FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Može li FK Sarajevo proći FC Milsami i tako se plasirati u 2. pretkolo Konferencijske Lige?

Da
141
67%
Ne
69
33%
 
Ukupno glasova: 210

obrijanopile
Postovi: 720
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la obrijanopile » 16 jun 2021, 22:54

NajvecaRadosti je napisao/la:
16 jun 2021, 22:34
Ok necu nista ovdje pisati,sto saznam drzat cu za sebe a vi cekajte da Sjeverna Koreja i faktor i sportske objavi.
Od sad ovdje cu samo iznositi svoja licna misljenja a sve ostalo cu drzati za sebe
Ma piši ti, samo nemoj nezvanične informacije takve nas unistise. Znamo mi da smo dužni, nije to neka novost. E, jos dodavat ulje na vatru, nema potrebe. Zna li se ista za Kova, je li otisao da podapise?
Evo i oni tebe selame!

NajvecaRadosti
Postovi: 6340
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 16 jun 2021, 23:02

obrijanopile je napisao/la:
16 jun 2021, 22:54
NajvecaRadosti je napisao/la:
16 jun 2021, 22:34
Ok necu nista ovdje pisati,sto saznam drzat cu za sebe a vi cekajte da Sjeverna Koreja i faktor i sportske objavi.
Od sad ovdje cu samo iznositi svoja licna misljenja a sve ostalo cu drzati za sebe
Ma piši ti, samo nemoj nezvanične informacije takve nas unistise. Znamo mi da smo dužni, nije to neka novost. E, jos dodavat ulje na vatru, nema potrebe. Zna li se ista za Kova, je li otisao da podapise?
Nez fkt nista oko Kove.Ali prije bi rekao da je istina ono nego da nije...Jer jbg vrijeme je i njemu da ide.Poljska liga isto ok,nije mogao bolje birati.Nije liga ni puno jaka ni puno slaba,taman i ok za razvoj.Ako je ono tacno naravno,ali oko Kove nez nista.Ocekujem sutra da ce se nesto desiti po tom pitanju
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Sanchez1987
Postovi: 2930
Pridružen/a: 02 feb 2020, 11:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sanchez1987 » 16 jun 2021, 23:05

Cuj Lazic,postali smo ko Banja Koviljaca,a ne fudbalski klub,sve daj neke sto ih treba vaditi iz mrtvih,kome treba 6 mjeseci da dodje sebi,onaj Nisterlooy nije ni doso odma bolnica,kaze ova sezona zavrsena za njega,susic ne moze 60 min igrati poslije 8 mjeseci,onaj ima porodicnih problema,a nema problema udebljati se 10 kg,ovaj sad nije sutnuo lopte 2 godine itd...bjezite akademci cim mozete manite se price akademija prioritet i slicno.

VenamaHrabrih
Postovi: 2437
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 16 jun 2021, 23:07

NajvecaRadosti je napisao/la:
16 jun 2021, 22:26
Dave je napisao/la:
16 jun 2021, 22:21
VenamaHrabrih je napisao/la:
16 jun 2021, 21:03
Sablić, navodno, forsira 352. Po trenutno raspoloživom kadru, ja bih to (čisto moje razmišljanje i ako bude malo sretniji rasplet) organizovao kao 343, ili 3412.

Bešić-Dupovac-Kurdić
Andrej-Adukor
Oremuš. Fanimo
Mustedanagić
(Varešanović)
(Salčin)
Dervišagić Mešanović.

