NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%

Ukupno glasova: 77

JonSnow
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la JonSnow » 28 apr 2020, 20:46

MrHc je napisao/la:
28 apr 2020, 19:50
Steelman je napisao/la:
28 apr 2020, 16:52
@ MrHc

Nažalost, klub je zakucan s Turčinom. I za te stvari bi morao klub imati dobar pravni tim da se bori na sudu, da osporava, da tuži i da minimizira štetu. Ljudi nisu shvatali šta znači pozajmica, ali sad će to doći na naplatu i Boga pitaj koliko. Činjenica je i da Turčin nije ispunio obaveze iz protokola, a sad kako to pravno sve stoji mogu samo pravnici procijeniti. Ako ne možemo izaći na kraj s tim onda bar da dostojno sahranimo klub nego da ostane na tom da su mu pišali po grobu. Ljudi sa sobom trebaju prelomiti da li pokušati spasiti, jer ne može se više ništa izgubiti ili da pustimo da bude već sad zakopan i popišan. To je sva suština.
Druze moj, ideali kojima mi tezimo nisu ideali sredine u kojoj zivimo. Iskreno odrastanje na ulicama Zenice ne mogu da razumiju ovi trenutni stanovnici istih koji bacaju smecr kroz prozor/balkon a vikendom ide na vikendicu da rostilja a ne kao njegovi pradjedovi da istu ore. Ovi nisu naucili sta je posten rad nego su zalizanim glavama nosili barjake stranke kleli se u Allaha i uporedo krali glasove a poslije su krali snove i buducnost nama Zenicanima. I kada bi se pojavili iskreni pojedinci sa cistim namjerama isti su bili razapeti jer osjeti copor hijena kako lav nije opasan kada je sam pa se trudi unistit ga dok se ne udruzi sa drugim lavovima. Nazalost nasi zenicki lavovi danas ciste gu.zice po Njemackim medicinskim ustanovima dok u Zenici preovladavaju zavrnute nogavice, Jale i Bube, zbrijani likovi sa crtama po glavama i skupim ratkapama na jeftinim automobilima.
A i kada mislis da se pojavilo bolje sutra u vidu te neke prozenicke opcije ( snaga centra ) ista se istopi i utali po zavrsetku izbora u moru sitnih interesa gledajuci da ugasi i ono malo nade sto smo mi zenicani imali jedni u druge.
Zato se i slazem sa tobom u onome da NEMA te osobe koja ce me "natjerati" da dadnem 1 KM clanarine za bilo koji oblik Celika ( trenutni - novi ) a da je ista aktivna u Zenici ( citaj bio u stranci, na listi, vijecu i slicno neki privatnik Cizmo, Kaknjo ). To da je valjalo radilo bi NESTO U INTERESU SVIH a ne samo male stranacke kucice na nekoj od adresa u Zenici gdje polazu racune.
Jedina nada mi je da se pojave neki novi momci pa taman i da marke nemaju uz sebe srcem cu ih podrzati bez obzira na iznos te clanarine.
Samo sto kod nas je narod izrazito glup pa kada se i pojave takve osobe u sportu, politici ili zivotu obicno ide paljba ma sta ce ON ? Bolje dati glas iskusnom prekaljenom SDA lopovu ili nekom privatniku izrobljivacu uz kontekst bolje da oni jos kradu malo im je.

Zato i jest prica NGGa valjala u ocima Zenicana jer je bila CISTA I ISKRENA. Sve ostalo je laz. I ponavljam nema te osobe da od mene LICNO izvuce i marku da se pokrivaju lopovluci Aydina, Memisevica,Sarajlica, Mujezinovica,Sabica i svih OSTALIH koji su prosli kroz Celik.
Svaka čast.
Osvojeni smo od strane nepismenih primitivaca, kriminalaca i SDA sektaša.
Ovaj grad je postao prljava baruština u kojoj samo najveći šljam preživljava i uspijeva.
Palanka od 100 000 stanovnika.

