Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 13 mar 2020, 18:26

Koliko su Italijani imali zarazenih kad su zatvorili skole i javna okupljanja? Da vidimo sta ocekivati u drugim zemljama. Sad mislim da ide red na neku drugu drzavu.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 13 mar 2020, 18:26

Jezivo već postaje. Ispočetka sam mislio da će otić istom brzinom kako je i došlo, al sad se već čovjek zamisli.

Ovo u Italiji je strašno, a Španiju slično čeka u narednih 10 dana.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
ImranEDC
Postovi: 434
Pridružen/a: 19 feb 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ImranEDC » 13 mar 2020, 18:28

U BL 15 zarazenih.Mogla bi uskoro i traktorijada part 2.
Vucem tu i tamo,bodem se u celije,kad murija dolazi odma vadim prangije.

Avatar
messilla
Postovi: 31125
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la messilla » 13 mar 2020, 18:28

sljivo je napisao/la:
13 mar 2020, 18:26
Koliko su Italijani imali zarazenih kad su zatvorili skole i javna okupljanja? Da vidimo sta ocekivati u drugim zemljama. Sad mislim da ide red na neku drugu drzavu.
Oko tri hiljade zaraženih prije devet dana.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ImranEDC
Postovi: 434
Pridružen/a: 19 feb 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ImranEDC » 13 mar 2020, 18:30

bodi123 je napisao/la:
13 mar 2020, 18:26
Jezivo već postaje. Ispočetka sam mislio da će otić istom brzinom kako je i došlo, al sad se već čovjek zamisli.

Ovo u Italiji je strašno, a Španiju slično čeka u narednih 10 dana.
U Italiji ce prestati za par dana jer su uveli velike mjere zastite.Ovo sto sad otkrivaju su ljudi koji su bili zarazeni davno.
Vucem tu i tamo,bodem se u celije,kad murija dolazi odma vadim prangije.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 13 mar 2020, 18:31

Koliko je u Italiji umrlih a da su ispod one 60+ granice?
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

fontes
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 nov 2018, 15:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la fontes » 13 mar 2020, 18:31

Finn je napisao/la:
13 mar 2020, 15:55
Asteriks je napisao/la:
13 mar 2020, 15:52
Moze se reci da Italija prvi dan kontrolise situaciju od početka one eksplozije sirenja, sto pokazuju i brojke. Do sada nije bilo novih zarazenih, od jučer.

Kritično stanje u Iranu, Spaniji te Britaniji, koja me strasno iznenadila svojim seljackim pristupom te uzasnim mjerama, a imali su vremena da uce na greskama Italije te dijelom i Njemacke.
Tek ćemo u 18:30 saznati kakva je situacija u Italiji, svaki dan objave u to doba. Ovo što je osvanulo na Klixu su samo pretpostavke.
Upravo se to i desilo, pišu da je 250 mrtvih danas...

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 13 mar 2020, 18:33

Pade i Kosovo

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 13 mar 2020, 18:37

Tekashi je napisao/la:
13 mar 2020, 18:33
Pade i Kosovo
Say no more
slika
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
JarnoTrulli
Postovi: 1625
Pridružen/a: 30 jan 2020, 00:22

Re: Chat

Post Postao/la JarnoTrulli » 13 mar 2020, 18:39

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Tekashi
Postovi: 15867
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 13 mar 2020, 18:40

Osim13 je napisao/la:
13 mar 2020, 18:37
Tekashi je napisao/la:
13 mar 2020, 18:33
Pade i Kosovo
Say no more
slika
:D

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8034
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 13 mar 2020, 18:42

ImranEDC je napisao/la:
13 mar 2020, 18:30
bodi123 je napisao/la:
13 mar 2020, 18:26
Jezivo već postaje. Ispočetka sam mislio da će otić istom brzinom kako je i došlo, al sad se već čovjek zamisli.

