Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Grk1234
Postovi: 390
Pridružen/a: 08 sep 2015, 18:54
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Grk1234 » 24 apr 2020, 15:39

Ja sam imao zabranu voznje mjesec dana, nisam imao njemacku dozvolu,nemoj se zezati sa tim stvarima,a ako si mislio foru da tudju vozacku predas 😀, vidjeces sliku svoju,jasnija je nego na vozackoj...

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 24 apr 2020, 16:39

Ako je samo mjesec trebam vitre uplatit
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 25 apr 2020, 21:22

Blokirao konto jer sam izgubio karticu, treba povrat poreza da legne... sta da cinim? Mogu li slati email da na drugi konto uplate?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21316
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Epidaurus » 25 apr 2020, 21:47

Kaunas je napisao/la:
25 apr 2020, 21:22
Blokirao konto jer sam izgubio karticu, treba povrat poreza da legne... sta da cinim? Mogu li slati email da na drugi konto uplate?
Ako je racun blokiran il nepostojeci, mislim da se uplata automatski vraca na racun posiljaocu. Vjerujem da mozes najnormalnije poslati i objasniti situaciju.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 25 apr 2020, 21:47

Joj kaunas jarane jesi ti i najebao, sta se desava sa tobom :mrgreen:

Ja samo molim Boga da me radar ne blicne gdje i ne zaustave me. Kako sam se sjebo 2 puta sa tom policijom, jednom ukocio ispred njih u zoni 30, nisam ih vidio sa desne strane i jednom u ulici maloj izbi pred njih, al ono na balkanski nacin, a kolega samnom nije svezan.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Maestro » 25 apr 2020, 21:50

redbull93 je napisao/la:
25 apr 2020, 21:47
Joj kaunas jarane jesi ti i najebao, sta se desava sa tobom :mrgreen:

Ja samo molim Boga da me radar ne blicne gdje i ne zaustave me. Kako sam se sjebo 2 puta sa tom policijom, jednom ukocio ispred njih u zoni 30, nisam ih vidio sa desne strane i jednom u ulici maloj izbi pred njih, al ono na balkanski nacin, a kolega samnom nije svezan.
Ma svabe su opustena murija. Nisu strogi toliko.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 25 apr 2020, 22:35

redbull93 je napisao/la:
25 apr 2020, 21:47
Joj kaunas jarane jesi ti i najebao, sta se desava sa tobom :mrgreen:

Ja samo molim Boga da me radar ne blicne gdje i ne zaustave me. Kako sam se sjebo 2 puta sa tom policijom, jednom ukocio ispred njih u zoni 30, nisam ih vidio sa desne strane i jednom u ulici maloj izbi pred njih, al ono na balkanski nacin, a kolega samnom nije svezan.
Zaredalo jucer i danas nema dalje. Sutra me strah ustat iz kreveta. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 26 apr 2020, 05:42

Kaunas je napisao/la:
25 apr 2020, 21:22
Blokirao konto jer sam izgubio karticu, treba povrat poreza da legne... sta da cinim? Mogu li slati email da na drugi konto uplate?
Konto nije tako jednostavno blokirat. Moguce je da si blokirao karticu, a niko normalan od zaposlenika banke ti nece lako blokirat/zatvorit konto, osim ako to nije tvoja izricita zelja, ali za takvo nesto vec moras potpisat par papira, a ako si zvao telefonski, onda ti je blokirana samo ta kartica. Desilo se meni jednom u Austriji, i starom u Bosni.

Kad ti blokiraju karticu, sa podacima iste ne mozes nista napravit, cak i ako je debitna(bez dodatnog codea), pa se sikiras za online neku malverzaciju, opet moras ici na TAN potvrdu.

