Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la voltron30 » 28 maj 2021, 10:56

Cim vidis neka nerealna idejna rjesenja, odmah znas da je u pitanju lafina. Da su napravili projekt jedne tribine iza gola, semafor, novi travnjak...pa haj' da covjek i povjeruje, ovako, neka svemirska rjesenja vanjskog izgleda koja vise kostaju nego tribine i jasno ti je koliko je sati.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la VelaHavle » 28 maj 2021, 12:10

Posusje :rol:
Aljegri, out!

lokalpatriota
Postovi: 166
Pridružen/a: 06 apr 2017, 17:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la lokalpatriota » 28 maj 2021, 13:03

voltron30 je napisao/la:
28 maj 2021, 10:56
Cim vidis neka nerealna idejna rjesenja, odmah znas da je u pitanju lafina. Da su napravili projekt jedne tribine iza gola, semafor, novi travnjak...pa haj' da covjek i povjeruje, ovako, neka svemirska rjesenja vanjskog izgleda koja vise kostaju nego tribine i jasno ti je koliko je sati.
To je ta euforija kad se uđe u višu ligu, pa hoćemo ovo, hoćemo ono. Da su nerealna jesu, al ko zna... i ovo je samo neka vizija. Doduše njihov stadion je dobar, još samo poradit na infrastrukturi.

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Otelo » 28 maj 2021, 13:45

Nerealan je ovaj stadion Posušja, to znaju i ovi što su pravili idejni nacrt.

Po mom mišljenju svi klubovi trebaju da teže nečemu poput stadiona Veleža i Pecere. Tu negdje oko sedam - osam hiljada mjesta, lijepo natkriveno, uređeno u klupskim bojama, sređene prostorije kluba i zdravo. Naravno, tu su Grbavica i Bilino Polje, ali njihovi kapacitet nadmašuju potrebe mnogih bh. klubova

Naravno, ako se stadion nalazi u gradu onda jedna tribina može biti komercijalna, kafić, klupski shop, restoran ili šta već može. Stadion u Banjaluci također može odlično izgledati ako se sastave tribine, doda se ta čevrta. Grbavica 100x ispričana priča. Dići zapad iznova, jug nekako spojiti i to je to.

Pecara, da ima ta četvrta tribina bila bi prelijepa, ovako malo bode u oči, ali realno im ne treba, niti ima mjesta da je prave.

Radije bih uložio prije svega u terene, da su to mora imati neki standard, nego u dodatne tribine, riješiti medijske prostorije. Na Tušnju press konferencije nakon meča se daju na terenu, to više ni na Sri Lanci nema.

Po idejnim nacrtima mi imamo najbolje i najljepše stadione u Evropi :mrgreen:

slika

Ovo je npr. stadionu NK Dugopolje, a ovo je Aldo Drosina, stadion Istre:

slika

Ova dva stadiona su taman ne samo za naše klubove, nego za 80% klubova na Balkanu i ne treba puno izmišljati sa nekim kupolama, nacrtima, zatvorenim krovovima i sl.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

lokalpatriota
Postovi: 166
Pridružen/a: 06 apr 2017, 17:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la lokalpatriota » 28 maj 2021, 17:12

Slažem se, ne treba izmišljati već uradi ono što ti je potrebno, kao što si već naveo: teren,pomoćni teren,kafić,možda i shop neki zašto da ne. Meni je žao što u Kaknju na stadionu Rudara ne naprave pomoćni teren. Ima mjesta pored glavnog terena i to možda čak veličine kao i glavni teren, al zašto pravit pomoćni kad je bolje mutit u klubu...

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16645
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ronaldo99 » 28 maj 2021, 19:34

FSB je napisao/la:
28 maj 2021, 00:35
slika
Jel ovaj dio desno iza ograde isto u vlasnistvu Veleza?

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gruezi » 28 maj 2021, 21:04

VelaHavle je napisao/la:
28 maj 2021, 12:10
Posusje :rol:
Imaju vec 2 tribine nek ih pokriju I to je to urede malo svkacionice prostor za medije itd... da neidpadne katastrofa poput one u brckkm..iza gola napravit zid sa reklamama kao u koprivnici I tu bi bili ok sljedecih 50 godina

GradKamena2
Postovi: 1609
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GradKamena2 » 28 maj 2021, 21:08

Pa ovo sto je Posusje najavilo i nije toliko nerealno oni vec imaju pola ovog sto se tice tribina,onu malu bi malo nadogradili,jedino bi im trebala iza gola citava ova tribina,a pored svega cifra je od 8000 mjesta nije nesto preveliko.

GradKamena2
Postovi: 1609
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GradKamena2 » 28 maj 2021, 21:09

I na kraju krajeva ljudi su rekli da ce ovo radit u 4 etape,prva je sređivanje svlacionica,reflektora i sta jos treba to ce se odma sad nekad radit.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 90minut » 28 maj 2021, 22:09

GradKamena2 je napisao/la:
28 maj 2021, 21:09
I na kraju krajeva ljudi su rekli da ce ovo radit u 4 etape,prva je sređivanje svlacionica,reflektora i sta jos treba to ce se odma sad nekad radit.
Ja sam jucer mislio da je ovo ono standardno ulaskom u ligu, al' kad sam vidio ko stoji iza kluba sam shvatio da je dosta realno da se ovo uradi.

