Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 23 jun 2020, 14:41

Fagus501 je napisao/la:
23 jun 2020, 14:35
Salih1984 je napisao/la:
23 jun 2020, 14:31
Fagus501 je napisao/la:
23 jun 2020, 14:29
,još ga brane kaže nije ovo on neko drugi glupe bosnje
U cemu je problem?na prvoj slici sto si stavio i nije bio malinovic
Na obadvije slike je on,NEK bosnje navijaju za cetnike
Na prvoj slici se vidi i zbog slike i zbog opisa da nije malinovic u pitanju
A to sto dize prste i ne znaci da je cetnik,dobro je @DaVinci napisao,3prsta je za Srbe normala
Kao sto je i za Bosnjake normala ljiljani mjesec i zvijezda itd
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 23 jun 2020, 20:23

Fagus501 je napisao/la:
23 jun 2020, 14:35
Salih1984 je napisao/la:
23 jun 2020, 14:31
Fagus501 je napisao/la:
23 jun 2020, 14:29
,još ga brane kaže nije ovo on neko drugi glupe bosnje
U cemu je problem?na prvoj slici sto si stavio i nije bio malinovic
Na obadvije slike je on,NEK bosnje navijaju za cetnike
Uz svo poštovanje i ja mislim da na prvoj slici nije Malinović - ni likom a ljevak refleksno koristi lijevu ruku, a ne desnu kao kod prve slike. Toliko o tome.

Što se tiče navijanja za 'ove' ili' one' u ovoj komplikovanoj zemlji to jeste problem, ali svi (ili barem svi) se slažemo da nam je reprezentacija BiH najvažnija a ne nacionalnost igrača. Da imamo Švabu ili Rusa ili Abaloa u repki, ako je dobar - navijam za sviju.

BiH je sastavljena od onog što ima, a 'etno-nacionalni problemi' su mnogo prisutniji u Savezu nego u reprezentaciji i priznajmo sami sebi da više gotivimo Vranješa, Panića i Prcu, koji daju na terenu svoj maksimum, od jednog npr. Ovčine i sličnih ili onih koji su odbijali da igraju za BiH kao npr. Edin Bašić!

Niko od nas ne zna šta koji pojedinac 'nosi u duši i privatno misli i radi' ali u sportu je najvažnije da se bori i izgara na terenu u dresu BiH.
Naravno, ako javno zastrani kao Ognjen Vranješ tu više priče nema.
Bosno moja poharana....

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 24 jun 2020, 06:48

Ovo sa malinovicem koga iznenadzuje taj je glup ko tocak i jos pola tocka...ljudi shvatite da dzikanskim umom upravlja jedna skola tj organizacija koja je korijen i srz srpstva...to je naravno spc i sve ovo sto vidzate od ovih dzikana poput 3 prsta, guslanja, kosovskog mita i slicno dolazi od spc...neki se malo vise poprime na to neki mali manje ali svi su pod tim uticajem... Nazalost imamo 2 ili 3 dzikana u fudbalskoj repci njih nekolio u rukometnoj ..ja bi najradije da nema nijednog ali realnost je da ce ih biti bez obzira na kvalitet....

bordobijeli
Postovi: 14260
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bordobijeli » 26 jun 2020, 12:26

Hahaahahah niste normalni Malinovica i Vranjesa porede hahaha. Momak Bosanac i Hercegovac 100% ne izmisljajte gluposti.


Selebriti
Postovi: 232
Pridružen/a: 12 jun 2020, 12:29
Lokacija: Gornji Vakuf
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Selebriti » 29 jun 2020, 15:24

Da li ima kakvih transfera naših reprezentativaca? Ostaje li naša mlada nada Prce na Kosovu? Šta je sa Hanidovićem, je li ostaje u Sloveniji ili ide dalje? Ima li iko informacije?

