Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
adal
Postovi: 1283
Pridružen/a: 09 nov 2011, 16:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la adal » 14 sep 2020, 09:40

Drape je napisao/la:
14 sep 2020, 04:02
Imamo i sreće da su nam najslabije pozicije u A timu desni bek i lijevo krilo a da su nam najveći U19 talenti baš desni bek koji je debitovao za Red Bull Salzburg i lijevo krilo iz Bešiktaša.
istina je da smo tu tanki i da hvala bogu imamo mladi talenata samo treba to uklopit s vremenom ... tesko da ce i jedan trener staviti 4 mlada talenta u odbranu barem mislim tako
Prvo sam reko Zeljo pa tek onda Mati !!!!

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Justin » 14 sep 2020, 09:59

AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 04:55
Pa dobro ti je covjek i rekao. Veci si izdajnik ti, jer nisi sposoban pricat i pisat na svom maternjem jeziku, dok se istovremeno busas u prsa svojim porijeklom i degradiras momke zbog njihovog profesionalnog zivota.
Ma ovdje pola ljudi ne zivi u BiH pa normalno pisu. On je ili lijen ili intelektualno limitiran pa ne moze da savlada jezik. Nisam ni ja u Engleskoj pa kad pisem na engleskom jeziku potrudim se da bude sto pravilnije.

Ne bih ga ni prozvao da ne glumi najveceg patriotu na svijetu ovdje, a ne zivi u BiH niti zna jezik. Ne mozes toliko licemjeran biti.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2242
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 14 sep 2020, 10:19

Justin je napisao/la:
14 sep 2020, 09:59
AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 04:55
Pa dobro ti je covjek i rekao. Veci si izdajnik ti, jer nisi sposoban pricat i pisat na svom maternjem jeziku, dok se istovremeno busas u prsa svojim porijeklom i degradiras momke zbog njihovog profesionalnog zivota.
Ma ovdje pola ljudi ne zivi u BiH pa normalno pisu. On je ili lijen ili intelektualno limitiran pa ne moze da savlada jezik. Nisam ni ja u Engleskoj pa kad pisem na engleskom jeziku potrudim se da bude sto pravilnije.

Ne bih ga ni prozvao da ne glumi najveceg patriotu na svijetu ovdje, a ne zivi u BiH niti zna jezik. Ne mozes toliko licemjeran biti.
To sto ti pises vise govori o tebi nego o njemu. Olako ljude okarakterisati kao lijene ili limitirane je dno necijeg karaktera.
Sta tebi vrijedi sto znas gdje ide zarez ili veliko i malo slovo kada nemas sta pametno da napises?!
Ti očigledno nemaš ni predstavu sta znaci odrastati od malih nogu u drugoj državi, drustvu, sredini. Ti prolazis kroz totalno drugi obrazovni sistem. Normalno da neces znati gramatiku svakog jezika.
Momak zna jezik. Brukaš se ponovo. Ono sto ga zeza su pravopisne ili gramaticke greske. Ali jezik, dovoljno da komunicira, zna. Ti si taj koji ne zna komunicirati. :)
I od kada se to patriotizam mjeri pravopisom i gramatikom ? Nemoj biti jezicki nacista molim te. Sad trebamo Hajrovicu ponistiti gol jer se frlja sa padeži?

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AshburtonG » 14 sep 2020, 12:41

Justin je napisao/la:
14 sep 2020, 09:59
AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 04:55
Pa dobro ti je covjek i rekao. Veci si izdajnik ti, jer nisi sposoban pricat i pisat na svom maternjem jeziku, dok se istovremeno busas u prsa svojim porijeklom i degradiras momke zbog njihovog profesionalnog zivota.
Ma ovdje pola ljudi ne zivi u BiH pa normalno pisu. On je ili lijen ili intelektualno limitiran pa ne moze da savlada jezik. Nisam ni ja u Engleskoj pa kad pisem na engleskom jeziku potrudim se da bude sto pravilnije.

Ne bih ga ni prozvao da ne glumi najveceg patriotu na svijetu ovdje, a ne zivi u BiH niti zna jezik. Ne mozes toliko licemjeran biti.
A jos jaci mi je argument ovih koji ga brane, kako je odrastao vani i nije mogao naucit. Svi momci koji su mu odgovorili ostrije su zapravo ili rodjeni van BiH ili zive duzi vremenski period van BiH.

Medjutim, uopce nije poenta u tome, nego u cinjenici da on sebi uzima za pravo, da nekog naziva izdajnikom, a ni sam osnovne patriotske uvjete ne ispunjava. Ne lozite momka da je neki uberbosanac, jer misli da je to cool i zbog cinjenice da je vjerovatno istetovirao ljiljane, a ne zna ni sta predstavljaju!

