Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la fera » 29 dec 2010, 23:31

juznjak> je napisao/la:Moracu pogledati taj film ,ponajvise radi Roberta kojeg volim najvise na svijetu :D a i mnogi bruje o tom film ,navodno ima dosta golisavih scena. :P :mrgreen: Kad sam kod De Nira danas sam gledao njegov film na HBO ''Everybody's Fine''(svi smo super) ,ne volim drame ali ovo je mnogo dobar film ... tako da ga preporucujem . Sinoc sam gledao jos jedan predobar film ''Pineapple Express'' jako smjesan film
slika
ima smijesnih scena :D nije los... samo nek se duva :D
You are someone else I am still right here

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la nevjernik » 29 dec 2010, 23:33

Efekti su ko iz Call od dutyja :D

Alba, Michelle, Lohan, one sestrice, ali meni najbolja je bila ona djevojka sto je na pocetku bila gola, zove se Mayra Leal :P
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la juznjak> » 29 dec 2010, 23:36

Vecinu filma su naduvani :D nisam neki ljubitelj ovih filmova novije produkcije, ali eto taj mi se svidio nije los . :) 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la brazzo » 29 dec 2010, 23:38

Wolverine je napisao/la:ponovno odgledah bad santa. svaki put mi je odlican :)

sto se machete tice. film je dobar onome ko zeli da ga film zabavi za tih sat i po kolko traje. dok onima koji traze nesto genijalno film ne valja. vrhunski trash film. alba i michele :oops:
je li ponovo bio na OBN-u ja sam ga gledao čini mi se 5x upravo na OBN-u i fakat takav je film da bi opet mogao izdvojiti vremena da ga odgledam.

ne znam fakat šta ima zabavno u ovom filmu osim što već neko reče onih golišavih scena u bazenu :|
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 29 dec 2010, 23:45

ma skino ga sa torenta danas, iako ce vjerovatno biti ili je bio opet na tv-u, al e gledam tv.

a machete, meni je film cjeli cista zabava, al ukusi su razliciti ;)

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la nevjernik » 29 dec 2010, 23:47

znas zbog cega uvijek mogu gledati taj film :D

slika
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Monolog » 30 dec 2010, 00:43

Danas sam na nekom programu(ne'am pojma kojem) gledao film "The happening" sa Mark Wahlbergom u glavnoj ulozi. Prije godinu dana sam gled'o trailer(recimo da me isti zaintrigir'o), ali nakon sto sam odgledao film, mogao sam se samo lupati o glavu na sta sam ja potrosio 90+ minuta zivota. :(
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la alan_kardec » 31 dec 2010, 03:26

Evo maloprije sam pogledao "Srpski film" i mogu reći da sam šokiran sadržajem. Sama priča i nije toliko loša, međutim u filmu ima nevjerovatno bolesnih scena i situacija. Nije mi jasno gdje je reditelj pronašao inspitaciju za ovakvo nešto, a i ne kontam kako se niko u Srbiji nije usudio da zabrani snimanje ovakvog jednog sr-anja. Ako se i ovo vodi pod umjetničkom slobodom izražavanja, hebi ga onda.
Stvarno sam se nagledao svakakvih bolesnih filmova, ali ovo je vrhunac.
Prijateljski preporučujem da ga ne gleda niko.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la brazzo » 31 dec 2010, 12:08

alan_kardec je napisao/la:Evo maloprije sam pogledao "Srpski film" i mogu reći da sam šokiran sadržajem. Sama priča i nije toliko loša, međutim u filmu ima nevjerovatno bolesnih scena i situacija. Nije mi jasno gdje je reditelj pronašao inspitaciju za ovakvo nešto, a i ne kontam kako se niko u Srbiji nije usudio da zabrani snimanje ovakvog jednog sr-anja. Ako se i ovo vodi pod umjetničkom slobodom izražavanja, hebi ga onda.
Stvarno sam se nagledao svakakvih bolesnih filmova, ali ovo je vrhunac.
Prijateljski preporučujem da ga ne gleda niko.
ma i nije toliko strašno kako su ga navikali ali meni jedino nije jasno kako su Sergej(dobro ajde nije toliko strašna njegova uloga) i Srđan pristali da glume u ovakvom filmu :| ali na kraju je dobro i završilo da ga nisu naši moralisti ''razapeli'' zbog toga.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Wolverine » 31 dec 2010, 16:16

ma film nije strasan, vec je jednostavno bolestan, gadan...

