Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 02 jul 2020, 22:43

Da li igrač koji se odlučio da nastupa za U19 i U21 druge države ima prednost ili privilegiju nad igračem koji nastupa za U19 ili U21 BiH? Kojem je lakše doći do A reprezentacije BiH? Gojaka se muzlo u U21 do zadnjeg dana do kojeg je imao pravo nastupati, sad se isto radi sa Demirovićem koji će igrati za U21 do 23. godine. Da taj Demirović koji trenutno na tržištu vrijedi više od Ahmedhodžića igra za U21 neke druge države, bilo bi da mu se mora "ići na noge", obećati mjesto, što prije debitovati za A selekciju. Ovako smo svi mirni i zadovoljni dok on trune u bosanskoj U21 a za A reprezentaciju u zvaničnoj utakmici bi radije da prije njeg debituju Dennis, Anel, Bećir...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 02 jul 2020, 22:50

Njemu je konkurencija Džeko, dok je Ahmedhodžiću - Toni Šunjić. Eto ti razlike.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 02 jul 2020, 22:53

Vucevich je napisao/la:
02 jul 2020, 22:50
Njemu je konkurencija Džeko, dok je Ahmedhodžiću - Toni Šunjić. Eto ti razlike.
Da Demirović igra za U21 Švedske, da li bi ti napisao da mora što prije debitovati za A selekciju BiH ili da mu je Džeko konkurencije pa nek čeka? Konkurencija mu je i Hodžić.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 02 jul 2020, 23:32

Demirović mora na mnogo stvari da poradi.

Hold up igra mu je nula bodova, i Džeko bi mi igrao do 40-e godine, dok ne dođe neko ko zna šta radi.

Hodžić je šalabajzer koji ima još više rupa u igri od Demirovića, trenutno su Koljić i Prevljak najozbiljnije izmjene za Dzeku.

Ja lično najviše ludim za Omeragićem jer je WC talent.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 02 jul 2020, 23:36

Svaka argumentacija koja se protivi pozivanju Omeragića, Ahmedhodžića, Hadžikadunića u A selekciju, je argumentacija koja nas gura u rang Estonije.

Ok, siguran sam da postoje menadžerskoklupski krugovi koji s tim nemaju problem, sve dok su lični interesi podmireni.
Međutim, zayeb je u tome što vrlo brzo neće imati uz koga prisloniti BHPL "talente", da bi im podignu cijenu.
Kad Duljević i slični budu najbolji reprezentativci, a bh u 4. šeširu, moći će prodati svoje pulene za 50 maraka.

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 03 jul 2020, 00:08

Za nas su mega talenti Mujakic, Danilovic, Sabanadzovic, Kovacevic, Pidro, Serbecic, Bojo i dalje tako. Demirovic zahvaljuce dijaspore napravio dobru karieru. Amar Catic hajmo rec isto ako se dokaze u Den Haag. Gojak je za 17 godina igrao za Olimpika iz Sarajeva koja je bila za BiH isto Lokomotiva za Hrvatsku. Primili su juniori koji nisu šance dobivali u Zelji ili FK Sarajevo. Haris Duljevic, Haris Hajradinovic, Amar Rahmanovic, Amer Gojak su svi tamo igrali. Mladost je poceo istu inicijativu i dovede bivši igraci iz Zelje i Sarajeva i nadaju se na dobar transfer. Na kraju dodje oni do Olympiakos ili Trabzonspora gdje završi na posudbu u drugu ligu ili Srbije, Hrvatske idt. Anel Ahmedhodzic je rano otišao iz Malmö u Engleskoj kod Nottinghama gdje igrao dvje godine. Dosao do u23 poslje su ga iz Malmö vratili i slali u Danskoj lige gdje je za 19-20 godina bio standardan. Faris Zubanovic je bio najbolji gol geter iz naši juniorski lige i zavrsio na tribinu do druge Danske lige. Memija su puno proglasili za mega talentom na desnom beka i nije mogao pruziti vodu za Ahmedhodzica u Hobru. Sad se vratio u Malmö gdje ce napraviti dobar tranfer inostranstvo abd. Becir Omeragic dolazi iz Servette koja ima dobar omladinski pogon. Zürich napravio pametan potez dovodjene od Omeragica, bio je vec za 15 godina mega talent i završi ce u Bundesligu ili Premier League. Dennis Hadzikadunic je vec izborio mijesto u Top Klub iz Russije i bez dileme treba mu pruziti mijesto medju prvi jednanest uz Bicakcica. Sigurno je bolji od svi štoperi koji trenutno imamo. Da nije smiješno bilo bi zalostno da moramo Adnan Kovacevica staviti u odbranu. Da je barem neka ekipa iz BiH kvalitetna i da napravi iskorak u evropi moze se nekako nadati igraca u reprezentacije dovedit, a sad nije nikada do toga došlo...

