FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 22 maj 2020, 13:19

KANA je napisao/la:
22 maj 2020, 13:05
Plavac87 je napisao/la:
22 maj 2020, 12:52
Imate opciju ignore, gospodine @Kana.

Još bih naglasio da su svi koji su krivi za gubitak licence, nesposobnjakovići i kataloške šupčine!

Duga je ta lista.


300.000 je nešto sasvim drugo. Željo je imao te novce na računu i dao ih je, a nije morao, niti je prvobitno bio takav dogovor. Vidljiva namjera da se nanese šteta.

I ova lista je duga.
brate ,radis samo kontraefekat :thumbdown: jedino sta mozes postici svojim pisanjem da srozamo sad ovaj forum , sve sto ti sad radis (za losu situaciju u klubu krivis proslu upravu ) to su radili tamo na onom forumu samo za sportske neuspjehe svi su bili krivi ali nisu oni koji veze o fudbalu nemaju .
Evo ja cu te jos jednom zamoliti da prestanes da to radis i da ne trosimo energiju na podjele ,na optuzivanje ( naravno ako ima nesto neka se u klubu sa tim pozabave a ne mi ovdje na forumu ) i da sve uradimo kako bi bolja atmosfera bila medju nama navijacima i da vidimo sta i kako dalje ? ide 100 godina naseg kluba i sve trebamo uciniti da budemo ponosni :bih: :opaopa:
Pa ja od kad pamtim koja god da je uprava dolazila, glavna je priča da su dugovi nagomilani, da ispravljaju greške iz prošlosti, pa onda nakon nekog vremena izađu u javnost i sa nekim brojkama nam kao pokažu da smo se mi kao stabilizovali i onda kad odu dođu drugi koji predstave te prošle u najgorem svjetlu i sve tako u krug a mi mrdnuli nismo. Evo 25 godina.

Avatar
delinjo
Postovi: 24120
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 22 maj 2020, 13:30

ma nasa posla kao i sve u drzavi
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Plavac87
Postovi: 1549
Pridružen/a: 03 apr 2020, 09:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Plavac87 » 22 maj 2020, 13:34

Brate @Kana, neko mora i ovo, ma koliko prljavo izgledalo. Niko vas ne tjera da čitate ili da se slažete sa mojim pisanjem. Zaobiđete ako vam smeta. Ja nekada reaugujem na postove, nekada zaobiđem, pa i na vaše.

Ima stvari sa kojima navijači nisu upoznati. Sakriveno je od njih. Na primjer ugovor sa savezom o korištenju naše Grbavice na period od deset godina. Džaba. Izračunajte koliko je to novca, deset puta po sezoni, pomnoženo sa deset.

I da šutim tim istim koji su to dali, sakrili od navijača a danas rade sve što mogu da sruše trenutnu garnituru ljudi u klubu. Smiju se ako kiksamo. Nema šanse gospodine @Kana, koliko god meni prvom smetalo, a smeta, vjerovali ili ne.

Yebo na kraju krajeva uprave, dođu i odu. Bitno je jesi li insan ili šupak, govoriš li istinu ili lažeš. To se lako prepozna i po tome te ljudi pamte.
Naprijed Željo, četo plava
Nek se čuje tvoja slava
Nek se čuju sve sirene
Kad mašina tvoja krene

Avatar
KANA
Postovi: 4613
Pridružen/a: 17 okt 2019, 11:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KANA » 22 maj 2020, 14:05

Plavac87 je napisao/la:
22 maj 2020, 13:34
Brate @Kana, neko mora i ovo, ma koliko prljavo izgledalo. Niko vas ne tjera da čitate ili da se slažete sa mojim pisanjem. Zaobiđete ako vam smeta. Ja nekada reaugujem na postove, nekada zaobiđem, pa i na vaše.

Ima stvari sa kojima navijači nisu upoznati. Sakriveno je od njih. Na primjer ugovor sa savezom o korištenju naše Grbavice na period od deset godina. Džaba. Izračunajte koliko je to novca, deset puta po sezoni, pomnoženo sa deset.

