Regionalna rukometna liga

Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la tarikz » 14 avg 2010, 13:05

Stvarno oni stereotipi o glupim Bosancima nisu opravdani jer je ovo nesto najbolje sto sam cuo u posljednje vrijeme, a inicijatori - Bosanci (gle čuda).
Aferim, nadam se dobroj i kvalitetnoj Regionalnoj ligi :)
Someone's mouth said paint them all red.

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Rukomet do smrti » 03 okt 2010, 15:25

Bosna i Borac gotovo 100 % sad ja bi volio da i Zeljeznicar igra regionalnu ligu.
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la po'marke » 03 okt 2010, 15:54

bosna, borac i izvidjac. nakon 3 kola mislim da ce te ekipe i zavrsiti medju prve 3 na kraju sezone.

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la adn_sah » 03 okt 2010, 18:30

bosna borac izvidjac (srbi hrvati i bosnjaci) ove tri 99% idu dalje

Avatar
fk bosna sarajevo
Postovi: 245
Pridružen/a: 19 apr 2009, 22:21
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la fk bosna sarajevo » 21 nov 2010, 00:36

to mozda bude prve godine a sljedece im se mozda i velež prikljuci!!!

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 06 dec 2010, 20:30

slovenci i madjari se ne izjasnjavaju, balic otvoreno protiv lige... ko zna sta ce se na kraju desiti... samo da pojedini klubovi u domacem prvenstvu ne izvuku deblji kraj zbog ove lige...
imperator, prodavac magle

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Rosas7 » 06 dec 2010, 21:17

imam osjecaj da ce zagreb i celje biti prejaki za ovu ligu
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
crnaguja
Postovi: 143
Pridružen/a: 25 sep 2010, 11:06

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la crnaguja » 09 dec 2010, 12:58

Rosas7 je napisao/la:imam osjecaj da ce zagreb i celje biti prejaki za ovu ligu
mislis zagreb ce biti prejak za ovu ligu??slovenci i madjari odustaju od ove lige,zbog cega ce i hrvatski klubovi (prije svih zagreb) razmisliti o ucescu.nema smisla igrati ligu u kojoj nece biti slovenaca i madjara.zagreb takvu ligu vec igra u hrvatskoj. bosanski i srpski klubovi ipak nisu na nivou zagreba...
"Ako nekoga ne smatras za svoju drzavu kao i repku i igrace.A na ovom forumu se vecinom pise o BIH igracima i repci.Onda svaka ptica svome jatu leti." by harishp :)
Podržite akciju "Vratimo Hareta u osnovnu školu"!!

konjuh
Postovi: 112
Pridružen/a: 04 nov 2010, 14:32
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la konjuh » 09 dec 2010, 14:24

@crnaguja
Zagrbnema ovakvu ligu u HR. Zašto?
Zato što HR ligu može igrati s drugom ekipom (osim RK Nexe)
Njima je po najviše potrebna ova liga.
Bosna SA ima makar 4-5 teških utakmica u BiH ligi dok Zagreb ima jednu ili nijednu.
Ja čak mislim da je Premijer liga BiH jača od prve lige HR, gledajući ukupno ligu, igranje klubova u euro kupovima itd
Pametni ljudi kažu da se jačina lige gleda po onim klubovima koji su u sredini tabele u svojoj zemlji

Avatar
crnaguja
Postovi: 143
Pridružen/a: 25 sep 2010, 11:06

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la crnaguja » 09 dec 2010, 14:52

