Koronavirus (COVID-19) - općenito - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Hoćete li se vakcinisati?

Da, čim to bude moguće
77
32%
Da, ali ću malo sačekati da vidim da li je sigurno
41
17%
Hoću samo ako budem morao radi posla, putovanja, normalnog života
74
30%
Ne, ni u kom slučaju
52
21%
 
Ukupno glasova: 244

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la HeraklitMracni » 13 mar 2020, 23:48

Ovo ce u africi zavrsiti i dole jos vise pokosit .

Avatar
JarnoTrulli
Postovi: 1625
Pridružen/a: 30 jan 2020, 00:22

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la JarnoTrulli » 13 mar 2020, 23:49

**** convid 19, a sta cemo tek kad mutira i dodje dvadesetka i 20 pro. :kafa:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la ElCartel11 » 13 mar 2020, 23:49

Romagnoli13 je napisao/la:
13 mar 2020, 23:39
Šta god da se dešava i kako god da to nazvali, mi u Bosni nismo spremni za to. Niti imamo bilo kakav sistem odbrane od toga. Ako dođe do nas, bojim se da će nastati apsolutna katastrofa.


A kolika je tačnost ovih informacija da je preko 40 000 Američkih vojnika danas ušlo u Italiju?
Istina je kruzio je vidio danas, mislim da u Crotoneju.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 mar 2020, 23:52

Onda ne znam čemu toliki broj vojnika. Osim ako se radi o nekoj vrsti pomoći, ali opet je to puno ljudstva u te svrhe.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la sljivo » 13 mar 2020, 23:52

amerosm je napisao/la:
13 mar 2020, 23:46
Nijemaci već testiraju neki lijek koji daju kritičnim pacijentima (u klinici u Düsseldorfu) i poslali su dokaze WHO-u gdje je od tog lijeka izliječen jedan pacijent, a kod njih troje je došlo do naglog poboljšanja zdrastvenog stanja. Taj lijek je ukupno primilo 6 pacijenata.

Nažalost situacija je takva, da će se lijek/vakcina morati pustiti u promet, bez da prođe standardu proceduru koju inače lijekovi prolaze.
Pratio sam jednu emisiju u vezi istraživanja lijeka za koronu, i kaže lik kad se nađe lijek i prođe prva testiranja nakon toga godinu dana traje testiranje na isti. I tek ako sve bude ok ide u prodaju. Niko ne smije pustiti lijek za koji nisi siguran na šta sve može uticati.

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Marsal » 13 mar 2020, 23:53

Oj jesam se napio grobtejebo
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
JarnoTrulli
Postovi: 1625
Pridružen/a: 30 jan 2020, 00:22

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la JarnoTrulli » 13 mar 2020, 23:55

Romagnoli13 je napisao/la:
13 mar 2020, 23:52
Onda ne znam čemu toliki broj vojnika. Osim ako se radi o nekoj vrsti pomoći, ali opet je to puno ljudstva u te svrhe.
Masoni. :kafa:
Dok su u Italiji naslovi, emisije i društveni mediji napali sada već diskutirani „koronavirus“, upravo sada
20.000 američkih vojnika iskrcava se na čak 7 evropskih aerodroma i biće dodano 10.000 drugih američkih vojnika koji su već prisutni u Evropi i 7.000 drugih vojnika iz različitih evropskih zemalja.

U koje svrhe ukupno 37.000 naoružanih vojnika?
Da pomognete državama da zaustave ovaj uzvišeni virus ili da pomognu onima koji su ga ugojili?
Apsolutno ne !!!

Došli su da se rasele ili, koristeći reči vrhunskih američkih oficira, da se "šire" na evropsku teritoriju, kako bi započeli "Evropljanin 20" koji će početi u aprilu i trebalo bi da završi u julu !!$ ? су " " о ' се $? $ не!

„Europe Defender 20“ je vežba koju je osmislila američka vlada u saradnji sa NATO-om kako bi „testirala“ strategije koje će koristiti SAD i Evropa (što ponovo potvrđuje podložnost SAD-u) AKO postoji pretnja da dovode do hipotetičkog rata.

Pretnja od koga?
Očigledno da američki oficiri bljesnu nad odgovorom bez ikakvih pojašnjenja i koristeći generičku frazu „hipotetička pretnja“.
Očigledno je jedina hipotetička pretnja koja se može pripisati misli SAD-a Rusija (saveznik Kine) sa kojom su odavno dobrovoljno stvorili velike tenzije.

Ali analizirajmo to.
Za ovu vežbu, pored 37.000 vojnog osoblja, biće uvezeno 14.000 vojnih vozila (dakle tenkova, helikoptera itd ...), a proporcionalno isto toliko i municije.

