Chat - ARHIVA POSTOVA 2

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 23 feb 2021, 20:03

Donnie Darko je napisao/la:
23 feb 2021, 19:15
Donnie Darko je napisao/la:
23 feb 2021, 17:26
Šta je nauka potvrdila za sunce? Ne možeš me tako ostavit bez odgovora, radoznao sam.
slika
prije nekoliko godina geolozi su započeli istraži­vanje o prethistorijskoj klimi na Zemlji pomoću znakova sa de- bala drveća, životinjskih fosilnih ostataka i sa sedimenata bloko­va leda koji su se spustili sa dva Zemljina pola i sa planinskih vrhova. Oni su, također, ispitivali brojne pomorske i kontinen­talne sedimente koji su pronađeni u ostacima stijena i ono što one još sadrže od prvobitnih znakova života, posebno polenova zrnca koja su sadržana u većim količinama u svim vrstama se­dimenata i sedimentnim stijenama. Ona su značajno prisutna u većim količinama u podmorskim sedimentima, deltama rijeka i morskim obalama. Vrlo često su ovi sedimenti probijani suhim površinama usljed povlačenja morske vode ili nestašice kiše. Uz to, ove površine sadrže mineralne naslage koje reflektiraju sliku cijele strukture plinovitih i vodenih sfera koje okružuju Zemlju, kao i temperaturu i kiselost svake od njih. Kao dodatak, godovi drveća (koji pokazuju njihovu starost) i linije rasta u životinj­skim skeletima predstavljaju značajno svjedočanstvo klimatskih promjena, koje su neposredno i tačno zabilježene u svakom od njih.
U nedavnom istraživanju klimatskih promjena koje su zabi­lježene u prstenovima drveća pronađeno je da je svaki od ovih, godišnjih prstenova, ustvari sastavljen od velikog broja prstenova koji predstavljaju četiri godišnja doba, dvanaest lunarnih mjeseci u toku godine, broj sedmica u svakom lunarnom mjesecu kao i broj dana u svakoj sedmici, pa čak i period dana i noći svakoga dana.

Tokom trajanja ovog istraživanja ustanovljeno je da se dani u godini povećavaju sa prolaskom vremena. Istraživači su shvatili da je jedino objašnjenje za to povećanje brzine rotacije Zemlje oko svoje osi. Ova brzina dovodi do povećavanja broja dana u godini, dan čini kraćim, dok je broj godišnjih doba i mjeseci svake godine konstantan.
Naučnici su iscrtali brojne krivulje koje su pokazale broj dana u svakoj godini kroz različite geološke periode. Oni su otkrili da je broj dana u godini na početku stvaranja Zemlje bio 2000 dana i da je dužina dana i noći zajedno iznosila nešto manje od četiri sata. Čudesno je nakon svega ovoga primijetiti da se u uzvišenom Kur’anu spominje ova kosmička činjenica, gdje Allah, neka je slavljen On, kaže:
“Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a onda svemi­rom zagospodario; On tamom noći prekriva dan, koja ga u stopu prati.” (El-A’raf, 54.)
Uzimajući u obzir da je ovaj ajet objavljen prije 1400 godina, kada čovjek nije ništa znao o brzini rotacije Zemlje oko svoje osi, činjenici koja je otkrivena tek posljednjih desetljeća dvadesetoga stoljeća, nesumnjivo dolazimo do zaključka daje uzvišeni Kur’an Allahova objava i da je Muhammed, sallallahu ‘alejhi ve sellem, Njegov Vjerovjesnik.
Kontinuirano smanjenje brzine rotacije Zemlje oko svoje osi otkriveno je tokom proučavanja linija rasta u skeletima mnogih životinja, kao i drevnih koralnih grebena i njihovih ostataka u stijenama kasnijih geoloških razdoblja. Smatra se da je ovo kon­tinuirano smanjenje brzine rotacije Zemlje oko svoje osi nastao usljed trenja koje je rezultat procesa plime i oseke i puhanja vjetra u suprotnom smjeru od smjera rotacije Zemlje. Oba ova faktora djeluju kao kočnice koje usporavaju brzinu rotacije Zemlje oko svoje osi za jedan dio sekunde po stoljeću.