Eh sad da li ce dati pare firme koje stoje iza Posušja vidjecemo sve brzo.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 29 maj 2021, 00:06

Ma vala malo je pretjerano ono u Posušju, a i ne treba im manje-više. Stadion dole je već u solidnom stanju, treba ga malo dotjerati i srediti, prilaze i okolinu pogotovo. Užasno je što se toga tiče. Dodati reflektore, urediti prostorije ispod glavne tribine, gledati da se ona nekad natkrije i uredi loža - tu bi se čak mogla ganjati 3. kategorija za UEFA takmičenja :)

I neko spomenu Kakanj - meni je stadion Pod Vardom pravo ruglo u Kaknju. Prvo, teren je jedan od najgorih u državi, u prva tri ranga. Relativno nova tribina je zapuštena i umjesto da su tu fino napravili lože, oni su nabacali klasičnu tribinu. Uz to, nije simetrična, ali baš ružno. Onaj zid te tribine i klupe za rezerve su isto neugledne. A, tek onda da se spomene okolina i na šta sve to liči. I bezveze mi je što općina Kakanj ne pogura makar Mladost da natkriju onu glavnu tribinu, ako ništa drugo. Ili za reflektore.

lokalpatriota
Postovi: 166
Pridružen/a: 06 apr 2017, 17:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la lokalpatriota » 29 maj 2021, 00:49

Hantraga je napisao/la:
29 maj 2021, 00:06
Ma vala malo je pretjerano ono u Posušju, a i ne treba im manje-više. Stadion dole je već u solidnom stanju, treba ga malo dotjerati i srediti, prilaze i okolinu pogotovo. Užasno je što se toga tiče. Dodati reflektore, urediti prostorije ispod glavne tribine, gledati da se ona nekad natkrije i uredi loža - tu bi se čak mogla ganjati 3. kategorija za UEFA takmičenja :)

I neko spomenu Kakanj - meni je stadion Pod Vardom pravo ruglo u Kaknju. Prvo, teren je jedan od najgorih u državi, u prva tri ranga. Relativno nova tribina je zapuštena i umjesto da su tu fino napravili lože, oni su nabacali klasičnu tribinu. Uz to, nije simetrična, ali baš ružno. Onaj zid te tribine i klupe za rezerve su isto neugledne. A, tek onda da se spomene okolina i na šta sve to liči. I bezveze mi je što općina Kakanj ne pogura makar Mladost da natkriju onu glavnu tribinu, ako ništa drugo. Ili za reflektore.
Da je teren najgori, nije. Što se tiče održavanja stadiona, godinama je neodržavan, a kad se ne održava slijedi šta slijedi...

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17819
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 29 maj 2021, 01:15

slika

Kad se sjetim dosad nekih propalih idejnih projekata:

- Novi stadion na Otoci, koji su predstavljali kao idealan stadion za utakmica u21 reprezentacije - Bordo Arena u Sarajevu - Mercedes Benz Arena na Grbavica, pa kasnije onaj dizajn koji je podsjecao na Bomboneru
slika
- Bilo je tu i par projekata nacionalnog stadiona

- Nova arena u Banja Luci, koja je izgledom trebala podsjecati na Allianz arenu
A realnost je izgleda da mi necemo dobiti neki novi stadion u drzavi dok ne udju Madjari u neki od klubova, nakon sto su izgradili desetak novih arena u svojoj drzavi eno ih sad prave jedan u Srbiji (TSC) i jedan u Hrvatskoj (Osijek) :mrgreen:
Don't believe the hype.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la realancojk » 29 maj 2021, 11:44

Znam da je financijska situacija teška u većini klubova, da nije lako pronaci sredstva za infrastrukturu, ali evo navest cu 2 stadiona koja mi se čine idalni za bh. premijerligaše.
Bonifika Koper te stadion Nafte iz Lendave

slika
slika

Napomene radi na oba stadiona se mogu igrati UEFA takmičenja
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11370
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 maj 2021, 12:46

Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
redbull93
Postovi: 14409
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la redbull93 » 29 maj 2021, 19:38

Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 29 maj 2021, 23:54

OnlyLeft22 je napisao/la:
29 maj 2021, 12:46
aaauuu, koji horor prvih 10sec videa...pa ljudi vi da napravite allianz arenu, zbog ovog uzasa oko stadiona vam nece dati u evropu:-)

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 30 maj 2021, 00:02

Nema tih prvih 10 sekundi veze sa stadionom, to je kao da neko na Šancu pravi nešto, a ocjenjuje se Grbavica :D Veći problem su drugi objekti oko stadiona u Vrapčićima, s drugih strana. Na 5m od zapadne tribine je kuća koja užasno narušava svaki plan za lijepo sređivanje okoline stadiona. A, između sjeverne tribine i kuća je dosta uzak prolaz također, no eto da i nekako može proći. Konačno, istoku se ne može pristupiti samostalno nikako.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15910
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 30 maj 2021, 19:33

Ma super je sve ovo oko stadiona Rođeni
Kad bi ste vi vidjeli oko stadiona Kosevo livade i pasnjake gdje gmizaju zmije i razni drugi akrepi za koje ne znam ni kako se nazivaju

Ovo kod Rođenih je zlatno

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 30 maj 2021, 19:42

Ovom stadionu samo treba moderan teren i da se izgradi jos ova jedna tribina.

Ali realno ovo okruzenje stadiona je ludilo.
Mjau !

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.