Tako viđen "virus": vojnici će doći sa odgovarajućim maskama i merama predostrožnosti kako bi odradili ovu "vežbu"?
Očigledno ne !!!

Prema američkim oficirima, ovi vojnici su zdravi, pa su prema NJIHOVI slobodni od ugovaranja „koronavirusa“.Nešto se ne stima!!!

Jedno čudo
- jer samo vežba nije odložena imajući u vidu belešku SZO o širenju ovog virusa i medijima, društvenom, zdravstvenom, političkom i ekonomskom haosu koji on stvara u svetu?
- Zašto građani mogu dobiti ovaj virus, a američka vojska može da se kreće bez problema?
- Zašto je odlučeno da se ta vežba izvede geografski u položaju koji bi osigurao hipotetički sukob s Rusijom, a ne u drugim oblastima koje gledaju na druge horizonte?
- Zašto 95% medija o tome ne razgovara?
- Zašto svi predstavnici italijanske politike ne razgovaraju o tome?
- Ako su vojnici oslobođeni, da li to znači da se virus nije toliko uzbuđivao, ili postoji Kina, saveznik Rusije, potpisuje mesec dana sa Italijom ugovor između Italije i Kine i čini američku vlast nad Italijom manje važnom, ali ne i beznačajnom.

Koronavirus počinje odavde i započinje iz Kine, ali neverovatno eksplodira u Italiji, ne samo sa zdravstvenog stanovišta, već pre svega podstiče svetske medije uprkos tome što slučaj pokretanja nije povezan sa Italijanom.

Kina i Rusija već su godinama neprikosnoveni trgovinski protivnici Sjedinjenih Država jer njihov značaj uvelike smanjuje monopol dolara na globalnom tržištu i to, u Sjedinjenim Državama, nije mali gubitak moći i ekonomski i geopolitički mogućnost vakcine, pa da zbog toga postanu imuni i da se ne kaže?
- Da američki vojnici ugovaraju virus, da li oni sami ne bi postali eksponencijalni uzrok širenja virusa?

Rusija je postavila brojna pitanja ovoj vežbi na koja nije dobila odgovor i na osnovu toga je već izjavila da će zadržati svoj vojni položaj u okviru svojih granica, što ne sprečava takav ubedljiv scenario sa dve naoružane strane: vežba ili osim ako nije.Već neko vreme Amerika čini sve kako bi provocirala Rusiju tržišnim kretanjima i vojnim dislokacijama na sve što utiče na njene komercijalne i geopolitičke interese.

Dok su građani sveta svojim očima i ušima projektovani na Evropu, Kinu i Italiju, Ameriku, umesto toga, bez davanja ikakve haosa koji trenutno objektivno postoji u pogledu virusa na kome čak i virolozi kažu da su dijametralno suprotne stvari, on odlučuje da nastavi bez i bez vežbe, koja bi, ako postoji, mogla biti lako odlozena za mirniji period.

Pa zašto toliki pritisak da se američki vojnici naoružaju i naoružaju u alarmantnim količinama za jednostavnu vežbu uprkos svemu i znajući da to pokreće visok nivo uzbune u Rusiji?

Fenomen „koronavirusa“ je korisno sredstvo za odvlačenje i pripremu velikog dela građana sveta za nešto važnije što se mora dogoditi ili neko ko se priprema da se dogodi i što nema veze sa rešavanjem virusa. gripa, ali s prekidom globalnog geopolitičkog sistema.Nešto se događa i nije pitanje zavjere, nego geopolitičkih činjenica koje se dešavaju i koje se već mogu provjeriti u ovim satima u 7 evropskih zemalja.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 mar 2020, 23:57

Naši stručnjaci su danas cijeli tuzlanski kanton prskali iz zraka nekim dezinfekcijskim sredstvom. A sredstvo je kako se navodi u upozorenje opasn za ljudski organizam. Vjerovatno su razmutili Domestos i po nama opleli.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la ASD » 13 mar 2020, 23:59

Virtu4l je napisao/la:
13 mar 2020, 23:39
Nije ni čudo da se ovo dešava u godini kada je Liverpool trebao osvojiti titulu.
Ja mislim da je ovo sve s ciljem da Čelik ostane u ligi.