Ovo u Italiji je strašno, a Španiju slično čeka u narednih 10 dana.
U Italiji ce prestati za par dana jer su uveli velike mjere zastite.Ovo sto sad otkrivaju su ljudi koji su bili zarazeni davno.
Ti si osoba koja ne stavlja razmak/bjelinu iza interpunkcije. To govori mnogo o tebi.
goveđigulašmajka

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 13 mar 2020, 18:43

ImranEDC je napisao/la:
13 mar 2020, 18:30
bodi123 je napisao/la:
13 mar 2020, 18:26
Jezivo već postaje. Ispočetka sam mislio da će otić istom brzinom kako je i došlo, al sad se već čovjek zamisli.

Ovo u Italiji je strašno, a Španiju slično čeka u narednih 10 dana.
U Italiji ce prestati za par dana jer su uveli velike mjere zastite.Ovo sto sad otkrivaju su ljudi koji su bili zarazeni davno.
To me i brine. Što zapravo niko nema pojma koliko je zaraženih koji i ne znaju da su zaraženi.

Jedini način da se ovo riješi je da se zaledi sve živo od Moskve do Londona, svaku granicu zatvorit, svaki let zabranit kao i sve unutrašnje stvari i dešavanja i u tom stanju odradit mjesec dana kompletne izolacije.

Nevjerovatno kako se virus lako i brzo prenosi.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
JarnoTrulli
Postovi: 1625
Pridružen/a: 30 jan 2020, 00:22

Re: Chat

Post Postao/la JarnoTrulli » 13 mar 2020, 18:44

Ma obicna gripa. :kafa:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 13 mar 2020, 18:45

Ništa što malo bijelog luka neće popraviti. Svakako se ne smije izlaziti, uživajte.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Gifron » 13 mar 2020, 18:46

91% ima blage simptome, koji vecinom slice prehladi, i to i j ebe sve
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Marsal
Postovi: 22710
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 13 mar 2020, 18:51

Samo znam da mi je stari gotov ako fasuje ovo sranje, puši 3 kutije dnevno, pluća malte ne i nema, a 73 mu i apsolutno ga boli qurac, hoda po kafanama i kladionicama :rol:

Govorim mu ne pravi se budala, neće ti niko htjet ni na dženazu doć ali jok
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Captain4 » 13 mar 2020, 18:56