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la brazzo » 01 jan 2011, 23:11

slika
http://www.imdb.com/title/tt0800369/ ovo bi moglo biti ostvarenje godine za 2011
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 02 jan 2011, 03:17

Dosadno mi, pa da malo pišem o filmovima koje sam pogledao u zadnje vrijeme.

Donnie Darko (2001)

slika

Jedan od onih filmova koji vas tjera da ga pogledate još jednom, pa još jednom...da bi neke stvari sjele na svoje mjesto. Nevjerojatno koliko muzika može upotpuniti film, i dočarati atmosferu. Definitivno jedan od najboljih filmova koje sam pogledao s potpuno uvrnutom pričom kojoj treba vremena da sjedne. A Jake, i njegov pomaknuti, prilično bolestan pogled...Donnie ne bi bio Donnie da ga nije odglumio Jake. Nema smisla raspredati o radnji i smislu filma jer su ga vec svi pogledali, a oni koji nisu...ne znam što čekaju! Ukratko, putovanje kroz vrijeme kakvo još nismo vidjeli...dvojba o postojanju Boga i najvažnijem pitanju: umire li svatko sam, i ako je tako, čemu onda ovo sve? Jednostavno, remek-djelo!

9.5/10

[youtube][/youtube]

Love Actually (2003)

slika

Richard Curtis nas je počastio sa jednim, vrlo zabavnim filmom. Čak će i oni koji nikada neće priznati da pogledaju pokoji romantični film, uživati u ovom. Radi se, naime, o tome da Curtis, kao i u "Four weddings..." i "Nothing Hill"-u, kroz film protkan romantikom i ljubavnim problemima, vrlo spretno ubacuje dozu prihvatljivog britanskog humora. To daje filmu zabavnu dimenziju, odvaja ga od žanra drame, i pomaže i najtvrdokornijim plačljivcima da pogledaju film, a da ne potroše cijelu kutiju papirnatih maramica. Stapanje nekoliko priča, koje se pojavljuju potpuno izmješane, da bi se tek na kraju pokazala povezanost likova funkcionira izvrsno, donosi posebnu zanimljivost, iako ta tehnika nije ništa revolucionarno u svijetu filma. U svakom slučaju, u Jedno od onih ružnih, kišnih popodneva, kad ste sa svojom boljom polovicom u stanu, skuhajte čaj, i pogledajte "Love actually", nećete se razočarat.

8/10

[youtube][/youtube]

Butterfly Effect (2004)

slika

Film koji jednostavno ostavlja bez daha , kad misliš da ne može biti gore, evo još je gora. Savršeno djeluje na psihu, bolji je od bilo koje filma strave. Redatelj priča priču i vraćajući nas u prošlost otkriva bezbroj drugih priča, no za razliku od takvih drugih retrospektivnih filmova, ovaj u stvari na kraju nas iznenadi kako je dobar. Što se tiče glume, ona je manje bitna, ovdje što je bitno je kako se je pisac scenarija uspio poigrati mijenjanjem prošlosti, a da uopće niti u jednom trenutku možemo reći da je to izmišljeno. Sve pohvale, jer ne samo da je teško napraviti takav scenarij, već je puno teže napraviti takava tip filma,koji ostavlja takav dobar dojam.

8/10

[youtube][/youtube]

Bad Santa (2003)

slika

Možda će zvučat malo čudno, no u meni je ovaj film probudio više dobrote i toplih osjećaja od ostalih klasičnih Santa Božićnih filmova. Iako će vas količina psovki, odvratni glavni lik, te sama tema filma tjerati da ga zaobiđete zbog vređanja Božića, ovaj film sve te stvari veliča na svoj jako čudan način... Thorthonu ovakve uloge odlično pristaju. Lik je preuvjerljiv u ulozi jadnog alkoholičara. Prije ovoga filma ga uopšte nisam mogao podnijeti, ali sad mi je na listi najdražh glumaca. Zwigoff me je ugodno iznenadio, nakon sjajnog Grada duhova gdje je odlično iskoristio jednog od najboljih glumaca današnjice (Buscemija), i ovdje mu to polazi za rukom sa Thorthonom.
Božićni film koji se na prvi pogled to ne čini, no u svakom svom postupku postaje upravo to - samo bez nepotrebne patetike.