Oremuš i Fanimo bi pokrivali bokove bez klasičnog beka, dakle uz aut-liniju i goni gore-dole. Ova trojica naprijed igrali bi visoki presing sa pritiskon na štopere, a Adukor bi markirao protivničkog zadnjeg veznog. Andrej bi bio lutalica koji bi osvajao teren i po osvojenoj lopti istu slao Dalu, Zinedinu, ili Đaniju, ili na odbranu razvučenu našim napadačkim duom. Naravno, može i skroz na bočnu stranu
U odbrani je to 532. Ovdje je sinhoronizacija vrlo bitna. U napadu bi stajali visoko, a u odbrani duboko, što znači da u odbrani moramo napuniti našu trećinu, kao neka zona i prisiliti protivnika da puca iz daljine. To iziskuje istu kretnju svih igrača. Ako napadač napravi korak, istovjetan korak mora napraviti i stoper. Ko je služio vojsku, zna o čemu pričam.
.
Ma 3 4 3 igrati je vrh formacija, samo ako ih mogne kondicioni spremiti da trče, jer je zahtjevna

Kanurić
Kurdić Dupovac Bešić
Oremuš Đokanović Sušić(po pol. sa Zinedinom) Salčin
Fanimo Mešanović Jukić(daj Bože neko pojačanje)
Slazem se,i meni odlicna formacija,mislim da bi nama bas lezala kad bi se navikli i spremili dovoljno igrace fizicki.Jer to je dosta zahtjevna formacija.Bekovi ti moraju puno vise trcati jer umjesto LB i RB sad ce igrati kao LM i RM i pored drzanja sredine morali bi se vracati nazad konstantno.Ovaj sastav sto si nabrojao ekstra,samo kad bi jos to krilo stiglo neko...Onda bi bilo top
Formacija jest, naizgled, zahtjevna ali ako se ispune svi zadaci, onda je vrlo jednostavna. Najveći je trik da se igrači kreću "ukorak". Na taj način, čitava ekipa trči za pojedinca i ne bi se dešavalo da, recimo, Fanimo pretrči 11km, a Mešanović 5. Svi igrači bi prelazili otp. isto, bez nepotrebnog istrčavanja. Kretanje preneseš na protivničku polovinu i odmah imaš pola manje trke, a puno više efikasnosti po kretanju. Nadalje, svi igrači, osim "osmice", imali bi sektore kretanja, jedino bi ta "osmica" bila tzv. malter u konstrukciji.
Npr. kad bočni ide samo uz aut-liniju, automatski ga prati, na svojoj poziciji, "desetka", "devetka" i "sedmica", vršeći potpuno iste kretnje. Tad bočni ne mora ići u sredinu, ili isprvljati svoju ili tuđu grešku, jer se zavukao, ili ga igrači ne prate. Dakle samo max. dva dodira. U napadu je to pet igrača u istoj liniji. Sa još "osmicom" kvalitativno i kvantitativno napuniš šesnaesterac. Uz pravilne kretnje, nema te odbrane u našoj ligi koja bi mogla iznjet loptu. Nema carinit loptu. Dobit-proslijedit, dobit-proslijedit. Nema veze ako bude pogrešan pas. Ssmo brzo i jednoobrazno - ko pumparica. Klik-klak-bum.

NajvecaRadosti
Postovi: 6340
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 16 jun 2021, 23:13

VenamaHrabrih je napisao/la:
16 jun 2021, 23:07
NajvecaRadosti je napisao/la:
16 jun 2021, 22:26
Dave je napisao/la:
16 jun 2021, 22:21


Ma 3 4 3 igrati je vrh formacija, samo ako ih mogne kondicioni spremiti da trče, jer je zahtjevna