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 29 jun 2020, 15:30

Selebriti je napisao/la:
29 jun 2020, 15:24
Da li ima kakvih transfera naših reprezentativaca? Ostaje li naša mlada nada Prce na Kosovu? Šta je sa Hanidovićem, je li ostaje u Sloveniji ili ide dalje? Ima li iko informacije?
Hamidovic ostaje u trebnju i sledece sezone...a sto se tice prcea to ne znam...pricalo se da bi mogao u vogoscu, ali eto doveli su celicu...

Selebriti
Postovi: 232
Pridružen/a: 12 jun 2020, 12:29
Lokacija: Gornji Vakuf
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Selebriti » 29 jun 2020, 17:25

Ma da znaci jos jedan veteran bi ove ili eventualno iduce sezone mogao doci u BiH i uzet nekoliko hiljada, a mladi igrači neka idu vani pokušati snaci se za budućnost. Cudna politika naših klubova...

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 05 jul 2020, 22:59

Vladan Lončar postao je novi član Gorenja.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 jul 2020, 10:55

Salih1984 je napisao/la:
05 jul 2020, 22:59
Vladan Lončar postao je novi član Gorenja.
Za selektora BiH to nije ništa značajno. Ali da je otišao na Kosovo...
Bosno moja poharana....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 jul 2020, 11:02

bordobijeli je napisao/la:
26 jun 2020, 12:26
Hahaahahah niste normalni Malinovica i Vranjesa porede hahaha. Momak Bosanac i Hercegovac 100% ne izmisljajte gluposti.
O čemu ti pišeš? :roll:
Bosno moja poharana....

Selebriti
Postovi: 232
Pridružen/a: 12 jun 2020, 12:29
Lokacija: Gornji Vakuf
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Selebriti » 07 jul 2020, 11:15

Ma realno generacija su Loncar i Hamidovic, a ne mogu u istu recenicu. Tog Loncara otkad je mladi reprezentativac bio guraju, forsiraju i slicno, a bilo je uvijek boljih momaka od njega. Ne kazem da je los igrac, ali moje skromno mišljenje je da je Dino ako bude sve kako treba islo okosnica reprezentacije. Mislio sam da bi kroz godine i Edin Klis mogao napraviti nesto, nadam se da hoce, ali sam cuo da mu "babo" upravlja karijerom i govori sta da radi, pa cemo vidjet.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 jul 2020, 13:10

Selebriti je napisao/la:
07 jul 2020, 11:15
Ma realno generacija su Loncar i Hamidovic, a ne mogu u istu recenicu. Tog Loncara otkad je mladi reprezentativac bio guraju, forsiraju i slicno, a bilo je uvijek boljih momaka od njega. Ne kazem da je los igrac, ali moje skromno mišljenje je da je Dino ako bude sve kako treba islo okosnica reprezentacije. Mislio sam da bi kroz godine i Edin Klis mogao napraviti nesto, nadam se da hoce, ali sam cuo da mu "babo" upravlja karijerom i govori sta da radi, pa cemo vidjet.
Hamidović i Lončar se i mogu porediti (generacijski,itd), s tim da se slažem da je Hamidović perspektivniji (mlađi) i mogu u istu rečenicu, zašto ne?
Lončar je kod selektora "vječito na spisku" ali u ekipi rijetko, nikako.
Klupska karijera - može se diskutovati, ali nije sve 'do igrača'... Eto primjer Edina Klisa :cry:
U svakom slučaju Lončar zaslužuje biti reprezentativac ako to već mogu biti Mandić, Herceg, Vegar i penzioneri Prce, Terzić..
Bosno moja poharana....

Selebriti
Postovi: 232
Pridružen/a: 12 jun 2020, 12:29
Lokacija: Gornji Vakuf
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Selebriti » 07 jul 2020, 13:42

