Koronavirus (COVID-19) - općenito - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Hoćete li se vakcinisati?

Da, čim to bude moguće
77
32%
Da, ali ću malo sačekati da vidim da li je sigurno
41
17%
Hoću samo ako budem morao radi posla, putovanja, normalnog života
74
30%
Ne, ni u kom slučaju
52
21%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Antipolitika3
Postovi: 5350
Pridružen/a: 13 apr 2019, 20:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Antipolitika3 » 25 mar 2020, 18:49

Salih1984 je napisao/la:
25 mar 2020, 18:45
Kaunas je napisao/la:
25 mar 2020, 18:37
Ova Ruska taktika sa pustanjem preko 500 lavova na ulice tokom policijskog sata uopste nije losa.
Ti vjerujes u tu laž?
I kominski varan je u ophodnji :rol:
HSK ZRINJSKI MOSTAR
#osmadolazi
Nemanja Bilbija

Avatar
sljivo
Postovi: 14313
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la sljivo » 25 mar 2020, 18:49

Pa Salkan je star :mrgreen:

Avatar
salkan
Postovi: 722
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la salkan » 25 mar 2020, 18:51

Između svih ovih silnih zajebancija, ironije, cinizma itd its provlači se ozbiljna zabrinutost o kojoj nema diskusije. Dakle, očito je da ljudi i ovdje vjeruju u ovu prevaru. Ovo je gripa v2.0 i to je sve. Smeta mi što ljudi puše medijske laži. Smeta mi policijski čas, smeta mi riječ "izolovanje", nedostaju mi orgije i narkotici. Pokušavam da budem miran,
AL ĆU SE VRATITI I U SVIM SLEDEĆIM ŽIVOTIMA VAS JEDNOG PO JEDNOG LIKVIDIRATI.
:beba:
Džeri Drejk

Avatar
Kaunas
Postovi: 13292
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Kaunas » 25 mar 2020, 18:53

Sta ima Sale
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Salih1984 » 25 mar 2020, 18:53

Antipolitika3 je napisao/la:
25 mar 2020, 18:49
Salih1984 je napisao/la:
25 mar 2020, 18:45
Kaunas je napisao/la:
25 mar 2020, 18:37
Ova Ruska taktika sa pustanjem preko 500 lavova na ulice tokom policijskog sata uopste nije losa.
Ti vjerujes u tu laž?
I kominski varan je u ophodnji :rol:
i putin jaše slona navecer po moskvi,trazi ljude koji nisu u izolaciji :urnebes:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la ASD » 25 mar 2020, 18:53

legenda reala je napisao/la:
25 mar 2020, 18:48
ASD je napisao/la:
25 mar 2020, 18:46
A taman smo vam trebali uzeti 3 boda.
A sad će svi biti oporavljeni, ako se ikad nastavi hahahah
Žalio si se na povrede.
Ma bolje da se ni ne nastavi nikako nego da to bude bez publike.
Jedino ako nam omoguće youtube prenose svake utakmice. Svakako se snimaju svi mečevi.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la BosniaBoston » 25 mar 2020, 18:54

Joj salkana kralja :urnebes:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la alex1991 » 25 mar 2020, 18:55

salkan je napisao/la:
25 mar 2020, 18:51
AL ĆU SE VRATITI I U SVIM SLEDEĆIM ŽIVOTIMA VAS JEDNOG PO JEDNOG LIKVIDIRATI.
:beba:
:arrow:
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la legenda reala » 25 mar 2020, 18:56

ASD je napisao/la:
25 mar 2020, 18:53
legenda reala je napisao/la:
25 mar 2020, 18:48
ASD je napisao/la:
25 mar 2020, 18:46
A taman smo vam trebali uzeti 3 boda.
A sad će svi biti oporavljeni, ako se ikad nastavi hahahah
Žalio si se na povrede.
Ma bolje da se ni ne nastavi nikako nego da to bude bez publike.
Jedino ako nam omoguće youtube prenose svake utakmice. Svakako se snimaju svi mečevi.
Istog sam mišljenja ko i ti, makar neki smanjeni kapacitet do 200 ljudi nek pustaju sa maskama i rukavicama
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Tesnjak1991 » 25 mar 2020, 18:56

U Filipinaca je dobro (ako nisam pomješao), kovčezi na cesti, na njima natpis (il' lezi kod kuće il' lezi ovdje) haha. :mrgreen:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
brig
Postovi: 2232
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la brig » 25 mar 2020, 18:59

Fowl95 je napisao/la:
25 mar 2020, 18:41
brig je napisao/la:
25 mar 2020, 18:10
Usporedimo tri zadnja pandemijska ludila "s predumišljajem", ptičju, svinjsku i koronagripu. Što im je zajedničko, a što ne?

