Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Tristan10 » 19 feb 2021, 23:37

zlatnidjecaci je napisao/la:
19 feb 2021, 18:50
E baš je Srbija organizovana.Država za poželit.Med i mlijeko al malo sutra.Igrači nemaju ni za kifle.Naša liga prepuna srbijanaca koji dolaze igrati kod nas jer tamo nema ništa.Kod nas malo više od ništa.
Eto oni imaju sistem i sponzore???.
ALI
Nekom je dopizdila žabokrečina i doveli Španca i ohladiše Francuze dva puta.
Čovjek odpilio zvijezde,neradnike,đuturume i za par mjeseci ih preporodio.
Ja ti napišem činjenice a ti po svom.
Zašto nisu nametnuli Danski sistem igre???
Nisu jer je birao igrače koji to nisu mogli ispratiti.Jel može danski sistem sa dva krila,jel može danski sistem sa starim i sporim bekovima??? Piši sa argumentima.
ZA 5 GODINA NIJE MOGAO ZAVRŠITI DIPLOMU A TO MU ŽIVOTNO OPREDELJENJE ??? Rekao si da nisi u rukometu i dovoljno je.Ima nas koji smo cijeli život u njemu.Parket sve govori ili imaš rezultat ili nemaš.
Svako ulaze vise od nas, i u tome je problem, pa i Srbija. Niko ne ocekuje da BiH ulaze kao Danska, necemo nazalost nikad ni ti trebamo. Ali da imas neka osnovna ulaganja, mogao bi se necemu nadati. Nije ti na mjestu porediti nas i Srbiju. Srbija ima barem duplo vecu populaciju od nas, granici direktno sa Madjarskom koja ima tradiciju u rukometu i respektabilne klubove. Puno ti je lakse kao igracu doci iz Srbije do Madjarske i dalje se razvijati nego iz BiH. Bez ulaganja nema ni rezultata. Pogledaj samo na Hrvatsku, cim su ulaganja opala u rukomet jer se ne isplati kao fudbal, odma teze i ide. Ni Hrvati se nemaju puno cemu nadati kad ti AAB nakanta Zagreb +10 razlike bez problema. A Zagreb ti je medju losijim ekipama u Evropskim takmicenjima, eh sad poredi gdje smo mi kad uopste nemamo takav tim, koji bi trebao biti kao neka minimum platforma za razvoj BiH rukometa.

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 20 feb 2021, 00:12

no rules je napisao/la:
19 feb 2021, 23:03
Koje smo mi k.....e sreće :twisted: , taman kada pomisliš da smo dobili selektora koji će biti 100% posvećen reprezentaciji i da će sve svoje vrijeme i energiju usmjeriti ka reprezentaciji i pronalaženju novih igrača i mladih talenata desi se ovo da primarno bude trener Zagreba , a usput i naš selektor :cool:
Ne brini neće dugo biti predviđam mu 3 mjeseca i dobit će nogu kao Vori i Sola,Zagreb je dugo neozbiljan klub promjene 6trenera za jednu sezonu.Njihov trenutni kvalitet je za Celenz kup i tamo ima mislim kvalitetni ekipa od njih,da dovedu Riveru koga on može pobjediti za Hrsiticem,Mandicem,

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 20 feb 2021, 21:38

BORAC BANJA LUKA : GORENJE VELENJE 32:16 (17:11)
GORENJE VELENJE: Panjtar (16 obramb), Taletovič (11 obramb), Tajnik 8, Verdinek 5, Aleks Kavčič 5, Haseljić 4, Sokolič 4, Drobež 2, Grmšek 2, Velić 1, Panjtar 1, Pajt, Starc, Miklavčič, Komar, Taletović, Slatinek Jovičić, Mlivić

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EC3 » 20 feb 2021, 21:55

EdinjoBos je napisao/la:
20 feb 2021, 21:38
BORAC BANJA LUKA : GORENJE VELENJE 32:16 (17:11)
GORENJE VELENJE: Panjtar (16 obramb), Taletovič (11 obramb), Tajnik 8, Verdinek 5, Aleks Kavčič 5, Haseljić 4, Sokolič 4, Drobež 2, Grmšek 2, Velić 1, Panjtar 1, Pajt, Starc, Miklavčič, Komar, Taletović, Slatinek Jovičić, Mlivić
Haseljić, Velić i Pajt... Da li još neko ima pravo nastupa za našu reprezentaciju?
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

