ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 16:18

japa je napisao/la:
09 apr 2020, 15:42
top8 na kraju sezone na kojem prvaci budu Zverev i Cicipas plus mozes ga osvojiti sa porazom. Da Rafu pitas zlato na OI ne bi mijenjao za tri zavrsna Mastersa siguran sam u to. Olimpijske bodovno nemaju neki znacaj na ATP touru ali takmicarski samo GS moze sa njima po vaznosti. Uostalom gledali smo svi OI i vidjeli smo meceve kakve samo vidjamo na GSovima.
Mogu i matori dedica i Zverev i Cicipas , samo ne može proćelavi anabolik :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Alo bolan kako će da mjenja nešto što nema , probudi se
kralju halo 0 WTF :rol: :rol: :rol:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 16:28

ko je osvajao WTF je najlosiji moguci argument. + to su igraci koji imaju jos mnogo godina pred sobom. bolje bi mozda bilo pogledati ko je sve osvajao moderne OI ili jos bolje ko sve nije: miloslav mecir, mark roset, agasi, kafeljnikov, nikolas masu (i u singlu i u dublu), nadal i marej. i to je to, ukupno 7 igraca. bez samprasa, noleta, feda... samo 2 ATG. ili 2 i po ako cemo i mareja svrstati medju ATG. i kao sto ranije rekoh, agasijevo a narocito marejevo osvajanje istih je uveliko pridonijelo super hajpu u anglo medijima. tako da im je i sam znacaj neizbjezno porastao. jer ipak su mediji ti koji kroje misljenja. da se razumijemo, zalomi se po neki slem i nekim upitnim igracima i zato to ko je sve nesto osvojio i nije neki argument. ipak slemova a narocito mastersa je mnogo i u mnostvu se uvjek nekome moze nesto poklopiti i zalomiti. zato je meni YE#1 i znacajniji. mozeti se zalomiti jedan mec ili jedan turnir pa makar bio i slem. ali ti se jedna cijela sezona ne moze nikako zalomiti ako nemas tu sampionsku kvalitetu.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 16:55

lucky13 je napisao/la:
09 apr 2020, 16:28
ko je osvajao WTF je najlosiji moguci argument. + to su igraci koji imaju jos mnogo godina pred sobom. bolje bi mozda bilo pogledati ko je sve osvajao moderne OI: miloslav mecir, mark roset, agasi, kafeljnikov, nikolas masu (i u singlu i u dublu), nadal i marej. i to je to, ukupno 7 igraca. bez samprasa, noleta, feda... samo 2 ATG. ili 2 i po ako cemo i mareja svrstati medju ATG. i kao sto ranije rekoh, agasijevo a narocito marejevo osvajanje istih je uveliko pridonijelo super hajpu u anglo medijima. tako da im je i sam znacaj neizbjezno porastao. jer ipak su mediji ti koji kroje misljenja.

Slažem se za medije , baš kroje sliku ...
Uzećemo za primjer sbrijanske medije , tamo se po njima tenis nije igrao prije 2011 godine ...
Ubjeđeni su da je Federer kriv za koronu ...
Federer , Nadal i Murray mrze sve srbe na svijetu ....

Kad je Federer osvajao završni turnir to je bio nebitan turnir , kad je Novak počeo da osvaja iznenada postaje najbitniji turnir , odmah iza GS-a ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 17:04

da "srbijanski" mediji su jako mocni u svijetu. oni najvise kroje. prvo oni pa onda anglo saksonski preuzmu. WTF niko nije smatrao bitnim dok ga nole nije uzeo par puta.

edit
tako su ti "srbijanski" mediji ugurali onog nolu u tzv big 4. nidje veze. izmislili ljudi big 4 i u tenisu, valjda po ugledu na onu sugoslovensku (ili srboslovensku kako neki jos zovu) big 4 (zvezda, partizan, dinamo, hajduk). sta su ti zlocesti srbi pardon srbijanci.
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 09 apr 2020, 17:31, ukupno mijenjano 4 puta.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 17:18

lucky13 je napisao/la:
09 apr 2020, 17:04
da "srbijanski" mediji su jako mocni u svijetu. oni najvise kroje. prvo oni pa onda anglo saksonski preuzmu. WTF niko nije smatrao bitnim dok ga nole nije uzeo par puta.
Izvrćeš post bezveze , ja nisam pisao o "moćnosti" medija , ako jesam ispravi me ...
Uzeo sam primjer iz komšiluka, zemlje iz koje dolazi Đoković, čovjek koji je u utrci za GOAT-a , šta je tu čudno?

