Koronavirus (COVID-19) - općenito - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Hoćete li se vakcinisati?

Da, čim to bude moguće
77
32%
Da, ali ću malo sačekati da vidim da li je sigurno
41
17%
Hoću samo ako budem morao radi posla, putovanja, normalnog života
74
30%
Ne, ni u kom slučaju
52
21%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la jelle » 29 apr 2021, 10:47

Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 10:38
Šetam sa poznanikom koji je u uniformi, na semaforu crveno, iz auta dvojica cuclača šnjure mu dobacuju Vuf Vuf. Nije ni njima lako sa narodom. Evo citam jedan policajac puco sinoc na kera jer su ga kriminalci koji su krali auto pustili na policajca. Pola komentara je sto im nije puco u glavu nakon kera. A kad je isto tako(po pricama sa portala lik isto poznat MUP-u) dobio malo batina, svi bi ih lincovali.
I vaxeri hoce da kazne antivaxere i onrnuto radi policijskog.

Dupli aršini. Moze piva al ne moze krmetina.
To im je posao i za to su placeni ... al nije im posao da udaraju nekog ko ne uzvraca silu i digne ruke u vis ... :crazy:

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sage » 29 apr 2021, 11:11

jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 10:47
Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 10:38
Šetam sa poznanikom koji je u uniformi, na semaforu crveno, iz auta dvojica cuclača šnjure mu dobacuju Vuf Vuf. Nije ni njima lako sa narodom. Evo citam jedan policajac puco sinoc na kera jer su ga kriminalci koji su krali auto pustili na policajca. Pola komentara je sto im nije puco u glavu nakon kera. A kad je isto tako(po pricama sa portala lik isto poznat MUP-u) dobio malo batina, svi bi ih lincovali.
I vaxeri hoce da kazne antivaxere i onrnuto radi policijskog.

Dupli aršini. Moze piva al ne moze krmetina.
To im je posao i za to su placeni ... al nije im posao da udaraju nekog ko ne uzvraca silu i digne ruke u vis ... :crazy:
Pa sta sam ja ovdje rekao? Da rade? Da ne rade? Da rade kako im narod kaze(kako je kojem qurcu ceif)? Kazem sta prolaze. Eto slucaj u Mostaru je otisao u proceduru. Suspendovani su sa tendencijom da izgube posao. Narodu je drago zato sto "ce uhljeb" ostat bez posla, nema to veze ni sa prekomjernom upotrebom sile nit sa zaljenjem nevinog. Tako je i sa prekrsajima, u saobracaju pogotovo. Uvijek je kriv policajac sto si vozio 83 a ogranicenje 60, sto nisi vezo pojas. A zapravo ti je krivo sto si uhvacen. Tako je i sa vjernicima, uvijek je sejtan kriv. Nikad on. I sa koronom, kriv je Bill Gates, masoni, vanzemaljci..a nece da pere ruke i nokte sijece u aksam.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la jelle » 29 apr 2021, 11:17

Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 11:11
jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 10:47
Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 10:38
Šetam sa poznanikom koji je u uniformi, na semaforu crveno, iz auta dvojica cuclača šnjure mu dobacuju Vuf Vuf. Nije ni njima lako sa narodom. Evo citam jedan policajac puco sinoc na kera jer su ga kriminalci koji su krali auto pustili na policajca. Pola komentara je sto im nije puco u glavu nakon kera. A kad je isto tako(po pricama sa portala lik isto poznat MUP-u) dobio malo batina, svi bi ih lincovali.
I vaxeri hoce da kazne antivaxere i onrnuto radi policijskog.

Dupli aršini. Moze piva al ne moze krmetina.
To im je posao i za to su placeni ... al nije im posao da udaraju nekog ko ne uzvraca silu i digne ruke u vis ... :crazy:
Pa sta sam ja ovdje rekao? Da rade? Da ne rade? Da rade kako im narod kaze(kako je kojem qurcu ceif)? Kazem sta prolaze. Eto slucaj u Mostaru je otisao u proceduru. Suspendovani su sa tendencijom da izgube posao. Narodu je drago zato sto "ce uhljeb" ostat bez posla, nema to veze ni sa prekomjernom upotrebom sile nit sa zaljenjem nevinog. Tako je i sa prekrsajima, u saobracaju pogotovo. Uvijek je kriv policajac sto si vozio 83 a ogranicenje 60, sto nisi vezo pojas. A zapravo ti je krivo sto si uhvacen. Tako je i sa vjernicima, uvijek je sejtan kriv. Nikad on. I sa koronom, kriv je Bill Gates, masoni, vanzemaljci..a nece da pere ruke i nokte sijece u aksam.
Pa ti kukas nije im lako s narodom :urnebes: ...jos se priziva titno doba da imaju veca odobrenja ... mogu misliti koliko bi onda bilo samaranja i kurcenja jer je pao tiketu jer ga zena vara s automehanicarom itd ... cast izuzecima al vecina u uniformi je gora od kriminalaca ... nesto tipa nasi politicari ... stiti ga uniforma dok ga neko ne snimi kao ove ... kradu , otimaju , udaraju , u semamam s kriminalcima itd