Projekcija i crtanje krivulja za odvijanje procesa smanjenja br­zine rotacije Zemlje u budućnosti pokazali su da će ovaj proces (smanjenja brzine) na kraju prisiliti Zemlju da promijeni smjer svoje rotacije (koja je danas od zapada prema istoku, pa Sunce izlazi na istoku, a zalazi na zapadu) sve dok ne počne da se okre­će u suprotnom smjeru, od istoka prema zapadu, kada će Sunce izaći na zapadu, što je jedan od velikih predznaka Smaka svijeta, a i jedno od Poslanikovih, sallallahu alejhi ve sellem, predska- zanja. Mnogi neprijatelji islama su mislili da se ovo nikada neće desiti. Međutim, moderna nauka je danas dokazala da će se ovaj fenomen zaista i desiti.
Nemam niti vremena niti zelje da se natezemo..Neka svako radi sa svojim zivotom sta hoce,ali nemate pravo niti vrijedjati nekoga,niti ismijavati religiju i one koji vjeruju...Ovo sto vi radite ovdje je sramota za ovaj portal,i krs od foruma.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 23 feb 2021, 20:04

chily-rz je napisao/la:
23 feb 2021, 19:56
Šta kaže nauka o porijeklu kosmosa ? Kakve su šanse da se sve desilo slučajno ? Kolika je vjerovatnoća da poslije" velikog praska" dobijemo savršen ambijent za ljude, životinje i biljke i to onako sasvim slučajno bez uplitanja više sile ?
Ništa ne kaže, ima par pretpostavki ali ništa što se može dokazati. To je i nebitno u odnosu na ono šta se desilo poslije a o tome nauka može sa sigurnošću govoriti i može objasniti sve pojave.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 23 feb 2021, 20:06

Teorija velikog praska u Kur'anu prije više od 1400 godina: " Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali " ( El-Enbija,30)

Avatar
Otelo
Postovi: 33496
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Otelo » 23 feb 2021, 20:08

Kad sam išao u srednju "Islamska vjeronauka je bila neobavezna uz potpis roditelja, a u četvrtom se sam možeš ispisati. Sad su to promijenili i možeš birati između "Kulture religija" i "Islamske vjeronauka". Ja sam imao u prva dva razreda super profesora koji je imao karizmu za predavanje i bilo ga je zanimljivo slušati, dok je poslije njega došla profesorica kod koje je bilo dosadno, a i šta više ima da se nauči o tome jer je četverogodišnji predmet.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la JonSnow » 23 feb 2021, 20:11

chily-rz je napisao/la:
23 feb 2021, 20:06
Teorija velikog praska u Kur'anu prije više od 1400 godina: " Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali " ( El-Enbija,30)
Zanimljivost religijskih knjiga je u tome što iz svakog citata možeš izmusti ono što želiš čuti.

Bajramovic1999
Postovi: 1083
Pridružen/a: 24 jun 2020, 16:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bajramovic1999 » 23 feb 2021, 20:14

"Stvoren je od tekućine koja se izbaci,koja između kičme i grudi izlazi",[Quran.86:6,7]

Vjerovanje da ljudska sperma nastaje u podrucju rebara (gornjeg dijela trupa) je bilo zastupljeno kod starih Grka, u vrijeme kada je pisan Kur'an, i po ovom primjeru vidis da se pri pisanju Kur'ana koristilo mnogo prica i vjerovanja od starijih religija i kultura. Ima jos slicnih primjera.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 23 feb 2021, 20:16

