FK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 26 okt 2020, 19:39

ultrasstyle_tz je napisao/la:
26 okt 2020, 10:46
prvo, jos uvijek sam pod dojmom preranog odlaska naseg Sakiba, jedne od rijetkih istinskih legendi naseg kluba, i prije svega velike ljudske velicine.
Sakib je bio Sloboda.

dalo bi se imalo reci i o odnosu trenutnog rukovodstva prema njemu dok je bio ziv, ali nije vrijeme

sto se tice utakmice sinoc, veliki bod za ovu ekipu.

ovako stoje stvari: Radnik 100% nece ispasti iz lige, mi smo nakon 2 odigrane utakmice protiv njih 3 boda ispred, i vjerovatno nam dolaze na Tusanj u trokruznom, ako ne bude nekih nepredvidjenih okolnosti- a nas jedini cilj je opstanak.
kad tako postavis stvari, uocis da sa limitranom ekipom i oskudnim sredstvima, Grado je vise nego premasio cilj.
ne propuštaš nijednu priliku da prozoveš upravu.

gdje nam je i šta radi mrtva bunda???

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 26 okt 2020, 19:51


S početka januara 2019. godine nazvao me Mirsad Dedić. Dedu svi znate. Dugogodišnji golman Slobode i Sarajeva. I bh. reprezentacije. Jedan od najboljih trenera golmana na ovim prostorima. Koji nikad neće dobiti šansu da trenira golmane u reprezentaciji. U savezu znaju zašto ga godinama nepravedno zaobilaze.

Dok je običan svijet prepričavao novogodišnje derneke, mahmurao i gledao reprizu novogodišnjih koncerata, jedan se čovjek rastajao s životom. Na tuzlanskoj “Gradini”, u bolnici, na trećem spratu, ležao je Sakib Malkočević.

Samo supruga Biljana, kćerke i rijetki su znali da na “Gradini” leži Sakib. Najuspješniji trener i igrač u novijoj Slobodinoj historiji. Najuspješniji poslijeratni Slobodin kapiten i trener. I najuspješniji selektor BiH! Tri puta je kadetska reprezentacija pod njegovim vodstvom izborila plasman na Evropsko prvenstvo. Nakon što je “pao na postelju” nikad više niti jedna bh. selekcija nije igrala na EP.

Dedić mi je javio da je Sakib u bolnici.

– Sok je u bolnici. Odvezli su ga pred Novu godinu. Napiši molim te, nek raja zna. Sramota. Sakib je zadužio Savez, Slobodu i reprezentaciju – rekao mi je tada Mirso Dedić.

Sutradan sam otišao na “Gradinu”. Ne postoji gori osjećaj nego ići na “Gradinu”. Gore, u nekoj od soba, posljednje dane života proveli su moji roditelji, majka Fatima i otac Muhamed. I još mnogi drugi dragi ljudi. Zato mi je muka svaki put kada moram u tuzlansku bolnicu na “Gradini”.

U sobi skupljen ispod šarenog jorgana ležao je Sakib Malkočević.
Nije primjetio kada sam ušao. Na odjelu mirno. Tek po neka sestra prošla bi hodnikom. Niko me nije zaustavljao. Sjeo sam u fotelju preko puta Soka i gledao ga. Imao sam čudan osjećaj. Pred očima slike kao na filmskoj traci brojnih susreta sa Sakibom.

Prvi, mislim ’95 godine u Rijeci. Kada je Sloboda igrala prijateljsku utakmicu u Rijeci. Cijelu sam ekipu odveo na ćevape “Kod Fadile” na Zametu. Kod Muhameda i Fadile Tokalić, riječkih dobrotvora. Tokalići su častili. Slobodina ekipa i struka u onim prepoznatljivim šuškavcima svih mogućih boja. U toj ekipi bio je i Sakib.

Dok sjedim u sobi i čekam da se probudi sjetih se utakmice s belgijskim Lirsom u Intertoto Kupu. Avazov Sport proglasio je Sakiba najuspješnijim trenerom, a Slobodine “Fukare” najboljom navijačkom grupom. Predao sam papirnatu nagradu Malkočeviću i Sulji Doriću “frontmenu” Fukara.

