FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 27 avg 2020, 15:08

Pa dobro, nije da im odgovara da daju sad 200M za igraca koji ce za manje od 365 dana biti slobodan, a vec od januara slobodan da pregovara s bilo kojim klubom. Pitanje je samo, zeli li Messi uopste biti u ovom timu jos godinu dana??

Isto tako, Messi je lud ako misli da ce on s takvim brendom otici besplatno dok traje ugovor, nevezano sta je uradio za klub. Vecina advokata koji se bave sportskim pravom su rekli da je tu Barcelona u prednosti nad njim. Potpisao si i postuj to.

Barcelona ima pravo da trazi svih 700M eura, koliko je otkupna klauzula, to je njihovo puno pravo, e sad vjerovatno da se ne bi svadjali, trazit ce da transfer bude veci nego Neymarov i to je to.
27.10.2020

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 27 avg 2020, 15:12

Romariooo je napisao/la:
27 avg 2020, 14:57
Varate se svi ako mislite da mesi il bilo koja druga zvijezda marketinski molze isplatiti klubu neki astronomski transfer
Zarada samog kluba na dresovima, samponima i p materinama je minimalna ili nikakva u odnosu na to koliko se plati transfer i kolika se plata igracu

Na dresovima ce zaraditi nike najveci dio, tako to stoji u ugovorima obicno, nike da klubu lupam 10 miliona godisnje sponzorskog ugovora i snadbijeva ga opremom, i sve sto proda dresova na tome zarade oni i trgovci koji prodaju to,mozeci sam igrac imati nekibprocenat a klub ko klub isto ali vrlo mali procenat

Isto samponi, cipsevi i zahebancije, tu su ugovori izmedju proizvodjaca i samog igraca

Nekad su se zvijezde dovodile zbog toga da vise ljudi dodje na stadion,, u engleskoj j su puni i s mesijem i bez njega

Najveca stavka su televizijska prava, ali i tu u engleskoj su stvari fiksne i svwjedno dodjel il ne sodje mesi klub ce dobiti isti dio kolaca

City bi sigurno nesto hajrovao marketinski, ali gledajuci finansijski od toga ne bi mogli pokriti ni 20 30 posto troskova za mesija
Drug moj....kad si u pravu u pravu si i ja se moram apsolutno složiti :thumbup:

Ima samo jedna stvar....Recimo (uz malo sreće) City kupi Lea, osvoje PL i LP u prvoj sezoni.....onda drug moj ode sve u pizdu materinu....postaju novi HEGEMONI....a Messi dobija besmrtnost. Da li je to moguće?....Ne znam drug...nisam Vanga ;)
Zadnja izmjena: parangal, dana/u 27 avg 2020, 15:17, ukupno mijenjano 1 put.

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 27 avg 2020, 15:12

leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 13:49
slika

znaci 8 yebenih igraca ima 30+, to je najveci problem. A sve ti 30+ sve zivo osvojili, dobra plata i nikakve motivacije za dalje. Ja bi ih u 2-3 roka sve prodao hladno, taman igrali s B ekipom.

Nije problem igrat sa nekoliko igraca iznad 30 godina, al kad ti osmorica cine prvu ekipu onda jeste itekako.
Problem je što ne možeš tek tako nabiti nogom legende kluba.
Pique ili Busquets imaju osvojene 3 LP, 8 titula Primere, 6 titula Kupa kralja, klupski prvaci svijeta nekoliko puta itd - a bili prvotimci svih tih godina...uglavnom kamoin osvojenih trofeja s Barcom, plus sa Španijom svjetski i evropski prvaci... i ne može njima reci Hajd sikter iz kluba, kao npr. Braithwaiteu ili Gomesu ranije.
A da im se može limitirati minutaža i plata, poslati na klupi - to može. Neko prelazno riješenje.

Aki187
Postovi: 725
Pridružen/a: 08 jun 2019, 13:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Aki187 » 27 avg 2020, 15:15

Jedno je zaraditi direktno od Messija il Ronalda kroz prodaju dresova i sl. A drugi aspekt je sto se marketinski puno jace etabliras sirom svijeta, dugorocno. Kina, arapski svijet i sl.
Vidim da u porodicnom krugu djeca do recimo 14 god zele samo dresove od Cr, Messi il Neymara, ova sto treniraju fudval gledaju koje kopacke je nosio ko i roditelji shodno tome placaju.
Ako ne bi bile astronomske odstete isplatilo bi se itakako dovesti Argentinca Cityu ili Psgu jer zele se jos jace zacementirati na najvecem nivou evropskog fudbala kroz medije. Vidjeli smo zadnjih dana da nema druge teme u svijetu fudbala.
Nur der FCB

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 27 avg 2020, 15:23

let3 je napisao/la:
27 avg 2020, 15:12
leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 13:49
slika

znaci 8 yebenih igraca ima 30+, to je najveci problem. A sve ti 30+ sve zivo osvojili, dobra plata i nikakve motivacije za dalje. Ja bi ih u 2-3 roka sve prodao hladno, taman igrali s B ekipom.