JonSnow je napisao/la:
23 feb 2021, 20:11

Zanimljivost religijskih knjiga je u tome što iz svakog citata možeš izmusti ono što želiš čuti.
To je osobina svakog umjetničkog nenaučnog djela, ukoliko autor nije ostavio jasan komentar, bilo da je tekst, film, slika, muzika... Tako ljudi inače grade taj neki kulturološki i umjetnički svijet oko sebe, subjektivno tumačeći djela prema svojim doživljajima, iskustvima ili težnjama. Ovo je zanimljiva tema, zanimljivija nego ona o demonima. :)

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SMR187 » 23 feb 2021, 20:20

Sviuodbranu je napisao/la:
23 feb 2021, 20:03
Donnie Darko je napisao/la:
23 feb 2021, 19:15
Donnie Darko je napisao/la:
23 feb 2021, 17:26
Šta je nauka potvrdila za sunce? Ne možeš me tako ostavit bez odgovora, radoznao sam.
slika
prije nekoliko godina geolozi su započeli istraži­vanje o prethistorijskoj klimi na Zemlji pomoću znakova sa de- bala drveća, životinjskih fosilnih ostataka i sa sedimenata bloko­va leda koji su se spustili sa dva Zemljina pola i sa planinskih vrhova. Oni su, također, ispitivali brojne pomorske i kontinen­talne sedimente koji su pronađeni u ostacima stijena i ono što one još sadrže od prvobitnih znakova života, posebno polenova zrnca koja su sadržana u većim količinama u svim vrstama se­dimenata i sedimentnim stijenama. Ona su značajno prisutna u većim količinama u podmorskim sedimentima, deltama rijeka i morskim obalama. Vrlo često su ovi sedimenti probijani suhim površinama usljed povlačenja morske vode ili nestašice kiše. Uz to, ove površine sadrže mineralne naslage koje reflektiraju sliku cijele strukture plinovitih i vodenih sfera koje okružuju Zemlju, kao i temperaturu i kiselost svake od njih. Kao dodatak, godovi drveća (koji pokazuju njihovu starost) i linije rasta u životinj­skim skeletima predstavljaju značajno svjedočanstvo klimatskih promjena, koje su neposredno i tačno zabilježene u svakom od njih.
U nedavnom istraživanju klimatskih promjena koje su zabi­lježene u prstenovima drveća pronađeno je da je svaki od ovih, godišnjih prstenova, ustvari sastavljen od velikog broja prstenova koji predstavljaju četiri godišnja doba, dvanaest lunarnih mjeseci u toku godine, broj sedmica u svakom lunarnom mjesecu kao i broj dana u svakoj sedmici, pa čak i period dana i noći svakoga dana.

Tokom trajanja ovog istraživanja ustanovljeno je da se dani u godini povećavaju sa prolaskom vremena. Istraživači su shvatili da je jedino objašnjenje za to povećanje brzine rotacije Zemlje oko svoje osi. Ova brzina dovodi do povećavanja broja dana u godini, dan čini kraćim, dok je broj godišnjih doba i mjeseci svake godine konstantan.
Naučnici su iscrtali brojne krivulje koje su pokazale broj dana u svakoj godini kroz različite geološke periode. Oni su otkrili da je broj dana u godini na početku stvaranja Zemlje bio 2000 dana i da je dužina dana i noći zajedno iznosila nešto manje od četiri sata. Čudesno je nakon svega ovoga primijetiti da se u uzvišenom Kur’anu spominje ova kosmička činjenica, gdje Allah, neka je slavljen On, kaže:
“Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a onda svemi­rom zagospodario; On tamom noći prekriva dan, koja ga u stopu prati.” (El-A’raf, 54.)
Uzimajući u obzir da je ovaj ajet objavljen prije 1400 godina, kada čovjek nije ništa znao o brzini rotacije Zemlje oko svoje osi, činjenici koja je otkrivena tek posljednjih desetljeća dvadesetoga stoljeća, nesumnjivo dolazimo do zaključka daje uzvišeni Kur’an Allahova objava i da je Muhammed, sallallahu ‘alejhi ve sellem, Njegov Vjerovjesnik.
Kontinuirano smanjenje brzine rotacije Zemlje oko svoje osi otkriveno je tokom proučavanja linija rasta u skeletima mnogih životinja, kao i drevnih koralnih grebena i njihovih ostataka u stijenama kasnijih geoloških razdoblja. Smatra se da je ovo kon­tinuirano smanjenje brzine rotacije Zemlje oko svoje osi nastao usljed trenja koje je rezultat procesa plime i oseke i puhanja vjetra u suprotnom smjeru od smjera rotacije Zemlje. Oba ova faktora djeluju kao kočnice koje usporavaju brzinu rotacije Zemlje oko svoje osi za jedan dio sekunde po stoljeću.

