Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 23 feb 2021, 11:20

nole je osim glutena imao i problem sa devijacijom nosa. sto je dovodilo to otezanog disanja i brzeg umaranja pri duzim razmjenama. tokom 2010. su rjesena oba ova problema. ostalo je istorija.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2021, 11:23

nastase, borg, connors i lendl nisu ni znali za riječ gluten a kamoli da su se zamarali tim temama. tada je bilo puno bitnije znati koja igračica u koji disko izlazi

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 23 feb 2021, 11:26

jestamaji je napisao/la:
23 feb 2021, 11:23
nastase, borg, connors i lendl nisu ni znali za riječ gluten a kamoli da su se zamarali tim temama. tada je bilo puno bitnije znati koja igračica u koji disko izlazi
Zato i nisu mogli dostici nivo ove 3ce...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 23 feb 2021, 11:42

+ sto se posmrkalo bijelog da bi bilo za linije na vimbliju!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14614
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 23 feb 2021, 11:44

Rasprava ko je bolji od njih trojice je u rangu je li bolji Messi ili CR, a ono riječ o dva najbolja igrača današnjice, a vrlo vjerovatno i dva najbolja što se tiče ove igre. Naravno, nostalgičari će se sjetiti debelog Rone, Ronaldinja, Pelea, Maradone, međutim ova dvojica traju 20 godina i konstanta su.

Naravno da ima subjektivnih osjećaja kao i u slučaju gorepomenutog dvojca, to je uglavnom prevaga zašto je ovaj bolji od ove druge dvojice.
Ja sam Noletu svašta nešto prigovarao, danas mu mogu samo skinuti kapu i :thumbup:
Još je čovjek na neki način bio u podređenom položaju u odnosu na Rafu i Rogera, ali se izborio za tron.
Koševo Zapad

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2021, 11:45

marconato je napisao/la:
23 feb 2021, 11:26
jestamaji je napisao/la:
23 feb 2021, 11:23
nastase, borg, connors i lendl nisu ni znali za riječ gluten a kamoli da su se zamarali tim temama. tada je bilo puno bitnije znati koja igračica u koji disko izlazi
Zato i nisu mogli dostici nivo ove 3ce...
nisam siguran. big 3 ih nisu nikad uspjeli dobit :mrgreen:

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Goretzka » 23 feb 2021, 11:46

Izgleda da su neki ovdje zaboravili karindzanje u Parizu al ne brinite ponovit cemo ove godine isto da ne zaboravite 😁😁

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2021, 11:46

Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 11:44
Rasprava ko je bolji od njih trojice je u rangu je li bolji Messi ili CR, a ono riječ o dva najbolja igrača današnjice, a vrlo vjerovatno i dva najbolja što se tiče ove igre. Naravno, nostalgičari će se sjetiti debelog Rone, Ronaldinja, Pelea, Maradone, međutim ova dvojica traju 20 godina i konstanta su.

Naravno da ima subjektivnih osjećaja kao i u slučaju gorepomenutog dvojca, to je uglavnom prevaga zašto je ovaj bolji od ove druge dvojice.
Ja sam Noletu svašta nešto prigovarao, danas mu mogu samo skinuti kapu i :thumbup:
Još je čovjek na neki način bio u podređenom položaju u odnosu na Rafu i Rogera, ali se izborio za tron.
maradona je za njih obojicu izmislio fudbal. maradona je bio fudbal. to ne znaju samo oni koji nisu imali priliku da to dožive. razlika je velika!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14614
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 23 feb 2021, 12:24

jestamaji je napisao/la:
23 feb 2021, 11:46
Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 11:44
Rasprava ko je bolji od njih trojice je u rangu je li bolji Messi ili CR, a ono riječ o dva najbolja igrača današnjice, a vrlo vjerovatno i dva najbolja što se tiče ove igre. Naravno, nostalgičari će se sjetiti debelog Rone, Ronaldinja, Pelea, Maradone, međutim ova dvojica traju 20 godina i konstanta su.

Naravno da ima subjektivnih osjećaja kao i u slučaju gorepomenutog dvojca, to je uglavnom prevaga zašto je ovaj bolji od ove druge dvojice.
Ja sam Noletu svašta nešto prigovarao, danas mu mogu samo skinuti kapu i :thumbup:
Još je čovjek na neki način bio u podređenom položaju u odnosu na Rafu i Rogera, ali se izborio za tron.
maradona je za njih obojicu izmislio fudbal. maradona je bio fudbal. to ne znaju samo oni koji nisu imali priliku da to dožive. razlika je velika!
Ma ok, izmislio...mogu i ja sad reći da je to tvoj subjektivni doživljaj...Maradona jeste veliki...ali nema brojke ove dvojice, o trofejima da ne pričam.
A čuj možda je i Safet za Maradonu izmislio, al se zajeba sa Interom, pa kasnije u PSG...to nikad nećemo saznati.