Sjetih se, dok gledam u Sakiba ispod šarenog jorgana, kampova reprezentacije BiH u Minhenu, Lincu, prijateljskih susreta u Zenici, Stanišićima, Kalesiji, u Sarajevu, u Kostreni, Opatiji, Rijeci, Mađarskoj…

I tako, dok su se pred mojim očima smjenjivale slike s raznih susreta, na raznim stadionima, prekide me neki glas iz hodnika. I Sakib se probudi, iznenađen što, umjesto doktora u bijelom mantilu, vidi nekoga koga je više od dva desetljeća sretao na stadionima.

Blagim osmjehom, uz dosta napora i bolnom grimasom nalicu dao mi je znak da me prepoznao. Pokušao se pridići uprkos mom protivljenju. I tada, uz dosta napora nastojao je biti duhovit. Najmanje smo pričali o bolesti. Rekao sam mu da mi je Deda javio.

– Nemoj pisati, ovo je moja borba. Biće valjda dobro- sugerirao mi je.
Rekao sam da ću istu večer objaviti kako bih alarmirao javnost. Nešto kasnije u posjetu je došao Denis Karić, Slobodin čuveni veznjak, Sakibov saigrač i prijatelj. Ostao sam još neko vrijeme, potom se pozdravio sa Sokom i Denisom i otišao za Sarajevo. Dok sam se vozio čuo sam se s Dedom, potom nazvao Mesketa Kovačevića, Denisa Sadikovića, Enesa Mešanovića, Jasmina Hukića… Željeli su Soka izmjestiti u Tursku na liječenje. Ipak, ostao je u Tuzli.

Dvije godine trajala je Sakibova borba. Izlazio je iz bolnice, posjećivao trening centar u Zenici, dolazio povremeno na Tušanj, ali sve je više ostajao na “Gradini”.

Šta je sve preživljavao zna samo Sakib i njegova porodica. NS BiH se posljednjih mjeseci potrudio da mu koliko toliko olakša posljednje dane života. S vremena na vrijeme posjećivali su ga ljudi, prijatelji iz Slobode, Miro Petrović, doajen sportskog novinarstva, doktori Odobašić i Salković, čuveni fizioterapeut Samid Sabitović i drugi.

Moj posljednji susret sa Sakibom bio je u julu. Vahid Alagić, naš “dijasporac”, prijatelj, ljudeskara i otac Berine, najperspektivnije rukometašice u Austriji, pozvao me na svoje imanje u Koraju kod Čelića. U povratku, javimo se Sakibu.

Supruga Biljana kaže da će nas Sakib čekati u kafe slastičarni Bosna, odmah do stadiona Tušanj. Tu sam najčešće pio kafu sa Sakibom.
Nakon desetak minuta došao je. Nije to više bio on. Mršav, blijed, a tako sretan, što će nam kasnije supruga Biljana potvrditi u poruci, pozdravio se i sjeo za stol. Sve ga je zanimalo. Mi se izvinjavamo što smo ga digli iz stana, a on se nama zahvaljuje na posjeti.

– Neka ste došli. Ko zna hoćemo li se vidjeti više, kroz njegov prepoznatljivi osmjeh govorio je Sakib i zahvaljivao svima koji pitaju za njega i koji ga posjećuju.

Napiši, zahvali Dini, Pilavu, Adiju, Darku, Jasminu… Dolazio je i Osim. Njemu posebno zahvali. Zvao je i Petko (Rodoljub Petković). Toni Karačić stalno zove, pita za zdravlje. Bio je i on. Ne mogu se svih sjetiti. Napiši da se svima zahvaljujem…

Avatar
Skojevska
Postovi: 2465
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skojevska » 27 okt 2020, 20:55

Gdje je Mramor javi se.
Jesul to opet nesto zasrali u klubu pa je sve stalo?
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

klasik
Postovi: 3978
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 28 okt 2020, 14:58

Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 13:51
Tema zamrla skorz :thumbdown:


Sinoc NK Mramor na temi cita i nece nista da odgovori :puke:
Nije pod moranjem da se odgovori nekom na forumu...
Evo ja znam sta je sa mramorom
Mozda covjek ne smije nista pisat javno, a mozda ga boli qrac sto se neko pita sta je snjim
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
Slobodas
Postovi: 3475
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slobodas » 28 okt 2020, 17:56

klasik je napisao/la:
28 okt 2020, 14:58
Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 13:51
Tema zamrla skorz :thumbdown:


Sinoc NK Mramor na temi cita i nece nista da odgovori :puke:
Nije pod moranjem da se odgovori nekom na forumu...
Evo ja znam sta je sa mramorom
Mozda covjek ne smije nista pisat javno, a mozda ga boli qrac sto se neko pita sta je snjim
Pa ne mora ne govorim samo za njega govorim opcenito za sve forumase niko nista ne pise tema skroz zamrla
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sviuodbranu » 28 okt 2020, 22:18

Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 17:56
klasik je napisao/la:
28 okt 2020, 14:58
Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 13:51
Tema zamrla skorz :thumbdown:


Sinoc NK Mramor na temi cita i nece nista da odgovori :puke:
Nije pod moranjem da se odgovori nekom na forumu...
Evo ja znam sta je sa mramorom
Mozda covjek ne smije nista pisat javno, a mozda ga boli qrac sto se neko pita sta je snjim
Pa ne mora ne govorim samo za njega govorim opcenito za sve forumase niko nista ne pise tema skroz zamrla
A sta da se pise svega ti. O rezultatima ne mozemo jer ih nemamo.
O klubu nemamo sta, kada se sta desi, bilo pozitivno ili negativno pisati ce se i komentarisati.
Evo ja ne mogu da prevarim da je drzao neke juniore na klupi bez minute umjesto da pomognu kolegama u juniorskoj PL. Nikakve komunikacije, koordinacije u klubu.
Svi ko fol sute i cekaju nesto....
Zadnja izmjena: Aerials, dana/u 29 okt 2020, 10:02, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: Editovane potencijalne uvrede.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Slobodas
Postovi: 3475
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slobodas » 28 okt 2020, 22:57

Bacite kakvu bombu kakvu insajdersku :rol:
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 28 okt 2020, 23:25

Nikog nema makar da nešto izmisli :rol:

klasik
Postovi: 3978
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 29 okt 2020, 00:40

Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 22:57
Bacite kakvu bombu kakvu insajdersku :rol:
Bingo pravi istocnu tribinu, dobice prostore ispod tribine, mrtva trka je bila binga i belamionixa al nakon afere "šta režis na mene" belamionix se povuko
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
Slobodas
Postovi: 3475
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slobodas » 29 okt 2020, 09:02

klasik je napisao/la:
29 okt 2020, 00:40
Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 22:57
Bacite kakvu bombu kakvu insajdersku :rol:
Bingo pravi istocnu tribinu, dobice prostore ispod tribine, mrtva trka je bila binga i belamionixa al nakon afere "šta režis na mene" belamionix se povuko
:tokralju: :tokralju: :tokralju: :rol:
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 29 okt 2020, 09:30



bolesno!
tz tz tz tz tz tz

Avatar
Beduin
Postovi: 16341
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 29 okt 2020, 10:31

klasik je napisao/la:
29 okt 2020, 00:40
Slobodas je napisao/la:
28 okt 2020, 22:57
Bacite kakvu bombu kakvu insajdersku :rol:
Bingo pravi istocnu tribinu, dobice prostore ispod tribine, mrtva trka je bila binga i belamionixa al nakon afere "šta režis na mene" belamionix se povuko
A Azmiru predlozena lokacija za novi stadion, sad je do njega i odluke hoce li prihvatiti i odj3bati onaj seljacki plavo-bijeli klub sa Tusnja.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la NKMramor » 29 okt 2020, 11:13

Chill, sve OK :urnebes: :kafa:
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
Skojevska
Postovi: 2465
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skojevska » 30 okt 2020, 13:16

Za utakmicu sa Borcem volio bi da Saida odmori i cuva za zadnjih 30ak minuta, a da njegovo mjesto upadne Maksa prije svega zbog defanzive i da pomaze Tomasevicu nazad jer valja ganjat Zakarica i Zilkica, isto tako i Kurtalica vratiti, Kurtalic - Pezer zbog jace defanzive.

