FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Može li FK Sarajevo proći FC Milsami i tako se plasirati u 2. pretkolo Konferencijske Lige?

Da
141
67%
Ne
69
33%
 
Ukupno glasova: 210

bordobijeli
Postovi: 14263
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 16 maj 2021, 01:11

Ne znam kako vi al ja vidim jedno veliko nepovjerenje između Uprave i navijaca. Ja mislim da smo zatvoreni prema javnosti i navijacima. Kad ste posljednji put vidjeli da neko od ljudi iz kluba gostuje na bht, federalnoj, areni ili nekom ozbiljnijem portalu i da prica o ambicijama kluba i promociji , ja se ne sjecam. Super je bordo sedmica al to realno pogleda 300 ljudi

vedinjo98
Postovi: 2105
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 16 maj 2021, 02:41

ajdohordas je napisao/la:
16 maj 2021, 00:33
Ovdje se dosta spominje da je klub zatvoren za javnost i u fazonu da smo sj. Koreja pa da se nista ne zna...
Ne razumijem sta vam u tom segmentu fali, kakve vam informacije fale pa ste nezadovoljni ?
Ne moze klub izlaziti u javnost za svaku sitnicu, sta se radilo na treningu, sta se vjezbalo, sta se jelo, pricalo na sastancima, ko sta izjavi na treningu i slicno...
okej neke informacije nekad kasne, ali opet dodju do navijaca kad tad, nismo bas skroz zatvoreni.
Naravno da niko ne trazi te sitne detalje, ali niz nelogicnih poteza od januara mjeseca doveo je do nepovjerenja navijaca. Druga stvar, dosta se stvari pokusavalo sakriti, ali vec smo saznali svasta. Velic glavni u klubu, Rumeni i Seati, plate igraca, Pejovic i Susic, otkaz Hadziji i Vinku, nelogicne prodaje Benje i Rahmana, transfer Cmiljanica i na kraju ti sve ovo dovede do onog najgoreg, a to je prokockanih 13 bodova nad Borcem.

Cinjenica je da je sudjenje fer da bi i dalje bili prvi sa 5-6 bodova prednosti, ali smo do meca za Velezom imali fer sudjenje, cak i u nasu korist. Vico se i sam syebo i vidio koliko smo slabi i covjek skonta kakva Evropa moze Borac glat uzet titulu. Dakle, nesto itekako ne stima.

Ako klub hoce da odmakne od mahale, kako je moguce da se onda sve ove informacije o klubu saznaju upravo tim putem.

Sto se tice Nama covjek nije emotivno vezan za FKS kao mi navijaci, pa on razmislja kao svaki poslovni covjek koji je svoje pare negdje ulozio. Preko svojih ledja odobri budzet koji je ogroman za nasu ligu i onda se prokocka prednost od 13 bodova i jos se klub zaduzi. Frajer se sigurno pita je li ovi treniraju ili su fakat toliko glupi. Kao sto sam rekao, Bosnjo je apsolutno nesposoban da radi cim mu pare dodju i odmah bih da se uhljebi.
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 16 maj 2021, 05:42

Red1946 je napisao/la:
15 maj 2021, 21:16

.
jako loše su završili finansijski dio Ugovora o Zakupu. Ovo sam ranije danas napisao. Trebalo je ići na pravičnu naknadu, po završetku ugovora za uložena sredstva, obzirom da je sama Općina rekla da samo ulazi u dubiozu sa Stadionom, ali naši teletabisi umjesto da izvuću maximum , ponašali se kao pijani milioneri... Ali što očrkivati od seljančice iz Siminog hana sa diplomom prestižnog Stanforda, ops nekog koledža u Omeriki čemeriki...