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 03 jul 2020, 00:11

@Harise, bojim se da nisi razumio sta sam napisao ali nebitno.
I ja sam odmah za poziv Hadzikadunicu i startnih 11.
Za poziv sam i Ahmedhodzicu i Omeragicu za LN vec....imamo 8 utakmica u nekih 60 dana i to je vise nego dovoljno da se isproba sve i svasta.
...
Ne svidja mi se sto Hodzica otpisujete tako olahko...
Tehnicki je jaci od sve trojice (Prevljaka, Koljica i Demirovica), ima bolju hold up igru (o kojoj duljevinho stalno govori) od sve 3...iako je nizi i od Prevljaka i od Koljica.
Naravno da je Hodzic zasluzeno bio na spisku zadnju godinu..naravno da ce zasluzeno biti na spisku i u septembru.
Ista prica kao i za Civica, vazda neka osporavanja a zasluzeno momak tu. Sta ce biti za 4,5 mjeseci, godinu i hoce li neko nekoga dobrano nadmašiti, ostaje da vidimo.

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 03 jul 2020, 00:18

hurem je napisao/la:
03 jul 2020, 00:11
@Harise, bojim se da nisi razumio sta sam napisao ali nebitno.
I ja sam odmah za poziv Hadzikadunicu i startnih 11.
Za poziv sam i Ahmedhodzicu i Omeragicu za LN vec....imamo 8 utakmica u nekih 60 dana i to je vise nego dovoljno da se isproba sve i svasta.
...
Ne svidja mi se sto Hodzica otpisujete tako olahko...
Tehnicki je jaci od sve trojice (Prevljaka, Koljica i Demirovica), ima bolju hold up igru (o kojoj duljevinho stalno govori) od sve 3...iako je nizi i od Prevljaka i od Koljica.
Naravno da je Hodzic zasluzeno bio na spisku zadnju godinu..naravno da ce zasluzeno biti na spisku i u septembru.
Ista prica kao i za Civica, vazda neka osporavanja a zasluzeno momak tu. Sta ce biti za 4,5 mjeseci, godinu i hoce li neko nekoga dobrano nadmašiti, ostaje da vidimo.
Omeragica je najpametnje po moji mišljenje da ga sada guramo u A reprezentaciju isto sto smo gurali Pjanica i Besica za 18 godina! Za Ahmedhodzic slazem, mogu ga u LN pozvati osim ako ga Svedjani prije nas ga definitivno pokupi. Onda imamo jednog boljeg štoperi manje, a zato jednog gorjeg. Mislim kvalitetni je Ahmedhodzic od Serbecica, Mujakica, Mihojevica, Sanicanina ili Jovicica... I trenutno je bolji od Zukanovica!