Fali nam Jusic jelde?

- Uzelac ustvari...
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ASD » 30 okt 2020, 16:40

O kakvim sportskim priredbama govori onaj zeleni kandidat za načelnika. Govori da će biti penzionerima besplatan ulaz.
Jel se tu misli i na FK Slobodu, ako se misli, otkud njemu pravo da to govori i da li će on iz svog džepa da nadomjesti te gubitke?
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 30 okt 2020, 22:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Beduin
Postovi: 16341
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 30 okt 2020, 22:43

ASD je napisao/la:
30 okt 2020, 16:40
O kakvim sportskim priredbama govori onaj zeleni kandidat za načelnika. Govori da će biti penzionerima zabranjen ulaz.
Jel se tu misli i na FK Slobodu, ako se misli, otkud njemu pravo da to govori i da li će on iz svog džepa da nadomjesti te gubitke?
Vjerovatno pod pretpostavkom da se ogromne pare gradjana svakako izdvajaju za Slobodu pa da to bude zauzvrat gradjanima. Ko ga j3be, seru kao i svi ostali pred izbore, neka odj3bu od Slobode. Sad nakon izbora neka se pokrene prica o nasem klubu i tako narednih godina do narednih izbora pa onda imaju obraza traziti glas na racun kluba i sporta.

Nego, Borac je pravo samouvjeren a i imaju daleko kvalitetniju ekipu od nase, ali idemo hrabro pa kako bude.
Vidicemo sta nam ovog puta donosi Crnogorac. 😁
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
zlajci
Postovi: 2605
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la zlajci » 31 okt 2020, 10:36

Ocekujem fer tekmu sa malo prekrsaja u kojoj ce se igrati za gol vise.
Takodjer, ocekujem Menproma da dodje po pare sto je posudio Vladi za sistema. :zviz:

Kako smo navikli proslih godina da na pragu novembra je kod nas najmanje jedan cirkus aktuelan vidim da forumasima nedostaje stresa i prizivaju ga. Makar se sta i izmislilo. :hmmmmm:
tuzlanska Sloboda

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 31 okt 2020, 10:51

zlajci je napisao/la:
31 okt 2020, 10:36
Ocekujem fer tekmu sa malo prekrsaja u kojoj ce se igrati za gol vise.
Takodjer, ocekujem Menproma da dodje po pare sto je posudio Vladi za sistema. :zviz:

Kako smo navikli proslih godina da na pragu novembra je kod nas najmanje jedan cirkus aktuelan vidim da forumasima nedostaje stresa i prizivaju ga. Makar se sta i izmislilo. :hmmmmm:
:rol:

Avatar
samirr
Postovi: 8870
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la samirr » 31 okt 2020, 10:52

Bosnausrcu9 je napisao/la:
31 okt 2020, 10:51
zlajci je napisao/la:
31 okt 2020, 10:36
Ocekujem fer tekmu sa malo prekrsaja u kojoj ce se igrati za gol vise.
Takodjer, ocekujem Menproma da dodje po pare sto je posudio Vladi za sistema. :zviz:

Kako smo navikli proslih godina da na pragu novembra je kod nas najmanje jedan cirkus aktuelan vidim da forumasima nedostaje stresa i prizivaju ga. Makar se sta i izmislilo. :hmmmmm:
:rol:
:urnebes: :urnebes:
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 31 okt 2020, 10:54

samirr je napisao/la:
31 okt 2020, 10:52
Bosnausrcu9 je napisao/la:
31 okt 2020, 10:51
zlajci je napisao/la:
31 okt 2020, 10:36
Ocekujem fer tekmu sa malo prekrsaja u kojoj ce se igrati za gol vise.
Takodjer, ocekujem Menproma da dodje po pare sto je posudio Vladi za sistema. :zviz:

Kako smo navikli proslih godina da na pragu novembra je kod nas najmanje jedan cirkus aktuelan vidim da forumasima nedostaje stresa i prizivaju ga. Makar se sta i izmislilo. :hmmmmm:
:rol:
:urnebes: :urnebes:
:rol:

https://m.facebook.com/pages/category/A ... 805463726/

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.