konjuh je napisao/la:@crnaguja
Zagrbnema ovakvu ligu u HR. Zašto?
Zato što HR ligu može igrati s drugom ekipom (osim RK Nexe)
Njima je po najviše potrebna ova liga.
Bosna SA ima makar 4-5 teških utakmica u BiH ligi dok Zagreb ima jednu ili nijednu.
Ja čak mislim da je Premijer liga BiH jača od prve lige HR, gledajući ukupno ligu, igranje klubova u euro kupovima itd
Pametni ljudi kažu da se jačina lige gleda po onim klubovima koji su u sredini tabele u svojoj zemlji
Koji pametni ljudi?zar stvarno mislis da bi klub koji zavrsi u sredini tabele bh prvenstva moga da bude vise od lakseg treninga za zagreb? pa najsnazniji klub u bih izgubi 19 razlike od zagreba.zagrebovi juniori(koji redovno osvajaju medalje na SP i EP za mlade) su jaci od 80% timova iz bih lige!a da ti objasnim zasto zagreb ne bi imao interesa za regionalnom ligom ukoliko ne bude slovenaca i madjara:
1.zagrebu mozes uruciti trofej odmah na pocetku sezone(cisto sumnjam da bi za jednog balica,gala i valcica bio izazov igrati ligu u kojoj se unaprijed zna pobjednik)
2.zarada od ulaznica i sponzora bi bila mizerna,jer bosna,sloga,izvidjac i borac, sigurno nece privuci na tribine vise od 50 do 100 ljudi u zagrebu(zalosno,al je tako)
3.troskovi gostovanja(sigurno im bosna nece placati put),i ovako su prezaduzeni
4.zagrebovi igraci(vecina njih) igraju svake godine jedno veliko takmicenje(svake 4 cak i dva) sa hrvatskom i drugim reprezentacijama+hrvatsko prvenstvo,kup hrvatske i liga prvaka.znaci,igranje regionalne lige samo povecava mogucnost ozljede najboljih igraca
Znaci u situaciji kad slovenci i madjari ne zele tu ligu,stvarno ne vidim svrhu lige u kojoj ce zagreb nabijati gol razliku na svakom protivniku.To bi bilo kao da Jug i Mladost igraju vaterpolo ligu s Makedoncima , Bosancima i Slovencima,a bez Crnogoraca i Srba.E sad,ako bi bosanski i srpski timovi dostigli nivo bar slovenskih timova,onda bi se moglo pricati...ovako stvarno nema smisla.to je moje misljenje.
"Ako nekoga ne smatras za svoju drzavu kao i repku i igrace.A na ovom forumu se vecinom pise o BIH igracima i repci.Onda svaka ptica svome jatu leti." by harishp :)
Podržite akciju "Vratimo Hareta u osnovnu školu"!!

nino p.
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 okt 2010, 20:38
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la nino p. » 09 dec 2010, 14:59

najnovija vijest iz pouzdanih izvora: SLOVENCI HOĆE U REGIONALNU LIGU!!!! ŠTA SAD?

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la adn_sah » 09 dec 2010, 15:07

crnaguja je napisao/la:
konjuh je napisao/la:@crnaguja
Zagrbnema ovakvu ligu u HR. Zašto?
Zato što HR ligu može igrati s drugom ekipom (osim RK Nexe)
Njima je po najviše potrebna ova liga.
Bosna SA ima makar 4-5 teških utakmica u BiH ligi dok Zagreb ima jednu ili nijednu.
Ja čak mislim da je Premijer liga BiH jača od prve lige HR, gledajući ukupno ligu, igranje klubova u euro kupovima itd
Pametni ljudi kažu da se jačina lige gleda po onim klubovima koji su u sredini tabele u svojoj zemlji
Koji pametni ljudi?zar stvarno mislis da bi klub koji zavrsi u sredini tabele bh prvenstva moga da bude vise od lakseg treninga za zagreb? pa najsnazniji klub u bih izgubi 19 razlike od zagreba.zagrebovi juniori(koji redovno osvajaju medalje na SP i EP za mlade) su jaci od 80% timova iz bih lige!a da ti objasnim zasto zagreb ne bi imao interesa za regionalnom ligom ukoliko ne bude slovenaca i madjara:
1.zagrebu mozes uruciti trofej odmah na pocetku sezone(cisto sumnjam da bi za jednog balica,gala i valcica bio izazov igrati ligu u kojoj se unaprijed zna pobjednik)
2.zarada od ulaznica i sponzora bi bila mizerna,jer bosna,sloga,izvidjac i borac, sigurno nece privuci na tribine vise od 50 do 100 ljudi u zagrebu(zalosno,al je tako)
3.troskovi gostovanja(sigurno im bosna nece placati put),i ovako su prezaduzeni
4.zagrebovi igraci(vecina njih) igraju svake godine jedno veliko takmicenje(svake 4 cak i dva) sa hrvatskom i drugim reprezentacijama+hrvatsko prvenstvo,kup hrvatske i liga prvaka.znaci,igranje regionalne lige samo povecava mogucnost ozljede najboljih igraca
Znaci u situaciji kad slovenci i madjari ne zele tu ligu,stvarno ne vidim svrhu lige u kojoj ce zagreb nabijati gol razliku na svakom protivniku.To bi bilo kao da Jug i Mladost igraju vaterpolo ligu s Makedoncima , Bosancima i Slovencima,a bez Crnogoraca i Srba.E sad,ako bi bosanski i srpski timovi dostigli nivo bar slovenskih timova,onda bi se moglo pricati...ovako stvarno nema smisla.to je moje misljenje.
To da ce zagreb biti najjaci ako ne bude slovenaca i madjara si u pravu ali to za posjetu nisi. pa eto u ligi prvaka protiv bosne je bilo 8000 ljudi. a sigurno bi i protiv borca i izvidjaca bilo najmanje 3000-4000 hiljade. Troskovi gostovanja koiko znam placa sparkasse barem sam tako negdje procito zato i jesu sponzori lige.