Napišem post kako se slažem sa tobom za medije , a ti izvrćeš činjenice i pišeš nešto sarkastično , niđe veze ...

Mada očekivao sam to od tebe ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 18:14

pa dobro, de mi link za neki mediji u srbijaniji gdje se tvrdi da tenis nije postojao prije 2011? da je fed kriv za koronu? da fed, rafa i muza mrze sve srbe na svijetu? da je WTF nebitan? daj neki link da vidnimo tu "srbijansku" propagandu.

sto se tice hajpa oko mareja i OI ili big 4 mislim da nema smisla ostavljati linkove. ukucaj marej OI ili big 4 i dobit ces tonu materijala (sam pojam big4 je po sebi dovoljan kao i termin golden slem u ostalom). a ti mi nadji bilo kakav relevantan link sa bilo kojom od tvojih tvrdnji iz bilo kojeg relevantnog "srbijanskog" medija (osim ako ti nije pisanje nekog anonimusa ko komentarise neki clanak ili pise na nekom forumu relevantan "srbijanski" medij:
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 09 apr 2020, 18:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BosniaBoston » 09 apr 2020, 18:20

1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 18:23

bombaysaphire je napisao/la:
09 apr 2020, 16:18
japa je napisao/la:
09 apr 2020, 15:42
top8 na kraju sezone na kojem prvaci budu Zverev i Cicipas plus mozes ga osvojiti sa porazom. Da Rafu pitas zlato na OI ne bi mijenjao za tri zavrsna Mastersa siguran sam u to. Olimpijske bodovno nemaju neki znacaj na ATP touru ali takmicarski samo GS moze sa njima po vaznosti. Uostalom gledali smo svi OI i vidjeli smo meceve kakve samo vidjamo na GSovima.
Mogu i matori dedica i Zverev i Cicipas , samo ne može proćelavi anabolik :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Alo bolan kako će da mjenja nešto što nema , probudi se
kralju halo 0 WTF :rol: :rol: :rol:
haha kompleksas vec izgubio zivce poceo je sa nadimcima :rol:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 18:26

delinjo je napisao/la:
09 apr 2020, 15:57
eto brate kako si licemjeran....gore si milijardu postova napisao da se samo gleda GS ...tako rangiras tenisere ,pises da je sve ostalo nebitno i onda nakon toga tvoj zadnji post glasi "pa ne igra se tenis samo na GS".....licemjerno bas :D
haj nadji taj post dje sam ja rekao da je samo bitan GS? Zabrinut sam za tebe i tvoju moc rasudjivanja, dje sam ja rekao da je GS bitan a sve ostalo nebitno? Zasto bi to uostalom rekao? Pa to je glavni argument vas fanova Federera jer je to maltene jos jedino ono za sta se mozete uhvatiti broj GSova.

Da je GS samo bitan onda bi ja sigurno govorio da je Wawrinka tu negdje sa Murrayom jer imaju oba po 3 a relano on nije ni blizu Murraya jer Murray izvan GS ima dostignuca koja su velikai koja Wawrinka samo moze sanjati.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BosniaBoston » 09 apr 2020, 18:27

Kakva je ubleha ovaj Federer..
Zaboli me Roger Federer!
kako bi volio da Federer izgubi ne bi bolje odabrao od onoga kako je ispalo. A mislio prevarant da je osvojio, rekla mu Mirka moraces me yebati ako ne osvojis WB, Fedja igrao ko lud ali djaba sve :rol: :rol:
Soderling se poigrao sa slabasnim Federerom koji je nezasluzeno osvojio prosle godine RG. **** bruko amater si!
On nekog za nadimke proziva :rol:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 18:31

lucky13 je napisao/la:
09 apr 2020, 16:06
ajde mi navedi neki slem da je falilo 16 igraca u top32 (6 u top 16)? ili barem masters?

evo pogledacu posljednja 4 slema.

