NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 01 jun 2020, 15:19

Nama je kod Fuada Kasumovića odluka hoće li Čelik ostati kao klub, ne samo u Premijer ligi. Sutra je nama pitanje pitanja
Ovo znaci sta kr0lj kaze to nam je sudbina. A ova odluka saveza se da i ponistit, ali nazalost to nam sada nije prioritet.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 01 jun 2020, 15:21

E Italia koja je bila zariste corone nastavlja a mi kao ne mozemo pa ko koga ovdje handri SAVEZ NAPOLJE !!
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 15:22

Ugasiti ovu organizaciju i krenuti na novo sa novom organizacijom. Sa nekom koja ne zavisi od grada.
Grad ne moze biti menadzer fudbalskog kluba, niti su skolovani za to, niti imaju novca niti vremena.
Traziti privatnike koji ce svojim novcem napraviti novu orgnizaciju. Dogovoriti se sa gradom da im da stadion po povoljnim uslovima i polako graditi klub. Kao i svugdje u svijetu zasnovan na ekonomskim principima.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 15:24

HarisZe je napisao/la:
01 jun 2020, 15:21
E Italia koja je bila zariste corone nastavlja a mi kao ne mozemo pa ko koga ovdje handri SAVEZ NAPOLJE !!
Jaro i da nastavimo ko ce platiti igranje po korona uslovima.
Vecina klubova pa i sam Celik nema para za to.
Samo na hotele bi trebali dati 100 000 KM.
A gdje su testovi, tuneli za dezinfekciju itd uz to sve bez publike se igra.
Klubovi su nam gola sirotinja i molili su se da se liga prekine.

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la almir2018 » 01 jun 2020, 15:27

redbull93 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:19
Nama je kod Fuada Kasumovića odluka hoće li Čelik ostati kao klub, ne samo u Premijer ligi. Sutra je nama pitanje pitanja
Ovo znaci sta kr0lj kaze to nam je sudbina. A ova odluka saveza se da i ponistit, ali nazalost to nam sada nije prioritet.
A krOlj zna se sta zeli ugasiti klub,tako da i ovaj pdf mozemo ugasiti laganooo

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 15:28

redbull93 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:19
Nama je kod Fuada Kasumovića odluka hoće li Čelik ostati kao klub, ne samo u Premijer ligi. Sutra je nama pitanje pitanja
Ovo znaci sta kr0lj kaze to nam je sudbina. A ova odluka saveza se da i ponistit, ali nazalost to nam sada nije prioritet.
Upravo ovo je problem, sva komunikacija kluba i navijaca prema gradu je dajte 20 milja za ovo, dajte 50 milja za ono itd
Cim ne daju odmah su protiv Celika, protiv grada itd.
A zamisli sta se moglo u gradu izgraditi za te silne milione koje je Celik potrosio na nista. Celik je jednostavno unistio milione marake gradskog budzeta iz zajebancije.

Avatar
samirr
Postovi: 8877
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samirr » 01 jun 2020, 15:30

Sto brzi povratak. Celik je uvijek igrao bitnu ulogu u prvenstvu i kad je se borio za opstanak i kad su bili u sredini tabele. Realno niste zasluzili ispadanje jer ste osvojili vise bodova od Mladosti. Ekipa koja uzme 3 boda iz Listice, Mostara bude pokradena na BP protiv Zelje nije nikako za Federalnu.
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 01 jun 2020, 15:38

dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 15:24
HarisZe je napisao/la:
01 jun 2020, 15:21
E Italia koja je bila zariste corone nastavlja a mi kao ne mozemo pa ko koga ovdje handri SAVEZ NAPOLJE !!
Jaro i da nastavimo ko ce platiti igranje po korona uslovima.
Vecina klubova pa i sam Celik nema para za to.
Samo na hotele bi trebali dati 100 000 KM.
A gdje su testovi, tuneli za dezinfekciju itd uz to sve bez publike se igra.
Klubovi su nam gola sirotinja i molili su se da se liga prekine.
Sve razumijem ali se trebalo predlagat da vec u koliko ne mozemo.nastavit daj da je ponistimo i jovo na novo tako i sa nizim takmicenjima, sta imamo mi od evrposkih takmicenja opet ce bit 2 pretkolo i napolje, bolje te pare u infrastrukturu ulozit pa u PlBIH 3- terena ima da valjaju,
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la almir2018 » 01 jun 2020, 15:41

dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 15:28
redbull93 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:19
Nama je kod Fuada Kasumovića odluka hoće li Čelik ostati kao klub, ne samo u Premijer ligi. Sutra je nama pitanje pitanja
Ovo znaci sta kr0lj kaze to nam je sudbina. A ova odluka saveza se da i ponistit, ali nazalost to nam sada nije prioritet.
Upravo ovo je problem, sva komunikacija kluba i navijaca prema gradu je dajte 20 milja za ovo, dajte 50 milja za ono itd
Cim ne daju odmah su protiv Celika, protiv grada itd.
A zamisli sta se moglo u gradu izgraditi za te silne milione koje je Celik potrosio na nista. Celik je jednostavno unistio milione marake gradskog budzeta iz zajebancije.
A ko puni budzet grada isti ti navijaci kluba,znaci ima novca za nekakva udruzenja građanja,za razne budalastine itd... a kada se trazi za Celik ehh onda je problem gdje se to smije traziti??

vivaILchelik
Postovi: 1478
Pridružen/a: 25 maj 2012, 17:30
Lokacija: Steel city
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la vivaILchelik » 01 jun 2020, 15:41

Zalosno da smo bodovno izborili opstanak a ispadamo radi debila u klubu
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 01 jun 2020, 16:02

nickiZe88 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:18
Nije nama moj Keno kriv ni bh fudbal ni reprezentacija niti bilo ko. Davno smo mi trebali ispast, izvlacili smo se godinama tako da nema izvlake uopste.

Nit mozes u Evropu, niti ce se ikad vratiti dugovi. Nema pomoci ovom klubu i da ostane u ligi, a ni da smo u kantonalnoj, sto znaci da je dzaba i nerviranje i optuzivanje nekog kad ovaj klub nema buducnosti.

Sto se prije pomirite svi s tim, lakse ce vam pasti ovo. Sad je kraj i to je to :salut:
Izvlacili smo se ali smo se izvukli. Ja sam rekao da je OK biti izbacen zbog licence ali nek se zna da je zbog licence a ne zbog "Korone"
Ovako ce ljudi koji nas kopaju uvijek reci korona je kriva.
Zato sam ja za opciju da se bojkotuje savez i bh fudbal!

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 16:04

almir2018 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:41
dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 15:28
redbull93 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:19


Ovo znaci sta kr0lj kaze to nam je sudbina. A ova odluka saveza se da i ponistit, ali nazalost to nam sada nije prioritet.
Upravo ovo je problem, sva komunikacija kluba i navijaca prema gradu je dajte 20 milja za ovo, dajte 50 milja za ono itd
Cim ne daju odmah su protiv Celika, protiv grada itd.
A zamisli sta se moglo u gradu izgraditi za te silne milione koje je Celik potrosio na nista. Celik je jednostavno unistio milione marake gradskog budzeta iz zajebancije.
A ko puni budzet grada isti ti navijaci kluba,znaci ima novca za nekakva udruzenja građanja,za razne budalastine itd... a kada se trazi za Celik ehh onda je problem gdje se to smije traziti??
Pune svi gradzani budzet i nisi svi da se bezveze bacaju pare za Celik.
Ima puno vise prioriteta u gradu osim davati place ljudima iz Srbije i Hercegovine koji dodju malo zaganjati loptu po Zenici. Imamo mi dovoljno socijalnih slucaja a ne da dajemo plate po milju ili dvije igracima sa strane.

Evo ja prvi ne zelim da se moji porezni odbitci daju Celiku jer je to rupa bez dna. Zelim da se od mojih para napravi zgrada za mlade bracne parove u Zenici.
Sasvim je dosta da Celik ima stadion dzabe na korostenje.
A navijaci ako zele da pomognu uvjek mogu sami donirati pare klubu. Evo sada ima i dijasporaca mogu svake godine milju eura poslati iz ljubavi
Nije normalno da se klub financira iz gradskog budzeta jer sa tim parama on nikada nece nista napraviti u fudbalu a te bi pare pomogle mnogo u infrastrukturi grada.

Dok god klub visi na sisi grada nema od njega nista.

Ugasiti ovu organizaciju , napraviti novu cisto ekonomsku bez uplitanja grada.
Neka se zove SK Zenica Celik i zdravo.

A ovo sada u federalnoj je samo da bude patnja ako se nastavi u ovoj organizaciji.
Grad ce im dati 100 hiljada i vjerovatno Kamberovica polje na dzabno korostenje.

