RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

SanaBosna
Postovi: 760
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SanaBosna » 17 apr 2020, 03:06

Da sam multi millionair dao bi milione Velezu da dignu kluba na evropski vrh, nisam iz Hercegovine ali mi je toliko drag i simpatican Velez da sam postao navijac.

Kad pogledas gdje su bili prije 3-4 godina a sad to je prava bajka.

Avatar
*p!p!t@*
Postovi: 7880
Pridružen/a: 29 apr 2010, 21:11
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la *p!p!t@* » 18 apr 2020, 22:47

Ide to lagano

slika
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la DembaBa21 » 21 apr 2020, 11:57

Hoce li ovo valjat sta vi mislite?

slika

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3509
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mozak » 21 apr 2020, 12:23

Jasta ce nego valjat.
Nadam se da je cjeli projekt uradjen prije, jer imam osjecaj da reflektori nisu bas najbolje pozicionirani.
Isto je bilo sa vip tribinom, sredina tribine uveliko kvari izgled cjele tribine.
Glupo je reci da nesto nevalja, ali treba priznati da nije sve savrseno.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la DembaBa21 » 21 apr 2020, 12:32

mozak je napisao/la:
21 apr 2020, 12:23
Jasta ce nego valjat.
Nadam se da je cjeli projekt uradjen prije, jer imam osjecaj da reflektori nisu bas najbolje pozicionirani.
Isto je bilo sa vip tribinom, sredina tribine uveliko kvari izgled cjele tribine.
Glupo je reci da nesto nevalja, ali treba priznati da nije sve savrseno.
Brine me ovo sa stubovima na ovoj slici mi izgleda kao da ce biti na pola tribine.

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Baader » 21 apr 2020, 13:11

Gledaj cijelu tribinu, odakle počinje. Nema govora da su na sredini. Negdje na 2/3 od dna tribine.

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3509
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mozak » 21 apr 2020, 13:38

Cini mi se da ce iznad stubova biti 3-4 reda, tako da je to zanemarljivo ako se uzme u obzir da su stubovi morali biti. Ovo ce izgledati mnogo bolje nego sto mi mislimo.
Vip tribina ce biti smjesna u odnosu na ovu.
Jedno je sigurno, sa dedare ce dosta raje preci na red army tribinu, ili bolje receno, vratit ce se na nju.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Asimetric » 21 apr 2020, 17:49

Pa znalo se da će stubovi biti na 2/3 tribine čim je izašao presjek tribine, govorio sa i tada o tome, e sad da li će valjati kao što kažeš ne znam stubovi su dosta široki oko 80 cm svaki a bit će ih desetak, sigurno nije najbolja opcija tako praviti tribinu ali je vjerovatno blizina pomoćnog terena najviše utjecala na izgled tribine. Kako god vidjet ćemo na kraju kako će izgledati ;)

DembaBa21
Postovi: 974
Pridružen/a: 09 feb 2019, 00:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la DembaBa21 » 21 apr 2020, 17:53

Asimetric je napisao/la:
21 apr 2020, 17:49
Pa znalo se da će stubovi biti na 2/3 tribine čim je izašao presjek tribine, govorio sa i tada o tome, e sad da li će valjati kao što kažeš ne znam stubovi su dosta široki oko 80 cm svaki a bit će ih desetak, sigurno nije najbolja opcija tako praviti tribinu ali je vjerovatno blizina pomoćnog terena najviše utjecala na izgled tribine. Kako god vidjet ćemo na kraju kako će izgledati ;)
Nadam se da ce dobro izgledati ali po mom misljenju mogao se uzeti jos koji metar od pomocnog terena i napraviti stubove kao na dedari

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Asimetric » 21 apr 2020, 17:55

DembaBa21 je napisao/la:
21 apr 2020, 17:53
Asimetric je napisao/la:
21 apr 2020, 17:49
Pa znalo se da će stubovi biti na 2/3 tribine čim je izašao presjek tribine, govorio sa i tada o tome, e sad da li će valjati kao što kažeš ne znam stubovi su dosta široki oko 80 cm svaki a bit će ih desetak, sigurno nije najbolja opcija tako praviti tribinu ali je vjerovatno blizina pomoćnog terena najviše utjecala na izgled tribine. Kako god vidjet ćemo na kraju kako će izgledati ;)
Nadam se da ce dobro izgledati ali po mom misljenju mogao se uzeti jos koji metar od pomocnog terena i napraviti stubove kao na dedari
Slažem se da su se stubovi mogli odmaknuti jos koji metar sigurno ali eto jbg

Rodjeni81
Postovi: 1641
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Rodjeni81 » 21 apr 2020, 18:12

slika
Ovo je ekstra. :thumbup:

Rodjeni81
Postovi: 1641
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Rodjeni81 » 22 apr 2020, 13:24

slika
Evo mozete viditi da ce to biti ekstra. Stubovi su pri vrhu tribine. :ljepota:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Osim13 » 22 apr 2020, 13:27

Samo nek radi mješalica Rođeni, punom parom. Biće to prava bombona od stadiona, a moram vam reći da sam vam najviše zavidan na tom prirodnom reljefu oko stadiona :mrgreen: :bih:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

bosnas_
Postovi: 4021
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la bosnas_ » 22 apr 2020, 20:53

Odlicno napreduju radovi na novoj tribini imajuci u vidu situaciju danas u BIH i u svijetu... to pokazuje koliko su ozbiljni ljudi u klubu, i realno je za koju godinu ocekivati da ovo bude mozda i najljepsi stadion u drzavi.
Ako bi se odmah islo sa krovom na RA tribini bilo bi extra, jer vidim da ce nosaci biti spremni nakon betonskih radova.. jos jednom sve pohvale!