U manje vjerovatnijem slucaju, da ti je fakat konto ugasen/blokiran, ako radis povrat poreza online, na istoj platformi mozes i vidjet datum i uspjesnost transakcije(barem je u Austriji tako). Dakle, ako vidis da ti nije isplaceno, samo ponovis korake i upises novi konto.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 26 apr 2020, 06:58

AshburtonG je napisao/la:
26 apr 2020, 05:42
Kaunas je napisao/la:
25 apr 2020, 21:22
Blokirao konto jer sam izgubio karticu, treba povrat poreza da legne... sta da cinim? Mogu li slati email da na drugi konto uplate?
Konto nije tako jednostavno blokirat. Moguce je da si blokirao karticu, a niko normalan od zaposlenika banke ti nece lako blokirat/zatvorit konto, osim ako to nije tvoja izricita zelja, ali za takvo nesto vec moras potpisat par papira, a ako si zvao telefonski, onda ti je blokirana samo ta kartica. Desilo se meni jednom u Austriji, i starom u Bosni.

Kad ti blokiraju karticu, sa podacima iste ne mozes nista napravit, cak i ako je debitna(bez dodatnog codea), pa se sikiras za online neku malverzaciju, opet moras ici na TAN potvrdu.

U manje vjerovatnijem slucaju, da ti je fakat konto ugasen/blokiran, ako radis povrat poreza online, na istoj platformi mozes i vidjet datum i uspjesnost transakcije(barem je u Austriji tako). Dakle, ako vidis da ti nije isplaceno, samo ponovis korake i upises novi konto.
Da da, u pravu si, blokirao sam karticu... :D

Sta ako ju je neko nasao i koristio, fali lupam milja, sta onda bude?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 26 apr 2020, 07:14

Pa ako si odmah shvatio i nazvao, ne bi trebalo bit nikakvih problema, jer kao sto rekoh, tesko je u novije doba radit malverzacije sa karticama, jer su podlozne ogromnim restrikcijama i mjerama zastite.

A ako je neko nasao i koristio tvoju karticu(npr. do 30e ili zavisi koji limit si stavio da nema autorizacije), to je samo po sebi krivicno djelo, ali ti ne mozes nista dobit nazad, jer banku boli tuki za to. :mrgreen:

Dakle, za tvoje prvobitno pitanje se onda nemas sta sikirat, jer ce ti uredno doci novci, nevezano za cinjenicu da ti je kartica blokirana, a za ovo drugo, provjeri samo transakcije do trenutka blokiranja i to je to. Nakon blokiranja nema sanse da se nesto desi, osim ako nije na hotline radio nekih napusen tehnicar, pa zaboravio pritisnut "disable", a toliki peh valjda nisi. :mrgreen:

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 26 apr 2020, 10:49

Hvala na info :thumbup:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Mokes
Postovi: 14894
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Mokes » 02 maj 2020, 14:47

JarnoTrulli je napisao/la:
22 apr 2020, 18:24
Je li istina ovo. :think:

https://www.klix.ba/biznis/njemackoj-ek ... /200502026
Njemačka ekonomija suočava se s ozbiljnim problemima, gubeći 15 milijardi eura sedmično zbog recesije uslijed pandemijske krize, navodi se u novom izvještaju firme McKinsey & Company koja upozorava da će Njemačkoj možda trebati osam godina da se oporavi.

Očekuje se da će Njemačka izgubiti između pet i 10 posto svog GDP-a do kraja 2020. godine, navodi u svom izvještaju njemačka podružnica američke konsultantske firme McKinsey & Company, prenosi Russia Today.

Ekonomija Njemačke ovog aprila u padu je 25 posto u odnosu na prethodnu godinu, što predstavlja gubitak otprilike 15 milijardi eura sedmično.

Analitičari iz McKinseyja upozorili su da će se njemačka ekonomija tek 2028. godine vratiti na nivo prije pandemije, ukoliko zemlja provede strukturne reforme prema razvoju industrije automatizacije i vještačke inteligencije.

"Povratak izvornom modelu ekonomskog rasta više neće biti izvediv u ovoj deceniji", navodi se u izvještaju.

Prema procjeni firme McKinsey & Company, kriza izazvana pandemom zahvatila je čak devet miliona radnika, što je sedam puta više nego u jeku financijske krize između 2008. i 2009. godine.