Kanurić
Kurdić Dupovac Bešić
Oremuš Đokanović Sušić(po pol. sa Zinedinom) Salčin
Fanimo Mešanović Jukić(daj Bože neko pojačanje)
Slazem se,i meni odlicna formacija,mislim da bi nama bas lezala kad bi se navikli i spremili dovoljno igrace fizicki.Jer to je dosta zahtjevna formacija.Bekovi ti moraju puno vise trcati jer umjesto LB i RB sad ce igrati kao LM i RM i pored drzanja sredine morali bi se vracati nazad konstantno.Ovaj sastav sto si nabrojao ekstra,samo kad bi jos to krilo stiglo neko...Onda bi bilo top
Formacija jest, naizgled, zahtjevna ali ako se ispune svi zadaci, onda je vrlo jednostavna. Najveći je trik da se igrači kreću "ukorak". Na taj način, čitava ekipa trči za pojedinca i ne bi se dešavalo da, recimo, Fanimo pretrči 11km, a Mešanović 5. Svi igrači bi prelazili otp. isto, bez nepotrebnog istrčavanja. Kretanje preneseš na protivničku polovinu i odmah imaš pola manje trke, a puno više efikasnosti po kretanju. Nadalje, svi igrači, osim "osmice", imali bi sektore kretanja, jedino bi ta "osmica" bila tzv. malter u konstrukciji.
Npr. kad bočni ide samo uz aut-liniju, automatski ga prati, na svojoj poziciji, "desetka", "devetka" i "sedmica", vršeći potpuno iste kretnje. Tad bočni ne mora ići u sredinu, ili isprvljati svoju ili tuđu grešku, jer se zavukao, ili ga igrači ne prate. Dakle samo max. dva dodira. U napadu je to pet igrača u istoj liniji. Sa još "osmicom" kvalitativno i kvantitativno napuniš šesnaesterac. Uz pravilne kretnje, nema te odbrane u našoj ligi koja bi mogla iznjet loptu. Nema carinit loptu. Dobit-proslijedit, dobit-proslijedit. Nema veze ako bude pogrešan pas. Ssmo brzo i jednoobrazno - ko pumparica. Klik-klak-bum.
Da,sve tacno.Formacija lici komplikovana ali ustvari nije,vrlo je jednostavna.Sa ovom formacijom na terenu rasturili bi svaku ekipu u ligi.I sve ovo zvuci bas fino i dobro ali onda valja ovo Hebi sve objasniti na treningu :urnebes:
A upravo to,nebi se desavalo da neko pretrci 10 kilometara a neko 3,svi bi skoro isto pretrcali
Samo treba fino igrati,razmisljati fino i brzo,drzati se svoje pozicije i ne trcati bespotrebno i trositi se i u 60.minuti grcevi
Za ovo sve potreban ozbiljan kondicioni trener
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
Saban123
Postovi: 979
Pridružen/a: 04 nov 2020, 21:09
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Saban123 » 16 jun 2021, 23:39

Dusa me boli čitajući sve ovo, rekao bi čovjek da smo pred gašenjem.

Vink0
Postovi: 447
Pridružen/a: 04 maj 2021, 03:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vink0 » 17 jun 2021, 00:11

Dati pirgu i hristu za 2 metra drva

Avatar
ado-hz
Postovi: 3404
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 17 jun 2021, 00:18

Danas sam vidio spisak Goranov koje igrace zeli kao pojacanja...opet ce biti izvolte se braniti mi smo Sarajevo :opaopa: :tokralju:

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BosnianKingdom » 17 jun 2021, 00:25

ado-hz je napisao/la:
17 jun 2021, 00:18
Danas sam vidio spisak Goranov koje igrace zeli kao pojacanja...opet ce biti izvolte se braniti mi smo Sarajevo :opaopa: :tokralju:
Je li Sarajevo gdje je nekad bilo?
Sabrine mi moje!

Avatar
Aduka87
Postovi: 9203
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 17 jun 2021, 00:27

Znamo da tollas ado xaxa
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Kaunas
Postovi: 13326
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kaunas » 17 jun 2021, 00:56

Dzaba njemu pravit spisak to kad dodje do Sabre ide to u kantu lagano
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 17 jun 2021, 01:04

BordoSarajevo je napisao/la:
16 jun 2021, 19:30
Pa svima dugujemo a ne samo Miličeviću, jel sad logično rješenje problema sve raspustiti i dovest nove igrače?
Znači tebi je logično da raskinemo i sa Fanimom, jer mu dugujemo?

