Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 27 mar 2020, 12:30

Ovo nije realno kakva je zabava The Hunt s sigurnoscu mogu reci da nisam nikad više uzivao u komedija-akcija filmu u životu, a pregledao sam sve uzduž i poprijeko.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Geerroo » 27 mar 2020, 12:34

90minut je napisao/la:
27 mar 2020, 12:30
Ovo nije realno kakva je zabava The Hunt s sigurnoscu mogu reci da nisam nikad više uzivao u komedija-akcija filmu u životu, a pregledao sam sve uzduž i poprijeko.
Takodjer. Baca malo na The Babysitter

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 27 mar 2020, 12:40

Bio mi je i Babysitter dobar, al' ovo je bilo bukvalno od prve do zadnje minute uživanje nakon gentlemen-a sam mislio da ce potrajati do novog filma gdje uzivam svaku minutu kad ono naleti na ovaj odma.

Znaci 6.4 ocjenu ima samo zbog onih politickih debilnih amerikanaca koji namjerno lupaju kečeve jer ne vole upotrebu oružja i žele zabranu.
E takvi debili spuštaju ocjenu.

Ovo je jedna čista 7.5.

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la wolfie » 27 mar 2020, 13:50

The Gentlemen solidan film.

Michelle Dockery :ljepota: :ljepota:
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Geerroo » 27 mar 2020, 13:57

90minut je napisao/la:
27 mar 2020, 12:40
Bio mi je i Babysitter dobar, al' ovo je bilo bukvalno od prve do zadnje minute uživanje nakon gentlemen-a sam mislio da ce potrajati do novog filma gdje uzivam svaku minutu kad ono naleti na ovaj odma.

Znaci 6.4 ocjenu ima samo zbog onih politickih debilnih amerikanaca koji namjerno lupaju kečeve jer ne vole upotrebu oružja i žele zabranu.
E takvi debili spuštaju ocjenu.

Ovo je jedna čista 7.5.
Daj baci kakvu preporuku ovih slicnih kao sto su The Hunt ili Babysitter

Avatar
Finn
Postovi: 9174
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 27 mar 2020, 14:08

Evo da pokrenem jednu polu-anketu:

Kada odlučujete šta ćete gledati, šta vam je najbitnije kod filma? Tj., šta je ono ključno zbog čega pogledate film.

Poster, naziv filma, žanr, režiser, određeni glumac/ica/ci, radnja, kritike, preporuka, hype... (Slobodno ubaciti još nešto ako kome padne napamet)

Odaberite dvije stavke, ali naglasiti koja je presudna.

Kod mene je određeni glumac/ica/ci uvijek broj 1. A onda sama radnja.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Geerroo » 27 mar 2020, 14:10

Finn je napisao/la:
27 mar 2020, 14:08
Evo da pokrenem jednu polu-anketu:

Kada odlučujete šta ćete gledati, šta vam je najbitnije kod filma? Tj., šta je ono ključno zbog čega pogledate film.

Poster, naziv filma, žanr, režiser, određeni glumac/ica/ci, radnja, kritike, preporuka, hype... (Slobodno ubaciti još nešto ako kome padne napamet)

Odaberite dvije stavke, ali naglasiti koja je presudna.

Kod mene je određeni glumac/ica/ci uvijek broj 1. A onda sama radnja.
Raspolozenje u datom trenutku i plot. Od raspolozenja zavisi koji cu zanr. Takodjer od doba dana mi zavisi. :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 mar 2020, 14:12

Reziser, kritika, preporuka (ako je ima), raspolozenje, pa tek onda glumci, zanr i ostalo.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokes » 27 mar 2020, 14:48

Preporuka, hype. Prije da je hype presudan.

Ovo ostalo manje više. Nije bitno ko glumi, već kako. :)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Drape » 27 mar 2020, 14:52

Willem Dafoe je glumac zbog kojeg sam zainteresovan za svaki film u kojem glumi ali za ovaj novi "Siberia" čitam recenzije da je konfuzan i da se mješaju snovi i realnost a to je baš opis filma kakvog nikad ne bi pogledao. Slično i kad pročitam za film da glavni lik više nije siguran šta se zaista dešava a šta samo u njegovoj glavi, momentalno želja za gledanjem pada na 0.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 mar 2020, 15:07

Drape je napisao/la:
27 mar 2020, 14:52
Willem Dafoe je glumac zbog kojeg sam zainteresovan za svaki film u kojem glumi ali za ovaj novi "Siberia" čitam recenzije da je konfuzan i da se mješaju snovi i realnost a to je baš opis filma kakvog nikad ne bi pogledao. Slično i kad pročitam za film da glavni lik više nije siguran šta se zaista dešava a šta samo u njegovoj glavi, momentalno želja za gledanjem pada na 0.
To je Ferrara, njegov stil :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 27 mar 2020, 15:10

