RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
drH
Postovi: 1966
Pridružen/a: 13 jun 2010, 15:31
Lokacija: Mostar/Sarajevo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drH » 23 dec 2010, 21:01

gemist majka je napisao/la:Svi oni miševi koji su danima i mjesecima pričali po internetu o Piki i njegovim lopovlucima, gdje ste sada?
Što niste ništa govorili na skupštini ono što ste htjeli iako vam je Pika omogučio da to uradite?

Za one koji nisu bili na sjednici, da vam samo kažem, da su skupštinu obezbjedjivala samo 4 policajca i da je ova !banditska! uprava izašla spremna na razgovor. Pika je javno iznio sve što je mislio i znao i ono što smo mi večina koja nije bojkotovala i znala. Priznao je i da nije čist ali i pozvao sve na javni razgovor u krcatoj, prekrcatoj sali na Bunuru.
Skoro plačući iznio je i neke podatke, naprimjer ko je maznuo 350hiljada na Škaljiću, ko je uzimao pozajmice na ime Veleža a imamo ih sad 120hiljada i ostale stvari. i pored svega je zamolio sve koji mogu da pomognu i da se ukljuće i ako se uključe da če na utakmice dolaziti samo kao navijač jer bi umro za Velež i da ga niko ne voli više od njega.
Ali osim toga, iako sam ja otišao prije glasanja, izgleda da če nova formacija biti u sastavu: Nikšić predsjednik, Zoka Perič, Dzuba, Vila, Čevra, Vuk, Mejaz, Tana i još neki ljudi sačinjavati okosnicu novog i jedinog nam Veleža. Bitno je istači da su i u nadzornom odboru dva čovjeka iz Red Army i koliko sam shvatio i vidio, vračaju se na tribinu. Sad još jači i bolji idemo u pobjede.
Smrt fažizmu, sloboda narodu! Vračamo se u inat dušmanima i domačim izdajnicima.
Mogo sam ja uzeti mikrofon i reci da je prodao utakmice ali nemam dokaza. To je najgore u ovoj je*enoj drzavi. Zato ni RA nije u svom obracanju nista rekao oko toga. Ali sto je najvaznije mislim da su danas udareni temelji novom, modernom Velezu na celu sa ovaj put sposobnim UO. SVI KO JEDAN :twisted:

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 23 dec 2010, 22:44

Haj fala Bogu da je nesto krenulo bar kako tako ... a jeli dobro - izgleda da jeste - al vrijeme ce pokazati. A sto se tice nas - stvarno u nas vazda Seherzada. Vazda neka drama. Zar nam je trebalo ovo sve i sad opet s nule ko da je 95a. Zar smo morali sebe staviti u ovu situaciju ikako?

Sad opet sve s nule. Sve s pocetka. Opet skupljaj igrace. Opet stvaraj povjerenje. Opet gledaj hoce li sad neko od igraca otic jer mu je pun **** obecanja i varanja.. Opet nagovaraj. Opet gledaj da ne budes zadnji na tabeli za 10-15 kola. Opet nam glava u torbi.

I spomenu se pozajmnice iz Veleza - pa prije svega kakva je to praksa uopste da jedna ne-bankarska firma daje pozajnice uopste? Gdje to ima? Samo u nas i u filmovima. To se mozda moze raditi negdje u Tunguziji - a pogledaj bilo koju jacu firmu na svijetu i vidi daju li oni pozajnice? Jel to Microsoft daje pozajmnice svojim radnicima? Ako ti treba para idi u banku, kakva je to praksa pozajmljivati od firme i to ne od svake firme, nego od sportskog kluba. **** mater mozgova - sto ti je rec nasi mozgovi - strucnjaci .. Svasta.

A novoj upravi Veleza nek je Bog dragi na pomoci jer bez njegove pomoci necemo se izvuci iz ovih govana sigurno. Nas su vec vile pronosale nekoliko puta. Izgleda fino al nemojte nista unaprijed. Nek mi oni pokazu detalje pa cemo onda viditi jeli ovaj UO sposoban il ne.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
ammarc
Postovi: 1258
Pridružen/a: 25 jan 2009, 22:06
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ammarc » 23 dec 2010, 22:46

Velež se mora graditi iz temelja, jer su sadašnji dobro poljuljani
Dugo odlagana, a još više očekivana, konačno je večeras održana Izvještajno-izborna Skupština FK Velež, na kojoj je izabran novi Upravni odbor od 9 članova i novi Nadzorni odbor, pred kojima stoji težak zadatak da mostarsku svetinju vrate na stare staze. U Upravni odbor izabrani su Nermin Nikšić, Sedin Tanović, Ahmed Džubur, Šefkija Vila, Zoran Perić, Meaz Begović, Nedžad Vuk, Adem Macić i Adis Čevra, dok su članovi Nadzornog odbora Ismet Popovac, Adi Masleša i Anel Husović.