Nebitno, htio sam samo uporediti, nije mi cilj otvarati raspravu o fudbalu na teniskoj temi. Nekom je bolji Nole, nekom Rafa, Roger...nekom je Maradona izmislio fudbal, drugi će reći da je to debeli ili Ronaldinjo. Ili možda Zidane?

Nećemo se nikad složiti i svi ćemo potezati argumente brže od kauboja sa divljeg zapada.
Koševo Zapad

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 23 feb 2021, 12:40

Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 12:24
Nećemo se nikad složiti i svi ćemo potezati argumente brže od kauboja sa divljeg zapada.
Ukoliko pricamo o najvecem, definitivno ima dosta prostora za debatu. Svako za sada ima neki svoj argument.

Medjutim, kada se prica o najboljem, stvar je ne tako kompllikovana. Uzmes samo 2011 i 2015-2016. Niko nikada od ove preostale 2ce nije tako izdominirao.
Covjek imao duplo ili skoro duplo vise poena u odnosu na drugog (ne znam da li se ikada to desilo prije?), dostigao najveci br poena ikada i to u najjacoj konkurenciji ikada. Jedini spojio sva 4 GS...
To je svakako veliki pokazatelj, jer se ne radi o turniru-dva, nego o periodu od godinu-dvije i to u 2 navrata i to u kakvoj konkurenciji... :crazy:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shategabri
Postovi: 14614
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 23 feb 2021, 12:47

marconato je napisao/la:
23 feb 2021, 12:40
Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 12:24
Nećemo se nikad složiti i svi ćemo potezati argumente brže od kauboja sa divljeg zapada.
Ukoliko pricamo o najvecem, definitivno ima dosta prostora za debatu. Svako za sada ima neki svoj argument.

Medjutim, kada se prica o najboljem, stvar je ne tako kompllikovana. Uzmes samo 2011 i 2015-2016. Niko nikada od ove preostale 2ce nije tako izdominirao.
Covjek imao duplo ili skoro duplo vise poena u odnosu na drugog (ne znam da li se ikada to desilo prije?), dostigao najveci br poena ikada i to u najjacoj konkurenciji ikada. Jedini spojio sva 4 GS...
To je svakako veliki pokazatelj, jer se ne radi o turniru-dva, nego o periodu od godinu-dvije i to u 2 navrata i to u kakvoj konkurenciji... :crazy:
Da ali onda ja mogu reći da Roger ima 20 GS ili neko drugi da Rafa ima isto toliko naspram Noletovih 18.

Onda nije bolji od Rafe na šljaci to je fakt, Roger ima više USO i W...
Koševo Zapad

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 23 feb 2021, 13:03

pricate o dvije razlicite stvari. nole je definitivno BOAT sto je i te kako i jedan od vaznih faktora u prici o GOAT-u. za GOAT imaju svi svoje argumente od cega su trenutno rafini najlosiji ali je fed najblizi penziji (ako ne bude kakvih povreda kod ostale dvojice). ipak, nole je daleko najblizi tome da postane neprikosnoveni GOAT. njemu fali da se izjednaci sa slemovima sa ovima. i zadrzi primat na svemu ostalom sto vec ima. i onda bi imao sve ali sve argumente na svojoj strani. ostali imaju previse rupa da zakrpe. tako da objektivno jedino nole moze do apsolutnog GOAT statusa. fed ce tesko recimo da nadoknadi izrazito negativni h2h sa oba rivala ili da dobije jos koji YE#1 ili da osvoji MC i rim. rafa ce tesko do 2 godine na vrhu i do osvojenih svih masters turnira + WTF. niko od njih nece spojiti 4 slema u nizu i nole ce ostati kao neko ko je imao najbolji niz pobjeda, najbolju godinu i sezonu i rekord u poenima + sedmice i YE#1. ako nole bar izjednaci slemove onda ce imati sve argumente (pogotovo jer je bio uskracen za W prosle godine a i ona diskvalifikacija je diskutabilna).
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 23 feb 2021, 13:08, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 23 feb 2021, 13:04

Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 12:47
marconato je napisao/la:
23 feb 2021, 12:40
Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 12:24
Nećemo se nikad složiti i svi ćemo potezati argumente brže od kauboja sa divljeg zapada.
Ukoliko pricamo o najvecem, definitivno ima dosta prostora za debatu. Svako za sada ima neki svoj argument.