7/10

[youtube][/youtube]

Click (2006)

slika

U ovom filmu Sandler je pokušao otići i korak dalje, pa je osim svojih standardnih glumačkih performanci pokušao filmu dati i jednu ozbiljniju notu i odaslati poruku gledatelju o vrijednostima obitelji i ljubavi.
Svaka mu čast na tome, jer iako ga još ne mogu prihvatiti kao ozbiljnijeg glumca, u ovom filmu je taj posao odradio solidno i sve djeluje prilično dobro. Da stvar bude sigurna, Sandler se pojačao sa solidnom glumačkom ekipom (Walken, Beckinsale, Astin, Winkler, Hasselhoff, Coolidge). Od svih nabrojanih upravo su me najviše dojmili Hasselhoff u ulozi Sandlerovog priglupog šefa, te Jennifer Coolidge (fakin Stiflers Mom 8-) ), kao prijateljica njegove žene, koja je opsjednuta time da uvijek mora izgledati što mlađe. A pomalo su me razočarali Beckinsale i Walken, jer osim dolara, ne vidim drugi razlog zašto su prihvatili ove uloge. Ideja filma o svemogućem daljinskom upravljaču kojim naš junka kontrolira svoj život da bi ga na kraju to sve skupo koštalo, ne predstavlja ništa novo i viđena je u sličnim varijacijama u mnogim filmova (Npr. 'Family Man'' sa Nicloas Cageom).
Sve u svemu, zanimljiv filmić za pogledat kad nemaš ništa drugo za radit.

6.5/10

[youtube][/youtube]

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la RiNo » 02 jan 2011, 13:05

Donnie Darko je napisao/la:Butterfly Effect (2004)

slika

Film koji jednostavno ostavlja bez daha , kad misliš da ne može biti gore, evo još je gora. Savršeno djeluje na psihu, bolji je od bilo koje filma strave. Redatelj priča priču i vraćajući nas u prošlost otkriva bezbroj drugih priča, no za razliku od takvih drugih retrospektivnih filmova, ovaj u stvari na kraju nas iznenadi kako je dobar. Što se tiče glume, ona je manje bitna, ovdje što je bitno je kako se je pisac scenarija uspio poigrati mijenjanjem prošlosti, a da uopće niti u jednom trenutku možemo reći da je to izmišljeno. Sve pohvale, jer ne samo da je teško napraviti takav scenarij, već je puno teže napraviti takava tip filma,koji ostavlja takav dobar dojam.

8/10

[youtube][/youtube]
Ovaj sam nedavno pogledao i preporučujem ga također.
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la juznjak> » 02 jan 2011, 20:05

Imate na Nova tv, Glup i gluplji film 8-) gledao sam ga jedno 15-tak puta ali je takav film da se moze gledati jos toliko.:D 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 02 jan 2011, 20:15

a na HRT 2 gospodar prstenova - prstenova družina

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la juznjak> » 04 jan 2011, 17:15

Na HBO veceras u 0.10 Predator 2, Glavna uloga Danny Glover.Po meni bolji je 1 dio mada su oba extra . 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Devil » 04 jan 2011, 20:13

juznjak> je napisao/la:Na HBO veceras u 0.10 Predator 2, Glavna uloga Danny Glover.Po meni bolji je 1 dio mada su oba extra . 8-)
Meni je od Dannya Glovera dobar "Shooter",mada nije glavna uloga.
To ono kada onaj vojnik(glumi ga Mark Wahlberg),nakon rata gde mu pogine ortak,upadne u zamku vlade,gde treba da izrezira ubijanje predsednika.I sredinom filma mu se prikljucuje specijalni agent FBI-a koji shvata da je u nevolji i onda oni redom ubijaju sviju koji su im smetali.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la brazzo » 06 jan 2011, 19:44

''Awaydays''
[youtube][/youtube]
je li iko od vas pogledao ovaj film ? čini se po komentarima da je vrijedan jednog dijela mog jadnog limita :|
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rob do bagro » 07 jan 2011, 09:57

slika
Film je beton, pogledajte ga obavezno ;)
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la _dreamer_ » 07 jan 2011, 10:30

Wolverine je napisao/la:ponovno odgledah bad santa. svaki put mi je odlican :)
i meni je neku noc "valjao" na nekom afteru, buduci da sam uz njega uspio da napravim "biznis"... :D
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica i 28 gostiju.