Istina, izostali su odgovori na brojna pitanja, prvenstveno na finansijske mahinacije pojedinaca, o čemu je javno progovorio Samir Ćemalović, koji je, za raziliku od mnogih, imenom i prezimenom prozvao te ljude. Najviše njegovih primjedbi odnosilo se na donacije i pozajmice, ali se niko od prozvanih nije javio. Spomenuto je da je, kroz račune, prošlo 174.877 KM donacija, od čega je vraćeno 56.760 KM. Stoga je Enver Novaković tražio da se o svim tim finanijskim mahinacijama pruži puno više podataka.

„Kroz pozajmice se peru pare. Tvrdim da se 80 posto negativnosti, što se radilo u Veležu pripisivalo Samir Ćemaloviću, drugi, stvarni krivci, su se krili iza njegovog imena“, kazao je Novaković.

Samir Ćemalović-Pika ponovio je i večeras da on nikad nije potpisnik bilo kojeg dokumenta i da nije učestvovao ni u kakvim prljavim rabotama..

„Najlakše je za sve loše optuživati samo mene. Neka se večeras otvoreno kaže prava istina, pa i to ko je i da li je prodao utakmicu sa Željom, od kada traje bojkot dolaska navijača na utakmice. Tražim da se naparvi inventura, da se utvrdi gdje su otišle pare i ko je pare stavljao u svoj džep. Ja jesam dijete ulice, ali ja srcem volim Velež i ne dam nikome da ga voli više od mene i zato mi je stalo da se javnosti i navijačima kaže istina. Uz to, tražim i da se kaže ko je falsifikovao pečat kluba, kad su neki igrači odlazili iz Veleža. Vladavić i Čolić su otišli džaba, za Majkića su dobijene sitne pare“, prozivao je Ćemalović, ali željenog odgovora nije bilo, baš kao što večeras u sali nije bilog ni Milija Huseinagića, koga većina navijača najviše optužuje za Veležovo posrtanje.

Ispred Kluba navijača, obratio se Adi Masleša.

„Bonton nalaže da se, prije svega, zahvalimo što ste nam dozvolili da istupimo i obratimo se skupu. Međutim, zahvaliti se nećemo, jer je ovo naše legitimno pravo da iskažemo svoje nezadovoljstvo i istaknemo naše zahtjeve.

Ono što se uvijek uzimalo kao početka tačka za rad jeste djelovanje za konačne ciljeve. Nisu bile bitne zasluge pojedinca, klub je uvijek bio iznad svih. I predsjednika, i direktora, i trenera, pa čak i igrača. A nećemo se lagati, u prošlosti smo imali i predsjednike, i direktore, i trenere i igrače, koji su imali kredita da se izdignu iznad kluba. Međutim, nikad nisu, i u tome leži njihova veličina. Nekada je naš klub dobijao priznanja i počasti za istaknute zasluge za razvijanje sporta i za okupljanje i vaspitanje članstva i simpatizera kluba u duhu progresivnih ideja. Žalosno je što danas, u 21. vijeku, progres spominjemo u tom istorijskom kontekstu, a u praksi ga nikako nema.

Zato poručujemo, da nećemo nikome više dopustiti da nam blati tu prošlost, tradiciju, jedino svijetlo što nam je ostalo. Poznajemo prošlost previše dobro da bismo je zaboravili. Vrijeme je za ljude koji su sposobni i kvalifikovani da budu na čelu Veleža. Ali, neće biti lako ni onima koji budu danas izabrani. Susrest će se sa velikim problemom – neophodnom potrebom za organizacijom progresa.