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sage » 29 apr 2021, 11:24

jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 11:17
Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 11:11
jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 10:47


To im je posao i za to su placeni ... al nije im posao da udaraju nekog ko ne uzvraca silu i digne ruke u vis ... :crazy:
Pa sta sam ja ovdje rekao? Da rade? Da ne rade? Da rade kako im narod kaze(kako je kojem qurcu ceif)? Kazem sta prolaze. Eto slucaj u Mostaru je otisao u proceduru. Suspendovani su sa tendencijom da izgube posao. Narodu je drago zato sto "ce uhljeb" ostat bez posla, nema to veze ni sa prekomjernom upotrebom sile nit sa zaljenjem nevinog. Tako je i sa prekrsajima, u saobracaju pogotovo. Uvijek je kriv policajac sto si vozio 83 a ogranicenje 60, sto nisi vezo pojas. A zapravo ti je krivo sto si uhvacen. Tako je i sa vjernicima, uvijek je sejtan kriv. Nikad on. I sa koronom, kriv je Bill Gates, masoni, vanzemaljci..a nece da pere ruke i nokte sijece u aksam.
Pa ti kukas nije im lako s narodom :urnebes: ...jos se priziva titno doba da imaju veca odobrenja ... mogu misliti koliko bi onda bilo samaranja i kurcenja jer je pao tiketu jer ga zena vara s automehanicarom itd ... cast izuzecima al vecina u uniformi je gora od kriminalaca ... nesto tipa nasi politicari ... stiti ga uniforma dok ga neko ne snimi kao ove ... kradu , otimaju , udaraju , u semamam s kriminalcima itd
Ma ja, sve znas.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la jelle » 29 apr 2021, 11:27

Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 11:24
jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 11:17
Sage je napisao/la:
29 apr 2021, 11:11

Pa sta sam ja ovdje rekao? Da rade? Da ne rade? Da rade kako im narod kaze(kako je kojem qurcu ceif)? Kazem sta prolaze. Eto slucaj u Mostaru je otisao u proceduru. Suspendovani su sa tendencijom da izgube posao. Narodu je drago zato sto "ce uhljeb" ostat bez posla, nema to veze ni sa prekomjernom upotrebom sile nit sa zaljenjem nevinog. Tako je i sa prekrsajima, u saobracaju pogotovo. Uvijek je kriv policajac sto si vozio 83 a ogranicenje 60, sto nisi vezo pojas. A zapravo ti je krivo sto si uhvacen. Tako je i sa vjernicima, uvijek je sejtan kriv. Nikad on. I sa koronom, kriv je Bill Gates, masoni, vanzemaljci..a nece da pere ruke i nokte sijece u aksam.
Pa ti kukas nije im lako s narodom :urnebes: ...jos se priziva titno doba da imaju veca odobrenja ... mogu misliti koliko bi onda bilo samaranja i kurcenja jer je pao tiketu jer ga zena vara s automehanicarom itd ... cast izuzecima al vecina u uniformi je gora od kriminalaca ... nesto tipa nasi politicari ... stiti ga uniforma dok ga neko ne snimi kao ove ... kradu , otimaju , udaraju , u semamam s kriminalcima itd
Ma ja, sve znas.
Ko i ti ... samo u kontra smjeru :mrgreen:

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sage » 29 apr 2021, 11:30

Ma ti si u pravu.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 29 apr 2021, 12:48

jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 10:44
admin je napisao/la:
29 apr 2021, 10:05
jelle je napisao/la:
29 apr 2021, 09:41


Pa ne bi se ni za ovo znalo da ih nije kamera snimila na ulazu ... tako da dok ne postave kamere na uniforme necemo ni znati sta rade sve
Slazem se, ali do tad ne bismo trebali ovlas izmisljati price.

Inace, nisam nosio pelene prije rata i koliko toliko se sjecam kad je policija imala autoritet bar nad djecom. Daj boze da se takvo vrijeme vrati, svakoj postenoj osobu bi bilo lakse u zivotu.