Projekcija i crtanje krivulja za odvijanje procesa smanjenja br­zine rotacije Zemlje u budućnosti pokazali su da će ovaj proces (smanjenja brzine) na kraju prisiliti Zemlju da promijeni smjer svoje rotacije (koja je danas od zapada prema istoku, pa Sunce izlazi na istoku, a zalazi na zapadu) sve dok ne počne da se okre­će u suprotnom smjeru, od istoka prema zapadu, kada će Sunce izaći na zapadu, što je jedan od velikih predznaka Smaka svijeta, a i jedno od Poslanikovih, sallallahu alejhi ve sellem, predska- zanja. Mnogi neprijatelji islama su mislili da se ovo nikada neće desiti. Međutim, moderna nauka je danas dokazala da će se ovaj fenomen zaista i desiti.
Nemam niti vremena niti zelje da se natezemo..Neka svako radi sa svojim zivotom sta hoce,ali nemate pravo niti vrijedjati nekoga,niti ismijavati religiju i one koji vjeruju...Ovo sto vi radite ovdje je sramota za ovaj portal,i krs od foruma.
A vama je dozvoljeno da svoje misljenje namecete drugima i ismijavate, te u najmanju ruku demonizirate one koje ne dijele vase misljenje?
Dozvoljeno je raznoraznim prof. dr. vehabijama iz dijaspore da sole nekom pamet i mjere koliki je ko bosnjak ovisno od toga da li si pogodjen Balasevicevom smrcu ili ne?

Mozes ti meni objasnjavat sta hoces, koliko hoces. Bibilija, Kur'an i sve ostale 'bozije objave' su za mene nista drugo no nevjerovatna umjetnicka djela, jednog ili grupe pisaca. Nesto kao sto je Mona Lisa u slikarstvu.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jolicnikola » 23 feb 2021, 20:22

joj trusta mozgova, strašno
nego dobra je ova crnogorska ribetina

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 23 feb 2021, 20:22

Nikada ovdje niko nije ismijavao nevjernike niti nametao bilo sta.
Uvjek je to sasvim suprotno pocinjalo.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Drape » 23 feb 2021, 20:25

JonSnow je napisao/la:
23 feb 2021, 19:44
Lillard je napisao/la:
23 feb 2021, 19:02
Kako ateisti objasnjavaju ljude preuzete demonima?
Psihologija i psihijatrija su mlade nauke i tek u začecima tako da se prava istins tek treba otlriti.
Vjerovatno se radi o šizofrenim poremećajima ličnosti.
Čovjek koji se sreo sa demonom lice u lice



Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 23 feb 2021, 20:27

Bajramovic1999 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:14
"Stvoren je od tekućine koja se izbaci,koja između kičme i grudi izlazi",[Quran.86:6,7]

Vjerovanje da ljudska sperma nastaje u podrucju rebara (gornjeg dijela trupa) je bilo zastupljeno kod starih Grka, u vrijeme kada je pisan Kur'an, i po ovom primjeru vidis da se pri pisanju Kur'ana koristilo mnogo prica i vjerovanja od starijih religija i kultura. Ima jos slicnih primjera.
U embrioloskom stadijuma razvoja, spolni organi muškarca i žene se počinju razvijati blizu kičme, između kičmenog stuba i jedanaestog i dvanaestog para rebara. Kasnije se oni pomeraju: ženski reproduktivni organ se zaustavlja kod karlice, dok se muške spolne žlijezde spuštaju sve do rodjenja, dok ne dospiju do mosnica. Medjutim, cak i kasnije, nakon rođenja, ovi organi dobijaju nervne i hranljive potrepštine od trbusne aorte, koja se nalazi izmedju kicmenog stuba i grudnog koša. Limfaticna drenaža se, takodjer, vraca u spomenuti predio.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la JonSnow » 23 feb 2021, 20:28

