Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8605
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 01 jul 2020, 16:14

Nemam nista protiv poziva i treba ga gurati, bit ce dovoljno utakmica...odgovor je bio vise na onaj dio gdje si spominjao da je bolji od svih nasih stopera.
Nema teorije da je bolji od Bice, trenutno klupiranog Sunjica i bez kluba djeda Zukanovica...ostali pozivani su svi u 5 deka.
Ne postaje se tako lahko dobar ili solidan stoper a kamoli nesto vise od toga.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jul 2020, 16:22

Baš je teško biti bolji od Šunjića inače

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jul 2020, 16:29

Šta je sa vama ljudima?

Pa Omeragić ima prosjek 90% + tačnih pasova, iznosi lopte sa lahkoćom, igra u Zurichu gdje su igrači poput Turkeša odbačeni.

Omeragić sad može igrati u prvih 11 reprezentacije.

Bit će u vrhu, ne možda na Pjanićevom nivou ali bit će tu negdje.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
hurem
Postovi: 8605
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 01 jul 2020, 16:43

Svicarska liga moze biti dobra odskočna daska ali nije nikakvo mjerilo...tamo je i Kodro zabijao, Hajrovic harao, Kapic ok izvjesno vrijeme bio.
...
Manite se corava posla, imate švicarski "Dinamo" i to je to sto se kvalitete tice.
...
Ok, treba dati priliku i forsirati, ali pretjerivati toliko nema smisla.
Pjanic kao veznjak Lyona bio klupiran u reprezentaciji kod Cire jer jos uvijek nije bio spreman a eto Omeragic kao stoper iz 5x slabije lige i teze i odgovornije pozicije da jeste...
Malo realnosti nije na odmet...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jul 2020, 16:48

Pjanić je debitovao za reprezentaciju kada je imao 18 godina, isto kao i Omeragić sada.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Osim13 » 01 jul 2020, 17:03

DrFilgud je napisao/la:
01 jul 2020, 16:06
Osim13 je napisao/la:
01 jul 2020, 16:02
Ma dobro, Saničanin možda i ne ispadne loša opcija makar za rotaciju. Gledao sam ga u finalu Kupa Srbije, nije to loše bilo.

Naravno nije to sad nivo finala LP, ali nije toliko ni strašno. I da, po TM-u je naš treći najvrijedniji stoper nakon Šunjića i Bičakčića :urnebes:
Omeragić je već sada na nivou Saničanina po rangu lige i kluba u kom igra, a 7 godina je mlađi. Tu ne bi smjelo biti dileme na koga treba staviti ulog.
Ma to svakako, ja odavno govorim da njega treba pozvati prvenstveno da ga bukiraš i da si miran kasnije.

Sad, stvar je u tome što ja mislim lično da se to sada neće desiti, što zbog naših nesposobnjakovića (i dalje tvrdim da pitaš 80% ljudi u savezu koji su zaduženi za ove 'probleme' ko je Bećir razmišljali bi jedno 15 minuta kakav Bećir ima u federalnim ligama i sl.), što zbog i njega samog, čini mi se da on neće žuriti sa tim, što bi Švicarci vrlo lako mogli iskoristiti.

Ide ta Liga Nacija, zovi ljude, sve te perspektivne momke. Da ne bude kuknjava kasnije kad sa tetovažom ljiljana zapjevaju himnu neke tamo zemlje.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la marconato » 01 jul 2020, 17:04

Nema tu nikakvih pravila kod mladih igraca. Moze s 18 biti nosilac solidne ekipe, pa posle propasti, a isto tako tek sa 21-22 zaigrati na tom nivou, pa napraviti vrhunsku karijeru...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Shogun
Postovi: 1262
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Shogun » 01 jul 2020, 17:04

Amar Catic prelazi u ADO Den Haag kao slobodan igrac. Za nadati se da ce se tu probiti u prvih 11.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 01 jul 2020, 17:07

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
01 jul 2020, 16:29
Šta je sa vama ljudima?

Pa Omeragić ima prosjek 90% + tačnih pasova, iznosi lopte sa lahkoćom, igra u Zurichu gdje su igrači poput Turkeša odbačeni.

Omeragić sad može igrati u prvih 11 reprezentacije.

Bit će u vrhu, ne možda na Pjanićevom nivou ali bit će tu negdje.
Tehnički je odličan. Veliki je prospekt.
Ali u toj ligi je trenutno igrač na kojeg se kod nas ne računa (Stevanović) nešto kao Bergkamp. Jedan od najboljih igrača lige. Svaku tekmu ima 3-4 kreirane stopostotne šanse.

Omeragić mora dosta toga uraditi da bude na Pjanićevom nivou dok je ovaj bio u njegovim godinama.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jul 2020, 17:12

Kako se ne računa kad je bio na prošlom spisku?

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jul 2020, 17:17

Shogun je napisao/la:
01 jul 2020, 17:04
Amar Catic prelazi u ADO Den Haag kao slobodan igrac. Za nadati se da ce se tu probiti u prvih 11.
Nadati se, krasi ga samo brzina. Vidjet ćemo.

Što se Omeragića tiče, ja tu vidim veliki potencijal. I ako zaigra za Švicarsku to će biti veliki gubitak.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 01 jul 2020, 17:20

Lakše je sa 18 godina igrati ofanzivnog veznjaka nego stopera, više ih i ima koji igraju već u tim godinama. Bećira se skoro da i nema sa kim porediti jer nema ukupno u profesionalnim ligama 10 stopera njegovog godišta koji su standardni. To je pozicija koja zahtjeva iskustvo, čvrstinu, jedan Pique kaže da je puno naučio od Puyola a kad je zaigrao sa njim nije ni bio tako mlad.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jul 2020, 17:24

Najteže pozicije danas u fudbalu su bekovi i ofanzivni vezni...