Tražimo da se umjesto masovnošću okrene kvalitetu igre. Tražimo igrače, koji će shvatiti da neće biti veći od kluba i koji će znati cijeniti što igraju za klub, za koji su igrali Mujić, Bajević, Vladić, Tuce, tražimo trenera koji će cijeniti što vodi klub, koga su vodili Rebac, Marić i Milutinović, tražimo Upravu, koja će Veležu u sportskim krugovima vratiti dostojanstvo.

Nećemo više da slušamo bajke o prvaku, o izlasku u Evropu, o povratku pod Bijeli brijeg. Želimo i mi pobjednički pehar, želimo se vratiti na evropske staze, gdje pripadamo, želimo stadion koga se nećemo stidjeti. Ali, sve u svoje vrijeme. Ono što ćemo od naredne Uparve zahtijevati jeste konkretan plan o Veležu, sa naglaskom na omladinski pogon, koji je uvijek bio naš najjači adut, barem za naredne dvije godine. Klub moramo graditi iz temelja, jer su oni stari dobro poljuljani.

Veležu će sada biti neophodno vođstvo čvrste ruke, vođstvo koje ima jasnu viziju razvoja kluba u budućnosti i koje, takođe, poznavajući stvari, posjeduje nezavisnost, hrabrost i vještinu da nas vodi.

Red Army prestati neće nikada, toga morate biti svjesni.

Za kraj, citiram velikog Miroslava Šulentića: „Pustite Mostarcima Velež da ga vole, da ga sanjaju, da se s njim vesele i tuguju“, rekao je Adi Masleša ispred KN Red Army.

Nermin Nikšić, koji je dobio najviše glasova, uživa najveće povjerenje navijača.

„Svi smo nezadovoljni stanjem u Veležu. I zato sam sebi, uoči ove Skupštine, postavio pitanje: Što mi još i ovo treba. A za to imam tri veoma jaka razloga. Prije sam postao Veležovac nego sdepeovac. Obećao sam svom 17. godišnjem sinu da nećemo 'proklizati'. I treće, obećao sam, u to vrijeme, direktoru kluba Sedinu Tanoviću, da se neću uključivati u rad kluba, jer je bila predizborna kampanja, da ne bi rekli da to radim zbog SDP-a. Ali, isto tako, rekao sam mu da. kad pobijedimo na izborima, što se i ostvarilo, eto mene da zajedno napravimo evropski Velež“, kazao je Nermin Nikšić, koji je ovim riječima „zapalio“ salu.

Na kraju, Nikšić je rekao da se odmah trebaju zasukati rukavi, jer posla ima puno, a vremena malo. UO će odmah izabrati predsjednika i direktora, a potom slijedi postavljanje šefa stručnog štaba. Po onome što smo čuli od Nikšića, najozbiljniji kandidat za to mjesto je Milorad Mitrović, čiji je jedini uslov da u ekipi budu zadovoljni igrači i da se dovede nekoliko neophodnih igrača.
"If you can't support us when we lose, don't support us when we win."
VFC & MUFC

cunami
Postovi: 716
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:14
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la cunami » 23 dec 2010, 22:46

Drago mi je sto je sve proslo i nadamo se svi zajedno boljem Velezu.Ono sto se najavljivalo nekoliko dana nije se desilo a to je da ce svi biti pojedinacno prozvani ko je i kako kriv ali nista od toga jer sam se tome nadao.Ima ljudi koji jos nisu shvatili nista sa vecerasnje skupstine jer je bilo pitanja ali malo odgovora.Pika i svi su bili spremni odgovarat ali su pitanja izostala i imam osjecaj da je nastao muk u sali kad je Pika izasao na binu i to mi je bio dovoljan dokaz hrabrosti pojedinaca kako ce oni nekog prozvat i sl.Malo je i RA bio nedorecen kod izbora UO i NO jer se tu umjesao gospodin Novakovic i skoro sve poveo u pogresnom smijeru ali eto,dobili smo novi,jaci UO i nadam se da dolaze bolji dani za Velez.Da sam se kojim slucajem ja pitao ko sto nisam,zamolio bi da i prestavnik navijaca kaze nesto a u ovom slucaju kapiten ali njega nije bilo jer sam bas razgledao po sali.Vidio sam par mladjih i nekoliko starijih na vratima i mislim da su i oni imali a i trebali nesto reci.Pismo koje je procitano,manje vise svi znamo i nije niko nista novo rekao ali se danima spominjalo da ce se reci imena pojedinaca ali...Izostalo je mislim hrabrosti.Ja sam stariji navijac i samo zelim da mom djetetu i drugoj djeci,uprava obezbjedi normalne uslove za treniranje i dovede neke kvalifikovane trener a ne da djecu treniraju pjevaci i prodavaci na tepi.