Steelman
Kontakt:

Post Postao/la Steelman » 28 apr 2020, 21:12

Valencia je napisao/la:
28 apr 2020, 20:36
Steelman je napisao/la:
28 apr 2020, 18:12
Valencia je napisao/la:
28 apr 2020, 17:39
Sta je realnost?

Jedino realno rjesenje je da GRAD preuzme NK Celik, da ga vodi kao javno preduzece. Postaviti direktora i naloziti mu da troskove svede na minimum, ako je moguce 100 000 - 200 000 godisnje. Pomalo vracati dugove i cekati bolja vremena. Svako drugo rjesenje vodi u mrcvarenje i jos vecu krizu.
Slažemo se u načinu, ali ne i u temelju. Zašto to govorim, jer Grad Zenica je krivac za ovakvo stanje i da vodi klub ka oporavku ne vidim da mogu imati iskrenu namjeru i da će imati potrebno povjerenje. Zamisli da stave da klub vodi neki poltron, znaš koliko ljudi bi taj klub podržalo? Hoćeš zdravu priču onda je moraš udaljiti skroz od kompromitovanih ljudi, jer od nezdrave priče nastaju nezdrave ideje, nezdrava očekivanja, lična korist, klub ti je i dalje pod političkim utjecajem i ne može rezultirati kako trebe. Dosad je to dokazano, jer svi ovi problemi i jesu nastali zbog Grada. Ne može izaći na dobro. Meni ne bi nikakav problem bio da neko od navijača i simpatizera vodi taj klub ka oporavku. Najobičniji ljudi koji vole klub i imaju znanje da ga vode i žele to raditi. To je u ovom trenutku potrebno. Gdje osjetim iskrenost onda mi nije problem prići i pomoći koliko mogu kao pojedinac, ali gdje osjetim gubara u startu me distancira i mislim da je to psihologija svakog pojedinca koji voli klub. Sva poenta da klub mora imati povjerenje. To Grad Zenica ne može obezbijediti u vidu vođenja kluba.
Da li ce gradsko vodstvo, ko god bio, prihvatiti nezavisne ljude kao rukovodioce NK Celik?

Zar se nismo uvjerili na primjeru NGG-a koliko je (ne)moguce?

Ako od gradonacelnika trazis novac on ce ocekivati protuusluge sto je eufemizam za poltronstvo.
Hoće li prihvatiti nezavisne ljude kao rukovodioce zavisi od stava većine. To je isto kao i kad se glasalo za Turčina i da ljudi nisu popušili priču i da su bili zadrti na kraju bi on morao balansirati i prihvatiti odluku mase pa se uklapati u volju svih nas, a ne obratno. Sve je to šah. Razlika je sad što su ljudi vidjeli rezultat tog popuštanja i kako izgleda kad se ide linijom lakšeg otpora i ako opet nisu ništa naučili onda sigurno neće prihvatiti, ali ako im se nametne što je opravdano nakon svega onda moraju. Grad i Vijeće nisu dugo bili za reprogram, pa su na kraju morali i svaka borba s njima treba biti takva. Čovjek mora biti zadrt, jer su oni stoka koja mijenja stavove iz dana u dan.

NGG i Robijaši i kasnije Nadzorni odbor su ostvarili mnoge pobjede u tim bitkama i doveli situaciju skoro do spasa, ali ključna bitka nije bila uspješna. Nije nemoguće već sve zavisi od nas samih, ali problem je što ja tebe ili nekog drugog ne mogu tjerati već sam čovjek treba zauzeti stav idem im je.bat mater, ovo je moj klub i ne dam da mu pišaju po grobu. Dat ću koliko mogu da se to ne desi i što nas više tako gleda onda je i njima teže, ali ako takvih nema onda pada sve u vodu, pa je tako i Turčin prošao kad je masa podlegla pritisku. Ta ideja je upravo pokazala da su mnoge stvari moguće, otjerani su gubari iz skupštine, stvorila se klima za reprogram, ljudi su na kraju dobili šansu postati članom kluba, pokazalo se da može drugačije ako ima volje. Druga stvar je da opet nije odgovaralo kad je najviše trebalo. Činjenica je da je kukolja previše, da se to ne može ignorisati, ali isto tako može se odustati ili nastaviti gurati. Meni je zanimljivo kako je uvijek neka manjina spremna gurati, dok većina gleda i govori ne može. Kad se u glavama poklopi da je obratno onda će i rezultati biti drugačiji, ali ljudi moraju početi gledati od sebe i kako ja lično mogu najviše doprinijeti i onda uložiti svoj trud i konkretno djelovati.