Slazemo se u 90% stvari, prije svega za ove polovne igrače Mandic, Herceg, Vegar i ostali. Moje neko viđenje situacije, sta bi ja da sam na nekoj od pozicija u stručnom štabu, savezu, pod uvjetom da funkcioniše naravno normalno sve, da se ima financija i tako dalje. Imao bi okosnicu ekipe, Buric, Peric, Haseljić, Panic, Buric2, Vranješ, Malinovic, Hamidovic uz Terzica od veterana kao najiskusnijeg i realno jedinog tog "veterana" koji igra na vrhunskom nivou još uvijek, a u punom treningu je i moze pomoci. Zahvalio bi se od Prce pa dalje da ne nabrajam. Napravio bi neki vidi "b" reprezentacije, gdje bi bili momci koji su na početku karijere, ovdje citaj prije svega momci tipa Klisa, Hodzica (golman Francuska), tipa Loncara, Ahmetasevic mada on nije na pocetku i slicno mislim da shvatas sta hocu reci. Zvao bi tu sto vise mlađih igraca i onda pored standardnih, i ovih momaka, ko se pokaze upada među 16 i tako bi sigurno iskocilo potrebno podmlađivanje jer bi svi igraci bilo iz Bosne ili inostranstva znali da imaju sansu doci do repke.
Zanima me tvoje mišljenje, vidim da se razumiješ oko rukometa, pa da prodiskutujemo malo...

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 07 jul 2020, 14:41

Trigger je napisao/la:
07 jul 2020, 10:55
Salih1984 je napisao/la:
05 jul 2020, 22:59
Vladan Lončar postao je novi član Gorenja.
Za selektora BiH to nije ništa značajno. Ali da je otišao na Kosovo...
:urnebes: :urnebes:

Da je otisao na Kosovo vjerovatno bi dobio 40 minuta po utakmici kod Sumana :mrgreen:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 07 jul 2020, 16:26

Lončar je napravo prevelik zalogaj prelaskom iz visočke Bosne u Pick Szeged, barem gledajući nekako što se tiče napredovanja u karijeri. Znalo se da će ga tamo seljakati po posudbama i da nikada neće dobiti šansu u prvom timu. Ali sigurno su uslovi igrali veliku ulogu, što je i logično s obzirom kako je rukomet slabo plaćen sport, pa se sa te strane momku ne može ništa prigovoriti.

Da je tada iz Bosne otišao u Sloveniju, danas bi imali legitimnog reprezentativca, možda čak i prvu opciju na lijevom beku. A klupski vjerujem da bi dogurao do Lige prvaka.

Što se tiče Hamidovića, on je relativno kasno došao na radar javnosti, ali pametno gradi karijeru stepenicu po stepenicu, iako je po meni Vladan malo školovaniji rukometaš od Dine.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 jul 2020, 16:32

Selebriti je napisao/la:
07 jul 2020, 13:42
Slazemo se u 90% stvari, prije svega za ove polovne igrače Mandic, Herceg, Vegar i ostali. Moje neko viđenje situacije, sta bi ja da sam na nekoj od pozicija u stručnom štabu, savezu, pod uvjetom da funkcioniše naravno normalno sve, da se ima financija i tako dalje. Imao bi okosnicu ekipe, Buric, Peric, Haseljić, Panic, Buric2, Vranješ, Malinovic, Hamidovic uz Terzica od veterana kao najiskusnijeg i realno jedinog tog "veterana" koji igra na vrhunskom nivou još uvijek, a u punom treningu je i moze pomoci. Zahvalio bi se od Prce pa dalje da ne nabrajam. Napravio bi neki vidi "b" reprezentacije, gdje bi bili momci koji su na početku karijere, ovdje citaj prije svega momci tipa Klisa, Hodzica (golman Francuska), tipa Loncara, Ahmetasevic mada on nije na pocetku i slicno mislim da shvatas sta hocu reci. Zvao bi tu sto vise mlađih igraca i onda pored standardnih, i ovih momaka, ko se pokaze upada među 16 i tako bi sigurno iskocilo potrebno podmlađivanje jer bi svi igraci bilo iz Bosne ili inostranstva znali da imaju sansu doci do repke.
Zanima me tvoje mišljenje, vidim da se razumiješ oko rukometa, pa da prodiskutujemo malo...
Da, i ja smatram da vrlo slično razmišljamo kada je tema rukomet u BiH.
Zanemarimo pojedina 'imena' i dolazimo do skoro istog zaključka: rukomet u BiH se mora (treba) iz temelja promijeniti da bi se postigao nivo koji želimo i renome koji je BiH imala u bivšoj Jugi, jer je trenutno u 'zadnjoj EU ligi'.