Avatar
crnaguja
Postovi: 143
Pridružen/a: 25 sep 2010, 11:06

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la crnaguja » 09 dec 2010, 15:36

znas i sam da je bilo toliko ljudi zato sto je to utakmica Lige prvaka,a to je jedino sto privlaci gledaoce u hrvatskoj i zagrebu!a ovo za troskove nisam znao,ali to opet ne mijenja puno situaciju.da bar postoje 3,4 kluba kao u NLB ligi(cibona,partizan,hemofarm,olimpija itd..),to bi bilo super.ali nema,i nema nikakvih naznaka da ce ih biti u buducnosti...i ja nisam protiv regionalne lige.samo neki ovdje pisu kako je balic bahat sto ne zeli da igra tu ligu.balic je vjerovatno znao zasto to govori,sigurno je prije svih nas znao da slovenci i madjari nece ucestvovati.a takva liga sigurno nije izazov za jednog od najboljih igraca svijeta.to je samo dodatni fizicki napor za ionako vec dovoljno umorne rukometase.i hrvatsku ligu igra zato sto mora(propisi EHF-a),a ne zato sto mu je izazov...
"Ako nekoga ne smatras za svoju drzavu kao i repku i igrace.A na ovom forumu se vecinom pise o BIH igracima i repci.Onda svaka ptica svome jatu leti." by harishp :)
Podržite akciju "Vratimo Hareta u osnovnu školu"!!

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 10 dec 2010, 10:17

slovenci i madjari ne igraju? sad zagreb nema interes da igra, isto mu je kao i domaca liga. ostane li ovako BIH rukomet gubi najvise. kvalitet domaceg prvenstva pada u ponor bez ova tri kluba, a profitiraju samo sluzbena lica...
imperator, prodavac magle

konjuh
Postovi: 112
Pridružen/a: 04 nov 2010, 14:32
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la konjuh » 10 dec 2010, 11:53

crnaguja je napisao/la:
konjuh je napisao/la:@crnaguja
Zagrbnema ovakvu ligu u HR. Zašto?
Zato što HR ligu može igrati s drugom ekipom (osim RK Nexe)
Njima je po najviše potrebna ova liga.
Bosna SA ima makar 4-5 teških utakmica u BiH ligi dok Zagreb ima jednu ili nijednu.
Ja čak mislim da je Premijer liga BiH jača od prve lige HR, gledajući ukupno ligu, igranje klubova u euro kupovima itd
Pametni ljudi kažu da se jačina lige gleda po onim klubovima koji su u sredini tabele u svojoj zemlji
Koji pametni ljudi?zar stvarno mislis da bi klub koji zavrsi u sredini tabele bh prvenstva moga da bude vise od lakseg treninga za zagreb? pa najsnazniji klub u bih izgubi 19 razlike od zagreba.zagrebovi juniori(koji redovno osvajaju medalje na SP i EP za mlade) su jaci od 80% timova iz bih lige!a da ti objasnim zasto zagreb ne bi imao interesa za regionalnom ligom ukoliko ne bude slovenaca i madjara:
1.zagrebu mozes uruciti trofej odmah na pocetku sezone(cisto sumnjam da bi za jednog balica,gala i valcica bio izazov igrati ligu u kojoj se unaprijed zna pobjednik)
2.zarada od ulaznica i sponzora bi bila mizerna,jer bosna,sloga,izvidjac i borac, sigurno nece privuci na tribine vise od 50 do 100 ljudi u zagrebu(zalosno,al je tako)
3.troskovi gostovanja(sigurno im bosna nece placati put),i ovako su prezaduzeni
4.zagrebovi igraci(vecina njih) igraju svake godine jedno veliko takmicenje(svake 4 cak i dva) sa hrvatskom i drugim reprezentacijama+hrvatsko prvenstvo,kup hrvatske i liga prvaka.znaci,igranje regionalne lige samo povecava mogucnost ozljede najboljih igraca
Znaci u situaciji kad slovenci i madjari ne zele tu ligu,stvarno ne vidim svrhu lige u kojoj ce zagreb nabijati gol razliku na svakom protivniku.To bi bilo kao da Jug i Mladost igraju vaterpolo ligu s Makedoncima , Bosancima i Slovencima,a bez Crnogoraca i Srba.E sad,ako bi bosanski i srpski timovi dostigli nivo bar slovenskih timova,onda bi se moglo pricati...ovako stvarno nema smisla.to je moje misljenje.
Nisi me dobro razumio.
Kažem da se jačina liga ukpno gleda u međusobnom susretu klubova iz sredine tabele.
Recimo Poreč vs Bosna Visoko.
Slažem se da bi Zagreb pobjedio svakog iz BiH ali dali bi Nexe "lahko" pobjedio Bosnu, Borca ili Izviđača.
Nije HR liga samo Zagreb.
uostalom ta liga bi trebala da bude i drugim klubovima vodilja za bolji rad i strmljenje da se skine taj Zagreb

