Amer Gojak

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Vucevich » 17 apr 2020, 21:19

h1a2s3o4 je napisao/la:
17 apr 2020, 17:42
Ja sam spomenuo Pjanica u kontekstu slicnosti situacija u kojima su se nalazili oni kao igraci. A nogomet nije individualna igra, vjerovatno da ce prije doci do izrazaja talentovani igrac koji igra u jacoj ligi i vecem i ustimanijem timu npr Lion. Balkan kao starting point je opasna prepreka.

On iz Dinama treba otici iz vise razloga, prerastao ih svakako jeste. Tesko da mu oni mogu ponuditi nesto vise u smislu razvijanja njega kao nogometasa.

A pored Pjanica u našem veznom redu jedini siguran je još Gojak. :bih:
To što je 'siguran u veznom redu' ne govori o njegovom kvalitetu već o nikad gorem stanju u kojem se nalazi reprezentacija. Nažalost.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 18 apr 2020, 22:39

Vucevich je napisao/la:
17 apr 2020, 21:19
h1a2s3o4 je napisao/la:
17 apr 2020, 17:42
Ja sam spomenuo Pjanica u kontekstu slicnosti situacija u kojima su se nalazili oni kao igraci. A nogomet nije individualna igra, vjerovatno da ce prije doci do izrazaja talentovani igrac koji igra u jacoj ligi i vecem i ustimanijem timu npr Lion. Balkan kao starting point je opasna prepreka.

On iz Dinama treba otici iz vise razloga, prerastao ih svakako jeste. Tesko da mu oni mogu ponuditi nesto vise u smislu razvijanja njega kao nogometasa.

A pored Pjanica u našem veznom redu jedini siguran je još Gojak. :bih:
To što je 'siguran u veznom redu' ne govori o njegovom kvalitetu već o nikad gorem stanju u kojem se nalazi reprezentacija. Nažalost.
Pa to zavisi kako gledas.

Kada se nekako kristalisao kostur kod Muzurovica i Ćire reprezentacije koja ce kasnije otici na SP, osim Misketa koji je tad bio u Bohumu, nije bila bas neka konkurencija. Pjanica ne računam, on je redovno igrao tek kod Safeta.

Ja nekako ovaj period repke vidim kao tranziciju i smjenu generacija koju Robi nije napravio, a potencijala ima vise nego tad kod Muzurovica. :bih:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 18 apr 2020, 22:42

Koji su to potencijali?
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 18 apr 2020, 22:59

Najprije mislim na Krunica i Gojaka.

Prvi je bio odlican u Empoliju, nagrađen transferom u Milan. Milan jeste da je u losoj situaciji trenutno, ali je i dalje veliki klub sa dobrim igracima. Nije se lako izboriti za prvih 11.

O Gojaku smo vec pisali, mozda se ne slazemo svi, ali bi trebao napraviti odlicnu karijeru.

A tu su još Lončar i Milosevic.

Kad se dodaju Pjanic, Cimirot i Besic, po meni, puno vise potencijala ima ova generacija.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 18 apr 2020, 23:09

Milošević nedovoljno dobar za top 3 Turska kluba a kamo li nesto jače. Da, fizički je spreman za top 5 liga, ali tehnički izuzetno slab.

Krunić, krut, i ne krasi ga ništa posebno, samo je pristojan u svemu, doveden on i Benacer jer je Empoli ispao pa su prodati za siću. Mozda kvalitet osrednje ekipe u serie a ili ekipe koja se bori za opstanak.

Bešić ima minutažu nekog omladinca koji se bori za seniorsku ekipu.

Gojak je nepoznanica velika.

Cimirot je meh... ništa posebno, također ga ništa ne krasi.

Vecina nabrojanih su igraci koji su dozivjeli svoj maximum i nema tu potencijala za ostvarivanja nekog rezultata. I ja sam za pozitivnost ali talenti koji nadolaze su sve osim talenti.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Vucevich » 18 apr 2020, 23:41

h1a2s3o4 je napisao/la:
18 apr 2020, 22:59
Najprije mislim na Krunica i Gojaka.