Neću mnogo o prošlosti, ali ne mogu da ne napomenem da je u Jugi BiH imala najviše prvoligaških klubova (stalnih i periodičnih) i da je bila, zajedno sa Hrvatskom i Srbijom, među 3 najjače rukometne jugo-republike – tada je Slovenija bila slabašna (1-2 kluba), Makedonija marginalna (1 prosječan klub) a C.Gora apsolutno zanemariva (klupski).
Znam, sve se mijenja, sve zavisi od ljudi i finansija.

Neću o imenima igrača (ovaj put – često sam o tome pisao), ali rukomet nam je 'ogledalo' države, nažalost, gdje svi problemi počinju od Saveza za koji znamo kako (ne)funkcioniše. Naravno, sa silnim promjenama u državi, novac je postao najveći problem (svim sportovima, rukometu pogotovo), ali ne mislim i „glavni“ problem.
Iako je BiH danas u kategoriji siromašnih država rukomet se igra i dalje, pogotovo u manjim sredinama – to je jedino pozitivno u svemu današnjem.

Za oporavak bh.rukometa potrebno je napraviti 'restart' i krenuti (kao nekada) od osmogodišnjih škola u kojima se rukomet 'gajio' u sredinama koje su inklinirale rukometu i bile po tome poznate.
Rukomet nije fudbal ili košarka da se može igrati 'bilo gdje' (mislim na teren, prostor, uslove...) i zato bi sve trebalo kretati od O.Š. pa onda klubova.
Nekada je najjača rukometna škola bila u Goraždu koje nije imalo prvoligaški klub, ali je 'odgajalo' sjajne rukometaše i isporučivalo ih širom BiH i Juge. Slično je bilo i sa Derventom.

Od poznatih rukometnih sredina izdvajala se B.Luka (koja je imala 3 O.Š. koje su isključivo 'forsirale' rukomet u predmetu: fizičko/tjelosno vaspitanje) i u to vrijeme RK Borac je bio 7 puta državni prvak i10 puta osvajač Kupa, te bio šampion i vicešampion Evrope i pobjednik IHF Kupa! Slično je bilo i u Sarajevu koje je imalo 2 jaka kluba (Željo i Bosna), ali se to vremenom svelo na jedan veoma kvalitetan klub (RK Željezničar /ex Mlada Bosna).
Bilo i teško da će biti ikada više. idemo dalje, idemo s onim što možemo.

Da bi ''restart'' uspio država bi dobrano morala pomoći kako finansijski tako i putem Zakona o sportu, uz obavezno izbacivanje ili, barem, minimiziranje 'politike u sportu – rukometu'. To je s današnjeg aspekta utopija, ali!

Kada bi se napravio čestit Savez (od ljudi koji znaju i vole rukomet, koji poštuju ili vole državu u kojoj žive) solidan, brži,oporavak bi bio i metoda: juniorska+omladinska+seniorska reprezentacija sa češćim okupljanjima (tipa 'kampova') i sa organizovanjem više utakmica i odlazaka na međunarodna takmičenja.

Seniorska reprezentacija bi pod 1 trebala imati drugačije profilisan stručni štab na čelu sa zaista stručnim, iskusnim, selektorom koji bi za pomoćnika imao nekog mađeg i perspektivnog stručnjaka-trenera (kao svoju zamjenu za budućnost), te kompletnu 'ekipu' od kondicionog i trenera golmana do ljekara, fizioterapeuta, psihologa, nutricioniste, itd a što imaju sve 'ozbiljne' reprezentacije. Također, Savez bi morao formirati expertni stručni savjet koji bi sve to 'pratio i nadgledao' i pravovremeno reagovao po potrebi. Da ne zaboravim – mnogo više bi se trebalo ulagati i u školovanje mladih stručnjaka (nije poenta samo imati 'diplomu' i licencu) a to znači i slanje na specijalizaciju u zemlje gdje je danas rukomet ''najjači''.

