ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 08 maj 2020, 22:45

Sad kad pocne namjestanje, kriza uhvatila :rol: :rol:
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 09 maj 2020, 11:18

Ma bio bi lijep gest da se osnuje taj neki fond,al kako citam vijesti o tome sticem dojam da ovi top teniseri kao imaju neku obavezu prema slabije rangiranim.No na kraju krajeva,tenis je kao i svako drugo zanimanje.Neces ti nikad postic da su svi zadovoljni i da svi imaju.Kao i u svim drugim karijerama imas ljude koji su na vrhu i koji zgrcu pare,a imas i ove koji kubure i prezivljavaju od mjeseca do mjeseca.Slika i prilika realnog zivota.

No cak i da bude nesto od tog fonda,to je samo kratkorocno rjesenje.Tog tenisera koji sad nema i koji zivi od turnira do turnira opet cekaju problemi kad zavrsi tenisku karijeru i morat ce se naravno bavit necim drugim,a ko sto vec napisah nikad nece moc napravit da covjek koji je 200. ili 300. na svijetu zaradjuje kao jedan Tsitsipas makar ako vec ne kao big3.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 09 maj 2020, 18:41

Djokovic bi uvodio socijalizam u najkapitalistickiji sport hahaha..Problem finansiranja nizerangiranih tenisera se ne moze rijesiti da im ovi bolje placeni daju vec da uzmu od preplacenih zena koje na GS turnirima zaradjuju isto ko muskarci a ne donose ni 10% zarade tim turnirima. Tu je najveca nepravda i odatle mogu da plate nizerangirane, jer prosto je nenormalno da muskarci koji donose otprilike 90% od zarade nekog GSa dijele 50-50 nagradni fond sa zenama koje je pitanje je donesu li i 10%. Ta epska nepravda kada se ispravi nece biti siromasnih nizerangiranih tenisera, mada ruku na srce ne postoji teniser na svijetu koji je siromasan, svi koji se bave tim sportom su u najmanju ruku dobrostojeci ljudi. Npr. kada slusas kuknjavu Djokovica rekao bi da su oni neka siromasna porodica bili a ustvari su bili za ovdasnje uslove vrlo bogati, imali lokale i nekreatnine na Kopaoniku itd..to nemaju siromasne porodice samo sto je tenis toliko skup da cak ni njima nije bilo lako finansirati sve a vrlo je moguce da ima tu i preuvelicaanja da ne kazem izmisljanja od price sa zelenasima itd. Ipak je Djokovic otisao na akademiju Pilica u Njemacku a to sigurno nije bilo besplatno.

Da se vratim na temu, ni jednom vrhunskom sportu nema da su zene placene ko muskarci osim u tenisu. Ne radi se tu o diskriminaciji jednostavno zenska kosarka i fudbal nikoga ne zanimaju i zasto bi sada neka fudbalerka koja osvoji zlatnu loptu trebala da ima platu ko Ronaldo i Messi a 99% ljudi i ne zna ko je ona uopste? E to se desava u tenisu, neka balavica osvoji GS i zaradi isto ko Djokovc ili Nadal, osim nazagrizenijih pratilaca tenisa kojih je vrlo malo niko do finala i nije cuo za tu teniserku niti bi je gledao.

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 10 maj 2020, 12:53

Pa generalno nemaš tenisera koji je bio uličar a da je postao teniser, ja bar nisam čuo za takvog. Da bi imao šansu da budeš teniser, treba da imaš jako finansiranje, otuda i to da je ovo jedan od najskupljih sportova ikada. Na Challengeru se zaradi od 15k u dublovima, a da ne pričamo dalje. Nije mi ih žao, imaju dovoljno i odlučili su se na taj korak kao izbor u karijeri.

Mislim da bi bolje bilo da ništa ne sugerišu dok je ove korone i nek odmore period bez komentara :mrgreen:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 10 maj 2020, 18:52

Ovaj Djokovic polako ali sigurno osim sto napreduje kao vjecitom br.1 jos brze napreduje i kao br.1 idiot i debil u teniskom svijetu. Njegove izjave otkad je ova Korona granice sa ludilom.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mancini » 10 maj 2020, 19:33

japa je napisao/la:
10 maj 2020, 18:52
Ovaj Djokovic polako ali sigurno osim sto napreduje kao vjecitom br.1 jos brze napreduje i kao br.1 idiot i debil u teniskom svijetu. Njegove izjave otkad je ova Korona granice sa ludilom.
U čemu je problem?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 10 maj 2020, 19:43

Poznaje i gledao je ljude koji molitvama najzagadjeniju vodu pretvaraju u pitku jos i ljekovitu :rol: :rol:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 10 maj 2020, 23:48

japa je napisao/la:
10 maj 2020, 18:52
Ovaj Djokovic polako ali sigurno osim sto napreduje kao vjecitom br.1 jos brze napreduje i kao br.1 idiot i debil u teniskom svijetu. Njegove izjave otkad je ova Korona granice sa ludilom.
Noli je Pepe Imaz odavno isprao mozak, posljedice i dalje trpi iako ga se kutarisao, Jelena je tu najviše kriva jer je dovela ublehaša i zarazila s njim i sebe i Novaka. Budalaštine priča, a nije glup čovjek. Ne mogu da vjerujem šta izjavljuje.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 10 maj 2020, 23:54



