Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 jun 2020, 17:53

Kao što smo @ledar i ja predvidjeli...

Hecking i kur.va KMK-a (čitaj Boldt) naredne sedmice u ovo vrijeme moraju biti bivši.

Postavlja se sada pitanje pred NO koga postaviti kao novog sportskog direktora i hoće li isti biti u stanju konačno pronaći adekvatnog trenera.

Nadam se da će Werder nekako izboriti baraž kako bi nam treći pokušaj naredne sezone bio manje težak.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 jun 2020, 19:29

Treba počet stvarat novu momčad, dosta je bilo instant rješenja. Za početak novi trener, npr. Zeidler, i nova mlada momčad koja ima potencijala, bez Hunta, Harnika, Moritza... i posuđenih igrača tipa Fein i Mangala... Neće bit lako i može potrajat, ali mislim da je to pravi put.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 jun 2020, 20:23

ledar je napisao/la:
21 jun 2020, 19:29
Treba počet stvarat novu momčad, dosta je bilo instant rješenja. Za početak novi trener, npr. Zeidler, i nova mlada momčad koja ima potencijala, bez Hunta, Harnika, Moritza... i posuđenih igrača tipa Fein i Mangala... Neće bit lako i može potrajat, ali mislim da je to pravi put.
Hunt ostaje, jer mu je amater 2018 u ugovor stavio klauzulu da mu se isti produžuje ukoliko odigra 20 utakmica...Isto tako nema ništa od stvaranja nove momčadi, jer će NO naredne sezone ići na all-in kada je promocija u pitanju.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7393
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 22 jun 2020, 08:45

Arminija bi trebala maznuti Heidenheima, jedino ako ne zele zavaliti HSV-a, pa da odigraju pod rucnom.

A HSV bi trebao dobiti Sandhausen.

Znaci HSV - baraz po ko zna koji put ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 22 jun 2020, 23:38

slika

Kažu mediji da je ovo bio najmanje uvrijedljiv transparent koji je jutros postavljen...

Može se reći da ih je spasio virus, jer u protivnom bi im navijači upali u kancelarije, odnosno svlačionice.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 jun 2020, 17:12

Evo malo kronika iz Narnije:

Skoro pa sigurno Hdh uzima Bielefeld jer ovi, između ostalog, dobivaju 2 milke više od broadcastinga ako umjesto nas uđe Hdh.

Obrvar ostaje i iduće sezone, a momčad će voditi novi/stari kapetan, 34-godišnji Hunt.

Zainteresirani smo za Jae Sung Lea ih Kiela, igra na poziciji gdje smo popunjeni (ofenzivni veznjak), ali eto, kupujemo jer možemo.

@amer

Kad očekuješ da će imperija uzvratit udarac i otjerat ove klaunove (Jansen, Boldt,...)?

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 jun 2020, 18:39

Mislim da će u oktobru biti bivši, jer će nakon odličnog ulaska u sezonu opet uslijediti pad, a onda će neki pod pritiskom navijača sami podnijeti ostavku, a neki biti otjerani.

Ako je suditi po izjavama izgleda da će nastaviti sa Heckingom...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 28 jun 2020, 14:07

Nadam se da će Heidenheim danas dobiti svoju utakmicu, jer ne treba nama navijačima još jedno razočeranje od strane luzera protiv Werdera.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la gruezi » 28 jun 2020, 23:15

Kao ljubitelja bundeslige iako nisam navijac hsv bukvalno me boli ovo sto se desava sa ovom institucijom... Sta vi tj amer i ledar mislite sta treba uradit sa klubom da stvari krenu na bolje...koga u upravi otjerati koje igrace otjerati koga dovesti za trenera itd...

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 jun 2020, 01:53

@gruezi

Ja mislim da je dosta više tih pokušaja sa instant rješenjima (Kittel, Schaub, Pohjanpallo...) i matorcima (Hunt, Harnik, Moritz...), trebalo bi počet stvarat jednu novu, svježu, gladnu momčad koja bi kroz par sezona sazrela i imala karakter za promociju. Temeljito, od početka i bez preskakanja. Takav koncept trebali bi promovirati novi ljudi u menadžmentu, počevši od predsjednika kojeg bi najbolje bilo odabrati između klupskih legendi (Kaltz, Magath, Hrubesch...), no oni su svi maknuti podalje od kluba. Pod jakim predsjednikom koji udara smjer mogli bi onda funkcionirati Boldt i Muzel, koji u principu nisu loši ako ih se drži u njihovom "segmentu".