I da šutim tim istim koji su to dali, sakrili od navijača a danas rade sve što mogu da sruše trenutnu garnituru ljudi u klubu. Smiju se ako kiksamo. Nema šanse gospodine @Kana, koliko god meni prvom smetalo, a smeta, vjerovali ili ne.

Yebo na kraju krajeva uprave, dođu i odu. Bitno je jesi li insan ili šupak, govoriš li istinu ili lažeš. To se lako prepozna i po tome te ljudi pamte.
uredu bruda necu vise majke mi nista govoriti pisi sta hoces, nego imas najlaksi zadatak pa mi smo kao narod svjetski prvaci da svakog popljujemo i proglasimo supkom :rol:

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 22 maj 2020, 14:06

Sretan rodjendan fudbalskom carobnjaku

NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 22 maj 2020, 15:53

Kakav je ovo debilizam, do ponedjeljka moraju javit UEFI, a još nisu zakazali sjednicu IO.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 22 maj 2020, 16:29

ŠTILA VOLIM TE
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Robust » 22 maj 2020, 18:14

Osim13 je napisao/la:
22 maj 2020, 16:29
ŠTILA VOLIM TE
dodji stila najdrazi da ti se svi kolektivno namjestimo :guz: :guz: :guz: a kera nek nam raspuhuje ako zagusti :mrgreen:

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 22 maj 2020, 19:55

Sve se nema i sve se kuka, a pun rezervar babe mi


slika
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
delinjo
Postovi: 24120
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 22 maj 2020, 20:46

gledaj ti prevaranta i gorivo prati,ti bi i Fikreta zajebao :kafa:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Machak » 22 maj 2020, 21:01

braco je napisao/la:
22 maj 2020, 15:53
Kakav je ovo debilizam, do ponedjeljka moraju javit UEFI, a još nisu zakazali sjednicu IO.
Telefonski ce oni to odradit.
Mjau !

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GOAT » 22 maj 2020, 21:19

kerimatomic1921 je napisao/la:
22 maj 2020, 19:55
Sve se nema i sve se kuka, a pun rezervar babe mi


slika
Kakvu ovo skalameriju vozi,ko da radi u opcini na salteru.
23

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Robust » 22 maj 2020, 21:49

kerimatomic1921 je napisao/la:
22 maj 2020, 19:55
Sve se nema i sve se kuka, a pun rezervar babe mi


slika
a muzika je sigurno o dergjahu mog srca :ljepota: :zviz:

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 22 maj 2020, 21:51

@Robustinjo
Rama je u vjeri, samo burhan saban
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
delinjo
Postovi: 24120
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 22 maj 2020, 22:35

kisna dova
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Brkooo
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 22 maj 2020, 22:44

Neki dijelovi iz intervjua predsjednika kluba..

U toku je proces licenciranja za nastupe u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i Evropskim takmičenjima. Kakva je situacija oko toga?

To smo završili i sa tim nemamo problema. Prošle godine se desilo to što se desilo, i nadam se da se to neće više nikada ponoviti. Ove godine smo to završili na vrijeme

Na posljednjoj skupštini FK Željezničara donesena je zaključak da uprava kluba predloži skupštini prijedloge odnoson modele drugačijeg ustroja kluba. Da li postoje neki konkretni pomaci na tom planu?

- To je jedna od aktivnosti koja je u toku. I ona je nažalost bila stala zbog svih dešavanja, ali smo na upravi kluba dogovorili da je ubrzamo nakon praznika naredne sedmice. Dogovorili smo sastanak, kako bismo ponovo krenuli sa konkretizacijom tog prijedloga. Jasno je da Željezničar mora tražiti nove modele poslovanja i funkcionisanja.

Šta to konretno znači?