Znaci agonija se samo produzava.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 16:08

HarisZe je napisao/la:
01 jun 2020, 15:38
dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 15:24
HarisZe je napisao/la:
01 jun 2020, 15:21
E Italia koja je bila zariste corone nastavlja a mi kao ne mozemo pa ko koga ovdje handri SAVEZ NAPOLJE !!
Jaro i da nastavimo ko ce platiti igranje po korona uslovima.
Vecina klubova pa i sam Celik nema para za to.
Samo na hotele bi trebali dati 100 000 KM.
A gdje su testovi, tuneli za dezinfekciju itd uz to sve bez publike se igra.
Klubovi su nam gola sirotinja i molili su se da se liga prekine.
Sve razumijem ali se trebalo predlagat da vec u koliko ne mozemo.nastavit daj da je ponistimo i jovo na novo tako i sa nizim takmicenjima, sta imamo mi od evrposkih takmicenja opet ce bit 2 pretkolo i napolje, bolje te pare u infrastrukturu ulozit pa u PlBIH 3- terena ima da valjaju,
Kako kada je UEFA rekla da se prvenstva moraju zavrsiti.

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DeeWa » 01 jun 2020, 16:11

Sama cinjenica da je u francuskoj zavrseno znaci da ne mora. To je bila prvobitna ideja uefe. Od tad se promijenilo milion stavova.

Nije fer da Celik ispadne barem iz razloga sto da nije oduzeto za stolom 3 boda celiku, celik u ovom trenutku ne bi bio u zoni ispadanja. Tako da igrom na zelenom terenu, celik svakako nije za ispadanja bio.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 16:18

DeeWa je napisao/la:
01 jun 2020, 16:11
Sama cinjenica da je u francuskoj zavrseno znaci da ne mora. To je bila prvobitna ideja uefe. Od tad se promijenilo milion stavova.

Nije fer da Celik ispadne barem iz razloga sto da nije oduzeto za stolom 3 boda celiku, celik u ovom trenutku ne bi bio u zoni ispadanja. Tako da igrom na zelenom terenu, celik svakako nije za ispadanja bio.
Prekid takmicenja sa proglasom sampiona i onih koji se sele u nizi rang znaci da se prvenstvo zavrsilo.
To je UEFA trazila.
A nije moguce igrati ligu ponovo sa istim klubovima iduce godine.
Uefa zeli jednostavo da obezbjedi svoja naredna takmicenja, dajte nam imena onih klubova koji igraju nasa takmicenja i zdravo.

Avatar
MrHc
Postovi: 1784
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la MrHc » 01 jun 2020, 16:19

Nije sve gotovo. Ima jedna nada za spas kluba sa odrzavanjem tradicije i svega ostalog za spas kluba. Vjerujem da ce se znati ubrzo.
Ali sto se tice premijer lige tu je gotovo rezultatski jer su usvojili tabelu po pravilu da je odigrao svako sa svakim.
Ali jedna nada postoji da Celik prezivi a nadam se da nam je to svima u interesu.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la almir2018 » 01 jun 2020, 16:22

dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 16:04
almir2018 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:41
dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 15:28


Upravo ovo je problem, sva komunikacija kluba i navijaca prema gradu je dajte 20 milja za ovo, dajte 50 milja za ono itd
Cim ne daju odmah su protiv Celika, protiv grada itd.
A zamisli sta se moglo u gradu izgraditi za te silne milione koje je Celik potrosio na nista. Celik je jednostavno unistio milione marake gradskog budzeta iz zajebancije.
A ko puni budzet grada isti ti navijaci kluba,znaci ima novca za nekakva udruzenja građanja,za razne budalastine itd... a kada se trazi za Celik ehh onda je problem gdje se to smije traziti??
Pune svi gradzani budzet i nisi svi da se bezveze bacaju pare za Celik.
Ima puno vise prioriteta u gradu osim davati place ljudima iz Srbije i Hercegovine koji dodju malo zaganjati loptu po Zenici. Imamo mi dovoljno socijalnih slucaja a ne da dajemo plate po milju ili dvije igracima sa strane.

Evo ja prvi ne zelim da se moji porezni odbitci daju Celiku jer je to rupa bez dna. Zelim da se od mojih para napravi zgrada za mlade bracne parove u Zenici.
Sasvim je dosta da Celik ima stadion dzabe na korostenje.
A navijaci ako zele da pomognu uvjek mogu sami donirati pare klubu. Evo sada ima i dijasporaca mogu svake godine milju eura poslati iz ljubavi
Nije normalno da se klub financira iz gradskog budzeta jer sa tim parama on nikada nece nista napraviti u fudbalu a te bi pare pomogle mnogo u infrastrukturi grada.

Dok god klub visi na sisi grada nema od njega nista.