Nije problem igrat sa nekoliko igraca iznad 30 godina, al kad ti osmorica cine prvu ekipu onda jeste itekako.
Problem je što ne možeš tek tako nabiti nogom legende kluba.
Pique ili Busquets imaju osvojene 3 LP, 8 titula Primere, 6 titula Kupa kralja, klupski prvaci svijeta nekoliko puta itd - a bili prvotimci svih tih godina...uglavnom kamoin osvojenih trofeja s Barcom, plus sa Španijom svjetski i evropski prvaci... i ne može njima reci Hajd sikter iz kluba, kao npr. Braithwaiteu ili Gomesu ranije.
A da im se može limitirati minutaža i plata, poslati na klupi - to može. Neko prelazno riješenje.
Pa cekaj, ti hoces neke promjene a i dalje bi hrbao sa njima? Ne znam kako onda planiras da uzimamo titule. Normalno da ih treba nabit nogom jer se zadnje 4 godine ponasaju sramotno, totalno su to zasluzili i da su normalni sami bi se ponudili da odu, kao sto su Xavi, Iniesta i Puyol.
27.10.2020

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 27 avg 2020, 15:26

leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 15:23
let3 je napisao/la:
27 avg 2020, 15:12
leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 13:49
slika

znaci 8 yebenih igraca ima 30+, to je najveci problem. A sve ti 30+ sve zivo osvojili, dobra plata i nikakve motivacije za dalje. Ja bi ih u 2-3 roka sve prodao hladno, taman igrali s B ekipom.

Nije problem igrat sa nekoliko igraca iznad 30 godina, al kad ti osmorica cine prvu ekipu onda jeste itekako.
Problem je što ne možeš tek tako nabiti nogom legende kluba.
Pique ili Busquets imaju osvojene 3 LP, 8 titula Primere, 6 titula Kupa kralja, klupski prvaci svijeta nekoliko puta itd - a bili prvotimci svih tih godina...uglavnom kamoin osvojenih trofeja s Barcom, plus sa Španijom svjetski i evropski prvaci... i ne može njima reci Hajd sikter iz kluba, kao npr. Braithwaiteu ili Gomesu ranije.
A da im se može limitirati minutaža i plata, poslati na klupi - to može. Neko prelazno riješenje.
Pa cekaj, ti hoces neke promjene a i dalje bi hrbao sa njima? Ne znam kako onda planiras da uzimamo titule. Normalno da ih treba nabit nogom jer se zadnje 4 godine ponasaju sramotno, totalno su to zasluzili i da su normalni sami bi se ponudili da odu, kao sto su Xavi, Iniesta i Puyol.
Pa napisao sam ti maloprije - sa njima na klupi.
Xavi i iniesta su otišli kad su imali po 35 godina, što znaci Pique za 2 godine :salut: a Busi cak za 3 :mrgreen:

Avatar
Romariooo
Postovi: 6916
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 27 avg 2020, 15:28

parangal je napisao/la:
27 avg 2020, 15:12
Romariooo je napisao/la:
27 avg 2020, 14:57
Varate se svi ako mislite da mesi il bilo koja druga zvijezda marketinski molze isplatiti klubu neki astronomski transfer
Zarada samog kluba na dresovima, samponima i p materinama je minimalna ili nikakva u odnosu na to koliko se plati transfer i kolika se plata igracu

Na dresovima ce zaraditi nike najveci dio, tako to stoji u ugovorima obicno, nike da klubu lupam 10 miliona godisnje sponzorskog ugovora i snadbijeva ga opremom, i sve sto proda dresova na tome zarade oni i trgovci koji prodaju to,mozeci sam igrac imati nekibprocenat a klub ko klub isto ali vrlo mali procenat

Isto samponi, cipsevi i zahebancije, tu su ugovori izmedju proizvodjaca i samog igraca

