
Toliko o mocnoj UEFI

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo
Pravi fudbal je los fudbal, izgledaZonked je napisao/la: ↑19 apr 2021, 16:20To ocekujes negdje bolji i kvalitetnijiakisarajevo92 je napisao/la: ↑19 apr 2021, 16:18pazi pojedinaca sto ocekuju neki svemirski fudbal u toj superligi iz sedmice u sedmicu![]()
![]()
Vjerovatno će i ostale lige imati problema pa je ovo samo ubrzalo proces kreiranja superlige.For Juventus and the other Italian clubs, The Athletic understands their position with the Super League has been informed by the struggles experienced by Serie A in negotiating their latest domestic television deal. After much wrangling, Serie A signed with DAZN, the sport streaming service owned by billionaire Leonard Blavatnik. However, the €2.5 billion deal, worth €840 million per season to broadcast the majority of games between 2021 and 2024, represented a drop on previous TV deals.
Niko nije iskljucen. Ovih 12 su osnivaci sa zagarantovanim ucescem, a za preostalih 25% mjesta svake godine se bore svi preostali klubovi iz kompletne Evrope.
To je debilna usporedba... Premier Liga je formirana po "starom receptu" i fakticki se osim naziva nista nije promjenilo... idalje se igrala ligaska sezona po istom sustavu... ovo je sad nesto apsolutno novo i nikad vidjeno u svijetu nogometa, gdje samo mogu "upasti" odabrani... ovo je u biti nogometni fasizam, iako su npr. i Ligu prvaka igali vecinom samo bogati, opet su mali klubovi imali sanse da se probiju i nadju medju tim velikanima, ovako sad se pljuje direktno po svim malim klubovima...DuljevinhoHaraldo je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:01I gdje je Leorey? Zanima me njegovo mišljenje u vezi ovoga, ali sasvim sam siguran da je i on pristalice ove ideje.
BTW:
Zato sto nema rezultaskog interesa....osvajas nebitan trofej koji nema nikakvu pozadinu...ok dobices pre ako ti je to jedino bitno.TheChief je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:02Zasto ?
Plus fudbal je evropi vise od sporta, dok u americi NFL NBA itd se vode kao zabava...cak ni sport nisu.SiamoNoi je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:04Što se tiče suludih opravdavanja ovoga sa konceptom NBA lige:Usporedbe sa američkim modelom su promašene jer američki model sporta nema nikakav nacionalni suastav natjecanja na profesionalnoj razini. NBA, NFL, NHL i ostalo su privatne kompanije koje drže monopol nad profesionalnim sportom. Ne postoje nikakve lige saveznih država koje su isprepletene sa NBA-om niti koje s NBA-om dijele natjecanja, prihode, upravljačku strukturu itd. Postoje nekakve manje profi lige gdje igraju igrači niže kvalitete, ali ti klubovi nemaju gotovo nikakve veze sa top ligama. Marginalizirane su, u njima se vrti smiješan novac. A to čeka i europske nogometne državne lige ako se Superliga osnuje. Samo u ligama petice postoji infrastruktura sa ogromnim stadiona u svim klubovima koja preko noći za većinu klubova postaje nerentabilna. Zašto Europa anti-monopolskim zakonima ne bi štitila poslove i klubove koji nisu dio Superlige? Kako vrijedi ubiti 99% tržišta na račun 1% nekakvih superklubova?
Trpanje Mainzova u Bundesligi i trpanje Veroni, West Hama i Bilbia u LP. Mia san mia.
Istina, ali nemaju svi jednak status.Rovella je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:11Niko nije iskljucen. Ovih 12 su osnivaci sa zagarantovanim ucescem, a za preostalih 25% mjesta svake godine se bore svi preostali klubovi iz kompletne Evrope.
Za usporedbu, nacionalne lige sa 20 klubova nude samo (2/20) 10% mjesta novim ekipama svake godine u svojim top ligama.
Donnie Darko je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:04šta godinu dvije? rušit će rekorde gledanosti od prvog dana, i gledanost će se povećavat iz godine u godinu.
Consider your favourite take out food, now consider eating it every single day of the week. That's what the Super League will feel like, IMO. You cant truly appreciate a good pizza or burger without the broccoli or spinach.
Kada 100k engleskih navijača utrpa pare od godišnjih prema Mainzu neće biti tek tako lagano trpanje
Nije 2/20, već 3/20, što je 15%. Jesi tako i knjige vodio u Preventu, pa zakidao za postotke.Rovella je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:11Niko nije iskljucen. Ovih 12 su osnivaci sa zagarantovanim ucescem, a za preostalih 25% mjesta svake godine se bore svi preostali klubovi iz kompletne Evrope.
Za usporedbu, nacionalne lige sa 20 klubova nude samo (2/20) 10% mjesta novim ekipama svake godine u svojim top ligama.
Brokule nisam probao u životu, špinat jedem jednom mjesečno. I dalje uživam u pici ili hamburgeru otprilike jednom sedmično. Baš kao i u ovome što ću uživati. Umjesto da jedem picu svakih 6 mjeseci ili hamburger svaka 4 mjeseca.SiamoNoi je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:17Donnie Darko je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:04šta godinu dvije? rušit će rekorde gledanosti od prvog dana, i gledanost će se povećavat iz godine u godinu.Consider your favourite take out food, now consider eating it every single day of the week. That's what the Super League will feel like, IMO. You cant truly appreciate a good pizza or burger without the broccoli or spinach.![]()
A sad kao imaju svi jednak status i svi mogu udji u LP?ASD je napisao/la: ↑19 apr 2021, 17:17Istina, ali nemaju svi jednak status.
Klub koji može ispasti sigurno će biti manje finansijski stabilan u odnosu na onog koji ne može.
Takmičenje će neko vrijeme biti zanimljivo, ali kad se pojavi razlika u klasi između klubova pasti će sigurno.
To je tačno, ali brojki od oko 100 profesionalnih klubova oni daju 2 mjesta.
Ovi daju 4 mjesta, na desetine hiljada profesionalnih klubova.
Ja lično najveći problem vidim u tome što fudbal kao sport je sport takmičarskog duha.
Nije to košarka gdje igrači igraju za individualne statistike.
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.