Avatar
oldbridge
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 dec 2010, 15:29
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la oldbridge » 23 dec 2010, 23:02

a cunami, zašto si ti šutio ? Zašto nisi gospodina Novakovića ispravio ako je negdje pogriješio ?
daj ne serendaj majketi..

A što se tiče skupštine, ništa posebno. Vrijeme pred nama će nam pokazati kako je i šta je ..

MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !
Umro stari pjesnik, umrla Emina
ostala je pusta bašća od jasmina
salomljen je ibrik, uvehlo je cvijeće
pjesma o Emini nikad umrijet' neće.


MUSVDG

cunami
Postovi: 716
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:14
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la cunami » 23 dec 2010, 23:40

Jesu li navijaci sve dogovorili sa upravo kluba ko ce i sta ce gdje biti???Jesu moj prijatelju i sad pojedinci zele da promjene statut a oko toga ima gomila posla.Ja sam se ugodno osjecao jer sam kroz razgovore sa rajom znao da ce promjene doci i samo se nadam da ce biti puno bolje nego sto je bilo.Ali sam veceras vidio hrabrost pojedinaca koji su na kafama prejaki na rijecima a kad dodje momenat da se nesto kaze,svi sute.Ja sam navijac koji bude sa rajom na kraju tribine i mladja raja su uzela stvar u svoje ruke i svaka im cast i sta se ja imam javljat?
Sve je receno na skupstini i onaj momak sto je citao neko pismo je rekao da je dogovoreno sta i kako ce ko radit ali pojedinci traze neke zahtjeve koji se ne mogu donjet na jednom sastanku.
Ali ne zelim raspravu jer smo dobili sta smo zeljeli i sad je red na upravi i na nama da pokusamo Velez vratit gdje mu je i mjesto ali prvo malo stabilizacije jer se nagomilalo problema i previse.
Sad me kao covijek koji voli Velez,koji je citav zivot uz Velez,koji je Mostarac,zanima ko ce biti direktor a ko predsjednik a i ko ce biti trener ali to cemo da znamo tek za koji dan ali sam nakon vecerasnje skupstine i promjena sretan jer se nadam boljem Velezu ali isto tako,pojedini sto su izlazili na binu i pricali su bili bez kvalitetnih argumenata i nisu sve znali unutar kluba a nesto bi da pricaju.Nekad je bolje presutit sto ne znas nego se ofirat a bilo ih je...

Avatar
drH
Postovi: 1966
Pridružen/a: 13 jun 2010, 15:31
Lokacija: Mostar/Sarajevo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drH » 24 dec 2010, 00:07

Ma dobro je rekao Cevra Eni, da je populisticki navijac. Na onaj nacin kako je on nastupio se nemogu stvari rijesiti. RA je veceras iako su momci mladi i rijetko ko ima vise od 25 godina, nastupili jako mudro. Najlakse je bilo doci razvaliti sve, istuci Piku i ostale i sta??... Nista, Velez bi se nakon toga vjerovatno raspao. Nego su momci prije mjesec dana poceli dogovarati dnevni red sjednice i svi ljudi koji su bili kandidati su prvo dobili njihovu saglasnost. Tako da je RA jos jednom pokazao da je poslije rata organizovaniji nego sam Velez. Za sve ono za sto su se borili bojkotom, veceras su postavljeni temelji da se to i ostvari.

RODJENI I KAD UMREM :twisted:

cunami
Postovi: 716
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:14
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la cunami » 24 dec 2010, 00:21