- Jasno je da ovakav način funkcionisanja ne daje garanciju za dugoročno normalno funkcionisanje kluba. Želimo da ga otvorimo zainteresovanim investitorima. Mišljenja smo da Željo svojom tradicijom, historijom, brojem navijača, ali i svime što posjeduje ima mnogo za ponuditi potencijalnim ulagačima.

Avatar
Bezideja
Postovi: 2838
Pridružen/a: 14 nov 2018, 09:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bezideja » 22 maj 2020, 23:10

Napokon neko normalan i racionalan. Dosta mi je vise suplje price 20 godina poslije rata nismo se milimetra pomjerili..
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 22 maj 2020, 23:15

Odlican intervju...lijepo je cuti neke stvari, sad jos lagano da se pocnu sprovoditi u djelo.

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 22 maj 2020, 23:15

Da se nadovežem na @Brkin post. Postavit ću čitav večerašnji intervju. Moram reći da mi je bilo jako interesantno čitati jer su postavljena dobra pitanja koja pokrivaju sve što nas zanima, a i Džubur nam je pružio interesantne informacije tipa da se poduzimaju koraci ka gradnji zapada, juga, rekonstrukcija sjevera, otvaranje investitorima, igrački ugovori, stogodišnjica itd. Preporučujem da obavezno pročitate.
Gospodine Džubur prije svega, da se osvrnemo na situaciju koja nas je zadesila sa koronavirusom. Kako i na koji način je direktno to utjecalo na sami klub Željezničar, odnosno na poslovanje kluba?

- Kao i na sve klubove u Evropi i svijetu, proglašeno stanje pandemije zbog koronona virusa je imala značajan utjecaj na finansijsku situaciju kluba. Klub je, inače, u dosta komplikovanoj situaciji. To se povlači duži vremenski peiod , i to nije od jučer, ali klub uspijeva da uz napore i sa odgodom održi ritam izvršavanja obaveza. Zbog virusa je došlo do prekida prvenstva i dosta toga se dodatno poremetilo. Stali su sponzorski prilivi, kao i svi ostali, a obaveze su nastavile da se stvaraju, jer igrači su tu, uposlenici, troškovi održavanja. Nismo htjeli da donosimo brzopotezne zaključke i neke odluke . Situacija je dosta složena , ali nije bezizlazna. Sve aktivnosti u klubu se polako vraćaju u normalu , Željezničar će kao i uvijek do sada prebroditi sve teškoće i biti još jači.

Znamo da klubovi imaju generalno problema sa finansijskim popunjavanjem budžeta i sami ste spomenuli da priliva novca nema. Ono što nas očekuje u budućnosti je sasvim manja ulaganja sponzora i lokanlne zajednice. Da li Vi imate neki plan kako prebroditi ovu situaciju koja slijedi?

- Generalno, samim početkom korona problema, mi u klubu nismo sjedili. Iako su stale sportske aktivnosti, mi smo bili aktivni. Svjesni situacije da nam je onemogućeno obavljanje osnovne djelatnosti mi smo smo se obratili prema nadležnim državnim institucijama, ali i prema Federaciji, kantonu, Poreskim upravama. Urađeno je mnogo sastanaka sa svim tim ljudima u cilju pokretanja nekih inicijativa, odnosno iznalaženja rješenja za nesmetano funkcionisanje FK Željezničar, ali i svih ostalih sportskih kolektiva. Sa te strane, pozdravljamo odluke koje su donesene na federalnom nivou u vezi odnosa Poreskom upravom. Možemo reći da smo dosta njih mi inicirali. Normalno, bila je tu saradnja i sa ostalim klubovima, imali smo odziv svih tih institucija, i na tome im zahvaljujemo. Ono što će biti u budućnosti, evidentno je da će morati doći do smanjena troškova. Mi smo trenutno u fazi izrade rebalansa plana za 2020. godinu. Vrlo je bitna ova odluka koju očekujemo šta će biti sa prvenstvom i nakon toga ćemo ići da usvojimo rebalans plana, a do smanjena troškova će sigurno doći. Trenutno se rade analize, izvršeni su kontakti sa svim sponzorima i pokušavamo vidjeti sa kakvim ćemo budžetom u nastavku godine raspolagati. Ono što nas ohrabruje jeste pozitivan odziv lokalne zajednice i kantona u jednom obimu. Imamo neka obećanja da će kroz neke projekte da pomognu sportskim kolektivima kako bi prebrododili ovu situaciju , već su povučeni i neki konkretni potezi.