Mračne prognoze McKinseyja odgovaraju i najavama iz Vlade Njemačke. Ministar ekonomije Njemačke Peter Altmaier ranije ove sedmice upozorio je da će zemlja "doživjeti najgoru recesiju u historiji savezne republike", osnovane ubrzo nakon Drugog svjetskog rata.

"Utjecaji pandemije potisnut će našu ekonomiju u recesiju nakon 10 godina rasta", rekao je Altmaier.

Kriza je teško pogodila i susjednu Francusku, gdje je premijer Edouard Philippe prošlog mjeseca predvidio da će zemlja pretrpjeti najgoru recesiju od 1945. godine.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Justin » 02 maj 2020, 14:52

Veliki udarac za domace pg i cnc radnike.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
JarnoTrulli
Postovi: 1625
Pridružen/a: 30 jan 2020, 00:22

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la JarnoTrulli » 02 maj 2020, 17:33

Bit ce to sve aBd. Ali nemojte dolazit ipak, nije ovdje ko sto je prije bilo. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2493
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la HPCompaq » 04 maj 2020, 20:48

Kaunas je napisao/la:
25 apr 2020, 21:22
Blokirao konto jer sam izgubio karticu, treba povrat poreza da legne... sta da cinim? Mogu li slati email da na drugi konto uplate?
Posalji mail poreznoj,da ti uplate na drugi konto,a mozes i telefonski nazvat finamzeit i objasniti,nece biti problema.Za više inf,stojim na raspolaganju,jer ja sam isto tako vršio povrat poreza,a uplaceno je na drugi konto,jer na moj nije prolazila uplata.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la legenda reala » 04 maj 2020, 20:59

JarnoTrulli je napisao/la:
02 maj 2020, 17:33
Bit ce to sve aBd. Ali nemojte dolazit ipak, nije ovdje ko sto je prije bilo. :mrgreen:
budi ozbiljan
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Interista02
Postovi: 1043
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Interista02 » 04 maj 2020, 22:18

Ima li neko da je išao u arapski svijet trbuhom za kruhom? Inženjer građevine s godinom radnog iskustva, šta očekivati?
Interesuju me Kuwait, Katar, Emirati...
Trebam naglasiti da poprilično dobro govorim engleski, ali i da bih ga mogao usavršiti kada bi se otvorila prilika.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 04 maj 2020, 23:01

HPCompaq je napisao/la:
04 maj 2020, 20:48
Kaunas je napisao/la:
25 apr 2020, 21:22
Blokirao konto jer sam izgubio karticu, treba povrat poreza da legne... sta da cinim? Mogu li slati email da na drugi konto uplate?
Posalji mail poreznoj,da ti uplate na drugi konto,a mozes i telefonski nazvat finamzeit i objasniti,nece biti problema.Za više inf,stojim na raspolaganju,jer ja sam isto tako vršio povrat poreza,a uplaceno je na drugi konto,jer na moj nije prolazila uplata.
Rijesio sam brate. :D pogresno sam napisao, blokirao sam karticu a ne konto, leglo je sve regularno, nova kartica stigla.
Hvala u svakom slucaju. :salut:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
RollMan
Postovi: 3292
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RollMan » 04 maj 2020, 23:03

Interista02 je napisao/la:
04 maj 2020, 22:18
Ima li neko da je išao u arapski svijet trbuhom za kruhom? Inženjer građevine s godinom radnog iskustva, šta očekivati?
Interesuju me Kuwait, Katar, Emirati...
Trebam naglasiti da poprilično dobro govorim engleski, ali i da bih ga mogao usavršiti kada bi se otvorila prilika.
ima na klixovom forumu jedan gospodin baš jak na tom polju , mislim da je sad u Maleziji čak
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 06 maj 2020, 10:20

Ja zajebavao kaunasa ovdje sto ga je radar ufatio, kad sinoc i mene blicni. Cekam cestitku, samo da me ne pitaju za vozacku :D
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beli98 i 47 gostiju.