A posebna priča je član 51. i 52. Ugovora o Zakupu, gdje sve prelazi po prestanku Zakupa u vlasništvo Općine. Znači to da pored 4.000KMMM mjesečno, odnosno 4.000x12x30, i sva ulaganja za Vlasnika propadaju i prelaze u Vlasništvo Općine.
Jedina nada Vlasnika je da će u periodu Zakupa IZVUĆI uloženi novac. Ende :roll: :beba: :beba:
A vec si procitao verziju ugovora?
Pa dobro realno losi advokati su radili na tome, sigurno bi ti znao bolje, pa postavi da malo citamo i mi ;)
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
PeakyBlinders
Postovi: 1143
Pridružen/a: 24 nov 2020, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeakyBlinders » 16 maj 2021, 05:51

bordobijeli je napisao/la:
16 maj 2021, 01:11
Ne znam kako vi al ja vidim jedno veliko nepovjerenje između Uprave i navijaca. Ja mislim da smo zatvoreni prema javnosti i navijacima. Kad ste posljednji put vidjeli da neko od ljudi iz kluba gostuje na bht, federalnoj, areni ili nekom ozbiljnijem portalu i da prica o ambicijama kluba i promociji , ja se ne sjecam. Super je bordo sedmica al to realno pogleda 300 ljudi
Prije se samo pričalo, a ništa se nije radilo. Danas je to obrnuto. Ma da opet kome da se priča, nema nas 3000.
ORIGINAL 1987

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 16 maj 2021, 05:55

bordobijeli je napisao/la:
15 maj 2021, 22:47
Pantelija je napisao/la:
15 maj 2021, 22:27
Sto bordo bijeli?
Jel sto nema vise skole fudbala da zeka i ekipa prave minus od 200k
Ili sto nema bijelog hljeba u akademiji?
Pusti suplju
U izboru nakon svake akcije gledaj reakciju i ko reaguje. Kada vidis švrakica da cvili znaci da je potez vrhunski!

A da greske prave, prave itekako
Bgm sve vise je koji su kontra uprave, odnosno sve je vece nezadovoljstvo. A razloga ima vise
Nema razloga, izmisljaju se fantomske stvari, vole ljudi tjerat zinula guzica, opet kazem, kad dovede upravu iz vijetnama to ce bit najbolje, nit ce moci citat transparente nit ih moze ko safatat u gradu, mogu im se pisma pisat samo...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 16 maj 2021, 06:06

bordobijeli je napisao/la:
16 maj 2021, 01:11
Ne znam kako vi al ja vidim jedno veliko nepovjerenje između Uprave i navijaca. Ja mislim da smo zatvoreni prema javnosti i navijacima. Kad ste posljednji put vidjeli da neko od ljudi iz kluba gostuje na bht, federalnoj, areni ili nekom ozbiljnijem portalu i da prica o ambicijama kluba i promociji , ja se ne sjecam. Super je bordo sedmica al to realno pogleda 300 ljudi
Pa isli su i onda su otjerani, ko god capri na tv sad je bivsi....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Vink0
Postovi: 447
Pridružen/a: 04 maj 2021, 03:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vink0 » 16 maj 2021, 06:23

Ako danas iznenadimo musiju i otkinemo im bod, jesmo li osigurali ojropu?

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5832
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 16 maj 2021, 07:30

bordobijeli je napisao/la:
16 maj 2021, 01:11
Ne znam kako vi al ja vidim jedno veliko nepovjerenje između Uprave i navijaca. Ja mislim da smo zatvoreni prema javnosti i navijacima. Kad ste posljednji put vidjeli da neko od ljudi iz kluba gostuje na bht, federalnoj, areni ili nekom ozbiljnijem portalu i da prica o ambicijama kluba i promociji , ja se ne sjecam. Super je bordo sedmica al to realno pogleda 300 ljudi
Prvo, ne razumijem navijace koji mogu bit ne zadovoljni nekim stvarima ako je klub osvoio sve sto se moze osvoit i koji ima dosta dobru sansu da to uradi i ove godine jos nije kraj.

Navijaci su mogli samo sporit i bit ne zadovoljni zasto se utakmice evropske igraju u zenici a ne na kosevu al posto je to slozenija stvar i ima dosta interesni grupa. Samo jedan od primjera su recimo navijaci zelje koji kazu i vuku tezu da je to drzavno gradjansko vlasnistvo i da nije ok da se objekat vrijednosti 60-100 m km da recimo nama. Koliko god to mozda zvucalo ne fer i mi imali kontra argumente i glasovi zeljovaca vrijede isto ko i svakog drugog gradjanina. Drugo recimo ajnadzic 3 godine i 362 dana neradi nista i 2 dana do kraja mandata novih izbora isprinto neki papir skojim je htio minirat nas i nas klub ocnit upravu a da poene uzme zasebe i pobjedi. Normalno je da uprava nije htjela igrat tu igru..