EdinjoBos
Postovi: 1276
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 20 feb 2021, 22:07

treba provjeriti stanje sa mlivicem...2003. godiste

AllBosnianBosnian
Postovi: 47
Pridružen/a: 08 sep 2020, 15:02
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AllBosnianBosnian » 23 feb 2021, 15:00

Što se sve utišalo kad dolazi Ibrica?

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 23 feb 2021, 22:32

AllBosnianBosnian je napisao/la:
23 feb 2021, 15:00
Što se sve utišalo kad dolazi Ibrica?
Sutra ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 23 feb 2021, 23:16

Gledao sam Gog Trebinje bogami Hamidovic kao krava kada nogom šutne mlijeko koje je dala.Da par dobri golova,onda par lopti protivničkim igračima pravo u ruke koji daju kontre.

Ahmed45
Postovi: 194
Pridružen/a: 26 sep 2019, 00:52
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ahmed45 » 24 feb 2021, 07:24

Fagus501 je napisao/la:
23 feb 2021, 23:16
Gledao sam Gog Trebinje bogami Hamidovic kao krava kada nogom šutne mlijeko koje je dala.Da par dobri golova,onda par lopti protivničkim igračima pravo u ruke koji daju kontre.
Ne znam kako niste do sad skontali da je on smjesan igrac, ude na utakmicu da opali svoje 2,3 lopte i tjt odma sjedne na klupu...

AllBosnianBosnian
Postovi: 47
Pridružen/a: 08 sep 2020, 15:02
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AllBosnianBosnian » 24 feb 2021, 12:26

Obrvan: Za dan ili dva ću objaviti širi spisak reprezentativaca, kontaktirao sam i igrače BiH

Novi selektor Bosne i Hercegogovine Ivica Obrvan u intervjuu za Mondo potvrdio je da će raditi “dupli” posao na klupama Zagreba i Zmajeva.

Ipak, još nije zvanično potpisao ugovor sa Rukometnim savezom BiH.

“Od onog trenutka kad se pojavio kontakt sa Zagrebom, a uz dopuštenje Rukometnog saveza BiH, dao sam jasno do znanja da ostajem čvrsto pri svojoj odluci da obavljam funkciju selektora reprezentacije BiH. Čelnici Zagreba su se složili i nijednog trenutka nije dovedeno u pitanje da se bilo šta mijenja u tom slučaju”, rekao je Obrvan na početku razgovora.

Iako je ranije bilo najavljeno da će ove sedmice biti potpisan ugovor sa RSBiH, zbog obaveza u zagrebačkom klubu, zvanično predstavljanje će biti upriličeno najvjerovatnije sljedeće nedjelje.

“Kako sada stvari stoje doći ću dan prije okupljanja, za dan ili dva ću objaviti širi spisak, kontaktirao sam malo i igrače BiH. Došao bih i ranije, međutim, obaveze s rukometašima Zagreba mi nisu dopustile da obavimo i te formalnosti. U ovom trenutku, mislim da nije ni neophodno da ono što smo dogovorili potpišemo jer to ništa ne mijenja. Danas da stavim potpis ili za sedam dana, nije posebno bitno. Jutros smo se vratili iz Nanta, sutra igramo s Veszpremom, a u nedjelju sa Metaloplastikom i onda iduće sedmice najvjerovatnije ću biti na raspolaganju”.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 24 feb 2021, 13:20