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 03 jul 2020, 00:23

Ja iskreno mislim da je Serbecic trenutno ispred Zukanovica, ne navijacki, vec objektivno. A i svakako treba mladje igrace gurati jer i sa ovakvim starijim igračima koje stalno forsiramo nemamo neki prevelik uspjeh, treba pokusati graditi respektabilnu buducnost, ali valjda u savezu znaju najbolje.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 03 jul 2020, 00:29

Hureme, kad igrač u jednom Dinamu zabije 50 golova a poslije toga ne može dalje od mađarske lige, dakle u slabiju ligu i slabiji klub, onda to može jedino biti znak da nešto nije u redu - i da, to je tako, limitiran igrač sa ogromnim nedostacima u igri.

I ne znam, ne razumijem kako to misliš da je "zaslužen poziv", kad je u zadnjih 15 utakmica u MAĐARSKOJ ligi zabio svega 3 gola? Uz to je često na klupi ili prva izmjena.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Osim13 » 03 jul 2020, 00:32

forgempp je napisao/la:
03 jul 2020, 00:23
Ja iskreno mislim da je Serbecic trenutno ispred Zukanovica, ne navijacki, vec objektivno. A i svakako treba mladje igrace gurati jer i sa ovakvim starijim igračima koje stalno forsiramo nemamo neki prevelik uspjeh, treba pokusati graditi respektabilnu buducnost, ali valjda u savezu znaju najbolje.
Od onakvog Zukanovića kakvog gledamo u zadnje vrijeme je i Bogičević ispred.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 03 jul 2020, 00:38

Serbecic moze u reprezentaciju, ako ce repka ucestvovati na Bracinom turniru u Skenderiji.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 03 jul 2020, 00:40

Razumijem vuchevicu sta govoris, znam i za sve analize za vrijeme igara u Dinamu...ali on meni u reprezentaciji je drugi igrac. Trci, bori se (sve ono sto ne radi na klupskom nivou), uz to dodaj tu tehniku koju ima i cuvanje posjeda - i vise nego korektno.
Gledao sam ga i u Videotonu zadnje tekme, nije davao golove jer je igrao 10-ku...odigrao korektno, dobrih poteza imao...uz naravno njegovu nonsalanciju u pojedinim trenucima koja ga i jeste kostala do sada.
Takodjer, gledao sam i Koljica izuzev ove zadnje tekme, frajer je maltene nevidljiv na terenu bio ali je zabijao.
Vidjet cemo kako ce se razvijati transfer rok po pitanju nasih napadaca i kako ce krenuti u novu sezonu opcenito.
...
A zasto zasluzen poziv?
Igrao i zabijao. Prevljak tek bio proigrao malo u Belgiji, Koljic povrijedjen bio...Demirovic tek prvu sezonu da je upisao kao ozbiljan napadac ali iskustvo na Arminovoj strani bilo za bitan baraz, itd.
Vidjet cemo sta ce biti do septembra.
Generalno se naziru dobri dani po pitanju sirine u napadu...i u odbani isto ali ako ovi iz dijaspore pozitivno odgovore i odluce se za nas.

harixs
Postovi: 1685
Pridružen/a: 15 sep 2014, 18:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la harixs » 03 jul 2020, 05:05

Wandelanoite je napisao/la:
03 jul 2020, 00:38
Serbecic moze u reprezentaciju, ako ce repka ucestvovati na Bracinom turniru u Skenderiji.
Mogo bi mu ti onda biti manager na tom turniru..eto prilike da štošta unovcis.
‐---‐---------‐‐—-------------------
Bilo ko da upadne u odbranu imat ce pune ruka posla jer nijedan od sadasnjih nema odlike vodze, tako da ce se morati sami snalazit.
Koliko god ne prihvatali Vranjesa, sada bi dobro dosao u paru sa recimo Omeragicem.

Ovi iz dijaspore bas i nisu sigurni jer oni ako odluce igrat za Svicu ili Svede, cisto sumnjam da ce ih neko nagovorit da promjene misljenje, pa cak i Bajevic da im ode direktno na vrata.