AO 2020. 32. nosilac je bio br 35. znaci falilo 3 u top 32. u top 16 falio 1.
USO 2019. 32. nosilac bio br 34, jos 2 se povukla zbog ozljede pred turnir. top 16 kompletan ali se poslije 1 povukao.
W 2019. najlosiji nosilac u 32 bio br 36 i jos se 1 povukao. (W ima svoju posebnu listu koja ne prati oficijelnu nego se radi po jednoj specijalnoj formuli).
RG 2019. 32 nosilac bio br 34.

a na posljednjim olimpijskim 16. nosilac bio br 32. i ti sada to uporedjujes?

znaci u 4 posljednja slema je u 32 nosioca otpadalo po 3-4 max 5 na jednom sve sa povredama a na posljednjim OI je u 16 nosilaca falilo cak 16 igraca (16. nosilac bio br 32).

edit
naravno da slemovi nisu sve i jedino bitni ali su daleko najbitniji turniri. ja bih recimo YE#1 stavio ispred pojedinacnog slema po bitnosti. jer jedino si tada sampion neke sezone. nole je recimo 2 puta imao po 2 slema u sezoni a da nije smatran najboljim igracem te sezone. 2016. je marej bio sampion sa samo 1 slemom naspram noletova 2. i niko nije smatrao noleta boljim te sezone. i to je sve odluceno u posljednjem mecu godine. marej je cak spasavao i ML u SF i vec tu je moglo da prevagne na noletovu strani i da je nole zavrsio kao br 1 te godine opet niko to ne bi dovodio u pitanje.
Nisam upoznat sa sistemom odredjivanja nosilaca na OI ali znam da najboljinigraci igraju OI to sto je umjesto Paira dosao Dzumhur i nije neka razlikao uostalom izmedju 30og i 50g igraca razlike u kvalitetu su minimalne. Ti omalovazavas OI kao da je 16i nosilac bio 100i igrac svijeta, nece proci...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 18:33

pod 1 informer je sve osim relevantan medij!
pod 2 pise da fed mrzi noleta a ne da fed, rafa i muza mrze sve srbe na svijetu kako si ti to naveo!
pod 3 nista nisu slagali ali jeste neozbiljno da jedan tzv pisani medij pise tim rijecnikom i zbog toga i nisu relevantni. ali to je zuta stampa i niko ziv ne bi navodio informer kao bilo kakav ozbiljan medij.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 18:33

Pa bosnjobostone nije ubleha nadimak valjda to znas ne moram ti i to crtati.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BosniaBoston » 09 apr 2020, 18:35

Kako god vrijedjanje i to bespotrebno.Isti si kao ovaj bombay samo drugaciji dresovi
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 18:37

japa je napisao/la:
09 apr 2020, 18:31


Nisam upoznat sa sistemom odredjivanja nosilaca na OI ali znam da najboljinigraci igraju OI to sto je umjesto Paira dosao Dzumhur i nije neka razlikao uostalom izmedju 30og i 50g igraca razlike u kvalitetu su minimalne. Ti omalovazavas OI kao da je 16i nosilac bio 100i igrac svijeta, nece proci...
pa ja ti navodim primjere. ali 16 nosilac je 32 igrac na svijetu. to nema ni na jednom mastersu! vise nosilaca ni nema a u 64 fajldu je lako povise njih van top100. tako da se kvalitet igraca na OI i na slemovima (pa ni na mastersima) ne moze ni uporediti. i to govorim o posljednjim OI kada su se vec ispromovisale. u vrijeme kada su ih osvajali oni gore navedeni igraci a prije rafe i muze je to bilo i mnogo mnogo gore od navedenog.

evo nekih koji nisu nastupali a nastupali su neki drugi izvan top100:

top 10: fed, vava, raonic, berdis, tim,
top 20: gaske, isner, kirgios, lopez, tomic
top 30: zverev, karlovic, pui, anderson, kveri, klizan
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 09 apr 2020, 18:50, ukupno mijenjano 1 put.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 09 apr 2020, 18:45

Nije to vrijedjanje to je iznosenje misljenja o nekom sportisti.

lucky
To nista ne znaci, Olimpijske su bitniji turnir od Mastersa, i finala Mastersa, naravno i to su u kategoriji najprestiznijih tunira to niko razuman nece osporiti ali Olimpijske su nesto vsie nije to samo veliki turnir to je i prestiz koji ot nosi sa sobom. To sto ranije igraci nisu osvajali nista ne znaci, pa Sampras nije osvojio ni RG i mnogi drugi velikani neke druge GSove pa sta jel sad RG nebitan? Uostalom nije ih osvojio jer ih je tesko osvojiti iz razloga sto se igraju sva cetvrte godine sto im dodatno dize vrijednost. Olimpijada je vrh indvidualnog sporta i nema te osobe koja moze osporiti njen znacaj, pogotove ne u danasnje doba.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la LlullSergio » 09 apr 2020, 18:55