Nekad su se zvijezde dovodile zbog toga da vise ljudi dodje na stadion,, u engleskoj j su puni i s mesijem i bez njega

Najveca stavka su televizijska prava, ali i tu u engleskoj su stvari fiksne i svwjedno dodjel il ne sodje mesi klub ce dobiti isti dio kolaca

City bi sigurno nesto hajrovao marketinski, ali gledajuci finansijski od toga ne bi mogli pokriti ni 20 30 posto troskova za mesija
Drug moj....kad si u pravu u pravu si i ja se moram apsolutno složiti :thumbup:

Ima samo jedna stvar....Recimo (uz malo sreće) City kupi Lea, osvoje PL i LP u prvoj sezoni.....onda drug moj ode sve u pizdu materinu....postaju novi HEGEMONI....a Messi dobija besmrtnost. Da li je to moguće?....Ne znam drug...nisam Vanga ;)
To je drugo sad pitanje u igrackom smislu i takmicarskom sta bi im donio, ja mislim nista posebno, prije bi ih usporio, igrao je i kod nas i nije vec dugo bilo kakva prevaga u ligi prvaka, mozda bi mu pep i naso neku pravu ulogu, al cisto sumnjam da je mesi fizicki vise spreman za bilo sta znacajnije, da ce u 34 il 35. - toj godini vracati formu i snagu koju je davno izgubio

Ako ga dovedu gazde citija to ce biti prvenstveno radi cejfa da mogu reci doveli smo messija, a finansijski i rezultatski ne vjerujem da ce to bilo sta bitno promijeniti

Slicno kao i juventus s ronaldom sto je prosao
Zadnja izmjena: Romariooo, dana/u 27 avg 2020, 15:30, ukupno mijenjano 1 put.
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 27 avg 2020, 15:29

@let3, ne ide to tako, prevelika plata da bi grijali klupu po 2-3 godine a i prevelike legende kluba.
27.10.2020

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 27 avg 2020, 15:32

leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 15:29
@let3, ne ide to tako, prevelika plata da bi grijali klupu po 2-3 godine a i prevelike legende kluba.
Prevelika plata :crazy:
Majke mi ne čitaš uopšte šta pišem, a repliciraš mi :mrgreen:

Napisah maloprije:
A da im se može limitirati minutaža i plata, poslati na klupi - to može. Neko prelazno riješenje.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 27 avg 2020, 15:35

let3 je napisao/la:
27 avg 2020, 15:32
leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 15:29
@let3, ne ide to tako, prevelika plata da bi grijali klupu po 2-3 godine a i prevelike legende kluba.
Prevelika plata :crazy:
Majke mi ne čitaš uopšte šta pišem, a repliciraš mi :mrgreen:

Napisah maloprije:
A da im se može limitirati minutaža i plata, poslati na klupi - to može. Neko prelazno riješenje.
Znam ja sta si ti napisao, ali zar ti mislis da ce oni pristat na klupu i smanjenje plate? Bi li ti pristao nakon svega sto si ucinio za klub?
27.10.2020

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 27 avg 2020, 15:41

Bartomeu is willing to step down as Barça President if Messi publicly agrees to stay at the club. [cat radio via @josepcapdevila]
Barto, heroj a ne zlocinac!
@igrajlopte 🐦

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 27 avg 2020, 15:44

leorey je napisao/la:
27 avg 2020, 15:35


Znam ja sta si ti napisao, ali zar ti mislis da ce oni pristat na klupu i smanjenje plate? Bi li ti pristao nakon svega sto si ucinio za klub?
Pa ne može sa Bartom i njegovim debilima, vidiš da su u ratu.

Ali normalno im se priđe, objansi, kaže Momci vi ste legende kluba i samo zato vas necemo nogirati, ali vam se smanjuje plata i minutaža, daje se šanse mladoj krvi vrijeme je, idete na klupu i pomažite savjetima mlađe, odradite dvije godine i pravimo vam oproštaj kakav zaslužujete za sve godine službe u klubu.
To se tako odradi ljudski, a ne ko kauboj Koeman - Halo, jel Suarez, Koeman ovdje novi šef struke, eee samo da ti kažem da možeš poceti kupiti prnje, ne trebaš nam, Hajd zdravo :puke: to se ne radi tako sa velikim i zaslužnim igracima. Ima ljudski način.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 27 avg 2020, 15:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
messilla
Postovi: 31095
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 27 avg 2020, 15:44