Svim mojim prijateljima iz Srbije želim da objasnim sta se u stvari dogadja ovde kod nas u italiji i da ispričam sve informacije koje imamo tek nakon mesec dana a koje vi možda još nemate.
To da je virus opasan samo za stare i bolesne ljude je LAZ koju su i nama servirali do pre 15 dana. Bolnice su PUNE mladih ljudi, sportista, a ne zaobilazi ni decu. Pacijent 1 (tako se naziva prvi oboleli čovek u italiji) ima 38 godina, fudbaler i maratonac, jak zdrav. Prvih 15 dana nije imao skoro nikakvih simptoma (malo bol grla i kasljucanje ma skoro ništa) i u tom periodu zarazio oko sebe stotine ljudi koji su zarazili njihove blizne i tako lancano. Posle 15 dana zdravstveno stanje se pogoršalo u roku od 24h sa prevsokom temperaturom i završio je hitno na reanimaciji, intubacija i borba za život. Tek su nakon 3 nedelje njegova pluca počela samostalno da pumpaju kiseonik (i preživeo je zahvaljujući tome sto je bio zdrav i jak pre toga), i skinuta mu je intubacija ali je još uvek na intenzivnoj nezi. NE POSTOJI LEK ni TERAPIJA još uvek, nije tačno da je “obična prehlada”. Bolnice su nam sve pred kolapsom jer nema više ni mesta u intenzivnoj nezi ni na reanimaciji. Nema više radnika (lekara i ostalog osoblja), svi rade po tri smene, padaju u nesvest od nemoći, pozvani su svi lekari iz penzije i studenti medicine da pomažu, prave se šatori ispred bolnica da bi negde smestili obolele...tržni centrovi se pretvaraju u privremene bolnice... lekari i animatori su prinudjeni da prihvataju bolesnike po godištu jer nema više mesta za sve! Ako imaš 50 godina i više, vraćaju te kući jer prihvataju samo pacijente kojima mogu da spasu više godina života. Ne radi se o panici nego o ozbiljnom virusu o kome niko još ništa nezna. Pacienti se dele na dve grupe : zaraženi i oboleli. Zaraženi su oni koji imaju Sars Cov -02 (i oni mogu da budu bez simptoma i da prenose ostalima) a oboleli su oni od Covid -19 od kojih 20% završava na intubaciji. Procenat smrtnosti se povecao sa 2% na 7%.
Virus se zadržava na svim površinama i materijalima garderobe i prenosi se I do 2-4m distance, prema tome dovoljno je da pipnes klupu, kvaku, vrata, korpu u samoposluzi ili bilo šta sto je pipnuo neko ko je zaražen, da posle toga pipnes nos, usta il oči, i dobio si virus. Najviše se zadržava na glatkim površinama.
Bolest je bifazna. Prva faza je ili bez simptoma ili blagi simptomi, druga faza strmoglavo pogoršanje u 24-48h gde pluca mogu potpuno da budu pokrivena virusom i nemogućnost disanja. Mi smo već u svemu tome, jer su nam davali pogrešne informacije, i jer je imalo puno ljudi koji su “pametni” i “ne panicari”. Zato vam dajem sve ove informacije jer i vi dole nemate kao sto mi nismo imali. Lekari uče i skupljaju informacije o ovom virusu SAD na trenutnim bolesnicima, isprobavaju terapije, otkrivaju kako reaguje, kako se razvija.. tek sad jer o ovom virusu niko do sad ništa ne zna, i uz pomoć kolega lekara iz kine koji su već kroz to prošli, skupljaju sve informacije koje prenose ljudima. Mi imamo svaki dan po 2000 zaraženih više, po 200 mrtvih više... od veceras je vlada donela odluku sve da zatvori osim apoteka i samoposluga. Po gradu je policija koja kažnjava zatvorom koga god nađje na ulici bez jako opravdanog i popisanog razloga sto je van kuće.po gradu smrkovima dizinfikuju ulice. Proglašena je zvanično nacionalna pandemonia.
Čuvajte se i ne pravite se pametni i hrabri jel nije trenutak za to. Pametni ste ako se urazumte da ovaj virus ne bira godine i da volite i sebe i ljude oko sebe i da ih zaštitite time sto se vi nećete zaraziti jel se pazite.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Marsal
Postovi: 22710
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 13 mar 2020, 19:01