Također, seniorska reprezentacija bi morala imati tzv. ''A'' i ''B'' ekipu kako bi mogla imati više igrača-reprezentativaca na raspolaganju i na taj način pružala šansu i onima koji u datom trenutku nemaju, realno, mjesta u ''A'' timu ali su potencijal i kroz ''B'' ekipu mogu se provjeravati, usavršavati, ali, takođe, i animirati da s voljom igraju za reprezentaciju i da ne gube nadu ili se 'ljute'.

Problem 'otimanja' igrača iz BiH je skoro 'nerješiv' ali ima i tu načina da se isti smanji ali za to je potrebno skoro sve prethodno nabrojano.
Problem rukometa su i IHF/EHF koji dozvoljavaju da jedan igrač može za svoje karijere promijeniti više država, a kada bi se uvelo 'fudbalsko pravilo' mnogo manje igrača bi se otimalo od BiH, jer bi i i igrači i njihovi menadžeri (zlo sporta) drugačije razmišljali.
Neću dalje – i ovo je opširno, a moglo bi se mnogo toga pisati.
BiH je 'rukometna' zemlja i to se mora iskoristiti, ali…
Bosno moja poharana....

Selebriti
Postovi: 232
Pridružen/a: 12 jun 2020, 12:29
Lokacija: Gornji Vakuf
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Selebriti » 07 jul 2020, 17:13

Trigger je napisao/la:
07 jul 2020, 16:32
Da, i ja smatram da vrlo slično razmišljamo kada je tema rukomet u BiH.
Zanemarimo pojedina 'imena' i dolazimo do skoro istog zaključka: rukomet u BiH se mora (treba) iz temelja promijeniti da bi se postigao nivo koji želimo i renome koji je BiH imala u bivšoj Jugi, jer je trenutno u 'zadnjoj EU ligi'.

Neću mnogo o prošlosti, ali ne mogu da ne napomenem da je u Jugi BiH imala najviše prvoligaških klubova (stalnih i periodičnih) i da je bila, zajedno sa Hrvatskom i Srbijom, među 3 najjače rukometne jugo-republike – tada je Slovenija bila slabašna (1-2 kluba), Makedonija marginalna (1 prosječan klub) a C.Gora apsolutno zanemariva (klupski).
Znam, sve se mijenja, sve zavisi od ljudi i finansija.

Neću o imenima igrača (ovaj put – često sam o tome pisao), ali rukomet nam je 'ogledalo' države, nažalost, gdje svi problemi počinju od Saveza za koji znamo kako (ne)funkcioniše. Naravno, sa silnim promjenama u državi, novac je postao najveći problem (svim sportovima, rukometu pogotovo), ali ne mislim i „glavni“ problem.
Iako je BiH danas u kategoriji siromašnih država rukomet se igra i dalje, pogotovo u manjim sredinama – to je jedino pozitivno u svemu današnjem.

Za oporavak bh.rukometa potrebno je napraviti 'restart' i krenuti (kao nekada) od osmogodišnjih škola u kojima se rukomet 'gajio' u sredinama koje su inklinirale rukometu i bile po tome poznate.
Rukomet nije fudbal ili košarka da se može igrati 'bilo gdje' (mislim na teren, prostor, uslove...) i zato bi sve trebalo kretati od O.Š. pa onda klubova.
Nekada je najjača rukometna škola bila u Goraždu koje nije imalo prvoligaški klub, ali je 'odgajalo' sjajne rukometaše i isporučivalo ih širom BiH i Juge. Slično je bilo i sa Derventom.

