NFL

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la amerosm » 27 apr 2020, 00:11

Kaže BB mrtav hladan da je pozicija WR-a kvalitetno popunjena i da zbog toga nije draftovao WR-a :rol: :rol:

Što se tiče OL-a tu je odradio vrhunski posao i sigurno će po kvalitetu i širini ista biti medju top 5 u ligi.

Kao UDFA je pokupio par igrača koji su prema medijima veliki potencijali, ali nisu dobri u glavu. Hoće li ih uspjeti smiriti, ostaje nam da vidimo.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 29 apr 2020, 09:47

saintsi fakat uzeše jameisa :o

slika

doduše daju mu samo 1,1 milion garantovanih, nevjerovatno mala suma za igrača koji je bio prvi pick overall i NFL passing leader. čak je i teoretski maksimalna suma od 4,7 miliona ispod tog nivoa. ali ko zna, možda jameis misli “svakako neće biti sezone, daj šta daš”

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la GoRaN » 29 apr 2020, 23:09

Kažu da je odbio bolje ponude(Steelers) da bi igrao sa Breesom.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 29 apr 2020, 23:15

možda nije htio u maziju

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8083
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la muhamedhulk » 30 apr 2020, 23:02

Dallas odlican na draftu, ali ni offseasonnije bila losa..fina ekipa. Jos da trener to poslozi samo....
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la SaltCityAttack » 01 maj 2020, 01:19

Ubzadnje dvije godine zaista ljudi u klubu rade odlično sto se tiče ovih salary poslova .. prvo Mack da placen je ali njemu su dali većinu novca odmah kroz bonuse , zatim još neki igrači i onda uspiješ da od 88 miliona Folesa dodjes u situaciju da čovjeka za 3 godine platis 24 miliona sto je pristojno mislim da vrijedi.. mislim da nam je onaj Chase Daniel uzimao 10 po godini tako da svakako odličan posao za QB koji će ti možda biti i starter već od prve hefte


The Chicago Bears restructured the contract of Nick Foles, giving the franchise more flexibility with the former Super Bowl MVP. Foles now has three years and $24 million remaining on his contract, with $21 million still guaranteed, per NFL Network's Ian Rapoport. He'll make $8 million per season under his new deal.
Foles can still make $6 million in incentives per year and every $1 earned off incentives escalates the next year's salary. Foles can also void the 2021 and 2022 seasons based off performance, granting him the ability to seek more money if he has a good season in Chicago.
The Bears are no longer on the hook for the remaining $56.9 million owed to Foles from the massive contract he signed with the Jacksonville Jaguars last offseason. Foles originally signed a four-year, $88 million deal with Jacksonville, with $45.125 million fully guaranteed at signing.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8083
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la muhamedhulk » 03 maj 2020, 03:41

Kakav potez Dallasa! :tokralju:
Win-win situacija.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Maestro^^ » 03 maj 2020, 03:49

Dallas ima odličan offseason , sigurno su u top3 po tom pitanju , ako ne i najbolji po mom mišljenju. Finih igrača su potpisali kroz FA , imali su i dobar draft , smijenili su i head coacha , nazire se dobra sezona za njih-
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 03 maj 2020, 10:19

SaltCityAttack je napisao/la:
01 maj 2020, 01:19
Ubzadnje dvije godine zaista ljudi u klubu rade odlično sto se tiče ovih salary poslova .. prvo Mack da placen je ali njemu su dali većinu novca odmah kroz bonuse , zatim još neki igrači i onda uspiješ da od 88 miliona Folesa dodjes u situaciju da čovjeka za 3 godine platis 24 miliona sto je pristojno mislim da vrijedi.. mislim da nam je onaj Chase Daniel uzimao 10 po godini tako da svakako odličan posao za QB koji će ti možda biti i starter već od prve hefte


The Chicago Bears restructured the contract of Nick Foles, giving the franchise more flexibility with the former Super Bowl MVP. Foles now has three years and $24 million remaining on his contract, with $21 million still guaranteed, per NFL Network's Ian Rapoport. He'll make $8 million per season under his new deal.
Foles can still make $6 million in incentives per year and every $1 earned off incentives escalates the next year's salary. Foles can also void the 2021 and 2022 seasons based off performance, granting him the ability to seek more money if he has a good season in Chicago.
The Bears are no longer on the hook for the remaining $56.9 million owed to Foles from the massive contract he signed with the Jacksonville Jaguars last offseason. Foles originally signed a four-year, $88 million deal with Jacksonville, with $45.125 million fully guaranteed at signing.
možda rade dobar posao kada su u pitanju pretumbavanja parama , ali to su isti ljudi koji su skinuli gaće da dobiju trubiskog a mogli su birati hoće li mahomesa ili watsona. to je bila sam bowie odluka!

