Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la irfo » 05 maj 2020, 20:33

I kad se popularnost gleda, ne moze ni jedan fudbaler u istu recenicu sa Alijem
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ASD » 05 maj 2020, 20:38

Pa teško da mogu fudbaleri uopšte s bokserima.
Da dođe do meča između Furya i Joshue. Potražnja za mečom bi bila veća nego li finale Lige prvake ili Svjetskog prvenstva, a to je opet meč koji ne bi imao hype jer su obojica Englezi, nijedan nije superstar iz Amerike.

Ali to je opet stvar države. U Japanu neki fudbaler nije popularan kao neki bejzbol igrač, u Americi kao neki igrač američkog fudbala, u Australiji kao neki igrač australskog fudbala, Indiji igrač kriketa, u Kanadi, Rusiji ili Švicarskoj igrač hokeja.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 05 maj 2020, 20:42, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Geerroo » 05 maj 2020, 20:40

Ne znam kako iko sa gramom mozga moze preferirati više mrtvi boks u odnosu na fudbal, pogotovo ovaj danasnji kvazi boks

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 05 maj 2020, 20:45

Neki boks meč da se mjeri sa završnom utakmicom Mundijala? Ma hajte, molim vas. I kakav mi je to sport, dodiruju se znojavim tijelima?
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Geerroo » 05 maj 2020, 20:48

ne moze se porediti sa finalom kupa Slovačke, a kamoli sa nekom ozbiljnijom utakmicom.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la irfo » 05 maj 2020, 20:49

Ali protiv Spinksa je najgledaniji sportski mec u historiji, toliko o tome
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Geerroo » 05 maj 2020, 20:50

Pricas o meču koji je bio prije koliko 40 godina, ne da mi se guglati. Prvi put čujem za tog Spinksa, eto koliko je boks popularan.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 05 maj 2020, 20:54

Siguran sam da je finale nekih od prethodna dva Mundijala gledalo više ljudi nego tu egzibiciju.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Geerroo » 05 maj 2020, 20:55

Evo guglao sam ja baš, ima 20 događaja koji su bili više gledani od tog meča, voli slagati ovaj Irfan.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 05 maj 2020, 20:57

Još u to nisu uračunati ljudi koji gledaju preko streama, a Alijevoj popularnosti je znatno doprinjela i njegova politička priča.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Geerroo » 05 maj 2020, 20:58

Tako je, dakle dolazimo da zaključka da ako se uzme u obzir ''prava'' gledanost tog dogadjaja ne bi bilo ni u top 1000

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la irfo » 05 maj 2020, 20:59

TonySosa je napisao/la:
05 maj 2020, 20:54
Siguran sam da je finale nekih od prethodna dva Mundijala gledalo više ljudi nego tu egzibiciju.
Nemas sta biti siguran, kad ovdje imas sve

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... broadcasts

Jedino su olimpijade gledanije kad se uzme u obzir svi gledaoci kroz 20-30 dana trajanja olimpijade. Ali kad se gleda pojedinacni jednodnevni sportski mec to je Ali vs Spinks, i poslije toga takodjer imas nekoliko Alijevih meceva dok finala mundijala nema
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Donnie Darko » 05 maj 2020, 21:06

irfo je napisao/la:
05 maj 2020, 20:33
I kad se popularnost gleda, ne moze ni jedan fudbaler u istu recenicu sa Alijem
Ovo je istina, ali Ali je veći od boksa, i razlozi zbog kojih je popularniji od svih fudbalera pofino divergiraju sa samim boksom. Tako da to i nije baš fer poređenje.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ASD » 05 maj 2020, 21:25

Pa sjetite se koliko se plaćalo prije par godina kad su Mayweather i Pacquiao boksali da se gleda od kuće, a kamoli da odeš da gledaš.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 05 maj 2020, 21:55

irfo je napisao/la:
05 maj 2020, 20:59
TonySosa je napisao/la:
05 maj 2020, 20:54
Siguran sam da je finale nekih od prethodna dva Mundijala gledalo više ljudi nego tu egzibiciju.
Nemas sta biti siguran, kad ovdje imas sve

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... broadcasts

Jedino su olimpijade gledanije kad se uzme u obzir svi gledaoci kroz 20-30 dana trajanja olimpijade. Ali kad se gleda pojedinacni jednodnevni sportski mec to je Ali vs Spinks, i poslije toga takodjer imas nekoliko Alijevih meceva dok finala mundijala nema
Pa nema finala mundijala jer računaju za cjelokupan mundijal, a logično da ćeš odgledati i finale ako si prije toga gledao prethodne utakmice.

I ove liste nisu relevantne jer još pun qrac ljudi gleda na crno, pogotovo u današnje doba.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la TonySosa » 05 maj 2020, 21:58

Još je vjerojatno ovaj meč bio prenošen na svakoj televiziji, pa gdje god prebaciš nisi mogao ni pogledati bilo šta drugo. :rol:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la irfo » 05 maj 2020, 22:10

TonySosa je napisao/la:
05 maj 2020, 21:55
irfo je napisao/la:
05 maj 2020, 20:59
TonySosa je napisao/la:
05 maj 2020, 20:54
Siguran sam da je finale nekih od prethodna dva Mundijala gledalo više ljudi nego tu egzibiciju.
Nemas sta biti siguran, kad ovdje imas sve

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... broadcasts

Jedino su olimpijade gledanije kad se uzme u obzir svi gledaoci kroz 20-30 dana trajanja olimpijade. Ali kad se gleda pojedinacni jednodnevni sportski mec to je Ali vs Spinks, i poslije toga takodjer imas nekoliko Alijevih meceva dok finala mundijala nema
Pa nema finala mundijala jer računaju za cjelokupan mundijal, a logično da ćeš odgledati i finale ako si prije toga gledao prethodne utakmice.

I ove liste nisu relevantne jer još pun qrac ljudi gleda na crno, pogotovo u današnje doba.
Ili jednostavno mozes koristiti google i pronaci informacije o tome koliki je broj ljudi gledo umjesto sto izmisljas toplu vodu
https://www.statista.com/chart/16875/su ... cup-final/
znaci cetri puta manje gledalaca gleda finala svjetskih prvenstava nego borbu Alija
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Wandelanoite » 05 maj 2020, 22:17

ASD je napisao/la:
05 maj 2020, 21:25
Pa sjetite se koliko se plaćalo prije par godina kad su Mayweather i Pacquiao boksali da se gleda od kuće, a kamoli da odeš da gledaš.
De bolan ne prosipaj se, platezna moc EPL-a je 10x veca nego citav boks, da ne pricam o fudbalu u globalu.

Placa se jedan mec jer se nahajpa, a sta je sa ostalim mecevima tokom godine?

Pa jel znas ti koja je konkurencija u fudbalu? Svako dijete u osnovnoj skoli danas je igralo fudbal svugdje u svijetu. Ko god ima imalo talenta ide da trenira taj sport, a ko se bavi boksom?

Porediti fudbalere sa ostalim sportistima je smijesno i velika glupost.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Geerroo » 05 maj 2020, 22:19

ovo sto kaze jeftha, nije se imalo sta drugo gledati

koliko moras biti deluded da mislis da je boks popularniji od fudbala je.bote :rol: :rol:

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la LlullSergio » 05 maj 2020, 22:26

Vala taj boks mi je bas bezveze. Mislim svakom svoje, ali bas ne vidim cemu toliki hype oko tih boks mečeva. Aj mozda je i ranije fakat interesnatno bilo,ali sad gledati i zaludjivati se oko 15 rundi grljenja i diranja znojavim tijelima.

Neka hvala..

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.