Igracki kadar bez tatara i rahmanovica ahmeta jeste slabi al bilo je misljenja da sa mesanovicem cmiljenicom i ostatkom ekipe cije kostur vec 5 godina tu mozemo sacuvat 9 bodova pogrijesili realno moguce greska al nece o tome sad pricat kad jos postoji sansa da osvoimo dk.

O stadionu ce se pricat kad sve bude izdefinisano kad sta kud koliko i zdravo

Avatar
PeakyBlinders
Postovi: 1143
Pridružen/a: 24 nov 2020, 21:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeakyBlinders » 16 maj 2021, 07:40

Pitar6785 je napisao/la:
16 maj 2021, 07:30
bordobijeli je napisao/la:
16 maj 2021, 01:11
Ne znam kako vi al ja vidim jedno veliko nepovjerenje između Uprave i navijaca. Ja mislim da smo zatvoreni prema javnosti i navijacima. Kad ste posljednji put vidjeli da neko od ljudi iz kluba gostuje na bht, federalnoj, areni ili nekom ozbiljnijem portalu i da prica o ambicijama kluba i promociji , ja se ne sjecam. Super je bordo sedmica al to realno pogleda 300 ljudi
Prvo, ne razumijem navijace koji mogu bit ne zadovoljni nekim stvarima ako je klub osvoio sve sto se moze osvoit i koji ima dosta dobru sansu da to uradi i ove godine jos nije kraj.

Navijaci su mogli samo sporit i bit ne zadovoljni zasto se utakmice evropske igraju u zenici a ne na kosevu al posto je to slozenija stvar i ima dosta interesni grupa. Samo jedan od primjera su recimo navijaci zelje koji kazu i vuku tezu da je to drzavno gradjansko vlasnistvo i da nije ok da se objekat vrijednosti 60-100 m km da recimo nama. Koliko god to mozda zvucalo ne fer i mi imali kontra argumente i glasovi zeljovaca vrijede isto ko i svakog drugog gradjanina. Drugo recimo ajnadzic 3 godine i 362 dana neradi nista i 2 dana do kraja mandata novih izbora isprinto neki papir skojim je htio minirat nas i nas klub ocnit upravu a da poene uzme zasebe i pobjedi. Normalno je da uprava nije htjela igrat tu igru..

Igracki kadar bez tatara i rahmanovica ahmeta jeste slabi al bilo je misljenja da sa mesanovicem cmiljenicom i ostatkom ekipe cije kostur vec 5 godina tu mozemo sacuvat 9 bodova pogrijesili realno moguce greska al nece o tome sad pricat kad jos postoji sansa da osvoimo dk.

O stadionu ce se pricat kad sve bude izdefinisano kad sta kud koliko i zdravo
Ma ima da mi odgovore u pola noči, ja sam član kluba, dajem godišnje dvaes' marki. Nekad ni toliko, ali volim klub i znam šta je najbolje.
ORIGINAL 1987

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54379
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 16 maj 2021, 08:18

ajdohordas je napisao/la:
16 maj 2021, 00:07
MortemHz je napisao/la:
15 maj 2021, 23:56
keno83 je napisao/la:
15 maj 2021, 23:50
Koliko je ono velez prodao 11 ili 12 hiljada
U najboljoj poslijeratnoj sezoni gdje su treći na tabeli sa dobrim marketingom (pustili ulaznice u prodaju + online za dijasporu danima prije a mi pola dana). Duplo jeftinije ulaznice.
Al brate priznaj, opet sve i da je bilo kod nas danima prije utakmice i da je pusteno online mi bi mozda kupili jednu trecinu te njihove brojke... a mozda ni toliko.
Ne može se porediti nečija najbolja sezona u 30-40 godina jer te puca euforija i ovo naše. Njima je dijaspora pokupovala većinu i danima je stajalo tako (sam Kodro je kupio hiljadu). Mi smo u najboljoj sezoni, u jednoj utakmici prodali 30K ulaznica bez bilo kakve online prodaje i dijaspore, mislim kad već poredimo najbolje sezone. :D
Čelik kada je bio u lošijoj poziciji je prodao više ulaznica od Veleža isto tako bez online prodaje i dijaspore. Teško je to nama razumjeti jer je nama katastrofa ako smo drugi a njima to bude najbolja sezona u 30-40 godina, prvi put u Europi nakon rata itd.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Red1946
Postovi: 691
Pridružen/a: 09 avg 2020, 01:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Red1946 » 16 maj 2021, 08:22