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la SaltCityAttack » 04 maj 2020, 20:27

Juče sam gledao video skauti većina ih je rekla Trubisky ili Watson prvi pick eto da nisam juče gledao onaj video ako ga ne pronadjem čak i oni sto su danas najveći kriticari su ovako govorili .. **** tu se pokazao dobar .. Mahomsu i Eatsonu je dobro došlo odmah su imali ekipu Osim sto Watson nije imao neku OL .. ne kažem da nije greskamocigledno je daj sate ali nisu samo oni tako mislili .. bilo kako bilo sad se okrenuti Folesu i nadati senilan da Truba možda može ovu godinu napredovati .. vjerujem da će ovaj pritisak mu pomoći .. ali ako ne budemo imali trčanje odnosno OL koji će to omogućiti onda je opet **** ne samo njega nego i za Folesa
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 04 maj 2020, 23:27

ja sam imao sreću biti kod vas preko bare i gledati onaj suludi shootout mayfield-mahomes. za watsona i mayfielda sam znao otprije, za mahomesa sam taj dan prvi puta čuo, i nije mi nikako bilo jasno kako to da pred draft slabo ko o njemu priča a trubiskog koji je odigrao samo par tekmi protic sumnjivih protivnika guraju na vrh drafta. ok, za watsona je svako znao da će ići visoko, ali poslije te tekme sam pratio mahomesa i tip mislim nije imao tekme ispod 40 boba iako mu je OL bila ‘nako. ok, gubili su sve redom jer im odbrana nije mogla zaustaviti ni babu u hodalici, ali mahomes je bio strašan, tu nije trebalo previše pameti da se to vidi.

naravno, nije niko mogao znati da će baš ovako eksplodirati, ali po meni je bilo jasno ko dan da će od njega ispasti nešto. samo medama to nije bilo jasno!

Avatar
tillman
Postovi: 781
Pridružen/a: 19 nov 2012, 18:44
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la tillman » 05 maj 2020, 00:00

jestamaji je napisao/la:
04 maj 2020, 23:27
ja sam imao sreću biti kod vas preko bare i gledati onaj suludi shootout mayfield-mahomes. za watsona i mayfielda sam znao otprije, za mahomesa sam taj dan prvi puta čuo, i nije mi nikako bilo jasno kako to da pred draft slabo ko o njemu priča a trubiskog koji je odigrao samo par tekmi protic sumnjivih protivnika guraju na vrh drafta. ok, za watsona je svako znao da će ići visoko, ali poslije te tekme sam pratio mahomesa i tip mislim nije imao tekme ispod 40 boba iako mu je OL bila ‘nako. ok, gubili su sve redom jer im odbrana nije mogla zaustaviti ni babu u hodalici, ali mahomes je bio strašan, tu nije trebalo previše pameti da se to vidi.

naravno, nije niko mogao znati da će baš ovako eksplodirati, ali po meni je bilo jasno ko dan da će od njega ispasti nešto. samo medama to nije bilo jasno!
Pace je bio u Saints Front Officeu 15ak godina.. I svakog QBa je gledao kroz prizmu Breesa... A Truba je pokazivalo neke znakove da bi mogao bit a la Brees na college.. Zato ga je i draftao...
Mislim da ako ove sezone napad opet podbaci, da Pace i Nagy kupe prnje i idu iz ekipe...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la tuzlak1987 » 05 maj 2020, 00:09

Matt Nagy vam je realno jedna od rijetkih uzdanica i pametnih ljudi koje ste imali recimo u zadnjih 15 godina, a moze se reci i 30. S obzirom da je jedino Smith kao HC nakon Ditke imao kakav takav uspjeh ali i on se pokazao kao zadrti trener, tutuk.

Ovdje nije do Nagy-a vec do toga da se potrose resursi na neke igrace i puni se ekipa, a sada kada se nema onda se rade rekonstrukcije ugovora kako bi se izvuklo iz situacije da vise nemas nacina da popunis ekipu osim na draftu.

