletski mocan PF igrac, vec sada fantastican defanzivac koji je svakim danom sve bolji), Obi Toppin (zbog svoje 22 godine vjerovatno i najspremniji NBA igrac na ovogodisnjem draftu i decko moze bukvalno sve.Fantasticna gradja,visina, fizicke predispozicije, sut, ma sve) i Deni Avdija ( odlican all around potencijal koji bi nam itekako koristio).Sva 3 ova igraca su projecirana da budu top 10 pikovi. Dakle, izvan naseg dometa, tako da, ako ne padnu nize, ja bih se fokusirao na decka cije je ime ISAAC OKORO.

Radi se o momku koji je vjerovatno najbolji 2 way prospekt ovogodisnjeg drafta i koji je ogroman radnik.Nesto sto mi posebno cijenimo.Igra fantasticnu odbranu, jako je snazan, atletski mocan, ima dobru visinu i dobar je skakac na oba kraja parketa.Sve ono sto nama treba.Ofanzivno, njegova igra trenutno lici na igru naseg Keldona Johnsona.Dobro napada obruc,zavrsava kroz kontakt, ali sut mora biti i bolji i konstantniji.

Uostalom, njegov profil je slijedeci:
6’6 athletic wing … Solid length with a 6’8.5 wingspan and 8’4.5 standing reach … Powerful build. Good strength in both upper and lower body. Plays physical and finishes through contact … Good slasher. High-level and explosive athlete. Effortless leaping ability and reliable finisher, especially in transition. Good body control. Soft touch inside with either hand … Doesn’t force his scoring. Averaged 17.7 points per game at 54% FG% over the Nike EYBL in 2018 … Unselfish and a solid passer. Averaged 4.3 assists to 2 turnovers per game over the Nike EYBL in 2018 … Good versatility and effort as a defender. Sticks to his man when defending on the ball. Moves quick laterally and consistently gets into a defensive stance, also does a good job switching. Averaged 1.6 steals per game over the Nike EYBL in 2018. Averaged 1.6 steals per game at the U17 World Cup in 2018 … Good shot blocker for a wing, uses timing and vertical. Averaged 1.3 blocks per game over the Nike EYBL in 2018 … Good rebounder on both ends especially for a wing. Uses elevation to secure boards. Averaged 8.9 rebounds (3.3 offensive) per game over the Nike EYBL in 2018 …

U pogledu mana, tu su one standardne na kojima nas staff odlicno radi (sut, bolja forma istog, kontrola lopte, dodatni razvoj ofanzivnog arsenala...).

Nekoliko klipova o njemu:






Decko je je.bena zvijer!! :cool: :cool: Zaista se nadam da cemo se uspjeti docepati jednog od cetvorice pomenutih.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 09 mar 2020, 01:05

Cleveland nastavlja gdje je Brooklyn stao.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 mar 2020, 01:51

Samo nek nas trpaju, uz opciju da mladi igraju dobro.To je jedino bitno.
Evo i PHX dobio veceras.Mozda bi se i mogao uhvatiti top 10 pik. :cool:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 mar 2020, 03:14

Trpaju nas ljudi cijelu tekmu i onda na samom kraju, u egalu, idiot konacno upari Whitea i Murraya ne bi li dobio tekmu...
Kur.cina Pop, kur.cina!! :oops: :oops:

Dobar poraz, mladi izgledali dobro.Idemo dalje.

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 09 mar 2020, 09:29

NEZALAGANJE je napisao/la:
07 mar 2020, 21:58
Iako jos uvijek imamo teoretske sanse za PO i ekipa se jos uvijek bori za isti, licno sam vec poceo gledati draft prospekte koji bi nam odgovarali i koje bi mozda mogli draftati u junu.
Razlog za takvo nesto je cinjenica da i dalje igramo jako slabo, da Pop nista ne mijenja( vec smo u fazi sezone kad je i kasno za takvo nesto),a i povrede su nas pocele sustizati.Sve lose vijesti za eventualno 8.mjesto i hvatanje POa.