Trebamo sergijcu napravit za mladu damu, umret će od gladi. Udarila po Thiemu što joj ne da lovu koju je krvavo zaradio :rol: :rol:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15710
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BosniaBoston » 11 maj 2020, 00:38

Vala mogo je dat 30k ne bi crko od gladi :mrgreen:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 11 maj 2020, 00:58

bodi123 je napisao/la:
10 maj 2020, 23:48
japa je napisao/la:
10 maj 2020, 18:52
Ovaj Djokovic polako ali sigurno osim sto napreduje kao vjecitom br.1 jos brze napreduje i kao br.1 idiot i debil u teniskom svijetu. Njegove izjave otkad je ova Korona granice sa ludilom.
Noli je Pepe Imaz odavno isprao mozak, posljedice i dalje trpi iako ga se kutarisao, Jelena je tu najviše kriva jer je dovela ublehaša i zarazila s njim i sebe i Novaka. Budalaštine priča, a nije glup čovjek. Ne mogu da vjerujem šta izjavljuje.
To je i meni najgore od svega haj da je glupan neki ala onaj debil Lovren ali od njega me iznenadilo. Ta mu zena je svaki put kada sam je gledao ostavljala utisak ultra glupace koja se dobro udala ima sve pa sad ne zna sta ce od sebe i petlja se svugdje i ima misljenje o svemu, i sto je najgore to prenosi na njega.

Da i taj Imaz mu je velika mrlja u karijeri, i upravu si izgleda da se nije rijesio njegovih ubleha iako ga nema.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la LlullSergio » 11 maj 2020, 02:01

Ne slazem se sa vama opet. Pregledah citav video, ne trazi cura pare,ali Thiem je bio ostar kao i ostala dvojica trojica.

Nole rekao hajde da se sakupimo da pomognemo ostatku Toura. Tvoje je da se pridruzis ili ne, a oni su izasli sa opasnim izjavama, pogotovo Thiem koji je zaradio strasne cifre u karijeri. A meni to licno nije najnormalnije razmisljanje.

Sam sam se bavio tenisom vise godina i znam koliko treba uloziti da bi bio ATP igrac. Na ovom minornom nivou kao sto je BH. tenis ti trebaju itekakvi novci ako hoces da budes iole dobar teniser. S 2-3 treninga sedmicno te nigdje nema, a i treniranje u grupama nije opcija. A tek odlasci na turnire, patike, reketi, torbe.

Uzmes da si iz Sarajeva, pa ti valjda u 2 mjeseca ici do Bihaca,Mostara,Banja Luke,Tuzle,Zenice. I tamo provoditi minimalno 2,a nekada i 3 dana da igras te turnire. Treba jesti, treba negdje prenociti.

To je samo BiH, sta kad krenes dalje ? O ovom ta cura prica, trebas platiti trenera, trebas platiti mjesto za treniranje, trebas kupovati opremu.

Ono osvojis ITF turnir, dobijes 3 hiljade dolara. A trebas platit smjestaj 7 dana, avionske karte, vizu itd itd.

Opet cete reci pa nek se ne bave tenisom ako nisu uspjesni,ali to je isto da kazes igracu iz trece Engleske jarane napusti fudbal, kar.ina si. Meni je logicno da oni kao teniseri imaju neku empatiju prema tim likovima koji se bore na Touru i igraju po Futuresima. Dosta njih je pocelo na slican nacin i znaju koji je to pakao.

I opet ne mora dati pare ako nece,ali nije vala bilo ni razloga da izlazi onako ostro u javnost sa izjavama. Opet ta zapadnjacka licemjernost je izasla na vidjelo. Dominic koji je imao svu podrsku drzave, sve moguce uslove da ispolji svoj talenat, kojem nista nije falilo dok je gradio karijeru, koji je imao mali milion turnira na kojima je mogao dobiti wild card popuje igracima iz zemalja treceg svijeta kako im niko nije kriv sto nisu uspjeli,a oni nisu imali nista od navedenog.

U tenisu nije isto krenuti iz SAD, Francuske,Njemacke i iz neke znj zemlje gdje se ukupno 100 ljudi ne bavi tenisom.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15710
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BosniaBoston » 11 maj 2020, 02:25

LlullSergio je napisao/la:
11 maj 2020, 02:01
Ne slazem se sa vama opet. Pregledah citav video, ne trazi cura pare,ali Thiem je bio ostar kao i ostala dvojica trojica.

Nole rekao hajde da se sakupimo da pomognemo ostatku Toura. Tvoje je da se pridruzis ili ne, a oni su izasli sa opasnim izjavama, pogotovo Thiem koji je zaradio strasne cifre u karijeri. A meni to licno nije najnormalnije razmisljanje.