Slazem se u potpunosti ali svi znamo da je bilo rijeci da ce pojedinci izaci i javno prozvati pojedince koji su nanjeli stetu Velezu i drago mi je zbog tih pojedinaca da nisu to uradili jer bi ukaljali sve sto je RA uradio u proteklom periodu jer su momci za izabranim UO radili nekoliko dana na pripremanju skupstine i svih detalja i skoro se sve znalo ko ce sta i gdje biti samo je skupstina bila formalnost.Ali cika Eno,kojeg znam i jako cijenim,nije bio dobro upucen i zato je onako govorio ali svo moramo znat da se statut ne moze promjenit tek tako i na brz nacin nego treba vremena.RA je pokazao da,kad treba,da rade veoma ozbiljno i transparentno sto me raduje ali pojedinci zele da se mjesaju u to sve jer bi izgleda oni bolje uradili.Pamtim Tucu,Fitilja,Čeću i moje je vrijeme proslo ali me pogodi kao covijeka koji voli Velez kad mi neko kaze sto nisi izasao na binu i nesto rekao.Moje je vrijeme proslo i ja se sad mogu samo divit momcima iz vrha RA kako i sta rade u ovim teskim vremenima gdje skoro svi zele da nas ugase.Veceras je bilo divno osjecati se pripadnikom RA i covijekom koji voli Velez jer emocije su proradile skoro kod sviju ali ima mladje raje koja ne znaju sta je Velez nego idu zato sto se tamo okuplja raja i neko od njihovih prijatelja

vfc1922
Postovi: 257
Pridružen/a: 11 apr 2009, 19:05
Lokacija: mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la vfc1922 » 24 dec 2010, 00:30

Nermin Nikšić, koji je dobio najviše glasova, uživa najveće povjerenje navijača.

„Svi smo nezadovoljni stanjem u Veležu. I zato sam sebi, uoči ove Skupštine, postavio pitanje: Što mi još i ovo treba. A za to imam tri veoma jaka razloga. Prije sam postao Veležovac nego sdepeovac. Obećao sam svom 17. godišnjem sinu da nećemo 'proklizati'. I treće, obećao sam, u to vrijeme, direktoru kluba Sedinu Tanoviću, da se neću uključivati u rad kluba, jer je bila predizborna kampanja, da ne bi rekli da to radim zbog SDP-a. Ali, isto tako, rekao sam mu da. kad pobijedimo na izborima, što se i ostvarilo, eto mene da zajedno napravimo evropski Velež“, kazao je Nermin Nikšić, koji je ovim riječima „zapalio“ salu.


Ko da sam slušo Josipa Broza majke mi :D .Sad abd ako bude premijer vidičete kad se budu dovlačili ovi ušljiguzi u klub i da se njemu šlepaju.Partizani svi smo brača a drug Rambo nam je čača.Ali je dobro,ako nam ispune i 30posto obečanja,ko na konju smo.A hoče sigurno,ja vjerujem jer su i dobri ljudi i nismo valjda opet pogriješili pa njih izabrali.
RA bravo, odličan istup.
Centar Kralj Fahd bravo,odličan prijem.
A posebno bravo ljudima koji su mjesecima okupili ovu ekipu iako su ih sputavali svi,o svom trošku putovali i ostali ono što jesu uvijek bili CRVENA ARMIJA.i još učinili da svak ono što hoče može da kaže,ali izgleda mnogima su se oči otvorile tek večeras,jer u stvari nikad nisu ni htjeli da vide kako stvari stoje,pa nisu ništa ni govorili.

Od Pike sam tražio da mi da avion i on mi gao i MI LETIMO.šta ču od ovog tražiti, ovaj premijer hebote?ahhahaha 8-)

ROĐENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !

cunami
Postovi: 716
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:14
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la cunami » 24 dec 2010, 00:47

Dobili smo sta smo htjeli i sad je na upravi sve.Prvo opstanak,a onda stabilizacija kluba a nikakve price i evropi i slicnim stvarima i nebulozama jer smo zakucano za dno a mi bi iduce godine u evropu odmah.Volio bi kad bi se stabilizovao klub pa da jaci nego ikad krenemo na tu famoznu evropu a do tad,Velezu vratit stari sjaj i vratit ga na mjesto koje mu i pripada.
Veceras su navijaci,simpatizeri,pa i igraci i svi ljudi koji vole Velez pokazali kako se voli klub i da je klub jedino sto nas ne moze podijelit i sto nas spaja a Velez je uvijek spajao ljude i mislim da cemo od veceras i izbora novih ljudi koji,nadam se,prije svega vole Velez pa tek onda sve drugo,da cemo postat jak i stabilan klub i da cemo prkosit svima u granicama normale i da nigdje necemo zatvrata vrata g.uzicom i da cemo biti gospoda kakva smo uvijek i bila
VOLIM TE MAMA AL NE KAO VELEZ

nem73
Postovi: 824
Pridružen/a: 08 maj 2009, 23:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nem73 » 24 dec 2010, 01:04

cunami bice ovo oke, napokon krecemo u ispravnom pravcu!