Igrati krilo i špica je po mom mišljenju najlakše, pogotovo krilo jer ti treba samo brzina i par finti kad ideš jedan na jedan sa bekom..

Što se štopera tiče uvijek je lakše mlađem štoperu jer igra pod komandom iskusnijeg i starijeg.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 01 jul 2020, 17:35

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
01 jul 2020, 17:17
Shogun je napisao/la:
01 jul 2020, 17:04
Amar Catic prelazi u ADO Den Haag kao slobodan igrac. Za nadati se da ce se tu probiti u prvih 11.
Nadati se, krasi ga samo brzina. Vidjet ćemo.

Što se Omeragića tiče, ja tu vidim veliki potencijal. I ako zaigra za Švicarsku to će biti veliki gubitak.
Znas kako kazu, nemoze ti nesto biti gubitak ako ga nikad nisi imao :) On jedino moze biti gubitak za Svicarsku, i nadamo se da ce tako biti :)
@igrajlopte 🐦

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 01 jul 2020, 17:39

Osim13 je napisao/la:
01 jul 2020, 17:03
DrFilgud je napisao/la:
01 jul 2020, 16:06
Osim13 je napisao/la:
01 jul 2020, 16:02
Ma dobro, Saničanin možda i ne ispadne loša opcija makar za rotaciju. Gledao sam ga u finalu Kupa Srbije, nije to loše bilo.

Naravno nije to sad nivo finala LP, ali nije toliko ni strašno. I da, po TM-u je naš treći najvrijedniji stoper nakon Šunjića i Bičakčića :urnebes:
Omeragić je već sada na nivou Saničanina po rangu lige i kluba u kom igra, a 7 godina je mlađi. Tu ne bi smjelo biti dileme na koga treba staviti ulog.
Ma to svakako, ja odavno govorim da njega treba pozvati prvenstveno da ga bukiraš i da si miran kasnije.

Sad, stvar je u tome što ja mislim lično da se to sada neće desiti, što zbog naših nesposobnjakovića (i dalje tvrdim da pitaš 80% ljudi u savezu koji su zaduženi za ove 'probleme' ko je Bećir razmišljali bi jedno 15 minuta kakav Bećir ima u federalnim ligama i sl.), što zbog i njega samog, čini mi se da on neće žuriti sa tim, što bi Švicarci vrlo lako mogli iskoristiti.

Ide ta Liga Nacija, zovi ljude, sve te perspektivne momke. Da ne bude kuknjava kasnije kad sa tetovažom ljiljana zapjevaju himnu neke tamo zemlje.
Ja mislim da je najbolji, možda i jedini, način da se Bećir pridobije, da ga pozovemo u seniore prije nego što ga Švicarci prekomanduju u U21.
Vjerujem da bi to prihvatio. To je dovoljno jak razlog i za njega samog i za okruženje, da donese odluku da igra za nas.
Iako se i ja bojim da će Švicarci reagovati pozivom u seniore, zato se mora reagovati odmah.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 jul 2020, 17:44

Niko ovdje nije spominjao, ali nadam se da je prelazak Pjanića u Barsu pokazatelj ovim mladim momcima da se i sa Bosnom može daleko uspjeti.

Ne kažem da je Bosna za to zaslužna, samo želim da kažem da te status igrača Bosne neće nazadovati u karijeri u odnosu na Švicarsku, Austriju, Njemačku itd...
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 01 jul 2020, 17:50

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
01 jul 2020, 17:44
Niko ovdje nije spominjao, ali nadam se da je prelazak Pjanića u Barsu pokazatelj ovim mladim momcima da se i sa Bosnom može daleko uspjeti.

Ne kažem da je Bosna za to zaslužna, samo želim da kažem da te status igrača Bosne neće nazadovati u karijeri u odnosu na Švicarsku, Austriju, Njemačku itd...
Švicarci imaju Akanjija, Elvedija koji su mladi, a igraju na visokom nivou. Tu je Schar koji može igrati još dosta.
Realno ima male šanse da kod Švicaraca upadne u prvih 11. Vjerovatno još neko vrijeme uopšte ne može u seniore, ako ga ne pozovu iz predostrožnosti. Kod nas bi realno bio prva violina u odbrani.

Evo gledam Švica već neko vrijeme igra sa tri stopera, to bi moglo ubrzati poziv Omeragiću. :problem:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jul 2020, 18:35

Gojak i Hajrović opet na klupi :thumbdown:

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Salih1984 » 01 jul 2020, 18:42

hurem je napisao/la:
01 jul 2020, 16:14
Nema teorije da je bolji od Bice, trenutno klupiranog Sunjica i bez kluba djeda Zukanovica
Pa naravno da u ovom trenutku nije bolji od njih
To su sve solidni igraci sa velikim iskustvom,a Omeragic je za sada u karijeri odigrao 12 utakmica za petoplasirani tim svicarske lige

Naravno da ga treba pozvati,ali po mom misljenju trenutno on jos nije za prvih 11 repke
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jul 2020, 18:48

Od kako se vratila HNL, Hajrović ni minute nije odigrao. Slabo.

Ove godine ukupno samo 25 minuta klupskog fudbala.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], bayernmiasanmia, Judd, Licniznanstvenik, mrAdislic, nebeskasila, Sveti, UnitedWA, Wanderson i 98 gostiju.