1. "Ptičja" gripa. Histerija ali bez protupandemijskih mjera, zatvaranja granica i ostalog. Zašto? Zato jer je WHO dao RJEŠENJE. Antivirusni lijek Tamiflu. I nije ga mogao odmah i svatko dobiti, postojali su prioriteti. Molim u red!
EPILOG: iz zdravstvenih sustava isisane su milijarde, a "rješenje" se pokazalo bez antivirusnog učinka. A mi? Što smo mi napravili? Isto što i drugi. Specijalci su tamanili kokošinjce, a narod dugo iza svega nastavio otplačivati ugovorne obveze za Tamiflu. Ali to NIJE BIO problem. Problem je što je broj prosvijetljenih protivnika obaveznog cijepljenja narastao! Jačao je neposluh!

2. "Svinjska" gripa. Sličan scenarij. Nema policijske države, ne mora se u samoizolaciju. Zašto? Zato jer IMA RJEŠENJE! Cjepivo! Cjepivo koje je "dotrčalo" brže od pandemije. Paničari se ali ne zbog virusa, koliko zbog apokaliptičnih scena izbezumljenih ljudi koji provaljuju u apoteke da bi se domogli cjepiva! Da bi se domogli RJEŠENJA!
EPILOG: Spasonosno cjepivo je ostavilo bolesti. Teške. Sjećate li se estradnih zvijezda i sportaša koji su se javno polijevali ledenom vodom? No to nije problem. Problem je što je broj protivnika cijepljenja narastao (i ja među njima). Neposluh! A neposluhu treba stati na kraj! Nastavlja se s protupandemijskim mjerama bez pandemije: uvode se dodatna OBAVEZNA cijepljenja, necijepljena djeca NE MOGU u vrtiće, škole, "neodgovorni" roditelji plaćaju kazne, prijeti im se da neće moći registirati automobile, podizati gotovinu iz bankomata, da će im oduzimati djecu...

3. Koronagripa. Čin III. Sva pažnja usmjerena je na praćenje širenje virusa. Prati se "forenzičkom" tehnikom. Sad je tu, a sutra posvuda (baš kako se virusi prehlade, bolesti od koje odrasli obolijevaju do dva puta, djeca do osam puta godišnje i šire). Baš kako je ujak Sam netom prije pandemije pokazao na pokaznoj vježbi.. Cijeli svijet odmah zna za prvog oboljelog Kineza u zemlji s 350.000 samoubojstava i milijun i pol pokušaja godišnje! Pozornice TV kuća su u koronascenografiji, on-line se titluje broj zaraženih i umrlih, radijske emisije bljuju koronapotpale, tiskovine preko cijele stranice slovima od pola metra urlaju „Ne dižite paniku!“, pokazni panoi žare se od zaraženih država. Svi znamo da je u mjesec dana umrlo 2000 ljudi od nuspojava starosti i bolesti s malo virusnog začina, a nitko da je istom vremenu obavljeno preko 700.000 pobačaja. Da su umrli deseci tisuća djece od gladi. Zatvaraju se granice, prekidaju lanaci opskrbe, na snazi su mjere pridržavanja socijalnih distanci, zatvaraju se škole, vrtići, otkazuju sportska i ostala javna druženja. Italija sama stvara problem neoprezno dovlači zaražene u bolnice gdje su oni koji tu nisu došli zbog fitnesa. Izlazne „ankete“ govore o stradavanju osamdeset godišnjaka, polovina ih je s trima kroničnim bolestima, 75% su tlakaši, mnogi dijabetičari ….

Zašto je sada ovako? Zašto ranije nije bilo ovako? Zato što ovaj put NIJE PONUĐENO RJEŠENJE. Ponuđen je strah, bespomoćnost i bespogovorne mjere pridržavanja mjera? Zašto? Zato da svi DOBRO UPAMTIMO da TREBAMO RJEŠENJE! A „rješenje svih rješenja“ totalitarnog zdravstva ujka Sama je u OBAVEZNOM cijepljenju SVIH! Oni koji će se opirati, ugrožavati će javno zdravlje i posljedično biti mjerama policijske totalitarne države - "locirani, identificirani i transferirani".