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TMovac » 14 sep 2020, 12:58

AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 12:41
Justin je napisao/la:
14 sep 2020, 09:59
AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 04:55
Pa dobro ti je covjek i rekao. Veci si izdajnik ti, jer nisi sposoban pricat i pisat na svom maternjem jeziku, dok se istovremeno busas u prsa svojim porijeklom i degradiras momke zbog njihovog profesionalnog zivota.
Ma ovdje pola ljudi ne zivi u BiH pa normalno pisu. On je ili lijen ili intelektualno limitiran pa ne moze da savlada jezik. Nisam ni ja u Engleskoj pa kad pisem na engleskom jeziku potrudim se da bude sto pravilnije.

Ne bih ga ni prozvao da ne glumi najveceg patriotu na svijetu ovdje, a ne zivi u BiH niti zna jezik. Ne mozes toliko licemjeran biti.
A jos jaci mi je argument ovih koji ga brane, kako je odrastao vani i nije mogao naucit. Svi momci koji su mu odgovorili ostrije su zapravo ili rodjeni van BiH ili zive duzi vremenski period van BiH.

Medjutim, uopce nije poenta u tome, nego u cinjenici da on sebi uzima za pravo, da nekog naziva izdajnikom, a ni sam osnovne patriotske uvjete ne ispunjava. Ne lozite momka da je neki uberbosanac, jer misli da je to cool i zbog cinjenice da je vjerovatno istetovirao ljiljane, a ne zna ni sta predstavljaju!
nije tema, ali moja jedna jaranica, je citav zivot u Njemackoj. Njeni otisli tamo, kada je njoj bilo 3 mjeseca. U Bosnu dodje samo na godisnji, ali djevojka i govori i pise bosanski bolje nego neki prosvjetni radnici kod nas. Mene nekad bude stid kad tipkam sa njom, pa napravim neku gresku. Tako da je to najvise do roditelja i njihove svijesti. Koliko zele odrzati vezu sa domovinom. Za mene je OK integracija u neko drustvo, ali asimilacija apsolutno ne.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2242
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 14 sep 2020, 13:08

Pišete gluposti.
Normalno da se vjestine učenja nekog jezika razlikuju od čovjeka do čovjeka. Opce je poznato da ima raznih oblika inteligencije.
Joj o čemu mi raspravljamo.
Nekim likovima smeta što momak komentariše reprezentaciju i dešavanja u njoj samo zato sto nema ispravno pravopisno ili gramaticki napisane rečeni. Koje su btw razumljive. Ali eto gospodi se ne da čitat.
Kakav bezobrazluk i kretenizam. Vjerujem da 90 % vas sto serete čita ili je nekad procitala SabitaizTarcina i da im to nije smetalo kako pise tj, vidjeli su to na drugi način.
Kako vi uzimate sebi za pravo da nekog nazivate glupim, lijenim ili kakvim sve pogrnim rijecima ? Jeste vi to meritum za te stvari ? Da niste mozda Muhamed Uskufi ? Ne kenjajte.
A cuj ovog bisera, OSNOVNI PATRIOTSKI UVJETI ? A ako sam ista gluplje u zivotu cuo. Postoje patriotski uvjeti. Kao imate ovemo 10 da ispunite, check-check-check.... ok polozio si, evo certifikat za patriotu.
I sve vam se bazira na predpostavkama. Kaze momak vjervovatno ima istetoviran ljiljan. Pa jel znas da ima ?
Eto, de nam ti reci sta simbolizira ljiljan?

Da, Omeragic jeste **** od čovjeka. I jeste izdajnik. U čemu je problem ?


dukipajser
Postovi: 77
Pridružen/a: 16 jan 2019, 17:14
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dukipajser » 14 sep 2020, 13:43

Ja sam zavrsio nekoliko razreda skole dole, pisem lose i nas jezik, i ovaj koji sam vamo naucio gramatika mi nula hahha, al bitno da se razumijemo, sto se tice Omeragica meni je zao da je oso njima, a sad zasto igra, pa znam ja dosta djece ovde gdje zivim od 15 17 god, neznaju dvije rijeci progovorit na nas jezik, nisu krivi oni nego roditelji, jer jaran mi dobar ima cerkicu 4 godine prica nas bolje od mene, al on je momak koji voli svoje, a ovi cija djeca neznaju jezik to roditelji zele tako, pa daju imena njihova im mjenjaju svoja, al svak ima svoje.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 14 sep 2020, 13:47