AllBosnianBosnian je napisao/la:
24 feb 2021, 12:26

“Kako sada stvari stoje doći ću dan prije okupljanja, za dan ili dva ću objaviti širi spisak, kontaktirao sam malo i igrače BiH. Došao bih i ranije, međutim, obaveze s rukometašima Zagreba mi nisu dopustile da obavimo i te formalnosti. U ovom trenutku, mislim da nije ni neophodno da ono što smo dogovorili potpišemo jer to ništa ne mijenja. Danas da stavim potpis ili za sedam dana, nije posebno bitno. Jutros smo se vratili iz Nanta, sutra igramo s Veszpremom, a u nedjelju sa Metaloplastikom i onda iduće sedmice najvjerovatnije ću biti na raspolaganju”.
Sumanu je repka bila full time zanimacija a Obrvanu nece biti ni part time vec freelance hobi projekat ... dok on poveze konce i skonta sta i kako propasce nam i ove i sljedece kvalifikacije ... al' eto, nek bar podmladi malo repku i halalicemo mu 2 ciklusa ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

AllBosnianBosnian
Postovi: 47
Pridružen/a: 08 sep 2020, 15:02
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AllBosnianBosnian » 24 feb 2021, 13:37

DaVinci je napisao/la:
24 feb 2021, 13:20
AllBosnianBosnian je napisao/la:
24 feb 2021, 12:26

“Kako sada stvari stoje doći ću dan prije okupljanja, za dan ili dva ću objaviti širi spisak, kontaktirao sam malo i igrače BiH. Došao bih i ranije, međutim, obaveze s rukometašima Zagreba mi nisu dopustile da obavimo i te formalnosti. U ovom trenutku, mislim da nije ni neophodno da ono što smo dogovorili potpišemo jer to ništa ne mijenja. Danas da stavim potpis ili za sedam dana, nije posebno bitno. Jutros smo se vratili iz Nanta, sutra igramo s Veszpremom, a u nedjelju sa Metaloplastikom i onda iduće sedmice najvjerovatnije ću biti na raspolaganju”.
Sumanu je repka bila full time zanimacija a Obrvanu nece biti ni part time vec freelance hobi projekat ... dok on poveze konce i skonta sta i kako propasce nam i ove i sljedece kvalifikacije ... al' eto, nek bar podmladi malo repku i halalicemo mu 2 ciklusa ... :zviz:

Treba sačekati spisak i prvu tekmu pa da vidimo na čemu smo.Mora biti promjena ne može ovako ostati ni igra ni sastav igrača.

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 24 feb 2021, 14:13

Mislim da će spisak biti isti Sumanov to sam siguran jer nezna Obrvan još dam je 60 % igrača lažni valteri.Prvi spisak mu halalim druga dva ako pozove iste igrače kao Suman i ne riješi se Hercega,Mandica,Vegara,Ovcine,Nuica,Terze,Prcea,Karačića,Tarabokije od budućnosti nema ništa.Ostaje da vidimo stace čovjek uraditi ili neka viša sila tu upravlja

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 24 feb 2021, 18:53

Obrvan je dobar izbor i uvjeren sam da će biti dovoljno fokusiran na reprezentaciju neovisno od Zagreba. Bilo bi mi draže da vodi samo repku, ali kod nas je vjerovatno kokuzluk i ponuda od RS BiH nije dovoljno dobra da radi samo u repci, a pored toga u Hrvatskoj Zagreb se ne odbija. Obrvan je ozbiljan trener, karakteran, što potvrđuje da je ostao pri datoj riječi, iako je to mogao lako pogaziti kad je došla ponuda Zagreba, jer formalno-pravno nema nikakvu obavezu prema RS BiH, ugovor još nije potpisan. Spisak će vjerovatno biti sličan Šumanovom jer je teško promjeniti pola tima pred odlučujuće utakmice ovih kvalifikacija, al sam također ubjeđen da će on donijeti neke novine i brzo se riješiti starih igrača koji ne mogu trčati, jer bez trke nema modernog rukometa. Ko je sinoć gledao utakmicu Zagreba sa Nantom vidio je da je igra Zagreba bila puno brža i disciplinovanije nego kad je tim vodio Šola, tako da se nadam i našem boljem izdanju u dvomeču sa Austrijom.