Tražio je gradonačelnik ranije protuusluge, kao i mnogi, pa ih nije dobio, a onda doveo Turčina i zaje.bo se. Mislim da može skontati da mu nije u interesu više pokušavati na takav način, jer i njemu sad nije politički lagana situacija. Svjestan je on toga bez obzira koliko priča oko Čelika nekad jadno izgledala, ali to je vatra koja uvijek može buknuti. Takav traži uvijek priliku da te izbaci iz takta, ali opet sve zavisi od toga koliko je odlučna kritična masa. Da je lako to bi uradio svako, ali ako hoćeš doći do cilja onda moraš uraditi neophodne korake ili možeš samo govoriti da nije moguće.
Evo npr s tobom se u većini slažem osim ovog dijela da samo Grad može voditi klub, jer to je oksimoron kad vidiš kakvu uništavačku ulogu je Grad imao dosad. Međutim, vidim logiku kako zaključuješ, voliš gledati širu sliku i onda klub treba takve likove i mnoge druge koji pokušavaju svojim razumom doći do najboljih rješenja za klub. Treba samo više to početi gurati u praksi, svaki pojedinac.

Na kraju ljudi pokažu kako stvari stoje i na osnovu svega dosad viđenog ne može čovjek biti optimista kad vidi generalno naš način razmišljanja. I ti i MrHc ste dobro opisali sredinu. Nažalost, to je tako, ali pojedinac može pokušati nešto, jer više nema šta izgubiti. I mislim da zbog tog svako ko ima imalo volje treba pokazati tu drskost na djelu koja je potrebna da bi klub i njegova tradicija opstali. Opcija ima, a na većini je da odluči šta želi.
Baš Čelik!

BatistutA19
Kontakt:

Post Postao/la BatistutA19 » 28 apr 2020, 21:23

STEELMAN
1)Ako bi neko stao iza tog projekta sa jasnim planom i ciljem da se recimo za 3 sezone mora doc do federalne lige i da ce se svake sezone pomalo dize budjet potreban za visi rang i uz dugove da se vracaju.Kad bi svi to podrzali od navijaca,privrednika,bivsih sportista,i grada bi gledo isto kao Premijer ligi a tavorenje po kantonalnoj ligi jednostavno ne bi imo zivaca da pratim i ohladili bi i navijaci i ti neki sponzori.
2)Naravo nikad za gasenje nisam i za novi klub a ni za nastavak agonije .Al mi smo toliko izvarani da ja vise nikom ne vjerujem u neko zdravo vodjenje .Jedini sto bi to radili su navijaci al oni nemaju taj kapacitet i dodjes opet do toga daj grad 200 000 al se nemoj petljat i dobijes odgovot uvjek isti evo ti 200 000 al to i to uradi a ako neces evo ti klub pa ga vodite vi navijaci a mi ne me bi realno mogli skupit nista novca nit vodit klub ...To je moj neki odgovor ja bi najvise volio NGG na celu kluba al da ih neko finansira novcem al nazalost nedaju majmuni.To smo pokusali al nedaju idioti.

romeo
Kontakt:

Post Postao/la romeo » 28 apr 2020, 21:39

Mi smo zavidna i zatrovana sredina. Prvo i osnovno, pa cu objasniti na par primjera dole;

Kantonalna liga, opet ostaju dugovi od cc 10 miliona.
Pa bolje se kotrljati ovako u PL, nego u kantonalnu pa se opet kotrljati, ali samo sa Fortunom, KF City, Begovim hanom i ostalim velemajstorima sikira hloptanja.