Denchi je napisao/la:
16 maj 2021, 05:42
Red1946 je napisao/la:
15 maj 2021, 21:16

.
jako loše su završili finansijski dio Ugovora o Zakupu. Ovo sam ranije danas napisao. Trebalo je ići na pravičnu naknadu, po završetku ugovora za uložena sredstva, obzirom da je sama Općina rekla da samo ulazi u dubiozu sa Stadionom, ali naši teletabisi umjesto da izvuću maximum , ponašali se kao pijani milioneri... Ali što očrkivati od seljančice iz Siminog hana sa diplomom prestižnog Stanforda, ops nekog koledža u Omeriki čemeriki...

A posebna priča je član 51. i 52. Ugovora o Zakupu, gdje sve prelazi po prestanku Zakupa u vlasništvo Općine. Znači to da pored 4.000KMMM mjesečno, odnosno 4.000x12x30, i sva ulaganja za Vlasnika propadaju i prelaze u Vlasništvo Općine.
Jedina nada Vlasnika je da će u periodu Zakupa IZVUĆI uloženi novac. Ende :roll: :beba: :beba:
A vec si procitao verziju ugovora?
Pa dobro realno losi advokati su radili na tome, sigurno bi ti znao bolje, pa postavi da malo citamo i mi ;)
Faktor---ba
https .://****/vijest/opcina-centar-stadion-kosevo-dodijelila-fk-sarajevu-evo-pod-kojim-uvjetima/123245

Neću više o ovoj temi , sve je rečeno u članu 51. i 52....
FKS*Champion**2x Yu //84/85 , 66/67//
FKS*Champion; 5xB&H //19/20 , 18/19 , 14/15 , 06/07 , 98/99 //
Cup winner BiH* 7x //20/21 , 18/19 , 13/14 , 04/05 , 01/02 , 97/98 , 96/97 //

Red1946
Postovi: 691
Pridružen/a: 09 avg 2020, 01:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Red1946 » 16 maj 2021, 08:27

@denchi,
Ne triba puno pameti da bi nadmašio Sabrina Simin han...djeca im se smiju, na čelu sa Mandom i Kojom
FKS*Champion**2x Yu //84/85 , 66/67//
FKS*Champion; 5xB&H //19/20 , 18/19 , 14/15 , 06/07 , 98/99 //
Cup winner BiH* 7x //20/21 , 18/19 , 13/14 , 04/05 , 01/02 , 97/98 , 96/97 //

Avatar
19BordoBijeli46
Postovi: 647
Pridružen/a: 13 apr 2021, 20:47

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 19BordoBijeli46 » 16 maj 2021, 08:29

Hocemo li danas bod izvuci? :opaopa:
A sad neka djeca mala porede se stalno s' nama

Red1946
Postovi: 691
Pridružen/a: 09 avg 2020, 01:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Red1946 » 16 maj 2021, 08:37

19BordoBijeli46 je napisao/la:
16 maj 2021, 08:29
Hocemo li danas bod izvuci? :opaopa:
Bod nećemo izvući, tri hoćemo....
Dženo je za Vinka Murinho
FKS*Champion**2x Yu //84/85 , 66/67//
FKS*Champion; 5xB&H //19/20 , 18/19 , 14/15 , 06/07 , 98/99 //
Cup winner BiH* 7x //20/21 , 18/19 , 13/14 , 04/05 , 01/02 , 97/98 , 96/97 //