Što se tiče trenera ja sam razmišljao o Zeidleru, no možda ni Grammozis ne bi bio loše rješenje.

Novi trener mogao bi probrati naš mladi kadar gdje ima igrača sa potencijalom. Tu vidim prije svih Davida, zatim Onanu i Opokua, a u kadru već imamo Ambrosiusa i Amaechija... + par pojačanja sa strane(ne prestarih), što bi skupa sa probirom postojećeg kadra bio temelj za novi početak.

No, to su samo moje puste želje, mi još nismo dotaknuli dno da bi se radio takav zaokret.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 29 jun 2020, 18:33

Odlaze kuhne i emirates

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 jun 2020, 00:13

Emirates i nije bio baš nešto izdašan, tek 1,5 milje po sezoni, dok će se Kühneovih 4 za Volkspark dosta osjetiti. No, potez je razumljiv, teško da bi neko ovom menadžmentu dao svoje pare na raspolaganje, pogotovo Jansenu i Boldtu.

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la lumani » 30 jun 2020, 02:10

ledar je napisao/la:
29 jun 2020, 01:53
@gruezi

Ja mislim da je dosta više tih pokušaja sa instant rješenjima (Kittel, Schaub, Pohjanpallo...) i matorcima (Hunt, Harnik, Moritz...), trebalo bi počet stvarat jednu novu, svježu, gladnu momčad koja bi kroz par sezona sazrela i imala karakter za promociju. Temeljito, od početka i bez preskakanja. Takav koncept trebali bi promovirati novi ljudi u menadžmentu, počevši od predsjednika kojeg bi najbolje bilo odabrati između klupskih legendi (Kaltz, Magath, Hrubesch...), no oni su svi maknuti podalje od kluba. Pod jakim predsjednikom koji udara smjer mogli bi onda funkcionirati Boldt i Muzel, koji u principu nisu loši ako ih se drži u njihovom "segmentu".

Što se tiče trenera ja sam razmišljao o Zeidleru, no možda ni Grammozis ne bi bio loše rješenje.

Novi trener mogao bi probrati naš mladi kadar gdje ima igrača sa potencijalom. Tu vidim prije svih Davida, zatim Onanu i Opokua, a u kadru već imamo Ambrosiusa i Amaechija... + par pojačanja sa strane(ne prestarih), što bi skupa sa probirom postojećeg kadra bio temelj za novi početak.

No, to su samo moje puste želje, mi još nismo dotaknuli dno da bi se radio takav zaokret.

ma kakav Grammozis, takvi seru gace u Hamburgu,ogroman je tu pritisak..Thomas Doll im je najbolji izbor.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 jun 2020, 18:38

Kurv.e KMK-a žele nastaviti sa Heckingom...

Što se tiče KMK-a odlučan je potez uradio kada je ime stadiona u pitanju, jer će sada moći kupiti dionice kluba po još povoljnijoj cijeni.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 jul 2020, 00:28

Koliko mi je poznato Kühne je javno obznanio prodaju svog kompletnog vlasničkog udjela u klubu. On je već puno svog novca ulupao u klub, za nešto je dobio vlasničke udjele, od igrača koji su kupljeni njegovim parama vratio je tek jedan manji dio kroz resale, a puno toga je doslovce poklonio, kao npr. kroz ime stadiona.

Koliko vrijedi njegov vlasnički udio teško je reći jer je on u sadašnjoj situaciji neutrživ, no realno vrijedi puno manje od onoga pošto je kupio (ako se dobro sjećam ukupna procjena vrijednosti kluba tada je bila oko 300 milki). Kad bi mu interes bio da kupi maksimalni udio 50%-1 još uvijek bi bio manjinski vlasnik, a prema načinu slaganja Nadzornog odbora bio bi lako preglasan. Mislim da su tu ekonomski motivi isključeni - ako mu je cilj bio da zaradi na rastu cijene udjela onda je debelo promašio, a ako mu je cilj bio da stekne maksimalni udio 50%-1 (pod uvjetom da to skupština odobri) i osigura kontrolu onda je opet promašio jer neće bit zastupljen u upravljačkim pozicijama čak ni proporcionalno svom udjelu koji je ispodpolovičan.