Mozda probat poslat Serifa K, ne moze biti gori od Misketa

Avatar
Nedo
Postovi: 65
Pridružen/a: 31 okt 2013, 11:41
Lokacija: Svedska
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Nedo » 03 jul 2020, 11:17

Hmm 🤔

"Imam informaciju dobru. Nisam menadžer Anelu, ali sam u kontaktu s ocem Mirsadom, veza sam između Anela i NFSBiH i veoma je blizu Anel nastupa za BiH, želi obući naš dres. Momak je zainteresovan i otvoren. Misimović je obavio razgovor s ocem i Anelom, jučer su bili kontakti također. Ponavljam, Anel je otovren da zaigra za BiH. On se trenutno fokusira za Malme, sezona je počela u Švedskoj. Čeka se sad papirologija, pa da možemo zvnaično reći da je novi nreprezentativac BiH”, rekao je Darijo SLomić

Nakon izjave gospodina Slomića, kontaktirali smo i Anelovog oca Mirsada, koji nam je još više približio situaciju.

“Imao sam razgovor s Misimovićem. Čuo sam se i sa Darijom. Treba da sredi sportsko državljanstvo. Još nije to nije zvanično. Zvali su ga iz Švedske sad za Ligu nacija, rekli su da ga planiraju. Anelu je teško sad da odluči. Rekoh mu: “Ako nećeš igrat za BiH da kažem ljudima”, on meni odgovara “nemoj, nemoj!”. Od 15 godine želi da igra za BiH, ali niko ga nije zvao. Ne želi da dođe da se razočara. On želi da igra. Bajević će me zvati danas.”

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 03 jul 2020, 11:21

Anel je tu samo da očepi, kad krene Anel, krenut će i Dennis i Bećir !
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Nedo
Postovi: 65
Pridružen/a: 31 okt 2013, 11:41
Lokacija: Svedska
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Nedo » 03 jul 2020, 11:27

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
03 jul 2020, 11:21
Anel je tu samo da očepi, kad krene Anel, krenut će i Dennis i Bećir !
Anel i Dennis su dobri prijatelji, igrali zajedno u Malmö ff i svedsku u21. Ako Anel izabere nas velike su sanse da i Dennis igra za nas.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 03 jul 2020, 12:35

Ovo treba maksimalno do kraja odraditi. Znaci sva tri stopera privoliti da igraju za nas. Nije da je njemacka u pitanju pa da mogu biti svjetski prvaci. Nego svedska i svicarska, repke koje su daleko od svjetskog prvaka kao mi.
Anela i Dennisa odma zajedno odraditi tako da na ovog drugog svedi nemogu pritisak praviti. Dobro tesko da ikako mogu jer je Dennis vec van svedske lige.
Sa ova tri stopera bi za koju godinu cim se to uigra i sve razvije mogli biti jedna ozbiljna odbrana. Pogotovo od ovi novi su Dennis i Becir ogroman potencijal uz naseg Dedica i Gazibegovica.
Naravno treba tu i selektor dobar koji to zna postaviti kako treba. Jer ako budu rupe u veznom redu kao kod mese i roberta bice psovanja tim momcima kao sada Bici i Zuki. Koji naravno nisu svjetska klasa ali realno pola golova su ispastali radi igre bez sistema.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 03 jul 2020, 12:38

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
03 jul 2020, 11:21
Anel je tu samo da očepi, kad krene Anel, krenut će i Dennis i Bećir !
Nema stajanja na Anelu. Treba tjerati Misketa da dalje privoli igrace jer ima par momaka sa dobrim potencijalom. To sve treba odraditi do kraja da vise licimo na normalnu repku. A ne da budemo repka sastavljena od propaliteta iz druge turske i bhpl.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Yanichar
Postovi: 269
Pridružen/a: 31 avg 2018, 12:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Yanichar » 03 jul 2020, 13:00

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
03 jul 2020, 11:21
Anel je tu samo da očepi, kad krene Anel, krenut će i Dennis i Bećir !
Koliko vi ba imate godina? Kakva je ovo spika iz obdanista?

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 42 gosta.