Zar nije rješenje problema, ako već nema para, žrtvuj Kovačevića i Đokanovića i prodaj ih, daj igračima plate, Miličević ima ugovor, daj mu ono što si mu obećo, i igrač naravno ima obaveze prema klubu, ako sad nema ponuda, možda bude na zimu pa ga tad prodamo.
Al sve mi miriše na oprost dugova Miličevića, on ode u drugi klub koji neće nama plaćat obeštećenje al će igraču i menadžeru platit to što su oprostili. Interes našeg kluba je tu upitan, ovi koji brane interes istog će morat bit odgovorni za to.

Iskreno se nadam da ovo nije istina, jer ako jest, mi smo onda u potpunom rasulu i tek nam slijedi pad.
Fanimo ti svakako ide, male su šanse da ostane. Pogotovo ta priča ima težinu nakon neisplaćenih sredstava. Kako ćeš zadržati nezadovoljnog igrača, pogotovo igrača kojem nisi podmirio sve što je tvoja obaveza i što stoji u ugovoru?

Što se tiče Miličevića, samo kažem da mi je logičan potez da raskinemo ugovor, jer momku nije isplaćeno predviđeno, a pored toga nema ponuda za njega, zato ga se tako moramo 'riješiti'. Da imamo ponuda, onda bi logično uslijedila prodaja, svi zadovoljni, ovako je to jedini način. Kao da Uprava ne bi željela da uzmu neku cifru za njega, a ne da moraju raskidati ugovor.
S Fanimom je već drugačije, navodno ima ponuda i onda se može prodati za određen iznos.

Okej Kovačević, on 99% svakako ide. Ali, Đokanovića ja sad ne bih dirao, on bi za mene trenutno bio nedodirljiv.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Otvoriteoci
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 jun 2021, 01:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Otvoriteoci » 17 jun 2021, 01:05

Znaci poceli smo gutati i to da nam je i trener i sportski direktor u jednom.
Sta je sljedece,igrac-trener?

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 17 jun 2021, 01:20

Ovo je najgori trenutak kluba od 1946? :rol:
Slažem se, jeste, ako si rođen jučer. Ako je ovo gori period od onoga kad smo bili na viršlama, kad su se motali Blekić i kompanija, pa period zvani "kasapin Ješić", onda ja ne znam u kojem filmu ti živiš. Još su mi jače usporedbe s Željom, bukvalno ni po čemu nismo u goroj situaciji u njih. Ne goroj, nego ni u egal situaciji nismo.

I ja bih volio vidjeti 3-5-2, 3-4-3 formaciju, ali s ovakvim kadrom je to teško izvodivo. Prvo, ti u takvim formacijama moraš imati odlične wing-backove. Šta znači odlične? Moraju imati kvalitete u više aspekata. Moraju pokrivati dobro oba pravca, i napad i odbranu. Samim tim, moraju biti kapaciteti trkački da ispune te zadatke. Drugo, moraju biti prodorni, jer u tim formacijama ako su ti loši ti tzv. wing-backovi, ti si nula.
E sad mi u svojim redovima imamo Pidru, Salčina Oremuša, Hebiba, znači eventualno Pidro to može odigrati ako se dozove i bude onaj stari. Salčin je loš nazad, trom naprijed, spor. Oremuš je minus u napadu, tehnički je loš. Hebib bi tu bio dobra opcija, da ima malo više mozga i fudbalskog obrazovanja.

Teško da se to može izvesti, ali vidjećemo, da ne trčim pred rudu.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 17 jun 2021, 01:25

Otvorite oci, molim vas :tokralju:

Kljuc je u bravi, jos ne znaju koja osoba ce kljuc da okrene.