Captain4 je napisao/la:
13 mar 2020, 18:56
Svim mojim prijateljima iz Srbije želim da objasnim sta se u stvari dogadja ovde kod nas u italiji i da ispričam sve informacije koje imamo tek nakon mesec dana a koje vi možda još nemate.
To da je virus opasan samo za stare i bolesne ljude je LAZ koju su i nama servirali do pre 15 dana. Bolnice su PUNE mladih ljudi, sportista, a ne zaobilazi ni decu. Pacijent 1 (tako se naziva prvi oboleli čovek u italiji) ima 38 godina, fudbaler i maratonac, jak zdrav. Prvih 15 dana nije imao skoro nikakvih simptoma (malo bol grla i kasljucanje ma skoro ništa) i u tom periodu zarazio oko sebe stotine ljudi koji su zarazili njihove blizne i tako lancano. Posle 15 dana zdravstveno stanje se pogoršalo u roku od 24h sa prevsokom temperaturom i završio je hitno na reanimaciji, intubacija i borba za život. Tek su nakon 3 nedelje njegova pluca počela samostalno da pumpaju kiseonik (i preživeo je zahvaljujući tome sto je bio zdrav i jak pre toga), i skinuta mu je intubacija ali je još uvek na intenzivnoj nezi. NE POSTOJI LEK ni TERAPIJA još uvek, nije tačno da je “obična prehlada”. Bolnice su nam sve pred kolapsom jer nema više ni mesta u intenzivnoj nezi ni na reanimaciji. Nema više radnika (lekara i ostalog osoblja), svi rade po tri smene, padaju u nesvest od nemoći, pozvani su svi lekari iz penzije i studenti medicine da pomažu, prave se šatori ispred bolnica da bi negde smestili obolele...tržni centrovi se pretvaraju u privremene bolnice... lekari i animatori su prinudjeni da prihvataju bolesnike po godištu jer nema više mesta za sve! Ako imaš 50 godina i više, vraćaju te kući jer prihvataju samo pacijente kojima mogu da spasu više godina života. Ne radi se o panici nego o ozbiljnom virusu o kome niko još ništa nezna. Pacienti se dele na dve grupe : zaraženi i oboleli. Zaraženi su oni koji imaju Sars Cov -02 (i oni mogu da budu bez simptoma i da prenose ostalima) a oboleli su oni od Covid -19 od kojih 20% završava na intubaciji. Procenat smrtnosti se povecao sa 2% na 7%.
Virus se zadržava na svim površinama i materijalima garderobe i prenosi se I do 2-4m distance, prema tome dovoljno je da pipnes klupu, kvaku, vrata, korpu u samoposluzi ili bilo šta sto je pipnuo neko ko je zaražen, da posle toga pipnes nos, usta il oči, i dobio si virus. Najviše se zadržava na glatkim površinama.
Bolest je bifazna. Prva faza je ili bez simptoma ili blagi simptomi, druga faza strmoglavo pogoršanje u 24-48h gde pluca mogu potpuno da budu pokrivena virusom i nemogućnost disanja. Mi smo već u svemu tome, jer su nam davali pogrešne informacije, i jer je imalo puno ljudi koji su “pametni” i “ne panicari”. Zato vam dajem sve ove informacije jer i vi dole nemate kao sto mi nismo imali. Lekari uče i skupljaju informacije o ovom virusu SAD na trenutnim bolesnicima, isprobavaju terapije, otkrivaju kako reaguje, kako se razvija.. tek sad jer o ovom virusu niko do sad ništa ne zna, i uz pomoć kolega lekara iz kine koji su već kroz to prošli, skupljaju sve informacije koje prenose ljudima. Mi imamo svaki dan po 2000 zaraženih više, po 200 mrtvih više... od veceras je vlada donela odluku sve da zatvori osim apoteka i samoposluga. Po gradu je policija koja kažnjava zatvorom koga god nađje na ulici bez jako opravdanog i popisanog razloga sto je van kuće.po gradu smrkovima dizinfikuju ulice. Proglašena je zvanično nacionalna pandemonia.
Čuvajte se i ne pravite se pametni i hrabri jel nije trenutak za to. Pametni ste ako se urazumte da ovaj virus ne bira godine i da volite i sebe i ljude oko sebe i da ih zaštitite time sto se vi nećete zaraziti jel se pazite.
Fejk njuz
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VolimTz » 13 mar 2020, 19:02

@marsal

Nisu mi jasni ti ljudi nikako. Kako im objasniti da drzava nije spremna da podnese 10 do 20 hiljada oboljelih ? U tom slucaju bi ljudi umirali zbog neadekvatne hospitalizacije a ne zbog smrtnosti virusa.

Treba se dovesti u takvu situaciju zbog necije kafe i tiketa. Respekt starom za hrabrost ali neozbiljno je to. Usput receno, i moj je isti "nece, nece", jedva sam ga nagovorio da brasno kupi na vakat. Dok se nije sve pozatvaralo.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl, Pensioner26 i 22 gosta.