Sumnjam da je Nagy imao pretjeranu zelju da trenira Trubiskog, a i da mu je Foles zelja. On je dobio sansu da trenira, e sada da li moze praviti "pitu od qovana" sigurno da ne moze. Mada je pokazao i to da moze prosle sezone (ne ove) kada je od veoma limitiranog napada preko Cohena napravio nesto efikasno. Ne znam sto ove godine nije koristio Cohena vise zbog veoma limitiranih recivera i qb-a koje je imao. Ono sto je dobio da trenira u napadu je jednostavno toliko prosjecno da je uspjeh ne sramotiti se sa tim igracima koje je imao. Kakav je to repertoar igraca cudi me da 95% napada nije bilo 3&out.

Allen Robinson, sjetimo se tog covjeka u Jaguarsima. Bacali su mu 120 lopti, hvatao je nekih 45. Kobajagi neki reciver koji na fizicku gradju hvata lopte, a nema ga nigdje. Vecinom odsjecen i jednostran reciver. Millera cete cekati kao Whitea citav zivot da nadodje. Patterson special teams player, Graham invalid i preplacen debelo ovaj FA. Ako se ne varam 16 mil 2 godine, zacudio sam se :tokralju: Otpustis jednog TE kojeg si pretplatio da bi doveo drugog. Kmet bi trebao biti dobar igrac.

Odbrana druga prica ali tim ce igrati kako napad bude stvarao momentum, a napad cesto ubije odbranu u pojam.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 05 maj 2020, 00:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la MElloo » 05 maj 2020, 00:13

Zamisli imat problema s qb :kafa:

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la SaltCityAttack » 05 maj 2020, 06:37

jestamaji je napisao/la:
04 maj 2020, 23:27
ja sam imao sreću biti kod vas preko bare i gledati onaj suludi shootout mayfield-mahomes. za watsona i mayfielda sam znao otprije, za mahomesa sam taj dan prvi puta čuo, i nije mi nikako bilo jasno kako to da pred draft slabo ko o njemu priča a trubiskog koji je odigrao samo par tekmi protic sumnjivih protivnika guraju na vrh drafta. ok, za watsona je svako znao da će ići visoko, ali poslije te tekme sam pratio mahomesa i tip mislim nije imao tekme ispod 40 boba iako mu je OL bila ‘nako. ok, gubili su sve redom jer im odbrana nije mogla zaustaviti ni babu u hodalici, ali mahomes je bio strašan, tu nije trebalo previše pameti da se to vidi.

naravno, nije niko mogao znati da će baš ovako eksplodirati, ali po meni je bilo jasno ko dan da će od njega ispasti nešto. samo medama to nije bilo jasno!


Vidi kod Kanzasa je Trubisky bio drugi na Report karto ovo znam jer mi je ovo rekao ovaj David kome je Nagy rekao.. i stajalo je ovako Watson je bio prvi jer je bio ready da igra .. Trubisky im je bio talenat sa kojim treba raditi , Mahomes je bio na trećem mjestu .. ja vjerujem da Trubisky može odigrati puno vise onakvih utakmica kao recimo protiv Dallasa.. ja samo vidim njegove brojeve kada god smo imali RB koji je otrčao barem 89 yardi Trubisky nije imao problema imao je solidnu utakmicu.... mnogi kažu Nagy mora koristiti trčanje vise ali ja nisam vidjeo način kako da koristi trčanje kada god je RB uzeo loptu uvjek je neko odmah skočio na RB .. ja vjerujem da će Truba ako ode negdje proigrati kao i svaki drugi igrač u Chicagu u bilo kojem sportu .. **** ostaje žal za Mahomsom.. ja vise ipak žalim sto nismo uzeli Kittlea prije onog usranig Baby gronka nego ista to mi je najveća fula :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22771
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la SaltCityAttack » 05 maj 2020, 06:45

tuzlak1987 je napisao/la:
05 maj 2020, 00:09
Matt Nagy vam je realno jedna od rijetkih uzdanica i pametnih ljudi koje ste imali recimo u zadnjih 15 godina, a moze se reci i 30. S obzirom da je jedino Smith kao HC nakon Ditke imao kakav takav uspjeh ali i on se pokazao kao zadrti trener, tutuk.

Ovdje nije do Nagy-a vec do toga da se potrose resursi na neke igrace i puni se ekipa, a sada kada se nema onda se rade rekonstrukcije ugovora kako bi se izvuklo iz situacije da vise nemas nacina da popunis ekipu osim na draftu.