Sta imas bjezati od policije? Sto hodas po policijskom bez potrebe? Siguran sam da niko ko se vracao iz trece smjene nikad nije imao problema i platio neku kaznu. Doslo vrijeme da se svako pravi pametan i da mu niko nema pravo pisnut. Niko vise ne postuje ni roditelje, starije, komsije, ni policiju. Sta ocekivati od takvih ljudi nego da misle da im cijeli svijet pripada i da je normalno da uzmu sta hoce
Eto ti nisi nikad izgleda nista zgresio ...ja opet kazem da bi vecina u tim godinama pokusala pobjeci do haustora svoga da bi izbjegla kaznu ... nije da je bas nekoga ugrozio s time .. al helem ... Ovo normalno jel


A ti sto se vracaju iz trece smjene svi imaju papire od firme da mogu hodati ... tako da ni ne mogu imati problema s zakonom
griješio jesam svašta. Bježao od policije nisam nikad u životu niti imam namjeru.

Ta logika o većini bi bila jednaka kao kad bih ja rekao "Što kažnjavaju drotove, pa većina drotova bi ga ovako izdegenečila".
Niđe veze, naravno da treba suspendovati i otpustiti drota ako je prekršio pravilo. Druga stvar je što mislim da treba mijenjati pravila.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Tritolone » 01 maj 2021, 17:26

Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Lillard » 01 maj 2021, 17:36

Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 17:26
Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Tjedan
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Tritolone » 01 maj 2021, 18:24

Lillard je napisao/la:
01 maj 2021, 17:36

Tjedan
To nije strasno, trenutno uopce ne osjecam miris a sutra mi je gotova karantena.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

nitkovi
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 mar 2020, 21:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la nitkovi » 01 maj 2021, 18:30

Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 17:26
Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Dobra 2mj., zeni 3mj. Ne boj se, vratit ce se.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 01 maj 2021, 18:49

Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 17:26
Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Koliko se sjećam oko mjesec dana. Sve je individualno, nekome se vrati nakon par dana, nekome treba 2-3 mjeseca, nekome 6 mjeseci a nekome se neće nikad ni vratiti.

Meni je korona sinuse uništila, nikad nisam s tim imao problema a sad već 5-6 mjeseci nos začepljen, bez kapi nemoguće živiti. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la adisice » 01 maj 2021, 18:57

Odbolovao bez vecih problema hvala Bogu.Imao jedino temperaturu sedmicu dana.Mislim da za zdravog covjeka kojih nema dodatnih respiratornih problema i nije neka bolest opasna.Imao sam vecih problema sa obicnom gripom
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la majestic24 » 02 maj 2021, 21:12

Znanstvena studija koja ju je za potrebe britanske vlade izradio Sage (odnosno njegova grupa Scientific Pandemic Influenza Group on Modelling, Operational - SPI-M-O) donosi zabrinjavajuća predviđanja.

Prije svega, studija najavljuje novi val tijekom ljeta, što nije neka velika novost, jer smo već navikli na nove valove.
Međutim, grafikoni na stranici 18 pokazuju prognoze, koje bi mogle biti snažan argument za antivaksere i o kojima main stream mediji vjerojatno nikada neće pisati: u tom valu dva puta više hospitaliziranih će biti među cijepljenima nego među necijepljenima i čak 4,5 puta više umrlih među cijepljenima nego među necijepljenima!
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Robust » 02 maj 2021, 21:16

Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 18:24
Lillard je napisao/la:
01 maj 2021, 17:36

Tjedan
To nije strasno, trenutno uopce ne osjecam miris a sutra mi je gotova karantena.
zavisi koji su ti simptomi mene nakon korone jedno dva tri mjeseca poslije me drzalo da mi je cirkulacija nula bila gdje u stanu na 25'c sam se smrzavao ziv i to npr jedna polovina tijela se smrzava druga kuha , u isto vrijeme je bilo i problema sa mokrenjem gdje bi nakon popijene case vode isao u wc i sve se vremenom vrati u normalu i prodje jbg koliko god nerviralo sve prodje

Javier4
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 mar 2021, 22:08
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Javier4 » 02 maj 2021, 21:19

Zena i kcerka Pozitivne, ja i sin Negativni???
Evo vec 7dana u Karanteni, kako je to moguce?

Avatar
Saban123
Postovi: 979
Pridružen/a: 04 nov 2020, 21:09
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Saban123 » 02 maj 2021, 21:19

majestic24 je napisao/la:
02 maj 2021, 21:12
Znanstvena studija koja ju je za potrebe britanske vlade izradio Sage (odnosno njegova grupa Scientific Pandemic Influenza Group on Modelling, Operational - SPI-M-O) donosi zabrinjavajuća predviđanja.