Sam sam se bavio tenisom vise godina i znam koliko treba uloziti da bi bio ATP igrac. Na ovom minornom nivou kao sto je BH. tenis ti trebaju itekakvi novci ako hoces da budes iole dobar teniser. S 2-3 treninga sedmicno te nigdje nema, a i treniranje u grupama nije opcija. A tek odlasci na turnire, patike, reketi, torbe.

Uzmes da si iz Sarajeva, pa ti valjda u 2 mjeseca ici do Bihaca,Mostara,Banja Luke,Tuzle,Zenice. I tamo provoditi minimalno 2,a nekada i 3 dana da igras te turnire. Treba jesti, treba negdje prenociti.

To je samo BiH, sta kad krenes dalje ? O ovom ta cura prica, trebas platiti trenera, trebas platiti mjesto za treniranje, trebas kupovati opremu.

Ono osvojis ITF turnir, dobijes 3 hiljade dolara. A trebas platit smjestaj 7 dana, avionske karte, vizu itd itd.

Opet cete reci pa nek se ne bave tenisom ako nisu uspjesni,ali to je isto da kazes igracu iz trece Engleske jarane napusti fudbal, kar.ina si. Meni je logicno da oni kao teniseri imaju neku empatiju prema tim likovima koji se bore na Touru i igraju po Futuresima. Dosta njih je pocelo na slican nacin i znaju koji je to pakao.

I opet ne mora dati pare ako nece,ali nije vala bilo ni razloga da izlazi onako ostro u javnost sa izjavama. Opet ta zapadnjacka licemjernost je izasla na vidjelo. Dominic koji je imao svu podrsku drzave, sve moguce uslove da ispolji svoj talenat, kojem nista nije falilo dok je gradio karijeru, koji je imao mali milion turnira na kojima je mogao dobiti wild card popuje igracima iz zemalja treceg svijeta kako im niko nije kriv sto nisu uspjeli,a oni nisu imali nista od navedenog.

U tenisu nije isto krenuti iz SAD, Francuske,Njemacke i iz neke znj zemlje gdje se ukupno 100 ljudi ne bavi tenisom.
Slažem se jer je prvobitno mala cifra u pitanju,za 30K ne treba cigančiti.Bio bi veci gospodin da je dao pare i pozalio se istovremeno

Što se troškova tiče,tenis je još skuplji neg što mnogi misle.I ja sam lično trenirao tenis dok sam išao u srednju ali smatram da nisam izdvajao novca(trener jaran sa starim,mogao dolazit kad hocu a placao kao neko sto dolazi 2 put sedmicno sat vremena) koliko to rade ostali.

Prvo moraš početi da nekih 6-7 godina ako hoćeš profesionalno pa redovno placanje 1 na 1 treninga koji su skupi ko žara i to dnevno ,pa kupovina reketa,loptica da se malo i van treninga vježba,pa prevoz,turniri,smještaj,odjeća,obuća...Porodica ne da mora biti dobrostojeća,nego bogataška u Europi.Čak i rekreativan tenis neka upper middle class familija može knapp otplatit a da ne pričam o nižim slojevima

Možda jedina prednost Alžira je to što su izgleda ovi tereni na kojima igraju džaba,free for all mada nisam ni za to siguran
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 11 maj 2020, 02:43

Evo pravih posljedica korone. Llull i BB dijele mišljenje. :mrgreen:
Najveći problem te Novakove akcije je što dolazi u vrijeme kad izvaljuje ove budalaštine oko ljekovite vode i moći pa ga neće normalno shvatiti ni ko je mislio prvobitno. :rol:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Captain4 » 11 maj 2020, 04:32

Valjda čovjek ima pravo raspolagati s parama kako on hoće. Ali definitivno je pakaš ako se jedini ne priključi.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 11 maj 2020, 08:02

Puno filozofira ova Alžirska funjarica za jednu teniserku. Za nju nema zime, zna cime se moze baviti kad okVači reket o klin.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 11 maj 2020, 11:06

alex1991 je napisao/la:
11 maj 2020, 08:02
Puno filozofira ova Alžirska funjarica za jednu teniserku. Za nju nema zime, zna cime se moze baviti kad okVači reket o klin.

Čime to ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 11 maj 2020, 12:02

Znaci Dominic Thiem treba da placa to sto je Alzir (i ostale banane od drzava) ka?ina od drzave?

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 11 maj 2020, 12:05

bombaysaphire je napisao/la:
11 maj 2020, 11:06
alex1991 je napisao/la:
11 maj 2020, 08:02
Puno filozofira ova Alžirska funjarica za jednu teniserku. Za nju nema zime, zna cime se moze baviti kad okVači reket o klin.

Čime to ?
Riječima.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 11 maj 2020, 12:13

alex1991 je napisao/la:
11 maj 2020, 12:05
bombaysaphire je napisao/la:
11 maj 2020, 11:06
alex1991 je napisao/la:
11 maj 2020, 08:02
Puno filozofira ova Alžirska funjarica za jednu teniserku. Za nju nema zime, zna cime se moze baviti kad okVači reket o klin.

Čime to ?
Riječima.
Interesantno zanimanje moram priznati . Teško da može biti političarka ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.