Željezničar ima više od 80 uposlenika. Radi se o ozbiljnoj organizaciji, koja ima visoke fiksne troškove. Šta je prema vašem mišljenju to što bi država trebala konkretno uraditi u ovom trenutku kako bi pomogla vašem klubu, ali i sportu uopšte?

- Potreban nam je pod hitno Zakon o sportu na nivou BiH ili Federacije BiH, koji bi uredio finansiranje sporta, ulaganje u sportsku infrastrukturu, omogućio pretvorbu klubova koji su registrirani kao udruženja građana u sportska dionička društva, napravio distinkciju između amaterskog i profesionalnog sporta, uredio zdravstveni nadzor, ukratko, jedan pravni okvir za ponašanje svih sportista i sportskih klubova u BiH. To je svakako nešto što bi država trebala pokrenuti pod hitno gdje bi na taj način dobili smjernice u kojem smjeru da se klubovi kreću. Svakako da je jedan od poteza koji bi u ovom momentu klubovima pomogao i produženje Zaključka Vlade FBiH o izmirenju poreskih obaveza. Vlade FBiH je svojim Zaključkom pomogla sportskim kolektivima i klubovima i na trenutak odložila obavezu plaćanja, ali smo mišljenja da bi ona trebala biti produžena do momenta kada klubovi budu mogli početi normalno funkcionisati, odnosno kada dođemo u situaciju da se bavimo fudbalom i sportom uopšte. Uz navedene mjere nužno je donijeti Zakon o izmjenama i dopunam Zakona o djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima, kojim bi se uredili uslovi, način i postupak naplate dospjelog, a nenaplaćenog poreznog duga nastalog do 01.06.2020. godine, otpis zateznih kamata i troškovi prinudne naplate Sportskim kolektivima u Federaciji Bosne i Hercegovine.

Kakvo je Vaše generalno mišljenje o tome koliko će se ova situacija odraziti na sami kvalitet lige, s obzirom na da to da smo svjesni da je liga napredovala posljednjih godina. Da li smatrate da će ovo dosta utjecati na sami kvalitet fudbala koji će se igrati?

- Utjecat će sigurno, iako još ne možemo to sa sigurnošću reći, jer je kompletno tržište poremećeno. Vidjet ćemo kako će se ponašati klubovi u Evropi, kako će oni plaćati igrače, kako će biti samo tržište. Pojavit će se sigurno neki slobodni igrači koji će željeti doći u ligu da završe svoju karijeru. Možda će to biti neki stariji i kvalitetniji igrači koji će održati kvalitet lige u cjelini. Morat ćemo veću priliku dati mlađim igračima u narednom periodu, , a možda to bude i neki plus za ovu ligu. Ne očekujem da će kvalitet lige baš drastično pasti. Bit će sigurno nekih promjena, ali siguran sam da će liga biti i dalje zanimljva.

Sami ste spomenuli da je ovo prilika za klubove da se možda više okrenu mladim igračima. Naravno, oni su, prije svega, jeftiniji nego igrači koji se dovode sa strane. Drugo, proizvodi su samih klubova, i što je najvažnije, oni mogu u budućnosti donijeti određenu sumu novca klubovima.

- Mi u Željezničaru smo uvijek imali, i poznati smo po tome da imamo svoju školu, svoje mlade i kvalitetne igrače, tako da ćemo i budućnosti to sigurno raditi. Pokušavamo i radimo na tome da unaprijedimo rad omladinske škole koja je jedno vrijeme bila malo u zastoju. Međutim, pojavljaju se ponovo neki mladi igrači koji će sigurno probati naći svoje mjesto i ozbiljno konkurisati za prvu ekipu Željezničara.