Ozbiljna je situacija.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9569
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 17 jun 2021, 01:27

Otvoriteoci je napisao/la:
17 jun 2021, 01:05
Znaci poceli smo gutati i to da nam je i trener i sportski direktor u jednom.
Sta je sljedece,igrac-trener?
:rol:
I ovi englezi glupi.
De nadji neki njihov forum, stavi nick:" open your eyes" , pa da mozes i njima reci da grijese.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Zastone
Postovi: 1668
Pridružen/a: 10 okt 2013, 00:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zastone » 17 jun 2021, 01:29

Koja li je razlika izmedju Jesiceve ere i ove.. al haj

Koliko ovi pretjeruju sto nista bas ne valja, tako i ovi sto brane sve..

Otvoriteoci
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 jun 2021, 01:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Otvoriteoci » 17 jun 2021, 01:32

Zip je napisao/la:
17 jun 2021, 01:25
Otvorite oci, molim vas :tokralju:

Kljuc je u bravi, jos ne znaju koja osoba ce kljuc da okrene.

Ozbiljna je situacija.
+9 je,opusteno :stop:

Otvoriteoci
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 jun 2021, 01:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Otvoriteoci » 17 jun 2021, 01:34

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
17 jun 2021, 01:27
Otvoriteoci je napisao/la:
17 jun 2021, 01:05
Znaci poceli smo gutati i to da nam je i trener i sportski direktor u jednom.
Sta je sljedece,igrac-trener?
:rol:
I ovi englezi glupi.
De nadji neki njihov forum, stavi nick:" open your eyes" , pa da mozes i njima reci da grijese.
Tako mi reci,u Engleskom smo sad fazonu,ili u Italijanskom,ili Vijetnamskom :think:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 17 jun 2021, 01:35

Ono što bih još nadovezao, a što je jako važno kod igre u 3-5-2 ili 3-4-3 sistemu je fizička sprema. Ona je važna i pored i u drugim formacijama, ali u ovoj pogotovo. Sabljić ako bude igrao s trojicom nazad i ako bude inzistirao na jakom presingu, iz kola u kolo, to može biti mač s dvije oštrice. Zašto?

Ko se sjeća, Jakirović po dolasku u Zrinjski je to implementirao, taj visoki i konstantni presing i kako je završilo? Kroz nekoliko kola, bruku povrijeđenih igrača i iz tekme u tekmu je dobijao po jednog novog povrijeđenog igrača.

Zato kažem, ako se Sabljić odluči na to, pripreme moraju biti savršeno odrađene, a to opet nije garant da će to biti uspješno na kraju. Zašto? To je ono što se stalno provlaći.. Možeš ti naše igrače spremiti vrhunski, maksimalno posvećeno do detalja, ali sve to pada uzalud ako igrači ne paze na sami sebe kao individue, ako se ne pridržavaju propisanog, ako nemaju taj menalitet profesionalca. Svi znamo koliki je procenat takvih profesionalaca kod nas u ekipi, haman ravan nuli. Možeš ti spremiti recimo, Dušana Hodžića, najbolje na svijetu, ali ako je on papak u glavi i ako će jesti i piti sve i svašta, zaebi ti to sve. Recimo, vratiš Stanojevića, koji se tamo zaebava po Srbiji i okreće janjad, puši nargilu i haj ti takvog mozga spremi. Kad su u pitanju sportiste tipa Lazić, onda okej.

Suma sumarum, možeš ti imati najboljeg kondicionog na svijetu ili grupu takvih, ali ako nemaš profesionalce u ekipi koji će paziti sami na sebe, nema od toga ništa. Dovedi onog Pintusa što je radio s Conteom, koji se sad opet vratio u Real, koji je jeo igrače na pripremama da više nisu mogli hodati, džaba ti.
I onda mi dođe neka klocina tipa @napapijri, kojem je Jelešković nabio komplekse i pametuje nešto. To je danas čitava jedna nauka, uskladiti sve i izvući iz igrača maksimum maksimuma. Onaj ko misli da se kondicija nabija trčanjem do Igmana i nazad, te da je zadatak kondicionog trenera da ih pošalje da trče, taj je mozgom još u paleolitu.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: avalkaB, mnon46, napoleon72 i 46 gostiju.