AS Roma

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Surreal » 20 sep 2020, 19:01

Sinoć loša utakmica, ali opet bolja od onoga što sam ja očekivao, bilo je tu i pozitivnih stvari.
Pedro se pokazao kao dobra investicija, star jeste, ali vidi se ta sigurnost kod njega, o tehnici ne treba govoriti, očajnu je utakmicu odigrao Miki.
Spina je pokazao zbog čega je doveden, odlično je odigrao.
Odbrana baš očajna, ali dobro nadam se da će protiv Juventusa započeti Mancini, Kumbulla i nadam se Smalling, pa će i odbrana izgledati drugačije.
Ali eto, danas se pojavila vijest o mogućem dolasku Allegrija, možda čak i prije utakmice sa Juventusom, mislim da bi on mogao izvući maksimum iz ekipe i držim fige da se to dogodi.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Surreal » 21 sep 2020, 20:08

Ipak ostaje Džeko, nema šta lider ekipe win-win za nas, iako sam želio vidjeti Milika u našem dresu.
I sada najlogičnija stvar je da će se Kalinić vratiti.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 22 sep 2020, 07:49

Ostanak Džeke (ukoliko se desi) nije loša stvar jer ipak pričamo o jednom od najboljih napadača lige i najkompletnijem centarforu kojeg smo imali još od Batistute. Statistički gledano, a i golim okom, uprkos godinama nije izgubio bogzna puno u igri tako da će nam svakako valjati do kraja ugovora što je bilo očigledno već u prvom kolu. Međutim, kakav Džeko nama zapravo ostaje? Da li je narušen odnos između njega i trenera, njega i ostatka tima, njega i kluba? Ipak je do jučer nosio kapitensku traku, pa se onda navodno pozdravio sa svima i odlučio presjediti tekmu protiv Verone radi transfera u Juve, a danas se kao trebamo ponašati da je sve okej? Skeptik sam.

Takođe mi nije jasno šta se čeka sa Smallingom tj tim novim iskusni(ji) štoperom. Dozvoljavamo sebi da Cristante igra u srcu odbrane što ne prolazi ni protiv Verone, a kamoli protiv jačih protivnika.

Što se tiče administrativne greške sa Diawarom, ona zapravo savršeno opisuje kako loše je odrađena tranzicija sa jedne uprave na drugu, kako amaterski djelujemo iza scene i kako se otprilike još uvijek ne zna ko pije ko plaća, a već smo zagazili u novu sezonu. Daj Bože da se stvari okrenu, ali potencijalno gledamo u 0 bodova nakon dva kola, kapitena koji ne želi biti tu, upravu bez sportskog direktora i pregršt teških ugovora koji su još uvijek na platnom spisku, a koji sigurno neće vidjeti ni minute na terenu.

Avatar
hurem
Postovi: 8697
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 22 sep 2020, 12:34

Kakve su sanse da Allegri dodje kad je vec i sam covjek potvrdio, indirektno, da je voljan za takvo sto?
Ili ce se cekati par loših rezultata, 4,5 poraza pa tek onda krenuti po njega...kao i uvijek, promjena kad je kasno.
Dovodjenje Allegrija na klupu bi mi pomoglo da lakse prezalim Dzekin ostanak... :)
Pedro mi je plus. Nadam se da ce se i Smalling rijestiti cim prije...i najbitnije od svega napokon kvalitetan golman...ako nista drugo onda postavi Mirantea na gol, bolji je i od Lopesa i od Olsena (ako sam dobro zapamtio). Dvije najvece prevare na golu Rome u poslj.20 godina.
Dovodjenje Allegrija bi vjerovatno bio najbolji potez kluba u posljednjih 15+ godina...barem na prvu, naravno. Vremenom bi on to morao potvrditi.
...
Imaju li Romanisti kakvih "insajderskih"? :)

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la bombaysaphire » 22 sep 2020, 16:28

Može li Jović doći ? Dobro bi to bilo baš.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Surreal » 25 sep 2020, 20:52

Tonemo, tonemo, tonemo...
Nema, ova sezona će biti očaj i polahko sav onaj optimizam isparava iz mene.
Sve se više priča o Allegri, ali nekako poznavajući Romu, teško mi je i pomisliti da bi oni uradili tako dobar potez, pa te vijesti i ne uzimam za ozbiljno ( tu ubrajam i onu špekulaciju u vezi Brozovića, mi i kvalitetan igrač = NO,NO!)
Eto, baš se pokrenula priča oko Mayorala, okej momak je bolji od Kalinića, što znači upgrade, ali ništa specijalno.
Stoper po svemu sudeći će biti Marcao iz Galatasaraya, wow... Momak nije ništa bolji od Jesusa. :zzz: :zzz:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Surreal » 27 sep 2020, 12:01

Večeras derbi, a ništa na forumu... Čudno, nema šta.
Kad pogledam napad i nije to tako loše Miki - Džeko - Pedro, definitivno "najslabija" tačka postave jeste Santon, ali šta očekivati nemamo ds da to sredi, pa sad gledaj Santona :tokralju: !
Treba se pobiti, pa šta bude. Iskreno se nadam da će Edin biti maksimalno motivisan večeras i da će uvaliti makar jedan.
Izgleda da je Mayoral samo pitanje vremena, a u odbrani se pojavilo novo ime - Lucas Verissimo!
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
SarajevoForza
Postovi: 1032
Pridružen/a: 22 jul 2019, 12:57
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SarajevoForza » 27 sep 2020, 12:08