Vink0
Postovi: 447
Pridružen/a: 04 maj 2021, 03:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vink0 » 16 maj 2021, 08:41

@Panto druze ne mogu ti poslati poruku. Mislio sam nastaviti onu saradnju al desilo se nesto nepredvidjeno.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 16 maj 2021, 08:49

Red1946 je napisao/la:
16 maj 2021, 08:27
@denchi,
Ne triba puno pameti da bi nadmašio Sabrina Simin han...djeca im se smiju, na čelu sa Mandom i Kojom
Triba,triba, ocigledno inace ne bi 75 godina cekali na stadion

Cim sda poltroni te pljuju i kmece na tebe znas da si moralni gigant
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 16 maj 2021, 08:54

Što se tiče kupovine karata; Ko hoće nađe način, ko neće nađe opravdanje.

Kad bijaše ona anketa: Koga biste voljeli za trenera, Čustovića, ili Vinka, glasovah za Čustović (ili je to bio Bradarić, ne sjećam se više). Ne zato što smatrah da je Čustović bolji trener, nego zato što mišljah da isri ima onaj duh, onaj vic u igri i da je radom u inostranstvo prevladao taj kobni strah od greške. Što bi rekli kladioničari; sigurica! a onda ga ispuše.
To je nažalost, iako je imao moju punu podršku kao trener, radio i Vinko. Jratko rečeno - ubio je ekipu. To se vidjelo na utakmici s Radnikom (2:1). Čitava igra FKS bazirala se na individualnom kvalitetu. To se nastavilo i u drugom sjelu, osim što preostali kvalitet (Fanimo, Andrej, Vladan) nije mogao kompenzirati generalno loš nastup.
Ne mislim ni da je Dženo bolji od Vinka, dapače. Ali Dženo ima neki urođeni bezobrazluk, urođenu hrabrost kojom možda može reanimirati ekipu koja je u cardiac arrestu. Vinko je, i žao mi je što to moram napisati, kukavica!
Fudbal je živa i stalno promjenjiva igra. Tu nema mjesta šablonima i okoštalim sistemima. Fudbal je stalno experimentisanje. Ne u smislu da Kova ide na devetku, a Sušić na beka, nego u stalnom napredovanju, učenju, radu... Već sam pisao, igrači moraju ići na košarku, u pozorište, na izlete, koncerte i sl. Formacije se moraju mijenjati, djeca moraju uvoditi. Ne znaš kako se to radi? Prepiši!
Uz rizik da budem dosadan, više se nema šta izgubiti, a nekim ludim obratom, možemo puno dobiti. Sad treba pokazati smjelost i zabiti sudbini prst u oko;

Kovačević
Đokanović-Miličević-Dupovac-Hodžić
Hebibović-Adukor-Mustedanagić-Fanimo
Mešanović-Dervišagić

Đokanović je zbao odigrati na desnom beku. On je naš Salihamidžić i mislim da bi bio tamo odličan, uostalom ko i na svakoj poziciji.
Zamjene: Oremuš db dmf.
Bešić: cb
Handžić: napad
Jukić: lw sa odlaskom Fanima desno uz izlazak Hebibovoća
I ut nedostatak amf: Krle-Mustetanagić.
Sa srećom do kraja.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12905
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 16 maj 2021, 08:57

Vink0 je napisao/la:
16 maj 2021, 08:41
@Panto druze ne mogu ti poslati poruku. Mislio sam nastaviti onu saradnju al desilo se nesto nepredvidjeno.
Cuj ne moze :thumbdown:
Celavi sabotira
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Vink0
Postovi: 447
Pridružen/a: 04 maj 2021, 03:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vink0 » 16 maj 2021, 09:23

Jel moguce da smo dozivjeli da navijamo za pobjedu zelje? :clap: I to u vrijeme kada smo mislili da smo najstabilniji u istoriji? :rol: :rol: :rol:

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 16 maj 2021, 09:37

Ma nema Željo danas teoretske šanse protiv Borca. Mi trebamo zbog sebe uzeti sve utakmice do kraja, a titula više nije realnost, daj Bože da griješim.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Burberry46, Dave i 32 gosta.