Od poznatih rukometnih sredina izdvajala se B.Luka (koja je imala 3 O.Š. koje su isključivo 'forsirale' rukomet u predmetu: fizičko/tjelosno vaspitanje) i u to vrijeme RK Borac je bio 7 puta državni prvak i10 puta osvajač Kupa, te bio šampion i vicešampion Evrope i pobjednik IHF Kupa! Slično je bilo i u Sarajevu koje je imalo 2 jaka kluba (Željo i Bosna), ali se to vremenom svelo na jedan veoma kvalitetan klub (RK Željezničar /ex Mlada Bosna).
Bilo i teško da će biti ikada više. idemo dalje, idemo s onim što možemo.

Da bi ''restart'' uspio država bi dobrano morala pomoći kako finansijski tako i putem Zakona o sportu, uz obavezno izbacivanje ili, barem, minimiziranje 'politike u sportu – rukometu'. To je s današnjeg aspekta utopija, ali!

Kada bi se napravio čestit Savez (od ljudi koji znaju i vole rukomet, koji poštuju ili vole državu u kojoj žive) solidan, brži,oporavak bi bio i metoda: juniorska+omladinska+seniorska reprezentacija sa češćim okupljanjima (tipa 'kampova') i sa organizovanjem više utakmica i odlazaka na međunarodna takmičenja.

Seniorska reprezentacija bi pod 1 trebala imati drugačije profilisan stručni štab na čelu sa zaista stručnim, iskusnim, selektorom koji bi za pomoćnika imao nekog mađeg i perspektivnog stručnjaka-trenera (kao svoju zamjenu za budućnost), te kompletnu 'ekipu' od kondicionog i trenera golmana do ljekara, fizioterapeuta, psihologa, nutricioniste, itd a što imaju sve 'ozbiljne' reprezentacije. Također, Savez bi morao formirati expertni stručni savjet koji bi sve to 'pratio i nadgledao' i pravovremeno reagovao po potrebi. Da ne zaboravim – mnogo više bi se trebalo ulagati i u školovanje mladih stručnjaka (nije poenta samo imati 'diplomu' i licencu) a to znači i slanje na specijalizaciju u zemlje gdje je danas rukomet ''najjači''.

Također, seniorska reprezentacija bi morala imati tzv. ''A'' i ''B'' ekipu kako bi mogla imati više igrača-reprezentativaca na raspolaganju i na taj način pružala šansu i onima koji u datom trenutku nemaju, realno, mjesta u ''A'' timu ali su potencijal i kroz ''B'' ekipu mogu se provjeravati, usavršavati, ali, takođe, i animirati da s voljom igraju za reprezentaciju i da ne gube nadu ili se 'ljute'.

Problem 'otimanja' igrača iz BiH je skoro 'nerješiv' ali ima i tu načina da se isti smanji ali za to je potrebno skoro sve prethodno nabrojano.
Problem rukometa su i IHF/EHF koji dozvoljavaju da jedan igrač može za svoje karijere promijeniti više država, a kada bi se uvelo 'fudbalsko pravilo' mnogo manje igrača bi se otimalo od BiH, jer bi i i igrači i njihovi menadžeri (zlo sporta) drugačije razmišljali.
Neću dalje – i ovo je opširno, a moglo bi se mnogo toga pisati.
BiH je 'rukometna' zemlja i to se mora iskoristiti, ali…
Druze, ne znam da sam odavno bolju analizu situacije, prijedloge, neki vid mogucih rješenja.
Da bar ovo neko tko zaista moze okrenuti situaciju za 180 stepeni procita, pa da ljudi poput tebe, mene i mnogi drugi koji slicno razmisljaju pomognu na bilo kakav nacin, da se ovaj divni sport u Bosni digne iz mrtvih. Kako god sve sto si rekao si stoposto upravu.

Pošto sam te pitao za mini diskusiju, imam pitanje prvo koliko pratiš našu premijer ligu?
Ja sam jedan od totalnih fanatika i onih koji idu na utakmice dosta klubova, naravno o svom trosku i mogućnostima, pa sam odlucio malo napisati neke zanimljive igrače 98' i mlađi koji bi mogli uskoro iskociti u premijer ligi i mozda biti tema rasprave za budućnost BiH rukometa.
To su relativno mladi igrači cca. 22 godine maksimalno i sigurno da ce bar neko u budućnosti zaigrati tu blizu reprezentacije.