Surreal je napisao/la:
27 sep 2020, 12:01
Večeras derbi, a ništa na forumu... Čudno, nema šta.
Kad pogledam napad i nije to tako loše Miki - Džeko - Pedro, definitivno "najslabija" tačka postave jeste Santon, ali šta očekivati nemamo ds da to sredi, pa sad gledaj Santona :tokralju: !
Treba se pobiti, pa šta bude. Iskreno se nadam da će Edin biti maksimalno motivisan večeras i da će uvaliti makar jedan.
Izgleda da je Mayoral samo pitanje vremena, a u odbrani se pojavilo novo ime - Lucas Verissimo!
Brat Fonseca sinoć hladno iščita kompletan sastav za danas, nije da se ima puno opcija ali svejedno :facepalm:

Inače da li mu je ovo posljednja utakmica na klupi Rome :pray:
Možda zbog njegovog statusa i odugovlače sa Smallingom jer je on njegova želja
"Kad si najtrofejniji, kako li je, kako li je?"

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Neutral » 27 sep 2020, 21:10

Šta je Armenac promašio :roll:

Situacija koja je bila bolje od samog penala.

Avatar
Manuel
Postovi: 8242
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 sep 2020, 21:39

Odlicno prvo poluvrijeme. Sta samo znaci Dzeko za ovu ekipu. Napad preiskusan :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Neutral » 27 sep 2020, 22:17

Sa igračem manje primiš gol, a prije toga dva zicera, classic Roma.

Gledajući i prvo poluvrijeme, dva zicera 100% šanse i ova posljednja Džeke, gdje je loše šutirao iz jako izgledne situacije.

Avatar
Manuel
Postovi: 8242
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 sep 2020, 22:19

Ma odbrana smjesna iz godine u godinu a kako ce biti dobra kad svake godine igra novi stoperski par, novi bekovi itd. Jos sad samo da zijanimo.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8242
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 sep 2020, 22:45

Kako mi je samo krivo al sta ces. Kad vidim klupu lose mi. Pa ovaj napad Miki, Dzeko i Pedro ce igrati dok ne umru ili dok nesto ne slome.Jednostavno nema ih ko zamjeniti.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 27 sep 2020, 22:52

Ulaziš u sezonu sa jedinim napadačem a isti već bio sve dogovorio sa drugim timom, administracija ne zna raditi svoj posao i onda kao da čovjek nešto prati da se nečemu nada

Ma mrs u 100 pm svi zajedno
nema potpisa

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 28 sep 2020, 08:44

Surreal je napisao/la:
27 sep 2020, 12:01
Večeras derbi, a ništa na forumu... Čudno, nema šta.
slika

Avatar
Zeman
Postovi: 1448
Pridružen/a: 04 jul 2012, 14:05
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Zeman » 28 sep 2020, 10:56

pellegrini mora biti pod zaštitom neke mafijaške familije, ja nemam drugog objašnjenja zašto ga svaki trener forsira, a on odigra 1 poštenu utakmicu po sezoni. za brunu nemam objašnjenja uopšte.
NAPRIJED NARODE!

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 28 sep 2020, 11:08

Manuel je napisao/la:
27 sep 2020, 22:45
Pa ovaj napad Miki, Dzeko i Pedro ce igrati dok ne umru ili dok nesto ne slome.Jednostavno nema ih ko zamjeniti.
S obzirom na to šta se očekuje od napadačkog trojca u trenutnoj formaciji nerealno je da igraju svaku utakmicu po 90 minuta i upravo zbog toga Fonsecu najviše i krivim za sinoćnji remi koji sam u suštini doživio kao poraz. Juventus je ostao sa igračem manje, ali i mi smo usporili i ostali bez snage. Ne smije mu biti opravdanje ''pitao sam ih i rekli su mi da nisu umorni'' - kakvo je to treniranje i vođenje utakmice? Malo mi je to neozbiljno i pokazuje nedostatak autoriteta nad iskusnijim igračima.

To da ih nema ko zamijeniti ne bih se složio jer Perez i Kluivert su više nego dostojne i sposobne izmjene, pogotovo za unijeti svježinu u zadnjih 20ak i kusur minuta. Nisu svjetske klase, ali svojom brzinom odnosno tehnikom sigurno mogu pomoći ekipi u situaciji kada diše na škrge.
Zeman je napisao/la:
28 sep 2020, 10:56
pellegrini mora biti pod zaštitom neke mafijaške familije, ja nemam drugog objašnjenja zašto ga svaki trener forsira, a on odigra 1 poštenu utakmicu po sezoni.
Rekao bih da se forsira jer je Romanista, ali kad se sjetim šta su uradili Florenziju tvoja teorija ima više smisla :hmmmmm:

Avatar
Alen1987
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 28 sep 2020, 14:46

Koliko znaci jaka klupa. Juve moze sastaviti 2 tima isto kvalitetna. Oni su nas izmjenama demolirali. Mi kao igrac vise, a oni 4 svjeza igraca ubacise. Izgledalo je kao da Roma igra sa 10 igraca.

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Surreal » 28 sep 2020, 17:35

slika

slika

Još ova dva i neće to biti tako loše! Mislim dovoljno za top4
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Surreal » 28 sep 2020, 17:40

Evil Genius II je napisao/la:
28 sep 2020, 08:44
Surreal je napisao/la:
27 sep 2020, 12:01
Večeras derbi, a ništa na forumu... Čudno, nema šta.
slika
Šta misliš ti o ovim potencijalnim pojačanjima?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.