Edin Džeko - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 23 maj 2020, 12:35

Maestro je napisao/la:
23 maj 2020, 12:15
Dzeko da je bio pametan i presao tada u Bayern iz Citya imao bi danas tu ligu sampiona koju Mandzukic ima. Jer je Mandzukic dosao u Bayern nakon sto Dzeko nije htjeo pristati na finansijske uslove koje su nudili u Bayernu. Dzeko je dosta bolji igrac ali titulu lige sampiona ima Mandzukic.
Presudile su pare, niko se finansijski nije mogao nositi sa MC. Vjerujem i da je Dzeki EPL bila izazov.
Svi smo mislili da može biti najbolji na svijetu, sigurno je mislio i on. Iz ove perspektive jeste greška, iz one je bilo u redu.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Donnie Darko » 23 maj 2020, 13:03

Maestro je napisao/la:
23 maj 2020, 12:15
Dzeko da je bio pametan i presao tada u Bayern iz Citya imao bi danas tu ligu sampiona koju Mandzukic ima. Jer je Mandzukic dosao u Bayern nakon sto Dzeko nije htjeo pristati na finansijske uslove koje su nudili u Bayernu. Dzeko je dosta bolji igrac ali titulu lige sampiona ima Mandzukic.
I to ne znači apsolutno ništa.

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Beko » 23 maj 2020, 20:00

Ima i Marko Arnautovic titulu Lige Sampiona, kao sto ima Sasha "The Machine" Vujacic dva NBA prstena. Do duse ovaj zadnji je imao i minimalan impact, dok Markan nikako.

Mandzin CV je bolji, ali Dzeko je kompletniji igrac. Naglasijo je to i Kolarvo u dokumentarcu, kao i to, da je Dzeko puno vise od napadaca, kako i to, da je Dzeko puno jaci ljevom nogom.

Danas da Dzeko dobije dve ponude - jednu od recimo Juventusa da bude back up, a drugu Wolfsburga, gdje bi imao sanse da bude prva opcija, uzeo bi on verovatno ovu drugu. Takav je Edin.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 23 maj 2020, 20:07

Naslućujem 7-8 stranica diskusije Dzeko vs Mandzukić, nismo odavno.

Shogun
Postovi: 1262
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Shogun » 23 maj 2020, 20:19

DrFilgud je napisao/la:
23 maj 2020, 20:07
Naslućujem 7-8 stranica diskusije Dzeko vs Mandzukić, nismo odavno.
Fakat ubise s ovom diskusijom :urnebes:

Dzeko je u svim segmentima kompletniji igrac od Mandze kojem moras servirati loptu na tacnu. Libo me neka stvar za trofeje. Kao da je to neko licno dostignuce.

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Sviuodbranu » 23 maj 2020, 20:21

Ne znam zasto neki guraju te rasprave, Mandzukic,Dzeko, Suker ovaj ili onaj.
Zasto imaju potrebu da pokusaju obezvrijediti postignuca Edina Dzeke.
Covjek je jedan od najboljih napadaca evrope i svijeta zadnju deceniju.
Statistika je neumoljiva,kako klubska tako i u repki.
Dugo BiH nece imati takvog napadaca, kao da jucer gledam utakmicu sa Turskom i volej njegov pod raslje....ostalo je jos dvije godine fudbala na najvisem nivou, uzivajmo u igrama naseg Edina dok traje. Sjaji sjaji, dijamantu jer forma je prolazna klasa je vjecna.
A ljubitelji Mandzukica neka idu na hr forume svrsavat Mandzukic svakako nije Edinu do koljena.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
forgempp
Postovi: 6549
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la forgempp » 23 maj 2020, 23:53

Ne vidim napadača iz bivše exyu koji je bolji od Dzeke, sad ili prije. A o titulama kada se priča, mnogi nemaju titulu Lige Šampiona, prvi Zlatan pa ostali.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 24 maj 2020, 15:27

Džeko je je najbolji regionalni napadač od raspada Juge.
To prosto govori statistika postignutih golova na najvišem nivou i individualna dostignuća.
Dovoljna je činjenica da je bio najbolji strijelac Bundeslige i Serie A.
Čak i titule, koje nisu presudan kriterij kod napadača, su na njegovoj strani. EPLx2 , Bundesliga, kupovi.
Naravno da će se naći neko da kaže da je bolji Mijatović, Šuker, Mandžukić...malo što stvarno misli, malo da provocira.