Pa City ako dovede Messija odmah ce traziti reviziju svih sponzorskih ugovora. Slicno je uradio i Juventus kad je doveo Ronalda. A mogu i preko svojih kompanija upumpati jos vise novca. Nema te racunice u kojoj ce City biti u minusu ako potpise Messija za 100-200 miliona.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 27 avg 2020, 15:44

ReX je napisao/la:
27 avg 2020, 15:41
Bartomeu is willing to step down as Barça President if Messi publicly agrees to stay at the club. [cat radio via @josepcapdevila]
Barto, heroj a ne zlocinac!
Luis Suárez se i danas sastao s Leom Messijem u njegovoj kući.
Da nema svih ovih glasina o Messijevom odlasku, ovo novinari i ne bi pratili niti bi to bila 'vijest'. Ipak, sada se špekulira da će Urugvajac itekako utjecati na Argentinca po pitanju donošenja odluke (ako Suárez ide iz kluba, ići će i Messi - špekuliraju mediji).
Romario na YEBENIM aparatima :rol:
27.10.2020

let3
Postovi: 28946
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 27 avg 2020, 15:48

ReX je napisao/la:
27 avg 2020, 15:41
Bartomeu is willing to step down as Barça President if Messi publicly agrees to stay at the club. [cat radio via @josepcapdevila]
Barto, heroj a ne zlocinac!
:rol: :rol:

Jadnik je spreman se žrvovati - a sve za dobrobit klub :rol: :rol: kojeg je strovalio u ambis :urnebes:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31061
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Chinaglia » 27 avg 2020, 15:49

dal biste pristali na ostanak suareza, ako bi to znacilo i ostanak messija

ja ne bih

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 27 avg 2020, 15:57

Messi will speak in the next few hours. [@verobrunati]
Pripremite palome. Bice puno suza veceras...
@igrajlopte 🐦

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 27 avg 2020, 15:57

Romariooo je napisao/la:
27 avg 2020, 15:28

To je drugo sad pitanje u igrackom smislu i takmicarskom sta bi im donio, ja mislim nista posebno, prije bi ih usporio, igrao je i kod nas i nije vec dugo bilo kakva prevaga u ligi prvaka, mozda bi mu pep i naso neku pravu ulogu, al cisto sumnjam da je mesi fizicki vise spreman za bilo sta znacajnije, da ce u 34 il 35. - toj godini vracati formu i snagu koju je davno izgubio

Ako ga dovedu gazde citija to ce biti prvenstveno radi cejfa da mogu reci doveli smo messija, a finansijski i rezultatski ne vjerujem da ce to bilo sta bitno promijeniti

Slicno kao i juventus s ronaldom sto je prosao
Pa kažem ti...nisam baba Vanga. Ne znam, pratim PL i dobar je City nema šta Pep i dalje ne odustaje od prepoznatljivog stila....ALI nešto tu fali :mrgreen: ....Ne znam da li je to Messi ali sam siguran da je jedina ekipa na svetu u kojoj bi Messi mogao biti što u biti jeste čak i u ovim poznim godinama. Brzi su, jaki i probojni, prave nevrovatno mnogo šansi ali nekako im fali "final touch"...kad ih ide onda nema problema ali kad je gusto maše nepromašivo i gube se. Deluje mi da bi Messi uz pomoć Pepa mogao sebi naći mesto gde neće mnogo trčati ali da će biti zadužen samo za ono što radi u Barsi godinama unazad...povuče. provuče, iznenadi i da gol kad nikog drugog neće...

Možda grešim, možda sam samo mator i sentimentalan :rol: ... ali mi deluje da je on taj "jezičak na vagi" koji Pep čeka godinama ;)

Avatar
messilla
Postovi: 31095
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 27 avg 2020, 15:58

Kako to Barto pametno radi u pm. Znaci ako sam ja problem, otici cu. :mrgreen:

Suarez je uz Albu najveci kancer, to je vec odavno poznato. Doduse odlaskom Messija i Suareza, sumnjam da ce se Alba nastaviti kurchiti.

@Chini, eventualni ostanak Suareza je posljednji ekser u kovceg Barcelone. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 27 avg 2020, 16:00

Chinaglia je napisao/la:
27 avg 2020, 15:49
dal biste pristali na ostanak suareza, ako bi to znacilo i ostanak messija

ja ne bih
To je nemoguće....to bi samo napravilo još veće probleme u klubu...Da ne govorim da Koeman daje ostavku ili biva najuren i pre nego je seo na klupu. To bi tek bio cirkus... :urnebes:

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.