Avatar
L-Train
Postovi: 18359
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la L-Train » 14 mar 2020, 00:01

Romagnoli13 je napisao/la:
13 mar 2020, 23:57
Naši stručnjaci su danas cijeli tuzlanski kanton prskali iz zraka nekim dezinfekcijskim sredstvom. A sredstvo je kako se navodi u upozorenje opasn za ljudski organizam. Vjerovatno su razmutili Domestos i po nama opleli.
A ja danas citav dan kontam neko me pljuno s balkona.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Romagnoli13 » 14 mar 2020, 00:02

To je ono o čemu i govorimo. Mi nismo spremni ni za šta. Testiraju na nama neke hemikalije kao da smo komarci.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la meho-medo » 14 mar 2020, 00:03

Romagnoli13 je napisao/la:
13 mar 2020, 23:57
Naši stručnjaci su danas cijeli tuzlanski kanton prskali iz zraka nekim dezinfekcijskim sredstvom. A sredstvo je kako se navodi u upozorenje opasn za ljudski organizam. Vjerovatno su razmutili Domestos i po nama opleli.
Da, prskali a upozorenje o nvedenoj radnji samo koji sat prije istog cina.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la meho-medo » 14 mar 2020, 00:05

JarnoTrulli je napisao/la:
13 mar 2020, 23:55
Romagnoli13 je napisao/la:
13 mar 2020, 23:52
Onda ne znam čemu toliki broj vojnika. Osim ako se radi o nekoj vrsti pomoći, ali opet je to puno ljudstva u te svrhe.
Masoni. :kafa:
Dok su u Italiji naslovi, emisije i društveni mediji napali sada već diskutirani „koronavirus“, upravo sada
20.000 američkih vojnika iskrcava se na čak 7 evropskih aerodroma i biće dodano 10.000 drugih američkih vojnika koji su već prisutni u Evropi i 7.000 drugih vojnika iz različitih evropskih zemalja.

U koje svrhe ukupno 37.000 naoružanih vojnika?
Da pomognete državama da zaustave ovaj uzvišeni virus ili da pomognu onima koji su ga ugojili?
Apsolutno ne !!!

Došli su da se rasele ili, koristeći reči vrhunskih američkih oficira, da se "šire" na evropsku teritoriju, kako bi započeli "Evropljanin 20" koji će početi u aprilu i trebalo bi da završi u julu !!$ ? су " " о ' се $? $ не!

„Europe Defender 20“ je vežba koju je osmislila američka vlada u saradnji sa NATO-om kako bi „testirala“ strategije koje će koristiti SAD i Evropa (što ponovo potvrđuje podložnost SAD-u) AKO postoji pretnja da dovode do hipotetičkog rata.

Pretnja od koga?
Očigledno da američki oficiri bljesnu nad odgovorom bez ikakvih pojašnjenja i koristeći generičku frazu „hipotetička pretnja“.
Očigledno je jedina hipotetička pretnja koja se može pripisati misli SAD-a Rusija (saveznik Kine) sa kojom su odavno dobrovoljno stvorili velike tenzije.

Ali analizirajmo to.
Za ovu vežbu, pored 37.000 vojnog osoblja, biće uvezeno 14.000 vojnih vozila (dakle tenkova, helikoptera itd ...), a proporcionalno isto toliko i municije.

Tako viđen "virus": vojnici će doći sa odgovarajućim maskama i merama predostrožnosti kako bi odradili ovu "vežbu"?
Očigledno ne !!!

Prema američkim oficirima, ovi vojnici su zdravi, pa su prema NJIHOVI slobodni od ugovaranja „koronavirusa“.Nešto se ne stima!!!

Jedno čudo
- jer samo vežba nije odložena imajući u vidu belešku SZO o širenju ovog virusa i medijima, društvenom, zdravstvenom, političkom i ekonomskom haosu koji on stvara u svetu?
- Zašto građani mogu dobiti ovaj virus, a američka vojska može da se kreće bez problema?
- Zašto je odlučeno da se ta vežba izvede geografski u položaju koji bi osigurao hipotetički sukob s Rusijom, a ne u drugim oblastima koje gledaju na druge horizonte?
- Zašto 95% medija o tome ne razgovara?
- Zašto svi predstavnici italijanske politike ne razgovaraju o tome?
- Ako su vojnici oslobođeni, da li to znači da se virus nije toliko uzbuđivao, ili postoji Kina, saveznik Rusije, potpisuje mesec dana sa Italijom ugovor između Italije i Kine i čini američku vlast nad Italijom manje važnom, ali ne i beznačajnom.

Koronavirus počinje odavde i započinje iz Kine, ali neverovatno eksplodira u Italiji, ne samo sa zdravstvenog stanovišta, već pre svega podstiče svetske medije uprkos tome što slučaj pokretanja nije povezan sa Italijanom.