Drape je napisao/la:
23 feb 2021, 20:25
JonSnow je napisao/la:
23 feb 2021, 19:44
Lillard je napisao/la:
23 feb 2021, 19:02
Kako ateisti objasnjavaju ljude preuzete demonima?
Psihologija i psihijatrija su mlade nauke i tek u začecima tako da se prava istins tek treba otlriti.
Vjerovatno se radi o šizofrenim poremećajima ličnosti.
Čovjek koji se sreo sa demonom lice u lice


Dovoljno velika doza psilocibina ili LSDa i vidjet ćeš i demone i Boga i sve svece.

Avatar
coelho41
Postovi: 12690
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la coelho41 » 23 feb 2021, 20:32

Otkud rebra u embriološkom stadiju razvoja

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Fowl95 » 23 feb 2021, 20:33

SMR187 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:20
A vama je dozvoljeno da svoje misljenje namecete drugima i ismijavate, te u najmanju ruku demonizirate one koje ne dijele vase misljenje?
Dozvoljeno je raznoraznim prof. dr. vehabijama iz dijaspore da sole nekom pamet i mjere koliki je ko bosnjak ovisno od toga da li si pogodjen Balasevicevom smrcu ili ne?

Mozes ti meni objasnjavat sta hoces, koliko hoces. Bibilija, Kur'an i sve ostale 'bozije objave' su za mene nista drugo no nevjerovatna umjetnicka djela, jednog ili grupe pisaca. Nesto kao sto je Mona Lisa u slikarstvu.
Meni je ovo dovoljan dokaz, bolji i od balkan-info.
Let's talk about SIX baby!

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SMR187 » 23 feb 2021, 20:45

Fowl95 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:33
SMR187 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:20
A vama je dozvoljeno da svoje misljenje namecete drugima i ismijavate, te u najmanju ruku demonizirate one koje ne dijele vase misljenje?
Dozvoljeno je raznoraznim prof. dr. vehabijama iz dijaspore da sole nekom pamet i mjere koliki je ko bosnjak ovisno od toga da li si pogodjen Balasevicevom smrcu ili ne?

Mozes ti meni objasnjavat sta hoces, koliko hoces. Bibilija, Kur'an i sve ostale 'bozije objave' su za mene nista drugo no nevjerovatna umjetnicka djela, jednog ili grupe pisaca. Nesto kao sto je Mona Lisa u slikarstvu.
Meni je ovo dovoljan dokaz, bolji i od balkan-info.
:?:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Fowl95 » 23 feb 2021, 20:49

SMR187 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:45
Fowl95 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:33
SMR187 je napisao/la:
23 feb 2021, 20:20
A vama je dozvoljeno da svoje misljenje namecete drugima i ismijavate, te u najmanju ruku demonizirate one koje ne dijele vase misljenje?
Dozvoljeno je raznoraznim prof. dr. vehabijama iz dijaspore da sole nekom pamet i mjere koliki je ko bosnjak ovisno od toga da li si pogodjen Balasevicevom smrcu ili ne?

Mozes ti meni objasnjavat sta hoces, koliko hoces. Bibilija, Kur'an i sve ostale 'bozije objave' su za mene nista drugo no nevjerovatna umjetnicka djela, jednog ili grupe pisaca. Nesto kao sto je Mona Lisa u slikarstvu.
Meni je ovo dovoljan dokaz, bolji i od balkan-info.
:?:
Ma spominjali su se demoni pa sam boldirao riječ "demonizirate"
Let's talk about SIX baby!