U posljednjih mjesec dana bile su organizovane videokonferencije o mogućem nastavku prvenstva. Znamo da je Željezničar izašao u javnost sa nekoliko prijedloga. Međutim, čini se da vrijeme curi i da od nastavka lige neće biti ništa. Kakvo je vaše mišljenje o tome?

- Mi imamo jasan stav, i čini mi se da smo prvi klub u državi koji je jasno i glasno rekao šta očekujemo i želimo. Legalisti smo, prihvatit ćemo svaku odluku, kakva god da bude. Nama se čini mi se da je opšta klima da se prvenstvo ne nastavi. Indikativno je da smo na ove naše prijedloge dobili jasan odgovor od samo tri kluba da su za nastavak sezone i to od Veleža, Širokog i Tuzla City. Ovim putem im se zahvaljujem na jasnom i glasnom odgovoru. Žao nam je da ostali, se nisu ni udostojili da odgovore i kaže da nisu zainteresovani za nastavak. Gospodin Begić je rekao da ko se ne izjasni od klubova, smatrat će se da nije prihvatio. Osam klubova je protiv, četiri su za, i mogu reći da nas nema puno za nastavak prvenstva. Sačekajmo odluku.

Prilikom tih razgovora klubovi i Savez su deklarativno podvlačili i napominjali da su za nastavak prvenstva. Međutim, čini se da je to bilo samo u teoriji, a u praksi je malo ko bio spreman da nastavi sezonu, odnosno da napravi neki korak kako bi se prvenstvo nastavilo.

- Kako je vrijeme odmicalo, bilo je sve manje onih klubova koji su bili zainteresovani za nastavak prvenstva. Svi su našli neki interes u postojećem stanju na tabeli, prije svega, onome što dolazi iza toga u tom nekom učešću u Evropi. Svi su zauzeli, otprilike, svoj stav, tako da nikoga ne osuđujem i svako se bori za svoj interes. Malo je čudno da pojedini sportski klubovi nisu pokazali tu želju za nastavkom, iako vidimo da se stvari lagano smiruju, lige se nastavljaju. Vidimo da će u narednih sedam dana krenuti hvratska i srbijanska liga, i čini mi se da smo mogli gledati i našu..

Neki klubovi su izašli javno, a neki nisu, ali znamo da svi pregovaraju sa igračima u vezi plaćanja tokom pandemije. Da li je Željezničar poduzimao neke aktivnosti u tom smjeru, odnosno da li planira nešto tako uraditi?

- To je naša interna stvar, ali i mi smo je pokrenuli i krenuli u tu priču unutar kluba. Možda nismo javno izlazili, ali smo obavili razgovore sa igračima i stručnim štabom, sa uposlenicima. Mogu reći da smo uradili pomake u tom pravcu, na obostrano zadovoljstvo. U jednoj takvoj opciji i klub i igrač moraju pronaći zajednički jezik i postići realan dogovor, koji će zadovoljiti obje strane.

Savez je donio odluku o statusu igrača amatera, kojih će naredne sezone moći biti više u svakom klubu. Da li mislite da je time pomogao klubovima?

- Ne mislim da je to neka revolucionarna pomoć. Ne vidim da će to donijeti napredak, jer smo mi prije svega profesionalni klubovi, momci koji su u klubovima žive od toga i ne vidim šta bi to moglo promijeniti odnosno poboljšati finansijsku situaciju, ako je to bila namjera te odluke.

Na početku je spomenuto da će novaca biti sve manje i samim tim će biti manji budžet za igrače, a pojedinim igračima u Vašem klubu, koji su bili nosioci igre, ističu ugovori. Kakva je situacija što se tiče toga, odnosno da li ste već pričali o tome ili čekate konačnu odluku da biste se mogli ravnati?