Kina i Rusija već su godinama neprikosnoveni trgovinski protivnici Sjedinjenih Država jer njihov značaj uvelike smanjuje monopol dolara na globalnom tržištu i to, u Sjedinjenim Državama, nije mali gubitak moći i ekonomski i geopolitički mogućnost vakcine, pa da zbog toga postanu imuni i da se ne kaže?
- Da američki vojnici ugovaraju virus, da li oni sami ne bi postali eksponencijalni uzrok širenja virusa?

Rusija je postavila brojna pitanja ovoj vežbi na koja nije dobila odgovor i na osnovu toga je već izjavila da će zadržati svoj vojni položaj u okviru svojih granica, što ne sprečava takav ubedljiv scenario sa dve naoružane strane: vežba ili osim ako nije.Već neko vreme Amerika čini sve kako bi provocirala Rusiju tržišnim kretanjima i vojnim dislokacijama na sve što utiče na njene komercijalne i geopolitičke interese.

Dok su građani sveta svojim očima i ušima projektovani na Evropu, Kinu i Italiju, Ameriku, umesto toga, bez davanja ikakve haosa koji trenutno objektivno postoji u pogledu virusa na kome čak i virolozi kažu da su dijametralno suprotne stvari, on odlučuje da nastavi bez i bez vežbe, koja bi, ako postoji, mogla biti lako odlozena za mirniji period.

Pa zašto toliki pritisak da se američki vojnici naoružaju i naoružaju u alarmantnim količinama za jednostavnu vežbu uprkos svemu i znajući da to pokreće visok nivo uzbune u Rusiji?

Fenomen „koronavirusa“ je korisno sredstvo za odvlačenje i pripremu velikog dela građana sveta za nešto važnije što se mora dogoditi ili neko ko se priprema da se dogodi i što nema veze sa rešavanjem virusa. gripa, ali s prekidom globalnog geopolitičkog sistema.Nešto se događa i nije pitanje zavjere, nego geopolitičkih činjenica koje se dešavaju i koje se već mogu provjeriti u ovim satima u 7 evropskih zemalja.
Na bliskom istoku izmedju Irana i SAD-a ponovo se osjete sve vece tenzije
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la SlevinKelevra » 14 mar 2020, 00:05

JarnoTrulli je napisao/la:
13 mar 2020, 23:55
$ ? су " " о ' се $? $ не!

Citao sam do ovde.... :urnebes:

Ne vjerujte bas svemu sto procitate....

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Marsal » 14 mar 2020, 00:06

Bila si hrabra snagu si smogla, al' samo reci kako si mogla bez mene, sveee do sad
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Virtu4l » 14 mar 2020, 00:06

Marsal je napisao/la:
14 mar 2020, 00:06
Bila si hrabra snagu si smogla, al' samo reci kako si mogla bez mene, sveee do sad
Veselo, a?
Evribadi sej Željo
Željoooo

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la meho-medo » 14 mar 2020, 00:07

SlevinKelevra je napisao/la:
14 mar 2020, 00:05
JarnoTrulli je napisao/la:
13 mar 2020, 23:55
$ ? су " " о ' се $? $ не!

Citao sam do ovde.... :urnebes:

Ne vjerujte bas svemu sto procitate....
Pa sad ocigledno da jesmo :urnebes:
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 mar 2020, 00:08

Kod medijskih degenerika u susjednoj Srbiji se svako desavanje i vijest koja je negativna doceka kao djelovanje "vladara iz senke" hehe

I mislim da 90% naroda u to i povjeruje.

Avatar
JarnoTrulli
Postovi: 1625
Pridružen/a: 30 jan 2020, 00:22

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la JarnoTrulli » 14 mar 2020, 00:10

SlevinKelevra je napisao/la:
14 mar 2020, 00:05
JarnoTrulli je napisao/la:
13 mar 2020, 23:55
$ ? су " " о ' се $? $ не!

Citao sam do ovde.... :urnebes:

Ne vjerujte bas svemu sto procitate....
Zasto mi rusis snove. :(
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Marsal » 14 mar 2020, 00:11

Virtu4l je napisao/la:
14 mar 2020, 00:06
Marsal je napisao/la:
14 mar 2020, 00:06
Bila si hrabra snagu si smogla, al' samo reci kako si mogla bez mene, sveee do sad
Veselo, a?
Ma šta da ti kažem, ako je fakat sve ovo kao što mediji prenose, nas pejgamber ovdje ne spasi.

Što Merlin kaže Smijehom strah pokrijem...

A zaista sam zabrinut, kako za roditelje koji su u godinama, tako i za sestru koja vani radi u velikoj bolnici.

Sad odo spavat, prepio sam za kratko vrijeme.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 29 gostiju.