AllBosnianBosnian
Postovi: 47
Pridružen/a: 08 sep 2020, 15:02
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AllBosnianBosnian » 25 feb 2021, 23:45

Ibrica za Oslobodjenje
- Prije svega, vrlo čest je slučaj da je trener reprezentacije angažiran u klubu. Spojivo je to. Ako si okružen pravim suradnicima, onda nema problema. Ne vidim tu neku veliku prepreku. Ispalo je da sam oba posla dogovorio u dva-tri dana, pa je izgledalo čudno. Da sam sad preuzeo reprezentaciju BiH, a za tri-četiri mjeseca Zagreb, onda bi to svi drugačije gledali. Ali mnoštvo je primjera gdje treneri rade u reprezentaciji i klubu. Imamo reprezentaciju Srbije, čiji selektor trenira Chartres, pa Manolo Cadenas vodi Ademar Leon i Argentinu, a i ranije bilo takvih primjera, tako da vjerujem da ćemo napraviti dobar rezultat i da ćemo svi biti posvećeni uspjehu.

Ja se samo pokušavam što kvalitetnije baviti svojim poslom i nadam se da sam ostavio neki trag, a trudit ću se da budem još bolji. Imam uvid u ekipu, radi se o jednoj kombinaciji iskusnih i mladih igrača. Dobra baza u BiH oduvijek postoji, jer je rukomet jedan od najpopularnijih sportova. Financijska situacija nije najbolja i najsređenija, ali ne samo u BiH, tako da je teško zadržavati igrače u domaćim klubovima i domaćim ligama. Veliki broj igrača reprezentacije BiH igra u jakim evropskim klubovima, što je velika prednost. BiH je jako dobra reprezentacija, a na ovo sve što se dešavalo ranije trebalo je malo i sreće, ali bilo je i do nekih okolnosti. Nadam se da ćemo to sve uspjeti da ukomponujemo i da napravimo pravi tim. Ispit pred nama je meč sa Austrijom i pobjeda nas ostavlja u igri za Europsko prvenstvo. Vjerujem u igrače da možemo to napraviti, rekao nam je Obrvan.

Očekivano je da novi selektor neće previše mijenjati spisak igrača na koje računa.

- Naravno da neću mijenjati previše. U fokusu će nam biti svi igrači koji su bili na širem spisku. Možda bude priključen koji novi igrač. Ali realno je da nema vremena, mogućnosti, ni potrebe da se nešto drastično mijenja u ovom momentu. Želimo da pokušamo popraviti situaciju i nadam se da ćemo napraviti dobar odabir igrača, koji će moći iznijeti teret ovih narednih utakmica protiv Austrije, kod kuće i u gostima, te protiv Njemačke na domaćem terenu, govori bh. selektor. On je istakao da će za saradnike birati trenere, koji su iz BiH ili rade u našoj zemlji.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2021, 09:40

AllBosnianBosnian je napisao/la:
25 feb 2021, 23:45
Očekivano je da novi selektor neće previše mijenjati spisak igrača na koje računa.

- Naravno da neću mijenjati previše. U fokusu će nam biti svi igrači koji su bili na širem spisku. Možda bude priključen koji novi igrač. Ali realno je da nema vremena, mogućnosti, ni potrebe da se nešto drastično mijenja u ovom momentu. Želimo da pokušamo popraviti situaciju i nadam se da ćemo napraviti dobar odabir igrača, koji će moći iznijeti teret ovih narednih utakmica protiv Austrije, kod kuće i u gostima, te protiv Njemačke na domaćem terenu, govori bh. selektor. On je istakao da će za saradnike birati trenere, koji su iz BiH ili rade u našoj zemlji.
Kad nas Ibrica vec na prvom treningu skonta da pola pozvanih ne moze potrcat a druga polovina moze al' ne zna ima da utekne s priprema ko onomad Dzej Di Kuper ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

AllBosnianBosnian
Postovi: 47
Pridružen/a: 08 sep 2020, 15:02
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la AllBosnianBosnian » 26 feb 2021, 20:41