- To je stvar šefa struke. Mi smo do sada pričali neobavezno i nismo donosili nikakve odluke. Otprilike znamo kako ćemo se ponašati. Međutim, to je na šefu struke i na tome kako ćemo stvoriti budžet za nastavak sezone, tako da će on dati prijedlog, a mi ćemo vidjeti šta i kako da uradimo. Uglavnom, razmišljamo i radi se na tome.

U toku je proces licenciranja za nastupe u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i Evropskim takmičenjima. Kakva je situacija oko toga?

- To smo završili i sa tim nemamo problema. Prošle godine se desilo to što se desilo, i nadam se da se to neće više nikada ponoviti. Ove godine smo to završili na vrijeme

Generalno, puno se priča oko smanjenja prihoda, a možda bi prihodi od TV prava mogli poboljšati budžete, odnosno 'začepiti' neke rupe. Kakav je stav FK Željezničar oko TV prava? Da li mislite da se trebaju mijenjati ugovori, s obzirom da nećemo imati publiku na stadionu?

- Stav FK Željezničar jeste da će tražiti da se tu neke stvari mijenjaju. Tražit ćemo da budemo uključeni u razgovore sa novim sponzorom lige. Također, tražit ćemo sigurno da se ravnomjerno rasporedi novac od TV prava, jer nedvojbeno, u Bosni i Hercegovini se najviše gledaju Željo, Sarajevo, kao i još jedan ili dva kluba. Ti faktori bi trebali da utječu na raspored novaca od TV prava. Sigurno da nismo zadovoljni sa trenutnim stanjem.

Godinama se već spominje Udruženje bh. premijerligaša koje nikako da se napravi i formira. Da li smatrate da je potrebno to Udruženje te, da to Udruženje danas postoji, da li bi bile neke stvari drugačije što se tiče nastavka sezone?

- Da li bi bile neke stvari drugačije ne znam, a da je potrebno, jeste sigurno. Željezničar je bio domaćin posljednjoj sjednici bh. premijerligaša na Grbavici. Trenutno je u izradi statut, očekujemo da će on biti gotov ubrzo, da ga uputimo klubovima na usvajanje. Stav FK Željezničar je da ćemo ići prema formiranju Udruženja bh. premijerligaša, krenut ćemo sa pet klubova ako treba, ali nešto moramo uraditi u tom pravcu da se jasnije čuje stav svih klubova u BiH. Mislim da možemo biti samo jači, ako budemo išli u tom pravcu..

Željezničar je u posljednjim godinama uradio jako puno na samoj infrastrukturi stadiona. Pred početak proljetnog dijela je završen krov istočne tribine. Kakva je situacija trenutno, s obzirom na to da se liga ne igra, da li su preduzete mjere na održavanju stadiona?

- Stadion se održava redovno, a radovi na istočnoj tribini su završeni u kompletu. Priprema se tehnički prijem, a ono što nas očekuje u budućnosti, priprema se, odnosno završava glavni projekat južne tribine. Očekujemo da dokumentaciju predamo sljedećeg mjeseca kako bi dobili urbanističku dozvolu za izgradnju južne tribine. Uporedo, imamo neke razgovore i pokušat ćemo da idemo korak naprijed, što se tiče zapadne tribine. Obezbijedili smo sredstva za izradu projekta i dokumentacije za zapadnu tribinu, tako da ćemo ubrzo krenuti u taj projekat. Koja će njegova dinamika biti, trebat će nam vremena, ali krenut ćemo sa tom pričom. Ono što nam je interesantno, to je sjeverna tribina o kojoj dugo pričamo. Trenutno prikupljamo dokumentaciju, dozvole i malo je komplikovano, jer je fasada sjeverne tribine i treba puno dozvola za sve to. Radimo koliko možemo u ovom trenutku, odnosno ono što ne zahtjeva previše finansijskih sredstava, a što se tiče juga, mi očekujemo da ćemo krenuti sa tom pričom 19. septembra kako smo i rekli na dan kluba. Situacija je teška, ali nećemo stati i ići ćemo naprijed.