Prvi je bio odlican u Empoliju, nagrađen transferom u Milan. Milan jeste da je u losoj situaciji trenutno, ali je i dalje veliki klub sa dobrim igracima. Nije se lako izboriti za prvih 11.

O Gojaku smo vec pisali, mozda se ne slazemo svi, ali bi trebao napraviti odlicnu karijeru.

A tu su još Lončar i Milosevic.

Kad se dodaju Pjanic, Cimirot i Besic, po meni, puno vise potencijala ima ova generacija.
Od koje? Ova generacija koja slijedi je možda najgora u historiji reprezentacije

Lončar ništa posebno, 23 godine i osrednje igre u Rijeci.

Krunić već ima 26 godina i teško da je neki potencijal, on je već formiran igrač. A realno on nema kvalitet da igra u Milanu, svaki put kad sam ga gledao samo doda loptu najbližim do sebe i tako do kraja utakmice.

Milošević da može nešto značajnije napraviti u svojoj karijeri ne bi već 4 godina igrao u Konyasporu

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 18 apr 2020, 23:59

U svakom slucaju puno bolje od onoga cime je raspolagao Muzurovic, i usudio bih se reci za nijansu bolje cak i od onoga sto je Ćiro imao.
A tad nam je svaki neodlazak na veliko takmicenje bila katastrofa. Ili smo sami sebi spustili ljestvicu ili je neko uspio da unisti imidž repke.

Besic je u januaru igrao, cak i protiv Manchester City-a. Klub je doveo veliko pojacanje na njegovoj iz Belgije oko 30 miliona ga platili, a Besic cak i nije njihov igrac. Tako da vjerovatno ne vide nikakvog smisla da ga uigravaju, a imaju svoje igrace, kad ce se Besic na ljeto vratiti u Everton.

Cimirot je sasvim pristojan nogometas i za sada ima dobru karijeru. Sve zavisi sa kime ga poredis. Ako sa Iscom onda ne, a ako sa nekima koji su prije igrali za nas onda svakako da. :bih: :bih:

harixs
Postovi: 1683
Pridružen/a: 15 sep 2014, 18:29
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la harixs » 19 apr 2020, 03:01

Potencijala sigurno ima i vise nego prije samo sto vecina stangira ili ne igraju redovno u svojim klubovima.
Prije 7-8 god, igrac iz Standard Lijeza ili prve francuske lige bi nam bio zvijezda a da ne govorim za Milano..Modic da je tad odigro jednu utakmicu za prvi tim bio bi konkurent u napadu.
Bajramovica smo cekali da barem dviije utakmice uveze zbog povreda, Rahimica smo dobili sa 32 god..Muratovica iz Sturma itd

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DrFilgud » 19 apr 2020, 08:51

Mi još o Gojaku izgleda govorimo kao potencijalu.
Kao treba da ode iz "dušmanskog" Dinama, pa da eksplodira u Bundesligi, EPL.. :roll:
Ne znam šta neko očekuje od Miloševića, Lončara? Igrači koji, u najboljem slučaju, mogu dobaciti do Cimirotovog nivoa i to je to.
Krunić je igrač za Empolija, što je sasvim zadovoljavajuće za našu reprezentaciju. Nažalost, on nije kvalitetniji od nijednog igrača iz prve postave generacije koja nas je odvela na SP. Možda je u rangu ondašnjeg Mujdže ili Bičakčića.

Prije 7-8 godina, imali smo igrače iz ManCitija, Rome, Lazia, Wolfsburga, Seville, Schalkea, Stokea, Hoffenheima...i svi su bili standardni i važni igrači u svojim ekipama. Tu je bio i Bešić, koji je stvarno igrao odlično i to ga je odvelo u Everton.
Medunjanin je u pravu kada kaže da smo se na SP plasirali na čisti individualni kvalitet, sa minimumom organizacije i taktičke pripreme.