Zbog svega navedenog, danas cu napisati nesto o momku kojeg sam gledao nekoliko tekmi na koledzu, koji mi je zapao za oko, a evo veceras vidim i da ga tankathon slotira kao naseg pika na poziciji 11(pozicija sa koje biramo po trenutnom plasmanu).

Prije svega, moram istaci da je najveca potreba nasem rosteru SF/PF pozicija.Mi nemamo bukvalno nikog ko moze iole usporiti najbolje SFove lige, a da ironija bude veca, to je pozicija na kojoj igraju najbolji igraci lige.Tako da, ukoliko na draftu budemo birali nesto izvan ovoga, tacno ih sve treba poslati u pm. :twisted: Natrpali smo se na PG i SG pozcijama, pa se onda igraci poput DDRa i Walkera guraju na SF kao konstantu ili White stalno cuva igrace koji su i visi i fizicki jaci od njega, sto nikako nije dobro, po meni. Na C racunam da cemo produziti Poeltla, pa ne vidim neke potrebe ni tu.

Moje prve 3 zelje na nastupajucem draftu, bez nekog posebnog reda, su Onyeka Okongwu (atletski mocan PF igrac, vec sada fantastican defanzivac koji je svakim danom sve bolji), Obi Toppin (zbog svoje 22 godine vjerovatno i najspremniji NBA igrac na ovogodisnjem draftu i decko moze bukvalno sve.Fantasticna gradja,visina, fizicke predispozicije, sut, ma sve) i Deni Avdija ( odlican all around potencijal koji bi nam itekako koristio).Sva 3 ova igraca su projecirana da budu top 10 pikovi. Dakle, izvan naseg dometa, tako da, ako ne padnu nize, ja bih se fokusirao na decka cije je ime ISAAC OKORO.

Radi se o momku koji je vjerovatno najbolji 2 way prospekt ovogodisnjeg drafta i koji je ogroman radnik.Nesto sto mi posebno cijenimo.Igra fantasticnu odbranu, jako je snazan, atletski mocan, ima dobru visinu i dobar je skakac na oba kraja parketa.Sve ono sto nama treba.Ofanzivno, njegova igra trenutno lici na igru naseg Keldona Johnsona.Dobro napada obruc,zavrsava kroz kontakt, ali sut mora biti i bolji i konstantniji.

Uostalom, njegov profil je slijedeci:
6’6 athletic wing … Solid length with a 6’8.5 wingspan and 8’4.5 standing reach … Powerful build. Good strength in both upper and lower body. Plays physical and finishes through contact … Good slasher. High-level and explosive athlete. Effortless leaping ability and reliable finisher, especially in transition. Good body control. Soft touch inside with either hand … Doesn’t force his scoring. Averaged 17.7 points per game at 54% FG% over the Nike EYBL in 2018 … Unselfish and a solid passer. Averaged 4.3 assists to 2 turnovers per game over the Nike EYBL in 2018 … Good versatility and effort as a defender. Sticks to his man when defending on the ball. Moves quick laterally and consistently gets into a defensive stance, also does a good job switching. Averaged 1.6 steals per game over the Nike EYBL in 2018. Averaged 1.6 steals per game at the U17 World Cup in 2018 … Good shot blocker for a wing, uses timing and vertical. Averaged 1.3 blocks per game over the Nike EYBL in 2018 … Good rebounder on both ends especially for a wing. Uses elevation to secure boards. Averaged 8.9 rebounds (3.3 offensive) per game over the Nike EYBL in 2018 …

U pogledu mana, tu su one standardne na kojima nas staff odlicno radi (sut, bolja forma istog, kontrola lopte, dodatni razvoj ofanzivnog arsenala...).

Nekoliko klipova o njemu:






Decko je je.bena zvijer!! :cool: :cool: Zaista se nadam da cemo se uspjeti docepati jednog od cetvorice pomenutih.

Deni je jako dobar igrac,gledao sam ga sigurno 25×..ima sve sto je potrebno ,Samo se bojim da bi mu trebalo malo duze da se navikne na NBA.Inace su Avdije Sandzaklije or Shiptari..

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.