Niko ne garantuje da ces u kantonalnoj rijesiti se svog hamelja u i oko kluba. Nama je grad hameljski, generalno.
Bivsi fudbaleri ovog kluba pisaju po istom samo zbog toga sto su sticajem okolnosti udaljeni od istog.
Jadranko Bajric i njegova ekipa (nekadasnja kafana na istoku, gdje se odredjivalo ko ce gdje igrati, od prvog tima do pjetlica)
Onda imas Tolju, Husniju Arapovica i ostale po njihovoj kafani. Otvoreno pljuju po klubu kada isti ima tekmu na Bilinom.
Vito Paskalj i Raffaelo ekipa...
Asim Demiri, i dan danas siva eminencija, vjerujte.
Bujak kao trener u omladinskom pogonu za seniore govori da su smecari.
Razne Perce i satro menadjeri.
Ova nova plejada fudbalera, Dzida, Fenan, Jusic, Babala, Dilaver, Karic i td td su tuzili ili ce tuziti svoj klub i jos ga malo pogurati dole.
Ovo mozda zvuci bezazleno, ali to su ekipe koje guraju svoje trenere, imaju svoje favorite, uvijek imaju informacije, potpetljavanja su redovna i te zajebancije.
Kako sam rekao, hamelji. I neces ih se rijesiti u kantonalnoj. Nema tu saltera, ugasi, upali i sve to nestalo.

I na kraju su ovo sve sitne ribe.

Onda ide politika. Ko garantuje da ce Grad sve svoje obaveze izvrsavati jer se vlast, vecine mijenjaju na mjesecnom nivou haman.
Celik je svima ili uzdanica ili teg oko vrata (ove situacije).
I uvijek ce tako biti jer je simbol grada i sluzi za kupovinu sirokih narodnih masa.
Preko njega se lome polituke.
Sukne ga Fudo njima, oni preko Porezne Fudi...sutra ce doci drugi pa ce ga njima...
Celik ga uvijek pusi.

Jos bitnije, nema kriticne mase. Ode raja preko grane. Pola forumasa je vani jbemu.
Nece raja sebi belaja oko vrata.
Kako ko je vodio klub, tako je sa sobom kriminalce vodao, pa smo imali Nasera, Sekija, Jasara, Cicka, Mirzu Drinica i na kraju Edu Omica.
Jedni te kradu a drugi pucaju na tebe.

Klub je unistila politika.
Klub treba politika i da vadi iz ovog sranja.
**** im mater vise.

Nakaradni smo, volimo ukrasti, zavrnuti gdje stignemo i tako nam je.

Sto dosta raje pise, kada promjenimo mentalitet, mozda cemo i imati klub kakav zamisljamo. A za to ipak trebaju generacije, mislim.
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

almir2018
Kontakt:

Post Postao/la almir2018 » 28 apr 2020, 21:50

Ovdje ja vidim samo cetiri rjesenja:
1.Da se brzinski uvedu privrednici u klub i da se izganja kako licenca i da opstanemo u ligi
2.opcija ispadanje u kantonalnu ligu i da se vratimo u PL za 10-15 godina cistih racuna ali mislim da za to niko nece imati zivaca ni zelju od privrede,grada,navijaca ce biti 100-200 na tribinama nece se moci sudije platit i organizacija utakmica a da o vracanju dugova prica se nekom
3.Fuzija sa nekim klubom i 1-2 god. povratak u PL(tad gubimo historiju kluba)
4.Stecaj i gasenje kluba i osnivanje nekog OFK Celik koji niko nece smatrat svojim klubom.

samoposteno
Kontakt:

Post Postao/la samoposteno » 28 apr 2020, 21:53

almir2018 je napisao/la:
28 apr 2020, 21:50
1.Da se brzinski uvedu privrednici u klub i da se izganja kako licenca i da opstanemo u ligi
2.opcija ispadanje u kantonalnu ligu i da se vratimo u PL za 10-15 godina cistih racuna ali mislim da za to niko nece imati zivaca ni zelju od privrede,grada,navijaca ce biti 100-200 na tribinama nece se moci sudije platit i organizacija utakmica a da o vracanju dugova prica se nekom
4.Stecaj i gasenje kluba i osnivanje nekog OFK Celik koji niko nece smatrat svojim klubom.
Opcija 3 i 4 isti k.urac samo drugo pakovanje i to nisu rjesenja nego samo pomoc za Fudu i SDA da ne bi neko zavrzio u zatvoru

Convicts1988
Kontakt:

Post Postao/la Convicts1988 » 28 apr 2020, 21:54

Palamudi se samo.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

almir2018
Kontakt:

Post Postao/la almir2018 » 28 apr 2020, 21:59

samoposteno je napisao/la:
28 apr 2020, 21:53
almir2018 je napisao/la:
28 apr 2020, 21:50
Opcija 3 i 4 isti k.urac samo drugo pakovanje i to nisu rjesenja nego samo pomoc za Fudu i SDA da ne bi neko zavrzio u zatvoru
I ovako nece niko nikada zbog Celika zavrsiti u zatvoru,svi su oni dobro pokriveni tako ti je kod nas i Fudo i SDA imaju svoje tuzitelje.

Steelman
Kontakt:

Post Postao/la Steelman » 28 apr 2020, 22:09

romeo je napisao/la:
28 apr 2020, 21:39
Pa bolje se kotrljati ovako u PL, nego u kantonalnu pa se opet kotrljati, ali samo sa Fortunom, KF City, Begovim hanom i ostalim velemajstorima sikira hloptanja.
Opet dugovi 10 miliona... 7 miliona si skinuo reprogramom i otpisom prema JP. Turčin je sad nepoznanica.
U Premijer ligi Čelik budžet vrti bar oko milion maraka i to za opstanak, a na kraju sezone se ispostavi da je poslovanje u minusu, a za kantonalnu ligu mu treba oko 10 puta manje. Logika je jasna gdje se suficit sredstava može postići i zašto je kantonalna liga realnost ako se želi spasiti tradicija. Što veći suficit navučeš, to ćeš prije riješiti dugove i krenuti prema Premijer ligi, koja svakako u početku ne može biti cilj. Cilj treba biti rješavanje dugova.
Baš Čelik!

redbull93
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 28 apr 2020, 22:16

Ne znam za vas, al ja sam nekako bas razocaran. Znam da nije bilo idealno, al nadao sam se uvijek da ce i nas sunce nekada ogrijati.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

flash84
Kontakt:

Post Postao/la flash84 » 28 apr 2020, 22:23

Steelman je napisao/la:
28 apr 2020, 22:09
romeo je napisao/la:
Opet dugovi 10 miliona... 7 miliona si skinuo reprogramom i otpisom prema JP. Turčin je sad nepoznanica.
U Premijer ligi Čelik budžet vrti bar oko milion maraka i to za opstanak, a na kraju sezone se ispostavi da je poslovanje u minusu, a za kantonalnu ligu mu treba oko 10 puta manje. Logika je jasna gdje se suficit sredstava može postići i zašto je kantonalna liga realnost ako se želi spasiti tradicija. Što veći suficit navučeš, to ćeš prije riješiti dugove i krenuti prema Premijer ligi, koja svakako u početku ne može biti cilj. Cilj treba biti rješavanje dugova.
Nego steelman druže ko će to sada staviti svoj obraz i glavu za takav scenarij? Bio si dio NGG-a i bolje znaš od mene kako idu stvari. Sad da te pitam da li bi ti više davao svoja leđa za tu ideju?

Ovdje će većina nakon dobre sezone u kantonalnoj ligi i ponude Ekre da udjem u klub glatko posrat sav trud.
Zadnja izmjena: flash84, dana/u 28 apr 2020, 22:24, ukupno mijenjano 1 put.

almir2018
Kontakt:

Post Postao/la almir2018 » 28 apr 2020, 22:23

Steelman je napisao/la:
28 apr 2020, 22:09
romeo je napisao/la:
Reprogram je propao u tome je stvar nema ni otpisa kamata ni nista.