Avatar
Pogba
Postovi: 19797
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Pogba » 23 feb 2021, 21:00

Cit. "Mnogo prica se koristilo pri pisanju Kur'ana":

Širenje svemira: "Mi smo nebo moći Svojom sazdali, i Mi ga, uistinu, širimo". Naravno, arapska riječ ovdje koristena odnosi se na kosmos i nebo (krov zemlje).
Koliko se sjećam tek oko 1920 nauka ustanovila širenje kosmosa.

Da dodam na Chillijev post "....i da mi od vode sve živo stvaramo".
Ovo za vodu je dokazano. Takodjer, taj ajet pobija ateističke tvrdnje o vječnosti materije jer se njime govori da svemir ima svoj početak.

Maglovito/plinovito stanje svemira:
"Zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom'.

Kasnije je naučno ustanovljeno da je svemir bio plinovit (helij, hidrogen) te su kasnije oblikovane planete medju kojima zemlja. To naravno čovjek iz 600 godine ne može znati ni razmišljati uopće o tome.

"Tako Mi neba punog pažljivo sazdanih puteva" - misli se na orbite je li.
"I noc i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni u orbitama svojim plove".

"I kunem se mjestom gdje se zvijezde gube, a to je da znate, zakletva velika". - Misli se na crne rupe je li.

"Niti Sunce moze Mjesec dostici niti noc dan prestici, svi oni u svemiru plove". - kako čovjek u 600 godini moze imati informacije o sunčevom sistemu?

"Neka je hvaljen Onaj koji u svemu stvara parove, u onome sto iz zemlje nice, u njima samima, i u onome sto oni ne znaju". - Paul Dirac dobija Nobelovu nagradu na polju stvaranja materije u parovima.

" I Sunce se kreće do svoje određene granice, to je odredba Silnoga i Sveznajuceg" - kada se vjerovalo da je sunce stacionarno, tj mnogo poslije jer u vrijeme objave ljudi nisu imali blage veze o tome.

"On je Sunce izvorom svjetlosti učinio, a Mjesec sjajnim i polozaje im odredio da biste znali broj godina i računanje". - no comment sto bi rekli. Plus, odabir riječi na arapskom je takav da je sunce izvor je li, a mjesec nije, on samo reflektuje.
Pametni neki ljudi iz 600 godine.

"Tako Mi Sunca i svjetla njegova, i Mjeseca kada ga prati" - opet naučno dokazano kao i mjesečava orbita opisana kao savijeni palmin prut, dokazano.

"Onaj koji je u medjusobno skladnih sedam nebesa stvorio.." - Slojevi atmosfere

"Pustio je dva mora da se dodiruju, izmedju njih je pregrada i oni se ne miješaju" - dokazano naučno

"...i od svakog ploda po par, musko i zensko dao" - vec gore naveo, a i ovdje dato kao potvrda spolnosti biljaka, naučno dokazano

Da ne govorimo o matematskim fenomenima, pčelama, medu, mravima, pticama, fetusu, maternici, embrionu,...

Dajte te autore priča od kojih je Kur'an prepisan.
Nema šta, bujna neka mašta tadašnjeg nepismenog čovjeka uz istovremeno veliko znanje. Ili je samo puno lucky guessova. A vjerovatno mi samo ovo čitamo kako nama paše. :kafa:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la forgempp » 23 feb 2021, 21:15

Tiger Woods tesko nastradao u saobracajki.
Zadnje informacije (neprovjerene) govore da je ostao bez obje noge.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la akisarajevo92 » 23 feb 2021, 21:21

Vec se jednom sam zakucao autom u drvo nakon svadje sa zenom tokom onih skandala

Gledajuci slike sa nesrece tesko mi je vjerovati da ce zbog ovog ostati bez noga, zasad se pise o samo povredama
Zadnja izmjena: akisarajevo92, dana/u 23 feb 2021, 21:22, ukupno mijenjano 1 put.
Don't believe the hype.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 35 gostiju.