No, bez obzira na motive, njegovo ulaganje nije rezultiralo ničim dobrim, a zašto je to tako bilo bi predmet neke posebne ekspertize.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 jul 2020, 23:19

Prema pisanju BILD-a novi trener je Daniel Thioune...

@ ledar tvoj komentar ?
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 06 jul 2020, 03:30

@amer

Iskreno, nemam pojma.

Thioune je napravio odličan poso sa Osnabrückom, ali Hamburg je drugi svijet koji bi ga mogo pojest za doručak, ne znam kako će to ići.

S druge strane, čitao sam o Grammozisu na Darmstadtovom forumu, nemaju baš puno riječi hvale. U prvom dijelu sezone su navodno igrali očajno, nekad se branili sa 11 igrača, teško organizirali akcije, napad nula. Kad je popustio grč onda je polagano krenulo pa su na kraju došli do nas.

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la lumani » 06 jul 2020, 03:54

ledar je napisao/la:
06 jul 2020, 03:30
@amer

Iskreno, nemam pojma.

Thioune je napravio odličan poso sa Osnabrückom, ali Hamburg je drugi svijet koji bi ga mogo pojest za doručak, ne znam kako će to ići.

S druge strane, čitao sam o Grammozisu na Darmstadtovom forumu, nemaju baš puno riječi hvale. U prvom dijelu sezone su navodno igrali očajno, nekad se branili sa 11 igrača, teško organizirali akcije, napad nula. Kad je popustio grč onda je polagano krenulo pa su na kraju došli do nas.
sve su to levati,koji propadaj u Hamburgu :!: Jedno je biti u OsnabrÜcku,Darmstadtu ..Thomas Doll :thumbup: ili ako vec dovode,neka dovedu ovoga iz Paderborna,brza igra a HSV sigurno ima novaca, da mu dovede sto mu treba.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 06 jul 2020, 11:42

lumani je napisao/la:
06 jul 2020, 03:54

sve su to levati,koji propadaj u Hamburgu :!: Jedno je biti u OsnabrÜcku,Darmstadtu ..Thomas Doll :thumbup: ili ako vec dovode,neka dovedu ovoga iz Paderborna,brza igra a HSV sigurno ima novaca, da mu dovede sto mu treba.
Dolla nikako ne bi, njega smo već imali i riješili ga se kad nas je zakucao na samo dno bundeslige i to sa kakvim sastavom (Rost, de Jong, Kompany, Vdv, Olić, Guerrero, Sanogo ...). A Baumgart ne bi možda bio loš, iako treba reći da mi više i nemamo love, moraćemo prodati Leibolda i nekog od dvojca Kittel/Dudziak da zakrpamo pozicije koje su nam kritične.

Iako, čini se da je Thioune gotova stvar.

Edit: Yep, Thioune je novi šef. Kako bilo, trebalo bi mu dati gratis period bez kritika i da koliko-toliko u miru počne slagati momčad, a menadžment bi trebao javno proklamirati strategiju i ciljeve u novoj sezoni.

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la lumani » 06 jul 2020, 15:45

ledar je napisao/la:
06 jul 2020, 11:42
lumani je napisao/la:
06 jul 2020, 03:54

sve su to levati,koji propadaj u Hamburgu :!: Jedno je biti u OsnabrÜcku,Darmstadtu ..Thomas Doll :thumbup: ili ako vec dovode,neka dovedu ovoga iz Paderborna,brza igra a HSV sigurno ima novaca, da mu dovede sto mu treba.
Dolla nikako ne bi, njega smo već imali i riješili ga se kad nas je zakucao na samo dno bundeslige i to sa kakvim sastavom (Rost, de Jong, Kompany, Vdv, Olić, Guerrero, Sanogo ...). A Baumgart ne bi možda bio loš, iako treba reći da mi više i nemamo love, moraćemo prodati Leibolda i nekog od dvojca Kittel/Dudziak da zakrpamo pozicije koje su nam kritične.

Iako, čini se da je Thioune gotova stvar.

Edit: Yep, Thioune je novi šef. Kako bilo, trebalo bi mu dati gratis period bez kritika i da koliko-toliko u miru počne slagati momčad, a menadžment bi trebao javno proklamirati strategiju i ciljeve u novoj sezoni.
Neka vam je sa srecom :tokralju: nije mi jasno,zasto godinama grijesi toliki velikan.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.