Ugasiti ovu organizaciju , napraviti novu cisto ekonomsku bez uplitanja grada.
Neka se zove SK Zenica Celik i zdravo.

A ovo sada u federalnoj je samo da bude patnja ako se nastavi u ovoj organizaciji.
Grad ce im dati 100 hiljada i vjerovatno Kamberovica polje na dzabno korostenje.

Znaci agonija se samo produzava.
Ovo kao da je pisao veliki kralj Fudo,60 miliona je gradski budzet znaci ima novca za sve pa i za Celik i ja bi rekao da je budzet 10-tak miliona pa jbgga nema novca ali ovako ima za sve, svi nacelnici su upravljali klubom i oni su krivi za ovo stanje pa i Fudo koji je bio i predsjednik kluba a jedan grad Tuzla u Slobodu moze godisnje milion davati i ljudi su u PL i dugove ured sve rijesili....

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 01 jun 2020, 16:27

Jel se ovo poltroni javljaju da opravdaju gasenje Čelika.
Neka mu neko kaze da je grad od kluba dobio imovinu vrijednu 50 miliona i da svaki mjesec uzima 300 000 KM od otete imovine Čelika.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

simpatizercelik
Postovi: 206
Pridružen/a: 13 jan 2017, 12:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la simpatizercelik » 01 jun 2020, 16:29

flash84 je napisao/la:
01 jun 2020, 14:33
simpatizercelik je napisao/la:
01 jun 2020, 14:26
flash84 je napisao/la:
01 jun 2020, 14:09
U zadnjem intervju prvi puta Bolic daje naznake da bi mozda i usao u klub cisto iz inata lesinarima. Zadnji put je Vrace Isao na noge Bolicu ali s obzirom kakva je Vrace osoba nije ni čudo sto je Bolic bio protiv.

Možda je sada prilika da navijaci, ekipa ispred Robijasa ode do Bolica, Hibica i obavi razgovor? Da se poprica pod kojim uslovima bi on usao u klub i onda svi da pritisnemo politiku?

Ljudi su prije 20 godina skontali kakva **** hodaju oko Celika pa su se distancirali i sacuvali obraz. Možda je to i prilika da raskrtimo zauvijek s njima kao legendama kluba?

Jer kad moze jedan Vaha, Bajevic i ekipa biti involvirani u rad Veleža, red je da i legende Celika ako nista bar kazu pod kojim uslovima bi bili voljni pomoc klubu.

Vise se nema sta izgubiti i treba probat sve.
Za godinu dana bi te legende bile popljuvane. Spašavanje Čelika je preskupo, nema tu puno filozofije. U suštini ako se treba birati između gašenja i plaćanja svih dugova iz budzeta grada, ja sam za opciju gašenja. Svako ko misli da Čelik treba spašavati to trebamo uraditi vlastitim para, pa da vidim koliko nas ima i koliko nam vrijedi. Da vidimo koliko ćemo skupiti i koliko je bitan Čelik. Lako je tuđim para spašavati stvari, evobdok pišem kontam koliko bih ja dao para da se spasi klub u slučajz da se pokrene akcija i odziv bude dobar, a to znači da se odazove 10 hiljada navijača pa ko može da dadne marku ko može milion. Js bih dao maksimalno 300 km, pošteno da vam kažem. Kako stvari stoje ovo je kraj, jer očigledno nije niko toliko glup da pokloni milione Čeliku koji se podkrada beć 25 godina.

Prvo državne pare nisu tudje nego NASE pare. Drugo te pare koje bi grad izdvajao, izdvajao ih je i do sada pa se nisi bunio. Trece ako das klub cisto bez dugova pametnom čovjeku, taj ce sigurno znati kako da zaradi dodatni novac. Da je drugačije ne bi Stanisic ulagao lovu, kao ni Musija.

E kad na celu bude neko profiliran i uspješan, onda ni clanarina od 100 km nije problem.