samo se ne treba zanositi i letiti previsoko,

imperija se gradi godinama a rusi za tili cas!
ROĐENI BRATO

(VEDRAN PULJIC 1985-2009)

Ipswich Town F.C.

cunami
Postovi: 716
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:14
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la cunami » 24 dec 2010, 01:43

Imperija se gradi godinama ali imam osjecaj da u nas pojedinci zele tu imperiju da izgrade preko noci.
Vise volim gledat Velez 4-5 godina kao stabilnog premijerligasa,koji ce proizvodit svoje igrace i prodavat svake godine jednog ili dvojicu i tako pocet zaradjivat,pa napravit stadion,maloj raji obezbjedit uslove i sl. a ne da gledam Velez kojeg ce mi okivat u zvijezde i reci borimo se za evropu i raja se nalozi i to se srusi ko kula od karata.Sve treba pustit svojim tokom da ide pa makar u evropu otisli za 10 godina ali da napravimo normalan klub a prije svega zdrav a ne da zivimo u iluzijama i sl.Malu raju treba vracat u omladinski pogon Veleza jer je male raje sve manje zbog raznih situacija.Dobro je onaj profesor sa dif-a reko veceras:Imamo krasne djece u omladincima koji su talenti i moze se od njih napravit igrac i kasnije prodat ali izgleda da to u klubu ne znaju.Svi zele klub preko noci ali moramo biti svijesi da ne moze.Imamo mi i u prvom timu par mladih igraca koji su Velezova djeca,prosli omladinski pogon a trenutno su u prvok timu i vrijede puno (Zolj,Demic,Kazazic,Cemalovic,Jazvin...i dr.) i na njima Velez i na drugim madicima treba pare uzet a ne da stalno prosimo i idemo u dogovanja.Napisao sam neki dan na ovom forumu da je Velez bio rasadnik talenata i zaradjivao lovu na svojim igracima i da tim putem samo treba nastavit jer nema druge egzistencije nego zarada od domaceg proizvoda a sve ostalo visi u zraku.Ja shvatam da ljudi koji sjede u upravnom odboru nemaju vremena za to ali ako zele normalan klub,to moraju pocet radit i to odmah odnoseci se na ovaj upravni odbor a ne da nam igraci odlaze dzaba kao sto je Pika rekao za Vladu,Colica a za male pare Majkic.Buducnost nije samo jedna sezona nego narednih 10 jer se samo tako moze napravit normalan klub i zdrava cijelina

nem73
Postovi: 824
Pridružen/a: 08 maj 2009, 23:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nem73 » 24 dec 2010, 10:13

samo laganini,
kamen po kamen - izgradit cemo mi ovo!

ne brine mene gradnja, brinu mene vise osobe koje mogu unjeti/unositi negativnu energiju u klub!

toga se trebamo ponajvise paziti narednih mnogo godina!

Velež ispred svega, treba da bude svima nama.
znaci privatne zelje, ambicije, ideologije etc sve to ide na drugo mjesto kada je rijec o Veležu
To kada budemo(mnogi od nas) znali razdjeliti ispravno, bice od nas dobar klub.

Velež za sva vremena, Velež do iznemoglosti...
ROĐENI BRATO

(VEDRAN PULJIC 1985-2009)

Ipswich Town F.C.

carina
Postovi: 976
Pridružen/a: 07 maj 2009, 19:50
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la carina » 24 dec 2010, 11:27