Nemam nikakav kriterij.
Jasno da neke glumce volim vise nego ostale,i rezisere isto tako,ali sto manje informacija znam o filmu to bolje.
Izbjegavam gledat trejlere,kao i opis filma.
Cak imam svake godine period kad gledam random film.
Ima par onih stranica koje ti nasumicno proberu.
Naravno da preskocim ako mi recimo izbaci High School Musical,ili neku slicnu retardaciju.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 27 mar 2020, 15:39

Od novih filmova trudim se da pogledam što je više moguće, ako je moguće sve iole relevantno. Koji ću gledati kada ovisi isključivo od raspoloženja i kako se osjećam u datom trenutku. Npr 1917 je čekao do prije par dana da pogledam, jer sam znao da je težak film, i nisam se osjećao kao da želim da gledam težak film, da je bilo na silu vjerovatno mi se ne bi svidio toliko, ovako sam sačekao prikladan trenutak, i legao mi je savršeno.

Inače, ako naletim na neki stariji film koji nisam gledao, a da me privlači, skinem ga, i imam ga na računaru. Ako mi se baš gleda pogledam odmah. Film ne znam koji ću gledat dok ne dođe vrijeme da pustim film, šta mi se u tom trenutku gleda to i pustim. Ako mi se ne gleda ništa, ne gledam ništa. Tako da često zna bi ti period od mjesec dva kad odgledam ništa ili svega nekoliko filmova. Doduše nadoknadi se to sve.

Mnogo je glumaca i režisera od kojih želim da pogledam sve. Kritike ne pratim toliko, prije jesam, trailere ne gledam. Ako ima award buzz, ili ako ima hype na netu vjerovatno će me to zainteresovati i pogledat ću. Žanr mi nije bitan, gledam sve, ovisi isključivo od raspoloženja.

Odnosno, sve ovisi od raspoloženja i želje u datom trenutku.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la messilla » 27 mar 2020, 15:44

Dzoni je napisao/la:
27 mar 2020, 15:10
Nemam nikakav kriterij.
Jasno da neke glumce volim vise nego ostale,i rezisere isto tako,ali sto manje informacija znam o filmu to bolje.
Izbjegavam gledat trejlere,kao i opis filma.
Cak imam svake godine period kad gledam random film.
Ima par onih stranica koje ti nasumicno proberu.
Naravno da preskocim ako mi recimo izbaci High School Musical,ili neku slicnu retardaciju.
Slažem se da je bolje što se manje zna o filmu. Ja često poredam po ocjeni ili dužini trajanja i onda idem redom. :mrgreen: Jer se često ne mogu odlučit šta da gledam.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la KEC » 27 mar 2020, 18:28

Dali nekom ovaj 5 dio Ramba liči na sam u kući...
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la skoroalen » 27 mar 2020, 20:12

Najviše od raspoloženja, al često me i samo ime režisera ili glumca povuče. Tarantino mi je najdraži, šteta što ima samo tih deset (ili devet, po njegovom) filmova, al gledam sve i od Cuarona, Scorsesea, Eastwooda, Finchera, Richieja...
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la wolfie » 27 mar 2020, 22:49

The Hunt - film prepun potencijala, ali, po meni, nekako su usrali kraj prevelikom sprdancijom i nonsalancijom.
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
Celtic
Postovi: 3336
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Celtic » 27 mar 2020, 23:14

KEC je napisao/la:
27 mar 2020, 18:28
Dali nekom ovaj 5 dio Ramba liči na sam u kući...
Sam u kući za odrasle :D

Što se tiče filma, kad sam ga gledao uopšte nisam imao osjećaj da gledam Ramba, nakon onoga 4 filma nije ni trebao više snimati, jer je ono baš bio super kraj i završetak svega.

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Azpi » 28 mar 2020, 00:05

wolfie je napisao/la:
27 mar 2020, 22:49
The Hunt - film prepun potencijala, ali, po meni, nekako su usrali kraj prevelikom sprdancijom i nonsalancijom.
Ma bzvz meni iskreno, fina ideja ali ništa posebno u konacnici trebalo je ovo dosta bolje
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la wolfie » 28 mar 2020, 00:29

Azpi je napisao/la:
28 mar 2020, 00:05
wolfie je napisao/la:
27 mar 2020, 22:49
The Hunt - film prepun potencijala, ali, po meni, nekako su usrali kraj prevelikom sprdancijom i nonsalancijom.
Ma bzvz meni iskreno, fina ideja ali ništa posebno u konacnici trebalo je ovo dosta bolje
Zato i kažem, puno neiskorištenog potencijala.
Mislim da, ipak, fali jedna nota jezivosti koja bi filmu dala drugu dimenziju, također, neke scene ubijanja su očajne, poput onog kad im ulijeće u bunker i liku prosvira glavu, tako loše odrađeno da mi se plače. Onu probodu nekakvi šiljci i sad pa sad se iščupa iz njih, da bi kasnije bila prepolovljena u abdomenu i i dalje trabunja i priča, te ima snage da otme pištolj. Kao da gledam Scary movie.
Sve u svemu, zabavan film, za ubiti dosadu.
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: FoSte95, Muumii i 55 gostiju.