Prije svega, studija najavljuje novi val tijekom ljeta, što nije neka velika novost, jer smo već navikli na nove valove.
Međutim, grafikoni na stranici 18 pokazuju prognoze, koje bi mogle biti snažan argument za antivaksere i o kojima main stream mediji vjerojatno nikada neće pisati: u tom valu dva puta više hospitaliziranih će biti među cijepljenima nego među necijepljenima i čak 4,5 puta više umrlih među cijepljenima nego među necijepljenima!
Kakva glupost :rol:

Avatar
VGS
Postovi: 8862
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 02 maj 2021, 21:24

majestic24 je napisao/la:
02 maj 2021, 21:12
Znanstvena studija koja ju je za potrebe britanske vlade izradio Sage (odnosno njegova grupa Scientific Pandemic Influenza Group on Modelling, Operational - SPI-M-O) donosi zabrinjavajuća predviđanja.

Prije svega, studija najavljuje novi val tijekom ljeta, što nije neka velika novost, jer smo već navikli na nove valove.
Međutim, grafikoni na stranici 18 pokazuju prognoze, koje bi mogle biti snažan argument za antivaksere i o kojima main stream mediji vjerojatno nikada neće pisati: u tom valu dva puta više hospitaliziranih će biti među cijepljenima nego među necijepljenima i čak 4,5 puta više umrlih među cijepljenima nego među necijepljenima!
Nelogicno da ne moze nelogicnije :urnebes:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 maj 2021, 21:38

Itekako logicno i postoji lijep video gdje covjek koji je pro vakser objasnjava zasto moze doci do toga. Naravno, taj video @admin ovdje odmah brise.

Ukratko i naglasavam da laicki objasnjavam, covjek kaze da se vakcinacijom protiv COVIDA "van funkcije" stavlja prirodni imunitet covjeka koji bi reagovao na virus korone. Zasto?

Zato sto su te "jedinice" koje treba da se bore protiv korone, a koje udju u organizam putem vakcine, mnogo jace i vece od "jedinica" iz naseg imuniteta.Bukvalno ih izguraju.

U cemu je onda problem? Problem je sto, po tom covjeku, vakcina reaguje na x,y varijantu virusa i to je sasvim ok.Medjutim, sta se desava ako se pojavi varijanta z? Desava se da vakcina i njene "jedinice" nece reagovati na tu varijantu, a prirodni imunitet protiv korone vam je stavljen van funkcije.Nepovratno kad je korona u pitanju. Sami skontajte sta se dalje desava ako virus udje u organizam, a stanje je ovakvo!?

Nadalje, u videu gospodin govori da je trenutna vakcina jako dobra i vrlo efikasna, ali problem mu je sto se one daju dok pandemija jos uvijek traje, dok je stanje "goruce" i postoji ogromna mogucnost mutacija.Ne treba biti previse pametan pa skontati da razvoj vakcine ne moze pratiti razvoj mutacija.

E to je taj problem i zato mi je vrlo moguc scenarij koje je najavilo to gore navedeno istrazivanje.

qaa18
Postovi: 3112
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la qaa18 » 02 maj 2021, 21:47

NEZALAGANJE je napisao/la:
02 maj 2021, 21:38
Itekako logicno i postoji lijep video gdje covjek koji je pro vakser objasnjava zasto moze doci do toga. Naravno, taj video @admin ovdje odmah brise.

Ukratko i naglasavam da laicki objasnjavam, covjek kaze da se vakcinacijom protiv COVIDA "van funkcije" stavlja prirodni imunitet covjeka koji bi reagovao na virus korone. Zasto?

Zato sto su te "jedinice" koje treba da se bore protiv korone, a koje udju u organizam putem vakcine, mnogo jace i vece od "jedinica" iz naseg imuniteta.Bukvalno ih izguraju.

U cemu je onda problem? Problem je sto, po tom covjeku, vakcina reaguje na x,y varijantu virusa i to je sasvim ok.Medjutim, sta se desava ako se pojavi varijanta z? Desava se da vakcina i njene "jedinice" nece reagovati na tu varijantu, a prirodni imunitet protiv korone vam je stavljen van funkcije.Nepovratno kad je korona u pitanju. Sami skontajte sta se dalje desava ako virus udje u organizam, a stanje je ovakvo!?

Nadalje, u videu gospodin govori da je trenutna vakcina jako dobra i vrlo efikasna, ali problem mu je sto se one daju dok pandemija jos uvijek traje, dok je stanje "goruce" i postoji ogromna mogucnost mutacija.Ne treba biti previse pametan pa skontati da razvoj vakcine ne moze pratiti razvoj mutacija.

E to je taj problem i zato mi je vrlo moguc scenarij koje je najavilo to gore navedeno istrazivanje.
Bas kontam danas o ovim zabranama a u macesteru ljudi travnjak stadiona ispunili do posljednjeg mjesta, kako se to moze tolerisati o desavati u jednoj engleskoj?
Kod nas se kritikuje sve i svasta a tamo moze se kako se hoce!
A ove varijante ce se ubacivati sve dok ne dovedu populaciju na nivo na koji zele!
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Confiance, MrPink i 38 gostiju.