Spisak Austrije:
Nr. Familienname Vorname Verein Geb. Datum LSP Tore Pos
7 BOZOVIC Janko VfL Gummersbach / GER 14.07.85 156 432 RB
45 DAMBÖCK Eric HC FIVERS WAT Margareten 06.09.99 0 0 LW
24 DICKER Daniel ThSV Eisenach / GER 05.06.95 26 24 LB
DOKNIC Golub ALPLA HC Hard 16.04.82 0 0 GK
20 FRIMMEL Sebastian Kadetten Schaffhausen / SUI 18.12.95 70 192 LW
26 HERBURGER Lukas Kadetten Schaffhausen / SUI 19.12.94 43 29 PV
4 HERMANN Maximilian HC LINZ AG 10.12.91 61 109 RB
2 HERMANN Alexander VfL Gummersbach / GER 10.12.91 77 133 LB
72 HUTECEK Lukas HC FIVERS WAT Margareten 02.07.00 18 46 LB
16 KAIPER Florian SG INSIGNIS Handball WESTWIEN 26.05.95 8 1 GK
25 MARTINOVIC Marin HC FIVERS WAT Margareten 10.10.96 1 1 CB
15 POSCH Fabian ERBER UHK Krems 05.01.88 110 189 PV
44 RANFTL Julian SG INSIGNIS Handball WESTWIEN 17.02.96 25 37 RW
77 STEVANOVIC Nikola HC FIVERS WAT Margareten 17.04.98 10 13 RW
55 WAGNER Tobias HC FIVERS WAT Margareten 26.03.95 65 128 PV
8 WEBER Robert HSG Nordhorn-Lingen / GER 25.11.85 192 836 RW
28 ZEINER Gerald Sparkasse Schwaz Handball Tirol 28.06.88 61 121 CB

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2021, 21:36

AllBosnianBosnian je napisao/la:
26 feb 2021, 20:41
Spisak Austrije:
Nr. Familienname Vorname Verein Geb. Datum LSP Tore Pos
7 BOZOVIC Janko VfL Gummersbach / GER 14.07.85 156 432 RB
45 DAMBÖCK Eric HC FIVERS WAT Margareten 06.09.99 0 0 LW
24 DICKER Daniel ThSV Eisenach / GER 05.06.95 26 24 LB
DOKNIC Golub ALPLA HC Hard 16.04.82 0 0 GK
20 FRIMMEL Sebastian Kadetten Schaffhausen / SUI 18.12.95 70 192 LW
26 HERBURGER Lukas Kadetten Schaffhausen / SUI 19.12.94 43 29 PV
4 HERMANN Maximilian HC LINZ AG 10.12.91 61 109 RB
2 HERMANN Alexander VfL Gummersbach / GER 10.12.91 77 133 LB
72 HUTECEK Lukas HC FIVERS WAT Margareten 02.07.00 18 46 LB
16 KAIPER Florian SG INSIGNIS Handball WESTWIEN 26.05.95 8 1 GK
25 MARTINOVIC Marin HC FIVERS WAT Margareten 10.10.96 1 1 CB
15 POSCH Fabian ERBER UHK Krems 05.01.88 110 189 PV
44 RANFTL Julian SG INSIGNIS Handball WESTWIEN 17.02.96 25 37 RW
77 STEVANOVIC Nikola HC FIVERS WAT Margareten 17.04.98 10 13 RW
55 WAGNER Tobias HC FIVERS WAT Margareten 26.03.95 65 128 PV
8 WEBER Robert HSG Nordhorn-Lingen / GER 25.11.85 192 836 RW
28 ZEINER Gerald Sparkasse Schwaz Handball Tirol 28.06.88 61 121 CB
Ovaj Golub tu i tamo ali Weberski ima da nam opet pravi malu djecu ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 26 feb 2021, 22:03

Imamo kvalitetniji tim.
Gledao sam ih. Nisu nešto.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 26 feb 2021, 22:47

Sa ovim kadrom kojim će Obrvan odigrati preostale utakmice kvalifikacija čini mi se najviše nam škripi na lijevom beku , srednjem beku i lijevom krilu.
Otprilke bi to trebalo ovako izgledati:

Golmani:
Burić
Ahmetašević

Srednji bek:
Perić
Tarabochia

Lijevi bek:
Vegar
Hamidović

Desni bek:
Panić
Malinović

Lijevo krilo:
Delić Vedran
Ovčina

Desno krilo:
Haseljić
Predragović

Pivot:
Burić
Građan

Odbrana:
Vranješ
Terzić

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.