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la ASD » 24 maj 2020, 16:33

Mandžukić nije bolji od njeg sigurno.
Igrali su u isto vrijeme. To se moglo vidjeti. Mandžukić ima više doatignuća ali zahvaljujući timu.
Eh sad Mijatović i Šuker imaju sigurno jake argumente zašto su bolji napadači nego on.
Edin jeste postao ikona dva kluba. Wolfsburg i Sevilla. Dugotrajniji je od njih.

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la FliX » 24 maj 2020, 20:28

Arhiva sa ove stranice, utakmica protiv velesile i sjajno izdanje Dzeke u 7 minuta :D

slika

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 24 maj 2020, 22:28

DrFilgud je napisao/la:
24 maj 2020, 15:27
Čak i titule, koje nisu presudan kriterij kod napadača, su na njegovoj strani. EPLx2 , Bundesliga, kupovi.
Kako su na njegovoj strani kad je Mandžo po titulama daleko uspjesniji?! :roll:
2x Bundesliga, 4x Serie A, 1x LŠ...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 25 maj 2020, 00:37

marconato je napisao/la:
24 maj 2020, 22:28
DrFilgud je napisao/la:
24 maj 2020, 15:27
Čak i titule, koje nisu presudan kriterij kod napadača, su na njegovoj strani. EPLx2 , Bundesliga, kupovi.
Kako su na njegovoj strani kad je Mandžo po titulama daleko uspjesniji?! :roll:
2x Bundesliga, 4x Serie A, 1x LŠ...
Evo ga :D
Pa recimo u poredjenju sa Mijatovićem i Šukerom, titule su blago na njegovoj strani. Na koncu, poređenje sa Mandžukićem je isforsirano. Mandžukić nikada nije ni bio ozbiljan takmac Džeki za titulu najboljeg ex yu napadača. Jedina prava konkurencija je Šuker.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 25 maj 2020, 09:25

DrFilgud je napisao/la:
25 maj 2020, 00:37
marconato je napisao/la:
24 maj 2020, 22:28
DrFilgud je napisao/la:
24 maj 2020, 15:27
Čak i titule, koje nisu presudan kriterij kod napadača, su na njegovoj strani. EPLx2 , Bundesliga, kupovi.
Kako su na njegovoj strani kad je Mandžo po titulama daleko uspjesniji?! :roll:
2x Bundesliga, 4x Serie A, 1x LŠ...
Evo ga :D
Pa recimo u poredjenju sa Mijatovićem i Šukerom, titule su blago na njegovoj strani. Na koncu, poređenje sa Mandžukićem je isforsirano. Mandžukić nikada nije ni bio ozbiljan takmac Džeki za titulu najboljeg ex yu napadača. Jedina prava konkurencija je Šuker.
Evo me, jos jedan kojem je Džeko bolji. :)

Nego, ponavljam, mnogu Hrvati misle da je Mandžukić bolji, to sam zakljucio iz komentara sa raznih Hr portala i foruma. Covjek takodje ima argumente koji mu idu u prilog. Nije to sve tako crno-bijelo... :) ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3289
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la mostar_mo » 25 maj 2020, 11:08

Edin Džeko i Davor Šuker su dva najbolja ex yu napadača poslije rata . Niko nije bio tako ubjedljiv, s takvim osjecajem za gol i tako dugo zabijao na vrhunskom nivou sa ovih prostora u zadnjih 25 godina, a pitanje je i prije ko je bio taj koji je bio bolji i efikasniji napadač na najjvećem, svjetskom nivou , ako je uopste takav postojao.