Po jedno 50.-ti put o jednom te istom :D

Nekom jeste, nekom nije. Najbolje bi bilo kad bi neko to oficijalno rangirao,ali dotad dosadi svaki put o istome. S tim da u jednom se slazem, onaj turnir na OI 2012 je bas blizu naboja jednog GS turnira bio.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 19:03

sto je sport manje bitan to su OI bitnije u tom sportu. za mnoge sportove i sportiste niko nikada ne bi cuo da se ne pojave na OI. ali recimo u fudbalu nisu ni priblizno bitne kao SP ili EP. u tenisu su daleko od slemova i to je prosto tako. u pricu o GOATu su skoro pa fusnota. nesto sto se uzima u obzir ako su slemovi i YE#1 dosta izjednaceni. prije njih su svakako slemovi, YE#1, po mnogima i sedmice i h2h. ulaze u pricu sa WTFovima i mastersima. ili bi rafa vec bio tu sa fedom na 20 svaki? sto on svakako nije. i WTF rupa u CVu je mnogo vece jer se on igra svake godine nego sa OI koje se igraju svake 4. jer si tu kiksao 2 ili 3 puta (max 4, ako se sljedece i odigraju za ere ove 3) koliko si imao ozbiljnu sansu. dok su za WTF svaki od big 3 imali bar 15ak puta sansu ako ne i 20. jer svaki put kada su ucestvovali su bili top10 igraci i kao takvi vise ili manje ozbiljni pretedenti na svaku titulu na turnirima na kojem nastupe.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 09 apr 2020, 19:08

LlullSergio je napisao/la:
09 apr 2020, 18:55
Po jedno 50.-ti put o jednom te istom :D

Nekom jeste, nekom nije. Najbolje bi bilo kad bi neko to oficijalno rangirao,ali dotad dosadi svaki put o istome. S tim da u jednom se slazem, onaj turnir na OI 2012 je bas blizu naboja jednog GS turnira bio.
opet zbog medija. koji kroje taj "naboj". igralo se u engleskoj. igralo se na vimbliju. igrao je "big4" marej. i osvojio.

da li bi bile toliko hajpane da se igralo u rusiji (lili kini ili juznoj americi, africi), da se igralo na nekom drugom stadionu koji nije vimbl ili USO/AO, da nije igrao domaci anglo saksonac (ili fed) koji je bio ozbiljan pretedent na titulu, i da je osvojio neko drugi (ne anglo saksonac i ne fed)?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 09 apr 2020, 19:35

japa je napisao/la:
09 apr 2020, 18:23
bombaysaphire je napisao/la:
09 apr 2020, 16:18
japa je napisao/la:
09 apr 2020, 15:42
top8 na kraju sezone na kojem prvaci budu Zverev i Cicipas plus mozes ga osvojiti sa porazom. Da Rafu pitas zlato na OI ne bi mijenjao za tri zavrsna Mastersa siguran sam u to. Olimpijske bodovno nemaju neki znacaj na ATP touru ali takmicarski samo GS moze sa njima po vaznosti. Uostalom gledali smo svi OI i vidjeli smo meceve kakve samo vidjamo na GSovima.
Mogu i matori dedica i Zverev i Cicipas , samo ne može proćelavi anabolik :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Alo bolan kako će da mjenja nešto što nema , probudi se
kralju halo 0 WTF :rol: :rol: :rol:
haha kompleksas vec izgubio zivce poceo je sa nadimcima :rol:
Skretanje sa teme , drugo ni ne znaš :rol:

Šta kaže brat , prati tenis 20 godina i Rafa ne bi mjenjao 3 završna mastersa za jedan WTF , a lik ima 0 :rol: :rol:

Kako da mjenja bolan , kako da mjenja nešto što nije osvojio ???

Očekujem skretanje sa posta , smajlije :kafa:

Kakav brat , ja jednom prozvao Nadala samo da tvojim jezikom pokažem kakav debilizam pišeš ovdje , piše lik izgubio živce :facepalm: :facepalm:

To piše lik koji u svakom postu tako Federera "opisuje" :rol: :rol: :rol:

Ubi te karantin ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.