WHO je korumpirana i manipulativna krovna tvorba. Uhvaćeni su u „poslovima“ sa „svinjskom“ gripom. Ipak, kako kaže WHO tako postupaju svi zdravstveni sustavi. Poslušajte Ujka Sama. On im daje novce. On zna što ovom svijetu treba.
I još nešto, a nije "Teorija zavjere“. Izrael će uskoro proizvesti ORALNO cjepivo protiv koronavirusa. Želi za sebe SIGURNO cjepivo, onakvo kakva jedino trebamo. To mi govori da u virusu ipak nešto ima. Uvijek kažem, pogledaj što rade u Izraelu da bi znao što su u Americi „skuhali“.
Zanimljivo
https://www.facebook.com/SreckoSladoljev/

Ima i video kako Bill Gates 2015. godine priča o virusu kojiće harati

A i ovaj Njemac slično govori, kao i onaj dr Markovski video već imate na stranicama ranije
Nisam vjernik, al molim boga da se i ti i svi ostali koji ovako razmišljaju zarazite svim ovim gripama odjednom.
Hvala na lijepim željama. Ja tebi ne želim bilo kakvu bolest ;)
Samo kažem da je zanimljivo i da nije baš onako kako se servira po medijima tako agresivno.
Tko zna šta se događa, nitko sa sigurnošću ne može reći. Istina je negdje između. A za tvoju info ja sam za da se ljudi kontroliraju i prebrode ovo na najlakši mogući način i da se nastavi živjeti dalje

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Heller » 25 mar 2020, 19:03

Giljotina je napisao/la:
25 mar 2020, 16:59
Tesnjak1991 je napisao/la:
25 mar 2020, 16:31
Beko je napisao/la:
25 mar 2020, 16:26
Jedno je neizbjezno. Zaraza svih stanivnika i smrt pola njih. Proces od par godina. Anarhija i kaos. Bande ce vladati u Evropi.

Ako se pitate kako znam, pogledajte Babyoln AD film, pa i vi mozda nesto naucite.
Bila je ona serija nekad na tv-u, na HRTu haman. Odrasli pomrli, djeca samo ostala, zvala se "PLEME" il' tako nešto. :mrgreen:
Serija "The Tribe". Zoot i raja. Mislio sam da se samo ja sjećam te serije. :mrgreen:

Sjećam se i ja, bio dijete, prva smjena u školi nekad oko lapo 5 na TVTK Pleme, taman mati s posla pa ja nazoveđ fa čips uzme.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Vasilije
Postovi: 389
Pridružen/a: 05 okt 2014, 22:14
Lokacija: Palermo
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Vasilije » 25 mar 2020, 19:07

dscile je napisao/la:
25 mar 2020, 16:16
Vasilije je napisao/la:
25 mar 2020, 16:08
Sve je ovo braćo iscenirano, unazad neko vrijeme. Ko ne misli tako, ne misli glavom. Štrajkovi, migranti, pa ovo sranje
Sreca pa imamo takve kao ti koji ce misliti za nas, koji ne citaju medije, ne vjeruju farmakoloskom lobiju.. ali zato citaju i vjeruju fb/twiter/youtube strucnjacima.

Cuo sam do sad vise teorija, ovim redom:
- Ameri ubacili Kinezima virus da im sj*bu ekonomiju
- Ameri i EU ubacili Kinezima i Italijanima virus jer su potpisali sporazum
- Kinezi ubacili sami sebi virus pa ga rasirili da sj*bu svima ekonomije
- Farmakoloski lobi ubacio virus da zaradi na vakcinama i lijekovima
- Ameri ubacili virus da bi uveli policijski cas tokom kojeg ce naoruzati Evropu zbog Rusa

Pa ako mozes i ti doprinijeti sa svojom teorijom, cisto da je dodam na listu
Vjerujem ja i medijima i farmaciji i doktorima, ali do neke zdrave granice. Isto ko političarima. Doduše njima do one najniže. Sve je smisljeno, zivoti su vam smisljeni, to je jedina istina.

bart
Postovi: 983
Pridružen/a: 10 dec 2011, 15:42
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bart » 25 mar 2020, 19:08

prošle godine umrlo skoro pola miliona ljudi od tzv. obične gripe a ove godine izgleda nije niko. E sad je pitanje dal se smije ove godine da umre od bilo čega drugog osim od ove corone.
danas sam izgubio negdje 2 marke, ne znam dal je to zbog korone ili zbog šupljeg djepa.
naše malo je mnogo onima koji nemaju nimalo