Ako ćemo pravo, ovo sada izgleda loše, a kad se pogleda potencijal za budućnost, izgleda još gore.
Ko bi trebao zamijeniti Pjanića i Misimovića? Ko Spahića, Begovića, Lulića, Ibiševića? O Džeki ne treba ni govoriti.

Ko od U23 igrača uopšte ima stvarni potencijal da bude standardan u ligama 5? Možda Demirović...

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2020, 11:17

Vucevich je napisao/la:
18 apr 2020, 23:41

Od koje?..

Krunić već ima 26 godina i teško da je neki potencijal...

Mislim da sam napisao od koje generacije. Potentnija od svakog spiska kojeg je objavio Muzurovic i donekle Blazevic, a napisao sam zasto poredim sa tim generacijama.

Da, nema potencijala ali igra u Milanu. Zanimljivo. :hmmmmm: Skroz druga je stvar zasto ne igra standarno u startnih 11.
DrFilgud je napisao/la:
19 apr 2020, 08:51
Mi još o Gojaku izgleda govorimo kao potencijalu.
Kao treba da ode iz "dušmanskog" Dinama, pa da eksplodira u Bundesligi, EPL..

Gojak jeste potencijal, ne vidim zasto ne bi gledali na njega tako. Da nije prestar? To sto je neko standarde mladog talentovanog igraca postavio na Mbappea neka se dobro zamisli.

Ja nisam rekao da je Dinamo "dušmanski", ali da treba da ode iz njega to svakako. Napredovadi dalje sigurno nece.

DrFilgud je napisao/la:
19 apr 2020, 08:51
.. iz prve postave generacije koja nas je odvela na SP..

Procitaj jos jednom sa kojim generacijama poredim.
DrFilgud je napisao/la:
19 apr 2020, 08:51
Prije 7-8 godina, imali smo igrače iz ManCitija, Rome, Lazia, Wolfsburga, Seville, Schalkea, Stokea, Hoffenheima...i svi su bili standardni i važni igrači u svojim ekipama. Tu je bio i Bešić, koji je stvarno igrao odlično i to ga je odvelo u Everton.
To su i dalje sve igraci iz Susiceve generacije. Taj Lazio koji spominjes je Lulic koji se odnekud najednom pojavio, bivsi mu se trener preseli u Rim i povede njega. Sevilla -Spahic, Stoke-Begovic, Kolasinac.... Mislio sam da pricamo o vezenim igracima. A i Kolasinac vise nije igrao u kvalfikacijama nego sto jeste. Hofenhajm samo Ibisevic. Sejo nazalost ili povrijeđen vazda il ga stave na beka. :D
Besic je igrao u Ferencvarosu i nije bio pozivan do SP, utakmice u Brazilu su ga odvele u Everton.

Ljudi spominju Džeku iz tada Citija i govore kako Krunic ne moze da dospije u prvih 11, pa Džeko cim je dobio jacu konkurenciju preselio je na klupu. U velikim klubovima ne ovise od jednog igraca na nekoj poziciji. Konkurencija majka uspjeha.

DrFilgud je napisao/la:
19 apr 2020, 08:51
Ko bi trebao zamijeniti Pjanića i Misimovića? Ko Spahića, Begovića, Lulića, Ibiševića? O Džeki ne treba ni govoriti.
Zasto bi neko mijenjao Pjanica kad je on vec tu ? Begovic također. Mi inace volim da pravimo kult od svega, pa tako i od nekih igraca.