Medjutim, kada se prica o najboljem, stvar je ne tako kompllikovana. Uzmes samo 2011 i 2015-2016. Niko nikada od ove preostale 2ce nije tako izdominirao.
Covjek imao duplo ili skoro duplo vise poena u odnosu na drugog (ne znam da li se ikada to desilo prije?), dostigao najveci br poena ikada i to u najjacoj konkurenciji ikada. Jedini spojio sva 4 GS...
To je svakako veliki pokazatelj, jer se ne radi o turniru-dva, nego o periodu od godinu-dvije i to u 2 navrata i to u kakvoj konkurenciji... :crazy:
Da ali onda ja mogu reći da Roger ima 20 GS ili neko drugi da Rafa ima isto toliko naspram Noletovih 18.

Onda nije bolji od Rafe na šljaci to je fakt, Roger ima više USO i W...
Upravo ti o tome pricam. To su fakti koji idu njima u prilog kada se prica o NAJVEĆEM, jer su to dostignuca za citavu karijeru.
Ja ti pricam o faktima koje Novaka izdvajaju kao NAJBOLJEG, tj. o nivou igre koju je on imao kao najbolji nivo ikada od svih ili ti msilis da je neko imao bolji i brutalniji nivo tenisa od Novaka iz ta dva perioda?!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2021, 14:19

Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 12:24
jestamaji je napisao/la:
23 feb 2021, 11:46
Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 11:44
Rasprava ko je bolji od njih trojice je u rangu je li bolji Messi ili CR, a ono riječ o dva najbolja igrača današnjice, a vrlo vjerovatno i dva najbolja što se tiče ove igre. Naravno, nostalgičari će se sjetiti debelog Rone, Ronaldinja, Pelea, Maradone, međutim ova dvojica traju 20 godina i konstanta su.

Naravno da ima subjektivnih osjećaja kao i u slučaju gorepomenutog dvojca, to je uglavnom prevaga zašto je ovaj bolji od ove druge dvojice.
Ja sam Noletu svašta nešto prigovarao, danas mu mogu samo skinuti kapu i :thumbup:
Još je čovjek na neki način bio u podređenom položaju u odnosu na Rafu i Rogera, ali se izborio za tron.
maradona je za njih obojicu izmislio fudbal. maradona je bio fudbal. to ne znaju samo oni koji nisu imali priliku da to dožive. razlika je velika!
Ma ok, izmislio...mogu i ja sad reći da je to tvoj subjektivni doživljaj...Maradona jeste veliki...ali nema brojke ove dvojice, o trofejima da ne pričam.
A čuj možda je i Safet za Maradonu izmislio, al se zajeba sa Interom, pa kasnije u PSG...to nikad nećemo saznati.

Nebitno, htio sam samo uporediti, nije mi cilj otvarati raspravu o fudbalu na teniskoj temi. Nekom je bolji Nole, nekom Rafa, Roger...nekom je Maradona izmislio fudbal, drugi će reći da je to debeli ili Ronaldinjo. Ili možda Zidane?

Nećemo se nikad složiti i svi ćemo potezati argumente brže od kauboja sa divljeg zapada.
naravno.

samo postoji razlika između mene i i većine ostalih a to je da ja nisam idolopoklonik i da samo volim gledati tenis i uvijek se nadam meču na zadnju loptu. ne navijam ni u tenisu ni u jednom drugom sportu ni za koga (osim za želju i za reprezentzaciju, prije sfrj, sada bih). doduše navijam tu i tamo protiv nekoga kada se pojavi neka odvratna spodoba tipa kirdže ili serene ali to je više odbojnost prema njihovim ljudskim osobinama nego navijanje. sa neke moje tačke gledišta u tenisu ne postoji jedan goat nego su to njih trojica. boat je vjerovatno novak ali biti najbolji i najveći nije baš ista stvar. od njih trojice svakoga cijenim na jedan način i nisam siguran da li bi se mogao opredijeliti kad bih morao.

u fudbalu je to malo drugačije, kada je maradona bio na terenu u zraku je zujalo od napetosti, niko nikad nije imao takvu karizmu oko sebe, plus totalno ludilo okolo naokolo o kome je dovoljno rečeno. i onda ono najbitnije: povrh svega je znao lopte više nego iko ikad poslije njega (vjerovatno i prije mada se pelea baš i ne sjećam a garinču, di stefana, puškaša i ostale iz opravdanih razloga nisam mogao gledati). ima ta neka stvar koju mladi naraštaji ne shvataju, maradona nije ono što ima na youtube-u niti su to njegove brojke nego nešto puno više. slično je i kod priče jordan lebron mada je tu razlika puno manja i moglo bi se diskutovati o tome. o maradoni ni u jednom univerzumu ali to neko rođen u vrijeme statistike niti može shvatiti niti ja očekujem da shvati.

sad prepuštam temu lakiju rafinadalu i ostalima. samo me malo brine da nam šefko nije zakačio kakvu koronu, ili barem triper.....