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 23 apr 2020, 02:41

bosnas_ je napisao/la:
22 apr 2020, 20:53
Odlicno napreduju radovi na novoj tribini imajuci u vidu situaciju danas u BIH i u svijetu... to pokazuje koliko su ozbiljni ljudi u klubu, i realno je za koju godinu ocekivati da ovo bude mozda i najljepsi stadion u drzavi.
Ako bi se odmah islo sa krovom na RA tribini bilo bi extra, jer vidim da ce nosaci biti spremni nakon betonskih radova.. jos jednom sve pohvale!
Nakon zavrsetka betonskih radova RA tribine, pocinje se raditi na spajanju 3 tribine, i nakon spajanja ce ici pokrivanje dedare i RA tribine
Forzza Velez

Vaya
Postovi: 174
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Vaya » 23 apr 2020, 20:32

Svaks cast ovo sto radi Velez, zaista rade vrhunski posao...

Da li se zna sada koji bi mogao biti kapacitet stadiona? Hoce li si uspjeti dobaciti do 15 000, kada se zavrse sve tribine i spoje medjusobno zdenkama?

Pratim dosta ovu i temu o rekonstrukciji stadiona u BiH, tako da mi zaista bude drago kada vidim sta Velez i Zeljeznicar rade, kada bi na Grbavici nabacili kapacitet 20 000, a na Areni Rodjeni 15 000, ja mislim da bi to bio mjera taman...

U svakom slucaju sretno u daljem radu...

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1229
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Kulesza » 23 apr 2020, 20:54

Trenutni cilj je da bude 10.000 kapacitet, ali ako bude ostvaren ovaj plan da za evropske i reprezentativne utakmice budu prisutne stolice, a za ligaške ne (kao Žuti zid u Dortmundu) mogao bi lično viditi mogući kapacitet od 12.000 do 15.000
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

SanaBosna
Postovi: 760
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la SanaBosna » 25 apr 2020, 05:23

Moze mi neko objasniti naprimijer repka igra na Grbavici, da li dio pare od ulaznice idu klubu ili savezu?

Kad bi makar pola islo klubovima to bi bilo bas super ideja i sigurno bi pomoglo klubovima da srede infrastrukturu.

Ako ide tako onda bi trebali barem odigrati koju prijateljsku na Arena Rodjeni, kad su mogli igrati u Tusanj protiv Liechtenstein mogu i u Mostaru.

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3509
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mozak » 25 apr 2020, 10:50

SanaBosna je napisao/la:
25 apr 2020, 05:23
Moze mi neko objasniti naprimijer repka igra na Grbavici, da li dio pare od ulaznice idu klubu ili savezu?

Kad bi makar pola islo klubovima to bi bilo bas super ideja i sigurno bi pomoglo klubovima da srede infrastrukturu.

Ako ide tako onda bi trebali barem odigrati koju prijateljsku na Arena Rodjeni, kad su mogli igrati u Tusanj protiv Liechtenstein mogu i u Mostaru.
Arena Rođeni kada se zavrsi, imat ce sve uslove za odigravanje utakmica reprezentacije, te ce njen povremeni dolazak u Hercegovinu biti sasvim logican.

Definitivno vlasnik stadiona ima neku korist od dolaska reprezentacije, ali mislim da to nisu karte.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

HeraklitMracni
Postovi: 5334
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la HeraklitMracni » 25 apr 2020, 11:07

mozak je napisao/la:
25 apr 2020, 10:50
SanaBosna je napisao/la:
25 apr 2020, 05:23
Moze mi neko objasniti naprimijer repka igra na Grbavici, da li dio pare od ulaznice idu klubu ili savezu?

Kad bi makar pola islo klubovima to bi bilo bas super ideja i sigurno bi pomoglo klubovima da srede infrastrukturu.

Ako ide tako onda bi trebali barem odigrati koju prijateljsku na Arena Rodjeni, kad su mogli igrati u Tusanj protiv Liechtenstein mogu i u Mostaru.
Arena Rođeni kada se zavrsi, imat ce sve uslove za odigravanje utakmica reprezentacije, te ce njen povremeni dolazak u Hercegovinu biti sasvim logican.

Definitivno vlasnik stadiona ima neku korist od dolaska reprezentacije, ali mislim da to nisu karte.
Bilino mislim dobije 50 hiljada po utakmici repke ... Ostalo oko organizacije i naplate sve savez i Uefa

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: aimar21 i 9 gostiju.