Citav tvoj post se bazirao na generaciji koja nas je odvela na SP, a ja o njoj nisam pisao. Jednostavno jer je tad bila poslozena repka.
Gotovo svi igraci su tad bili na vrhuncu svojih karijera. Ja sam sa valjanim razlogom pisao o ranijim generacijama. Hajmo malo osnove komparativnih metoda.. :D

Niko nije nezamjenljiv. Vazno je imati zdravu konkurenciju. :bih:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la marconato » 19 apr 2020, 11:24

Poredis Milan, koji je danas prosjecna ekipa serie A sa tadasnjim Cityem, koji je uzeo titulu u Premiershipu... :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2020, 11:30

marconato je napisao/la:
19 apr 2020, 11:24
Poredis Milan, koji je danas prosjecna ekipa serie A sa tadasnjim Cityem, koji je uzeo titulu u Premiershipu... :facepalm:
Kako si ti dosao do toga da ja poredim rezultate klubova ? Prije nego izvalis takvu glupost razmisli jos jednog da li si dobro razumio sta je napisano.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la marconato » 19 apr 2020, 11:34

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2020, 11:30
marconato je napisao/la:
19 apr 2020, 11:24
Poredis Milan, koji je danas prosjecna ekipa serie A sa tadasnjim Cityem, koji je uzeo titulu u Premiershipu... :facepalm:
Kako si ti dosao do toga da ja poredim rezultate klubova ? Prije nego izvalis takvu glupost razmisli jos jednog da li si dobro razumio sta je napisano.
Pises o Milanu kao velikom klubu, kako je tesko izboriti startnih 11 i pravis komparaciju sa Džekom i City-em...
Milan je danas jedna prosjecna ekipa, tako da ne vidim tu neku veliku konkurenciju i koncentraciju kvalitetnih igraca!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2020, 11:47

Milan je klub uvijek koji cilja na najvisa mjesta. Malo im je losije krenulo, ali su sasvim dobra ekipa (Inter fan here :D ). Sta bi ti tek rekao za Napoli ?Ista ekipa kao prosle godine, a grohnuli momacki.

Ako ti mislis da se lako izboriti za mjesto pored Kesija,Calhanoglua, Biglie, Bonaventure.. onda uredu. Nemamo o cemu diskutovati.

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Mokes » 19 apr 2020, 12:07

DrFilgud je napisao/la:
19 apr 2020, 08:51

Krunić je igrač za Empolija, što je sasvim zadovoljavajuće za našu reprezentaciju. Nažalost, on nije kvalitetniji od nijednog igrača iz prve postave generacije koja nas je odvela na SP. Možda je u rangu ondašnjeg Mujdže ili Bičakčića.
Bolji je od Medunjanina (ako govorimo striktno o veznom redu). Izuzev trojca Džeko, Misimović, Pjanić, ostali i nisu nešto puno bolji igraču od njega. Druga stvar što je repka igrala s velikim entuzijazmom. Mujdža koji je prosječan bek, u reprezentaciji se pretvori u top beka.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DrFilgud » 19 apr 2020, 12:09

@h1a2s3o4, nema svrhe da se bavimo poređenjima sa generacijama koje nisu ništa napravile.
Jedini realan reper je ekipa koja nas je odvela na SP, a to su igrači iz prije svega Ćirine, pa Sušićeve ere.

Ono što je važno, je gdje smo danas. Pjanić ima 30 godina, Džeko 34, Lulić 34, Begovoć 33, Višća 30, Bičakčić 30, Bešić je već dugo u silaznoj putanji,
Na ove igrače možemo računati još jedno, eventualno dva velika takmičenja.

Tu dolazimo do Gojaka. Gojak više nije potencijal ni po jednom kriteriju, on je formiran igrač sa vrlinama i manama koje se ne mogu ispraviti.
Nije bio starter u europskim utakmicama Dinama, u onim koje je igrao nije se pokazao. Nadam se da će napraviti bolju karijeru od A. Hodžića i to bi bio uspjeg.
Već sam pisao da bi on mogao biti vrlo koristan u reprezentaciji, ali definitivno nije igrač koji će donijeti kvalitet za uspjehe (plasman na veliko takmičenje). Nemamo nijednog formiranog kvalitetnog U25 igrača. Demirović bi mogao napredovati, Prevljak ako bude imao sreće s povredama, može napraviti iskorak i to je to.
Krunić je prosječan Serie A igrač, za nas dobar, ali daleko od kvaliteta koji može da "potegne".