Stavljanje Mandže u koš s ovom dvojicom je neukusan vic.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 25 maj 2020, 13:06

marconato je napisao/la:
25 maj 2020, 09:25
DrFilgud je napisao/la:
25 maj 2020, 00:37
marconato je napisao/la:
24 maj 2020, 22:28


Kako su na njegovoj strani kad je Mandžo po titulama daleko uspjesniji?! :roll:
2x Bundesliga, 4x Serie A, 1x LŠ...
Evo ga :D
Pa recimo u poredjenju sa Mijatovićem i Šukerom, titule su blago na njegovoj strani. Na koncu, poređenje sa Mandžukićem je isforsirano. Mandžukić nikada nije ni bio ozbiljan takmac Džeki za titulu najboljeg ex yu napadača. Jedina prava konkurencija je Šuker.
Evo me, jos jedan kojem je Džeko bolji. :)

Nego, ponavljam, mnogu Hrvati misle da je Mandžukić bolji, to sam zakljucio iz komentara sa raznih Hr portala i foruma. Covjek takodje ima argumente koji mu idu u prilog. Nije to sve tako crno-bijelo... :) ;)
Većina Bošnja će reći da je Pjanić bolji od Modrića ili da su barem egal. Naće se tu i opravdanih argumenata u korist Pjanića, jer stvari nisu crno-bijele, ipak je vrlo jasno ko je bolji.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Wandelanoite » 25 maj 2020, 13:08

Dzeko da je isao igrati za sicu imao bi i on trofeje. Placeniji je treci golman Juventusa bio od Mandzukica.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DrFilgud » 25 maj 2020, 13:09

mostar_mo je napisao/la:
25 maj 2020, 11:08
Edin Džeko i Davor Šuker su dva najbolja ex yu napadača poslije rata . Niko nije bio tako ubjedljiv, s takvim osjecajem za gol i tako dugo zabijao na vrhunskom nivou sa ovih prostora u zadnjih 25 godina, a pitanje je i prije ko je bio taj koji je bio bolji i efikasniji napadač na najjvećem, svjetskom nivou , ako je uopste takav postojao.

Stavljanje Mandže u koš s ovom dvojicom je neukusan vic.
Slažem se, ni u ona predratna vremena nije bilo Yu napadača koji je igrao na nivou ove dvojice. Razlog je vjerovatno što su igrači domaću ligu mogli napustiti tek sa 28 godina, pa nisu imali vremena da pokažu sav kvalitet.

Avatar
DamirT
Postovi: 13874
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DamirT » 25 maj 2020, 13:21

Kakav Mandzukic.Nije ni Sukeru,a ni Dzeki do koljena.Ne moze se samo kvalitet gledati kroz osvojene trofeje...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 25 maj 2020, 13:22

DrFilgud je napisao/la:
25 maj 2020, 13:06
marconato je napisao/la:
25 maj 2020, 09:25
DrFilgud je napisao/la:
25 maj 2020, 00:37

Evo ga :D
Pa recimo u poredjenju sa Mijatovićem i Šukerom, titule su blago na njegovoj strani. Na koncu, poređenje sa Mandžukićem je isforsirano. Mandžukić nikada nije ni bio ozbiljan takmac Džeki za titulu najboljeg ex yu napadača. Jedina prava konkurencija je Šuker.
Evo me, jos jedan kojem je Džeko bolji. :)

Nego, ponavljam, mnogu Hrvati misle da je Mandžukić bolji, to sam zakljucio iz komentara sa raznih Hr portala i foruma. Covjek takodje ima argumente koji mu idu u prilog. Nije to sve tako crno-bijelo... :) ;)
Većina Bošnja će reći da je Pjanić bolji od Modrića ili da su barem egal. Naće se tu i opravdanih argumenata u korist Pjanića, jer stvari nisu crno-bijele, ipak je vrlo jasno ko je bolji.
Pa nije bas slicno poredjenje! Koji su to argumenti na strani Pjanića, osim prekida (slobodnjaka)?
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DamirT
Postovi: 13874
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DamirT » 25 maj 2020, 13:30

Glupo je poredjenje Pjanica i Modrica.Koliko god da volim Pjanica jer je nas,mora se priznati da je Modric bolji.Covjek toliko godina igra u Realu,i jos uvijek je najbolji Realov veznjak,a da ne govorim o individualnim priznanjima,trofejima itd.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.