Avatar
Shategabri
Postovi: 14614
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 23 feb 2021, 14:25

marconato je napisao/la:
23 feb 2021, 13:04
Shategabri je napisao/la:
23 feb 2021, 12:47
marconato je napisao/la:
23 feb 2021, 12:40


Ukoliko pricamo o najvecem, definitivno ima dosta prostora za debatu. Svako za sada ima neki svoj argument.

Medjutim, kada se prica o najboljem, stvar je ne tako kompllikovana. Uzmes samo 2011 i 2015-2016. Niko nikada od ove preostale 2ce nije tako izdominirao.
Covjek imao duplo ili skoro duplo vise poena u odnosu na drugog (ne znam da li se ikada to desilo prije?), dostigao najveci br poena ikada i to u najjacoj konkurenciji ikada. Jedini spojio sva 4 GS...
To je svakako veliki pokazatelj, jer se ne radi o turniru-dva, nego o periodu od godinu-dvije i to u 2 navrata i to u kakvoj konkurenciji... :crazy:
Da ali onda ja mogu reći da Roger ima 20 GS ili neko drugi da Rafa ima isto toliko naspram Noletovih 18.

Onda nije bolji od Rafe na šljaci to je fakt, Roger ima više USO i W...
Upravo ti o tome pricam. To su fakti koji idu njima u prilog kada se prica o NAJVEĆEM, jer su to dostignuca za citavu karijeru.
Ja ti pricam o faktima koje Novaka izdvajaju kao NAJBOLJEG, tj. o nivou igre koju je on imao kao najbolji nivo ikada od svih ili ti msilis da je neko imao bolji i brutalniji nivo tenisa od Novaka iz ta dva perioda?!
Slažemo se :thumbup:
Koševo Zapad

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 23 feb 2021, 14:31

jestamaji je napisao/la:
23 feb 2021, 14:19
naravno.

samo postoji razlika između mene i i većine ostalih a to je da ja nisam idolopoklonik i da samo volim gledati tenis i uvijek se nadam meču na zadnju loptu. ne navijam ni u tenisu ni u jednom drugom sportu ni za koga (osim za želju i za reprezentzaciju, prije sfrj, sada bih). doduše navijam tu i tamo protiv nekoga kada se pojavi neka odvratna spodoba tipa kirdže ili serene ali to je više odbojnost prema njihovim ljudskim osobinama nego navijanje. sa neke moje tačke gledišta u tenisu ne postoji jedan goat nego su to njih trojica. boat je vjerovatno novak ali biti najbolji i najveći nije baš ista stvar. od njih trojice svakoga cijenim na jedan način i nisam siguran da li bi se mogao opredijeliti kad bih morao.

u fudbalu je to malo drugačije, kada je maradona bio na terenu u zraku je zujalo od napetosti, niko nikad nije imao takvu karizmu oko sebe, plus totalno ludilo okolo naokolo o kome je dovoljno rečeno. i onda ono najbitnije: povrh svega je znao lopte više nego iko ikad poslije njega (vjerovatno i prije mada se pelea baš i ne sjećam a garinču, di stefana, puškaša i ostale iz opravdanih razloga nisam mogao gledati). ima ta neka stvar koju mladi naraštaji ne shvataju, maradona nije ono što ima na youtube-u niti su to njegove brojke nego nešto puno više. slično je i kod priče jordan lebron mada je tu razlika puno manja i moglo bi se diskutovati o tome. o maradoni ni u jednom univerzumu ali to neko rođen u vrijeme statistike niti može shvatiti niti ja očekujem da shvati.

sad prepuštam temu lakiju rafinadalu i ostalima. samo me malo brine da nam šefko nije zakačio kakvu koronu, ili barem triper.....
:o :o :o

Šta tebe prenese pa ispisa ovoliko :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 23 feb 2021, 15:02

neću nikad više, časna pionirska :mrgreen: :wave:

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la anonymousHD » 23 feb 2021, 15:21

Padaju obojica na kraju iduće godine, to je neizbježno. Novak je iznad njih za par stepenica u svakom pogledu.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mig_Mig » 23 feb 2021, 15:34

jestamaji je napisao/la:
23 feb 2021, 15:02
neću nikad više, časna pionirska :mrgreen: :wave:
Najgrori,ne navija ni za koga,ali zato je ogromna broja pojedinaca i klubova protiv kojih navijaš :guz:
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Shategabri
Postovi: 14614
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 23 feb 2021, 15:35

Ne može to niko znati, vrijeme radi protiv sve trojice, evo i Nole je turnir završio sa povredom, sad oporavak, a jedno je jasno, dok god budu imali šanse da uzimaju GS, ni jedan neće odustati.
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.