Cetvrto s novim klubom moj odnos s tim klubom zavrsava. Tad me iskreno zaboli **** ko ce sta da vodi i u kojoj ligi.
Kada treba reći dosta više državnih para??? Ima li neki broj? Nisam se bunio do sada, ali ovo je previše. Pored silnih miliona treba jos od 5 do 10 miliona. Druga stvar, koliko građana od 110 hiljada je za varijantu da grad zakrpi sve rupe? Ako uzmes da su to navijači koji dođu na derbi s Sarajevom kao najposjećenijom utakmicom to je nekih 15 hiljada znači do 15%. Šta je sa ostalih 85 % koji ne dodju n stadion ili nikad nisu bili na utakmici. Dalje, Čeliku nema spasa dok se ne pojavi 10 miliona da se začepe sve rupe, ostalo je priča za laku noć. Naravno klub mora imati vlasnika, dakle biti privredno društvo, i to se može uraditi samo treba vidjeti ko će biti vlasnik, odnosno da grad da zeleno svjetlo da ih ne interesuje vlasništvo, ali da će podržavati privatni klub kao i dosad. Nakon toga skupština donosi odluku da će klub promojeniti način postojanja, odnosno da nastavlja biti privredno društvo i u statutu navesti da je novo privredno društvo univerzalni sukcesor Udruzenja građana to jeste da nasljeđuje sva prava i obaveze pa samim tim i tradiciju. Čak se može izvršiti emisija dionica po određenoj cijeni da kupuju sva pravna i fizička lica, pa ko bude imao 50% plus 1 dionicu vlada će Čelikom. Ali očigledno niko neće da se zajebaje sa tim jer se ne zna ko pije a ko plaća u Čeliku. Niko normalan neće trošiti svoj život na budalaštine

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinoze » 01 jun 2020, 16:33

almir2018 je napisao/la:
01 jun 2020, 16:22
dinoze je napisao/la:
01 jun 2020, 16:04
almir2018 je napisao/la:
01 jun 2020, 15:41


A ko puni budzet grada isti ti navijaci kluba,znaci ima novca za nekakva udruzenja građanja,za razne budalastine itd... a kada se trazi za Celik ehh onda je problem gdje se to smije traziti??
Pune svi gradzani budzet i nisi svi da se bezveze bacaju pare za Celik.
Ima puno vise prioriteta u gradu osim davati place ljudima iz Srbije i Hercegovine koji dodju malo zaganjati loptu po Zenici. Imamo mi dovoljno socijalnih slucaja a ne da dajemo plate po milju ili dvije igracima sa strane.

Evo ja prvi ne zelim da se moji porezni odbitci daju Celiku jer je to rupa bez dna. Zelim da se od mojih para napravi zgrada za mlade bracne parove u Zenici.
Sasvim je dosta da Celik ima stadion dzabe na korostenje.
A navijaci ako zele da pomognu uvjek mogu sami donirati pare klubu. Evo sada ima i dijasporaca mogu svake godine milju eura poslati iz ljubavi
Nije normalno da se klub financira iz gradskog budzeta jer sa tim parama on nikada nece nista napraviti u fudbalu a te bi pare pomogle mnogo u infrastrukturi grada.

Dok god klub visi na sisi grada nema od njega nista.

Ugasiti ovu organizaciju , napraviti novu cisto ekonomsku bez uplitanja grada.
Neka se zove SK Zenica Celik i zdravo.

A ovo sada u federalnoj je samo da bude patnja ako se nastavi u ovoj organizaciji.
Grad ce im dati 100 hiljada i vjerovatno Kamberovica polje na dzabno korostenje.

Znaci agonija se samo produzava.
Ovo kao da je pisao veliki kralj Fudo,60 miliona je gradski budzet znaci ima novca za sve pa i za Celik i ja bi rekao da je budzet 10-tak miliona pa jbgga nema novca ali ovako ima za sve, svi nacelnici su upravljali klubom i oni su krivi za ovo stanje pa i Fudo koji je bio i predsjednik kluba a jedan grad Tuzla u Slobodu moze godisnje milion davati i ljudi su u PL i dugove ured sve rijesili....
Lako se razbacivati milionima kada nisu tvoji.
Znaci za ganjanje lopte i za razonodu 5-6 hiljada ljudi treba da se za 20 godna da 20 miliona maraka.
Da bi neki Jovo Stanisic iz Mitrovice imao platu od 1000-2000 maraka.
A tvoji sugradzani da jedva sastavljaju kraj sa krajem.
Za dvadeset miliona maraka se moze napraviti citav novi kvart i svim mladim bracnim parovima dati stan da zive.
Sta je tebi vaznije?? Jovo iz Mitrovice koji ti u Julu okrne ledja i u Augustu zaboravi da je igrao za Celik.
Grad daje vec dovoljno za Celik. 200 hiljada, stadion i jos uvjek kada zapne ubaci 50-60 hiljada.

I da da grad svake godine milion, jer mislis da ce Celik nesto napraviti na internacionalnoj sceni??
To je samo bacanje para.
Jedini spas je ekonomski da se klub vodi i odvoji od grada inace cemo za 5 godina opet na istom biti.

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.