OdmutNicaze1988
Kontakt:

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 28 apr 2020, 22:40

@flash84 mislim da steelman i ekipa NGG nebi vise pokusali gurati svoja ledja jer su ti momci mimo toga famoznog NGG gurali i prije svoja ledja.
Ta ekipa NGG bar vecina njih je bila i prekretnica u navijackom svijetu.Prelazak sa juga na istog oni su bili dio toga u to vrijeme jer i tada su imali pravu i iskrenu pricu s postenjem i borili su se sa agenturom tadasnjom a to je Demiri i ko panija.
Ti momci su i poceli pravu pricu iskrene ljubavi jos tada u ovom gradu sto su nakraju naslijedili I.C. , U.Z.F. , pa sada L.C. , i SCU tako da je vecina grada isla rame uz rame s njima (naravno bilo je tu jos momaka koji nisi bili dio pod grupa al su bili dio te iskrene price)nebi doslo mozda do ovoga svega.Malo je ljudi kako bi se reklo pismeno u smislu navijacka i sve je manje navijaca bez interesa jer od tih nabrojanih gore nas je vecina van drzave ili van tih aktivnosti a vecina i dugi niz nije krocila na stadion.

Malo je glupo misliti ili traziti od tih momaka da sad vade klub a nisu zavrsnu podrsku imali kad su najvise trebali.
To vam je isto da imate prijatelja iz koristi samo kad vam treba ili vi njemu a svak normalan zna da tu nema iskrene ljubavi i poštovanja.Tesko je ispravljati krive Drine sad kada je sve otislo u krivom smjeru.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

PonosniSmogovci
Kontakt:

Post Postao/la PonosniSmogovci » 28 apr 2020, 22:42

25 godina kriminala je prošlo kroz ovaj klub, a njegov vrhunac je zadnjih 10 godina. Suludo je ulaziti u to dokle sve on ide. Svi su krali, neki više neki manje, uglavnom kolko je ko stigao i koliko je bio pametan. Ovdje je potreban totalni zaokret, kako u klubu, tako i u našim glavama. Navijači Čelika trebaju prestati sanjati i nadati se nekim superbogatim investitorima, nekim "legendama", instant uspjesima, Evropi, titulama nego svi trebaju stati iza jednog plana ma koliko god on bolan i dugotrajan bio.

Pasha
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Pasha » 28 apr 2020, 22:43

@flash itekako zna, ko je i sta bio u grupi. Pitanje mu je vjerovatno bilo vise retoricko...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

OdmutNicaze1988
Kontakt:

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 28 apr 2020, 22:54

Pasha je napisao/la:
28 apr 2020, 22:43
@flash itekako zna, ko je i sta bio u grupi. Pitanje mu je vjerovatno bilo vise retoricko...
Nisam rekao da covjek ne zna,jer kad zna steelmana zna dosta stvari o tribini i svemu samo sam odgovorio za druge ljude u ostatku posta da se nebi nadali da ce se ljudi vratiti kad nece to trebaju da znaju u tome je stvar...
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

stahor
Kontakt:

Post Postao/la stahor » 28 apr 2020, 23:15

slika

slika

selam za edu,zubana i poznatog dj-a
Izvor blizak klubu

redbull93
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 28 apr 2020, 23:21

slika
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

bambus
Kontakt:

Post Postao/la bambus » 28 apr 2020, 23:25

Idi odakle si i dosao.
!

OdmutNicaze1988
Kontakt:

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 28 apr 2020, 23:26

Dug koji je napravljen od strane investitora za sada sto se uspijelo pregledati iznosi milion i sto hiljada,ali tu jos nije kraj jer to je malo manje od polovice provjerenih papira do sada a sumnja se o cifru od dva do dva i pol miliona maraka duga.U skorije vrijeme ce se utvrditi tacna cifra sto je gospoda napravila u ovih tri godine.
Fenomenalno !!!!
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Trenutno korisnika/ca: Cod i 7 gostiju.