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Devil » 11 dec 2010, 13:41

Slovenci ipak igraju tako sam procitao juce,ali Madjari definitivno nece,dobro je bar Slovenci ce igrati.Odrzace se jos jedan sastanak sa svima i onda ce se dogovoriti detalji.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Dragan-BL
Postovi: 401
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:22
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Dragan-BL » 11 dec 2010, 15:35

Devil je napisao/la:Slovenci ipak igraju tako sam procitao juce,ali Madjari definitivno nece,dobro je bar Slovenci ce igrati.Odrzace se jos jedan sastanak sa svima i onda ce se dogovoriti detalji.
То " у " ? 14 " у ' ":
" 3
? 3
" 2
& 2
$ 2
Црна Гора 2

" ' $ - " " ",? $ $ &-" ова ? ? " & "...
' ": ' $ " " ' $ $ $ је " ? &...


Е ' '...

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la imeime » 11 dec 2010, 16:18

sad ni srbi ne mogu da se dogovore, sve vise sam sumnjicav o toj ligi... gledajuci kosarkasku NLB, uvijek nadjem vise mana nego pozitivnih stvari...
imperator, prodavac magle

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la Trigger » 11 dec 2010, 16:42

Dragan-BL je napisao/la:
Devil je napisao/la:Slovenci ipak igraju tako sam procitao juce,ali Madjari definitivno nece,dobro je bar Slovenci ce igrati.Odrzace se jos jedan sastanak sa svima i onda ce se dogovoriti detalji.
То " у " ? 14 " у ' ":
" 3
? 3
" 2
& 2
$ 2
Црна Гора 2

" ' $ - " " ",? $ $ &-" ова ? ? " & "...
Jaka liga. I pored izostanka Mađara ovo bi trebalo biti respektabilno.
Međutim, bez obzira na 'dogovorene' kriterije lično smatram da bi mnogo za ovu LIGU bilo mnogo bolje da Srbija i Hrvatska daju po 3 predstavnika (rukometni rejting tih država), a BiH 2, odnosno C.Gora jednog predstavnika, a i Makedonija bi bila u "toj grupi" upitnosti broja predstavnika bez obzira na trenutnu snagu Vardara i Metalurga)....
Šteta Mađara i šteta ako ta liga ne zaživi....
Znam da se sve gleda i kroz 'političku prizmu', ali to je moj stav, sportski prevashodno.
Bosno moja poharana....

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: Regionalna "Sparkasse" Liga

Post Postao/la CoDe » 11 dec 2010, 16:45

Sta se raspravljate bit ce jace prve dvije , tri sezone a kasnije ?
Pa moze i Bosna se dokazati uzeti jake sponzore i da bude ravnopravna sa ZHagrebom t nije iskljucivo ! Tako isto i Srpski klubovi Zvezda - Partizan uglavnom mogu naci jake sponzore i da budu uvijek tu negdje !

Kao da je ZAGREB BOG PA DA Ga se ne moze sustici !
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.