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Heller » 25 mar 2020, 19:11

Koliko Solak ovih jakni ima
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Marsal
Postovi: 22696
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Marsal » 25 mar 2020, 19:14

Vasilije je napisao/la:
25 mar 2020, 19:07
Sve je smisljeno, zivoti su vam smisljeni, to je jedina istina.
Bez uvrede tebi ali ovakvi ljudi su mi najmrži na svijetu...eto mi svi glupi, jedino oni pametni, to su vizionari, oni kuže svijet, oni shvataju ono što mi nismo u stanju da pojmimo, oni razumiju geopolitičke prilike u svijetu...mrš u pm i donesi mi produženu s mlijekom.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Goretzka » 25 mar 2020, 19:17

bart je napisao/la:
25 mar 2020, 19:08
prošle godine umrlo skoro pola miliona ljudi od tzv. obične gripe a ove godine izgleda nije niko. E sad je pitanje dal se smije ove godine da umre od bilo čega drugog osim od ove corone.
danas sam izgubio negdje 2 marke, ne znam dal je to zbog korone ili zbog šupljeg djepa.
Mene vec par dana boli u prsima,ustvari ima i 10ak dana sigurno pisao sam ovdje to vec. Zovem prekjucer Dom zdravlja da pitam sta da radim, oni ni manje ni vise nego pij caj da ti se virus spusti u zeludac gdje ce ga ubit zelucana kiselina :rol: Ja njima kazem alo nemam koronu covjece nemam virus nikakav dobro se osjecam nemam temperaturu nit kasljem nit ista samo me u prsima boli ponekad, nije ni malo prijatno. Oni meni opet kao samo cajeve i sto vise tople tekucine, izolacija 14 dana i nemoj ici na posao. Pitanje je jel se moze razboliti od neceg drugog danas ili samo od korone?

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Stone Island » 25 mar 2020, 19:19

Druge bolesti ce odnijeti puno vise zivota od ovog aktuelnog virusa.

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Fowl95 » 25 mar 2020, 19:20

brig je napisao/la:
25 mar 2020, 18:59

Hvala na lijepim željama. Ja tebi ne želim bilo kakvu bolest ;)
Samo kažem da je zanimljivo i da nije baš onako kako se servira po medijima tako agresivno.
Tko zna šta se događa, nitko sa sigurnošću ne može reći. Istina je negdje između. A za tvoju info ja sam za da se ljudi kontroliraju i prebrode ovo na najlakši mogući način i da se nastavi živjeti dalje
Ne, nije istina negdje između. Taj argument ti je otprilike kao da ja tvrdim kako je Hajduk iz Orašja bolja ekipa od Barcelone. Neko se ne slaže sa mnom i ja mu kažem: "Ha čuj, istina je negdje između sigurno".
Let's talk about SIX baby!

bart
Postovi: 983
Pridružen/a: 10 dec 2011, 15:42
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bart » 25 mar 2020, 19:20

Goretzka je napisao/la:
25 mar 2020, 19:17
bart je napisao/la:
25 mar 2020, 19:08
prošle godine umrlo skoro pola miliona ljudi od tzv. obične gripe a ove godine izgleda nije niko. E sad je pitanje dal se smije ove godine da umre od bilo čega drugog osim od ove corone.
danas sam izgubio negdje 2 marke, ne znam dal je to zbog korone ili zbog šupljeg djepa.
Mene vec par dana boli u prsima,ustvari ima i 10ak dana sigurno pisao sam ovdje to vec. Zovem prekjucer Dom zdravlja da pitam sta da radim, oni ni manje ni vise nego pij caj da ti se virus spusti u zeludac gdje ce ga ubit zelucana kiselina :rol: Ja njima kazem alo nemam koronu covjece nemam virus nikakav dobro se osjecam nemam temperaturu nit kasljem nit ista samo me u prsima boli ponekad, nije ni malo prijatno. Oni meni opet kao samo cajeve i sto vise tople tekucine, izolacija 14 dana i nemoj ici na posao. Pitanje je jel se moze razboliti od neceg drugog danas ili samo od korone?
to i ja kažem, sad ako imaš simptome koje su nekad pripisivali gripi, pod obavezno je da si zaražen tom coronom.
naše malo je mnogo onima koji nemaju nimalo

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Muumii, numanumaye22, VivaLaStella i 23 gosta.