Sigurno je da Željezničar očekuje pomoć lokalne zajednice i sve te ugovore koje je potpisao. Međutim, u ovom momentu je jako teško prognozirati šta će se desiti sa tim sredstvima. Da li bi to moglo dovesti do toga da se ti radovi prolongiraju?

- U razgovorima sa lokalnom zajednicom, općinom Novo Sarajevo, tu neće biti nikakvih problema, kao i do sada oni su uz klub što je i normalno jer smo najveći i najznačajniji klub u Opštini. . Kao što smo rekli i sa Kantonom, prvenstveno sa Ministrom za kulturu i sport imamo od početka dijalog pun razumjevanja i i Imamo obećanje da ćemo biti potpomognuti sa jednim određenim iznosom sredstava za početak izgradnje južne tribine, vjerujemo da će tako biti. Obećanje gradske vlasti je još važeće, tako da očekujemo pomoć. U budućnosti nakon normaliziranja stanja očekujemon još javnih poziva. Očekujemo da će se naši donatori i sponzori konsolodovati i nastaviti podržavati klub. I narednom periodu ćemo se angažirati ba pronalaženju i uspostavljanju održivog modelal finasiranja. Mi intenzivno radimo na tome.

Na posljednjoj skupštini FK Željezničara donesena je zaključak da uprava kluba predloži skupštini prijedloge odnoson modele drugačijeg ustroja kluba. Da li postoje neki konkretni pomaci na tom planu?

- To je jedna od aktivnosti koja je u toku. I ona je nažalost bila stala zbog svih dešavanja, ali smo na upravi kluba dogovorili da je ubrzamo nakon praznika naredne sedmice. Dogovorili smo sastanak, kako bismo ponovo krenuli sa konkretizacijom tog prijedloga. Jasno je da Željezničar mora tražiti nove modele poslovanja i funkcionisanja.

Šta to konretno znači?

- Jasno je da ovakav način funkcionisanja ne daje garanciju za dugoročno normalno funkcionisanje kluba. Želimo da ga otvorimo zainteresovanim investitorima. Mišljenja smo da Željo svojom tradicijom, historijom, brojem navijača, ali i svime što posjeduje ima mnogo za ponuditi potencijalnim ulagačima.

Da li ste razmišljali o opciji da navijači budu ulagači?

- Ne bih da prejudiciram ništa. Postoje razni modeli, koje moramo uskladiti sa zakonskim parametrima i tek onda možemo govoriti o tome konkretno. Ne bih volio da kažem nešto, što bi moglo biti pogrešno protumačeno. Sačekat ćemo prijedloge, uskladiti ih sa zakonima u BiH i onda ih predložiti članovima skupštine.

Naredne godine Željezničar će proslaviti 100. godišnjicu kluba, a navijači priželjkuju tu titulu kojom bi se proslavila godišnjica. Nažalost, situacija je takva kakva jeste, da li smijete obećati nešto navijačima?

- Obećati ne možemo. Željo kao Željo, u bilo kakvoj situaciji, uvijek mora ići na titulu, pa će tako biti i iduće godine. Sigurno da je želimo i da ćemo učiniti sve da dođemo do nje. Nadamo se da ćemo na kraju i uspjeti.

Da li ste planirali neke aktivnosti za 100. godišnjicu kluba, kao npr. dovođenje nekih ekipa iz iznostranstva?

- Bilo je planova i kontakata. Međutim, sve je stalo u posljednja dva-tri mjeseca. Ponovo smo intenzivirali te aktivnosti na pripremi i obilježavanju godišnjice kluba. Bit će sigurno raznih manifestacija i događaja oko toga.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 22 maj 2020, 23:18

Jeste drugi portal, ali pitanja su pravo dobra. Ne znam da li je novinar Zeljovac, ali ubo je sve ono sto zanima navijace. Bio je i Dzubur konkretan. Vidjet cemo u nastavku koliko je tacno sve ovo sto je receno.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 40 gostiju.