Evo vama vase Carine :D
Eto ucinjen je prvi kroak, neko je morao sve te ljudi okupiti i objasnjavati se sa njima. Neka ne budete u nekoj euforiji, oni su tu, ali jos nisu 100 posto. I nece nikad biti dok ne vide da mi SVI to hocemo. Zadovoljan sam, da ne lazem, prvim korakom kako njih tako i RA.
RA mora konacno preci na visu stepenicu, i rijesiti svoj najveci problem. A to je da radi PO PAPIRIMA. Znaci, ne kao sad , nekako ilegalno ili neka dijecija radinost, nego konacno mora raditi kako i zasluzuje i kako se uvijek i radilo. Ovako, nema dalje. Hoce, nece, njihov problem, a do tad mi ostali moramo nastaviti tamo gdje smo stali jer se ne smijemo samo na njih osloniti. Jedva cekam dan kad ce Maslesa i ekipa MORATI imati svugdje otvorena vrata i morat ce se slusati njihova rijec...To je vrlo bitna stvar, jer momci zive za Velez, a sistem je takav, kakav je...Sve je papir....
Ljudi koji su sad preuzeli klub naici ce na milion problema, pola od njih nisu ni svjesni, i moramo svi biti njihov motor za rad. Po prvi put imamo mocne ljude, ljude koji vedre i oblace i dajmo im punu podrsku. A te price da ce se uvuci opet neko, nema nista od toga, Niksic i ekipa ce moci "gutati" sve na sta naidju, a da to ovi progutani nece biti ni svjesni.
I zato Vas molim, nemojmo prebacivati odmah loptu na njih, lopta je CITAVO vrijeme na nama....Uskoro ce i u javnost izaci jos jedan bum, a on ce biti samo potvrda da smo najveci klub na ovim prostorima...
Ostat ce samo rad, a budite sigurni da su ovi izabrani ljudi odlicni, i da ko god hoce da nesto radi za klub, imat ce otvorena vrata...svi su pristupacni....
Sve vise i vise ljudi se ukljucuje u rad kluba, svak na neki svoj nacin, i to je ono najbitnije.....
Ne treba ni vise pametovati sta treba i kako treba, ekipa nam je potpuno svjesna kako se pravi zdrav klub, samo im dajmo podrsku...

I samo da dodam jos jednu stvar, a to je da Vas molim da konacno budemo malo liberalniji i malo smireniji kod donosenja zakljucaka. Vjerujte mi, a nisam ni ja znao, da se mnogo, mnogo novca trosi na stvari koje nisu za javnost, na nekakve "sporedne" troskove, jer takav nam je sistem, sport i drzava. Jbg, nikom nije drago, ali eto samo da se i to ukalkulise. Shvatit ce svi koji hoce da shvate. I ja sam htio postaviti brdo pitanja, ali sam vec ranije dobio odgovore koji su me iznenadili.

Bitno je da smo ostali i pored politike i svega ostalog....Sad, idemo dalje 8-)


Avatar
Adnel
Postovi: 909
Pridružen/a: 25 okt 2008, 16:34
Lokacija: D.O.G
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Adnel » 24 dec 2010, 15:51

Ja brate znam da niko nije govorio da zeli iduce godine u europu pa to nebi bilo u filmu naucne fantastike svak isto misli ove godine izboriti opstanak a iduce 2 godine se stabilizirati u sredinu tabele to su najbitniji koraci po meni a tako i vecina RA misli bio sam jucer na sjednici najvise mi se svidio komunjara Niksic svojim govorom.
Samo jedan klub Velež Mostar

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Devil » 24 dec 2010, 17:46

Mrzi me sada da citam dugometrazne postove pa bi zamolio nekoga da mi kaze je li ovo znaci da se RA vraca na tribine?
Moze odgovor i na PP ako nije za ovde.
Hvala.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

'ta će on
Postovi: 32
Pridružen/a: 14 sep 2010, 10:52
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 'ta će on » 24 dec 2010, 21:19

:mrgreen:
Zadnja izmjena: 'ta će on, dana/u 01 avg 2012, 14:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Devil » 24 dec 2010, 21:41

Dobio sam odgovor na PP,ne moras jos da se treznis. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

AMADUDI
Postovi: 347
Pridružen/a: 02 jul 2010, 18:48
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AMADUDI » 26 dec 2010, 22:25

Mitrović dolazi 3. januara, prvo pojačanje Hadžiđulbić
Prva sjednica novog Upravnog odbora Veleža bila konstruktivna budući da je donesena odluka o novom treneru

Danas je održana prva sjednica novog Upravnog odbora Veleža. Najvažnija odluka tiče se novog trenera. Tako će igrače Veleža u proljetnom dijelu sezone gotovo sigurno voditi Milorad Mitrović.

Novi strateg Rođenih, kako saznajemo, u Mostar bi trebao doći 3. januara 2011. godine kada bi se saradnja ozvaničila. Osim o treneru, govora je bilo i o igračkom kadru, a vrlo je moguće da prvo pojačanje ove zime bude golman Emir Hadžiđulbić kojem bi to bio treći dolazak u Mostar.

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: NazorUso, Redred i 20 gostiju.