Pocet cu sa najvecim talentom, Edin Klis. Gledao sam Iskru mnogo puta i imao sam dojam da je nevjerovatno da je napokon iskocio igrac od 18/19 godina koji hara ligom staraca. Cuo sam da bi najveci problem ovdje mogao biti "babo" pisao sam vec koji mu daje pogrešne savjete navodno, te je sve moguce menadžere rastjerao (najveće zlo, ali bez njih ostaje samo igrac za Bosne). Nadam se da ce nakon ove sezone otisnut se na novu stepenicu karijere, ali ne previse naglo, nego tipa Slovenije, Francuske u neki srednji klub.
U ovu kategoriju, spada i Mico Vuksic iz Izviđača, ja ga zovem Peric novi. Tesko da ce biti novi Cindric, ali sigurno bar za mene momak koji obecava i koji ce u budućnosti imati zapaženu ulogu.
Adin Faljic jos nije igrao premijer ligu, ali je veoma dobar, stamenit pivot, koji ce sigurno u budućnosti ako bude pravilno se radilo sa njim, dobro savjetovalo, napraviti velike stvari. Prva sezona tj ova ako je bude bit ce neka prekretnica, da se vidi na cemu je.
Luka Karanovic desni bek, preko dva metra visine, strašan sut, ali... Trom, spor, jedino ako u budućnosti napravi neki transfer, pa da promijeni nacin rada, zasad je samo potencijal plus nesigurno sta ce biti sa njim koji je izbor u glavi Bosna ili Srbija.
Zlatko Kreso iako je bio nekad veliki talent, trenutno se oporavlja od povrede, ne znam ni ja sto ga jos uvijek spominjem, sve se nadam da ce se desiti neka prekretnica da postane ozbiljan igrač, ali...
Aldin Sakic mi se svidio kao bek te je među velikim nadama po pom nekom misljenju. Naravno, otisao je vec vani, pa mislim ako se poradi na detaljima, kroz par godina bude reprezentativni materijal.
Serif Barakovic je također među velikim talentima, vidjet ćemo kako ce ici njegov razvoj. Imao je zadnju sezonu solidnu, ali sam imao osjecaj da je previse tezak, da fali pravilnog rada...
Od golmana navest cu imena, jer smatram da smo tu popunjeni poprilično dobro i pored ovih momaka iz premijer lige. Maid Dzanbegovic, Nedim Agic, Ante Grbavac, Adnan Becic(meni licno nema nista od njega, jer ima svega 175/80 cm visine, sto je premalo za ozbiljnog golmana, ali je tu zbog veoma malog broja mlađih golmana u pl), Dejan Rikanovic, Ali Muhamed Omerovic(tek ce doci u pl). Od golmana sam naveo imena jer su svi od 98-01 godišta, svi su rezervni golmani u klubovima bili, ali sam stavio da bi moglo biti nesto od njih jer golmani kasnije sazrijevaju prije svega, pa cemo vidjeti. Mandica nisam stavio zbog toga sto vec igra za Hrvatsku.
Zelim sto vise diskusija oko repke, mozda neko ovo i čita...

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Kenonan » 07 jul 2020, 17:15

Ne treba puno filozofirati, iskopirati hrvatsku kadetsku ligu, kao sto su Danci iskopirali, citav sistem rada.

I ne mozes omanuti.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 jul 2020, 19:27

Kenonan je napisao/la:
07 jul 2020, 17:15
Ne treba puno filozofirati, iskopirati hrvatsku kadetsku ligu, kao sto su Danci iskopirali, citav sistem rada.

I ne mozes omanuti.

Imaš pravo - ne treba puno "filozofirati", ali nam onda kaži: ko to treba i može "iskopirati hrvatsku kadetsku ligu" u BiH, kako navodiš? :clap:

Mladiću, problem bh.rukometa je mnogo kompleksniji i tu ne pomaže "fotokopirna mašina"... :roll:
Bosno moja poharana....

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.