Ja preDpostavljam da su justin i ashuburtonG samo seronje koje nervira sve sto dolazi iz dijaspore.
@SanaBosna, ubuduce prije objave posta njima posalji tekst na pravopisnu obradu:-)

Justin je inace expert u vise oblasti, citam na drugoj temi da bi mu bilo dovoljno pola godine treninga da dobije najbolje teniserke svijeta:-)
Uz izvrstan bosanski jezik, sport, ocito mu je psihologija prva okupacija.
Covjek procijeni naseg australca na nivou vrhunskih psihologa.

momke nervira pravopis na forumu pa sebi uzimaju za pravo da vrijedjaju, svasta.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AirRamiz » 14 sep 2020, 14:30

Hotic meni dijeluje kao Saciri za sirotinju...ili srednju klasu. :kafa:
nisam ga nesto puno gledao...ali ako kazete da je mocan u posjedu lopte,da smije uci u dribling svog branica,potegnut sut...to mi se svidja za cuti. jer doslovno nemamo nikoga takvog, osim hasica u perspektivi.
a mislim da je hasic u prvoj postavi jucer poigravanje trenera sa ovim zvucninijim imenima koja su ostala na klupi...zeli im malo pokrenut motivaciju, da nista nije zagarantovano...zato se necu iznenadit ako hasic vrlo brzo preseli na klupu, sto mu je obzirom na kontekst, manjak fizicke spreme i sve ostalo...vjerovatno bolja opcija u ovom trenutku

harixs
Postovi: 1683
Pridružen/a: 15 sep 2014, 18:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la harixs » 14 sep 2020, 17:32

AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 12:41
Justin je napisao/la:
14 sep 2020, 09:59
AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 04:55
Pa dobro ti je covjek i rekao. Veci si izdajnik ti, jer nisi sposoban pricat i pisat na svom maternjem jeziku, dok se istovremeno busas u prsa svojim porijeklom i degradiras momke zbog njihovog profesionalnog zivota.
Ma ovdje pola ljudi ne zivi u BiH pa normalno pisu. On je ili lijen ili intelektualno limitiran pa ne moze da savlada jezik. Nisam ni ja u Engleskoj pa kad pisem na engleskom jeziku potrudim se da bude sto pravilnije.

Ne bih ga ni prozvao da ne glumi najveceg patriotu na svijetu ovdje, a ne zivi u BiH niti zna jezik. Ne mozes toliko licemjeran biti.
A jos jaci mi je argument ovih koji ga brane, kako je odrastao vani i nije mogao naucit. Svi momci koji su mu odgovorili ostrije su zapravo ili rodjeni van BiH ili zive duzi vremenski period van BiH.

Medjutim, uopce nije poenta u tome, nego u cinjenici da on sebi uzima za pravo, da nekog naziva izdajnikom, a ni sam osnovne patriotske uvjete ne ispunjava. Ne lozite momka da je neki uberbosanac, jer misli da je to cool i zbog cinjenice da je vjerovatno istetovirao ljiljane, a ne zna ni sta predstavljaju!
Poenta ovog foruma je valjda poznavanja tematike a ne pravopisa. U engleskom jeziku ga bas i nemas, pa se knjizevnici vise oslanjaju na vjestinu izrazavanja.

Osnovni patriotski uvjeti za nekoga ko je odraztao vani, je da tamo doktorira i ne zaboravi strinu u Bosni, sve ostalo je shuplja...
Zadnja izmjena: harixs, dana/u 14 sep 2020, 20:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2242
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 14 sep 2020, 20:01

Kako sam ja razumio ove Turke na njihovom forumu oni Ljaića planiraju u vezni red. Tako da on nije konkurencija Hasicu. Tako bar pišu.
Bilo bi zaniljivo gledati njih dvojicu na terenu, onaj Mensah ne može 10-ku igrati nikad.

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 14 sep 2020, 20:22

h1a2s3o4 je napisao/la:
14 sep 2020, 20:01
Kako sam ja razumio ove Turke na njihovom forumu oni Ljaića planiraju u vezni red. Tako da on nije konkurencija Hasicu. Tako bar pišu.
Bilo bi zaniljivo gledati njih dvojicu na terenu, onaj Mensah ne može 10-ku igrati nikad.
Sta pisu o Hasicu? Ima li mjesta u 11?
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2242
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 14 sep 2020, 20:41

forgempp je napisao/la:
14 sep 2020, 20:22
h1a2s3o4 je napisao/la:
14 sep 2020, 20:01
Kako sam ja razumio ove Turke na njihovom forumu oni Ljaića planiraju u vezni red. Tako da on nije konkurencija Hasicu. Tako bar pišu.
Bilo bi zaniljivo gledati njih dvojicu na terenu, onaj Mensah ne može 10-ku igrati nikad.
Sta pisu o Hasicu? Ima li mjesta u 11?
Ono sto sam čitao može se sumirati u to da pišu da je potencijal, fizicki spreman i da će dobijati svoje šanse. Uglavnom, nisu razocarani. :cool:

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pirke » 14 sep 2020, 21:20

Justin je napisao/la:
14 sep 2020, 09:59
AshburtonG je napisao/la:
14 sep 2020, 04:55
Pa dobro ti je covjek i rekao. Veci si izdajnik ti, jer nisi sposoban pricat i pisat na svom maternjem jeziku, dok se istovremeno busas u prsa svojim porijeklom i degradiras momke zbog njihovog profesionalnog zivota.
Ma ovdje pola ljudi ne zivi u BiH pa normalno pisu. On je ili lijen ili intelektualno limitiran pa ne moze da savlada jezik. Nisam ni ja u Engleskoj pa kad pisem na engleskom jeziku potrudim se da bude sto pravilnije.

Ne bih ga ni prozvao da ne glumi najveceg patriotu na svijetu ovdje, a ne zivi u BiH niti zna jezik. Ne mozes toliko licemjeran biti.
Ne znam, momak se trudi koliko moze. Pametnije bi bilo da mu pomognemo nego da ga za*ebavamo.

@Sana, citaj novine, knjige, slusaj nasu muziku. Najbolje bi ti bilo da pjevas istovremeno sa tekstom, to ce ti pomoci. Vec dvije decenije zivim vani i trudim se koliko mogu. Znam kako je.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
Bordo23
Postovi: 1579
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bordo23 » 14 sep 2020, 21:24

Dajte narode pustite te price oko gramatike i patriotizma.. ima nas dosta koji smo odrasli van BiH, nismo nikad isli dole u skolu ili slicno..

@Sana
Samo naprijed momak, ne obracaj paznju na takve komentare ;)
Znam i sam kako je druze, ali vazan je trud i sta pises, nista drugo

Sto se tice Becira potpuno ga razumijem.. momak je rodjen u Svicarskoj, prosao omladinske selekcije, i sasvim je logicno da ce izabrati tu zemlju ispred BiH.. nek mu je sa srecom.

Drago mi je za Hasica, siguran sam da ce napraviti dobru karijeru ako nastavi ovako.. mlad je on jos, nadam se da ce dobiti sto vecu minutazu ove sezone i da ce se dokazati :bih: :bih:
Kosa mi se na glavi diže i strašno me ljuti kada vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi.

Avatar
hurem
Postovi: 8612
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 14 sep 2020, 22:04

E u vraga vise i s Becirom.
Moze li ikako da se ne spominje vise njegovo ime ovdje. Steta sto ne upisa minute za Švicarsku pa da zavrsimo s tom pricom za sva vremena.
Jel' tesko skontati da je svima na forumu sasvim "normalno" da izabere Svicarsku ali da nije normalno i ok da "koketira" i obećava nesto, pokrece se procedura, navlaci Misketa i ostale a potom ih izradi...licemjer klasicni i to je jedina istina. U tome je sva poenta ovih koji negoduju ali to neki haman ne mogu skontati.
NIJE PROBLEM U IZBORU ŠVICARSKE, PROBLEM JE U NACINU NA KOJI JE TO ODRADIO, PODMUKLO.
...
Nebitan lik totalno i ne treba ga vise spominjati...sve dok se ne "pokaje" javno...ako ikada do toga dodje?!
Hvala puno.
...
A sto se tice dijaspore i pravopisa...samo naprijed, sve dok se razumije sta pisu. :)
Prvi ja ne vodim toliko racuna kad tipkam na forumu.

nebeskasila
Postovi: 2411
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la nebeskasila » 15 sep 2020, 11:30

Jel neko gledao Hasica uzivo

Avatar
NeumjesanTip
Postovi: 792
Pridružen/a: 12 feb 2020, 17:18
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la NeumjesanTip » 15 sep 2020, 11:32

nebeskasila je napisao/la:
15 sep 2020, 11:30
Jel neko gledao Hasica uzivo
Daleko je Istanbul... :mrgreen:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

R.I.P. Mamba

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 15 sep 2020, 11:33

NeumjesanTip je napisao/la:
15 sep 2020, 11:32
nebeskasila je napisao/la:
15 sep 2020, 11:30
Jel neko gledao Hasica uzivo
Daleko je Istanbul... :mrgreen:
..a i igralo se bez publike :D

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: FAST WebCrawler [Crawler] i 24 gosta.