Sitacija je jako loša, dugo nismo bili u većoj krizi. Kako će, iz ove perespektive, izgledati reprezentacija u kvalifikacijama za EP 2024, ako se Pjanić oprosti ? Dakle nije to za 10 godina, te kvalifikacije počinju za dvije godine i mi već moramo imati kostur te ekipe.

Na koga možemo računati iz ove perspektive

.......................Pirić.......................
Todorović....Mihojević...Mujakić...Kolašinac
.........Bešić.....Lončar....Krunić...........
.....................Gojak........................
..............Demirović....Prevljak............

Klupa: Kjosevski, Šerbečić, Saničanin Čivić, Nastić, Cimirot, Šabanadžović, Koljić, Duljević, Hodžić, Menalo....

Prosjek ove reprezentacije danas, je oko 25 godina. Šta oni mogu napraviti, koliko napredovati, gdje se (ne)mogu plasirati ?

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2020, 12:42

Sad je 2020, puno je da pricamo sta ce biti 2024. Između danas i 2024 imas EP i SP. Tako da mislim ni PWC ne radi tako dalekosezne analize. :D

Za sada Pjanic je tu, prav zdrav. :D
A on kad se oprosti to ce biti gubitak za cjelokupan svijet nogometa, ne samo BiH.

Kako mislis sa manama i vrlinama koje ne mozes ispraviti ? Allegri Pjanica klesao, po nekim forumasima, u poznim godinama. :mrgreen:


Svi mi voljeli da reprezentativci igraju u top klubovima liga 5, ali to nije bas tako lagano.

U top 5 liga Evrope imas 98 klubova, i neka svi imaju igracki kadar po u prosjeku 25 igraca to 2450 igraca.
Valja uci u tih 2500 igraca, a znas kolika je konkurencija... Brazil vjeroatno ima vise registrovanih nogometasa nego BiH stanovnika.
Jos kad racunas samo startnih 11 to je samo, kad zaokruzimo, 1100 igraca na cijelu Evropu. Pa ti vidi koliko je lako upasti... :D
Tako da nije bas dobro omalovazavati uspijehe tih momaka ili njihove napore da uspiju. Nijedan trud nije uzalud.

Igraci iz te "top" generacije su uglavnom dijasporasi koji su htjeli da igraju za nas. Normalno da ce Misketu biti lakse da igra u Njemackoj kad je karijeru i poceo u Njemackoj i sl.

Izgubili smo entuzijazam, dobro je @Mokes napisao.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DrFilgud » 19 apr 2020, 12:53

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2020, 12:42
Sad je 2020, puno je da pricamo sta ce biti 2024. Između danas i 2024 imas EP i SP. Tako da mislim ni PWC ne radi tako dalekosezne analize. :D
Izvini, da pojednostavim. Da li je razmatranje stanja u reprezentaciji, u smislu procjene kadra ispod 30 godina, dalekosežna analiza?
Da li je razmišljanje o ciklusu kvalifikacija , koji počinje 2023. godine, dalekosežno?

Izgleda da je za tebe relevantna analiza - Gojak bi mogao pravo napredovati - i na osnovu toga ćemo gledati u budućnost :roll:
Nema to veze s entuzijazmom, poluigrači i amateri me mogu igrati protiv ozbiljnih profesionalaca. To jest mogu, ali kao Luksemburg, Estonija...a to nam je sudbina.
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 19 apr 2020, 12:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2236
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2020, 12:54

Jest, jest. Dobro si.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Vucevich » 19 apr 2020, 13:46

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2020, 12:54
Jest, jest. Dobro si.
Dobro ti je rekao čovjek, nemamo nijednog U23 igrača ili čak U25 igrača da igra u nekom dobrom klubu (Lige 5 ili top 3 Rusije, top 3 Portugala i tako dalje).

Pogledaj spisak reprezentacije U21, užasan je.

Dolaze teška vremena, što se najbolje može vidjetu u tome da je Gojak najveći talenat u bosanskom fudbalu

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.