Sumnjam da je Nagy imao pretjeranu zelju da trenira Trubiskog, a i da mu je Foles zelja. On je dobio sansu da trenira, e sada da li moze praviti "pitu od qovana" sigurno da ne moze. Mada je pokazao i to da moze prosle sezone (ne ove) kada je od veoma limitiranog napada preko Cohena napravio nesto efikasno. Ne znam sto ove godine nije koristio Cohena vise zbog veoma limitiranih recivera i qb-a koje je imao. Ono sto je dobio da trenira u napadu je jednostavno toliko prosjecno da je uspjeh ne sramotiti se sa tim igracima koje je imao. Kakav je to repertoar igraca cudi me da 95% napada nije bilo 3&out.

Allen Robinson, sjetimo se tog covjeka u Jaguarsima. Bacali su mu 120 lopti, hvatao je nekih 45. Kobajagi neki reciver koji na fizicku gradju hvata lopte, a nema ga nigdje. Vecinom odsjecen i jednostran reciver. Millera cete cekati kao Whitea citav zivot da nadodje. Patterson special teams player, Graham invalid i preplacen debelo ovaj FA. Ako se ne varam 16 mil 2 godine, zacudio sam se :tokralju: Otpustis jednog TE kojeg si pretplatio da bi doveo drugog. Kmet bi trebao biti dobar igrac.

Odbrana druga prica ali tim ce igrati kako napad bude stvarao momentum, a napad cesto ubije odbranu u pojam.

Nagy nije koristio Cohena jer nije mogao jer nismo imali TE .. zato je Burton bio jaka karika jer Burton je odvlačio ljude na sebe i otvarao priliku Cohenu i tu lezi kvaka .. kada god je Burton igrao Cohen je imao dobru utakmicu to može svako da vidi ko je pratio .. ja sam ove zadnje dvije godine skoro sve utakmice išao gledao na stadionu i tačno su se mogle vidjeti neke akcije posebno za Cohena .. jednu sam pogodio bio je 4 Down gledam u cosku dole Negy vuče Cohena i nešto mu šapuće ja bas govorim liku reko idu na 4 Down a bilo 9 yardi i tako je bilo uzeo Cohen odnosno uhvatio 50 yardi to je bilo protiv Tampe
pretprošle godine .. meni Nagy nije los , Pace isto ma
Da žalim za nekim odlukama eto Mahomes , Kittle i neko drugi osim Whita.. slijedece godine će biti dobra godina za OL draftati tako da vjerujem da su odlučili ove godine uzeti ovo i slijedece će sve uloziti na OL
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la amerosm » 07 maj 2020, 20:27

Dakle večeras izlazi raspored za novu sezonu...

Jedino što je dosad poznato da će prva četiri kola biti non-conference utakmice, zbog plana B ukoliko bi se sezona morla skratiti.

Edit: ipak navodi o non-conference utakmicama nisu tačni, jer u prvom kolu igramo protiv Dolphinsa.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Maestro^^ » 07 maj 2020, 23:21

Prvo kolo Saints - Bucs , biće zanimljivo.
Sezonu u četvrtak otvaraju Chiefs - Texans po prvim navodima.
Interesantno da će se Saints - Vikings igrati za Božić , što pada na petak.
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 07 maj 2020, 23:52

vidjećemo, za sada je samo opening game potvrđen, ostalo su sve nepotvrđeni leakovi

juče sam čuo da bi mede trebale za thanksgiving u green bay a zadnju heftu onda protiv njih kući (randal cobb revival game :mrgreen: ) ali izgleda da će ta prva biti stvarno za thanksgiving vikend ali ne u četvrtak već SNF, tekma meda u četvrtak bi trebala biti hefta 5 protiv tome.

sve pod uslovom da sezone uopšte bude. koja razlika jebote, prije sam uvijek očekivao raspored ko ozebo sunce i nadao se da će uletiti neka ostvariva tekma kad budem išao preko bare u harač, sad mi je to sve apsolutno svejedno

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la amerosm » 08 maj 2020, 00:14

jestamaji je napisao/la:
07 maj 2020, 23:52
sve pod uslovom da sezone uopšte bude.
Valjda nauka do sep. skonta koji već postojeći lijek najbolje dijeluje protiv ovog sr.anja...

A što se sezone tiče, ja sam nekako uvjeren da će se odigrati, pa makar ih 5 mjeseci strpali u hotel(e) da ih drže pod kontrolom, jer su veliki novci u pitanju kojih se Goodell i vlasnici neće tek tako lako odreći.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.