FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 sep 2021, 13:27

Golmanu Leotara debi sinoc bio,momak rezerva ili sta vec,branio sinoc vjerovatno zbog zasticenog godista.

slika

Sprdnja sa nama teška.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4474
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 18 sep 2021, 13:32

OsmanhodzicBuco je napisao/la:
18 sep 2021, 13:13
Sto prije sablica razduzimo, manje ce posljedice biti.
Što se mene tiče nek' ode odmah, ali koji bi to trener od ovih hadalja što imamo mogao napraviti igrače?
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54361
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 sep 2021, 13:33

OsmanhodzicBuco je napisao/la:
18 sep 2021, 13:13
Sto prije sablica razduzimo, manje ce posljedice biti.
To je najlakše ali kako njega sad isplatiti do kraja, koga dovesti umjesto njega za ovo što mi nudimo?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 18 sep 2021, 13:36

Nedim Jusufbegovic :kafa:

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lakoste » 18 sep 2021, 13:38

Kako ide ona pjesma serem vam se na 100 godina :opaopa:
Neka gori dolina cupova

spezial
Postovi: 3707
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 18 sep 2021, 13:40

miky_hz je napisao/la:
18 sep 2021, 13:27
Golmanu Leotara debi sinoc bio,momak rezerva ili sta vec,branio sinoc vjerovatno zbog zasticenog godista.

slika

Sprdnja sa nama teška.
Pa ispala mu je lopta poslije bukvalno svakog centarsuta, ali dzaba kad nam u napadu igra Merso kom su refleksi odumrli

Avatar
OsmanhodzicBuco
Postovi: 1925
Pridružen/a: 26 sep 2015, 21:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la OsmanhodzicBuco » 18 sep 2021, 13:43

Dok se drugi uigravaju, odnosno vec su se uigrali, mi smo na početku, tapkamo u mjestu. Tacno se vidi da momci nemaju pojma gdje ce sa sebe, "sudaraju se po terenu"... Neke formacije, postavke igre... ko da artetu kopira.

Ne vjerujem da je on skup trener, jer je dosao kad nije marke bilo.

Ko ce biti novi trener apsolutno me ne interesuje. Imaju ljudi placeni za to, koji svoj hljeb zaradjuju od toga. Njihova je duznost da to funkcionise, inace neće dugo, kako u Sarajevu tako i u bilo kojoj drugoj "firmi".

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 18 sep 2021, 13:48

Ja se nadam, da ce neko u klubu skontati, da nam trebaju krilni igraci. Pa mi yebenom Leotaru nismo gola zabili.
O čemu, da pričamo dalje.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

FirstDown
Postovi: 422
Pridružen/a: 06 sep 2021, 21:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FirstDown » 18 sep 2021, 13:49

Tri kazne po 1000KM za "zanemarivanje obaveza" i jedna od 2000KM za pirotehniku protiv lištice.

vedinjo98
Postovi: 2105
Pridružen/a: 22 nov 2020, 14:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedinjo98 » 18 sep 2021, 13:53

ElCartel11 je napisao/la:
18 sep 2021, 13:48
Ja se nadam, da ce neko u klubu skontati, da nam trebaju krilni igraci. Pa mi yebenom Leotaru nismo gola zabili.
O čemu, da pričamo dalje.
Nek se neko i toga sjetio, mora neko razvuci odbranu. Zamisli druze s krilnih opcija Tatar-Fanimo, dodjes na Hebibovic-Bagaric ili Cmiljanic. Da harakiri izvrsis...
FK SARAJEVO
🏆 Titula 7x 🏆
🏆 Kup 7x 🏆

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3566
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 18 sep 2021, 14:09

Mi smo Sarajevo i svake sezone cilj mora biti titula, u svakoj utakmici moramo tražiti pobjedu. Vjerujem, a i kroz pressice, Sablić je dokazao da i on tako razmišlja. U ovom trenutku objektivno, u ligi smo 3-4 ekipa po kvaliteti, ali opet loše raspoređeni kvalitet, tj. nema igrača na klupi koji su približne kvalitete prvoj postavi, pa npr. Fanimo je desno krilo, odličan za našu ligu, ali njegova je zamjena Hebibović. I tako na nekoliko pozicija. Kao šlag na tortu dođe činjenica da ekipa nije obavila pripreme, a pripreme su najbitnije za uspjeh. Kad na to dodaš buran prijelazni rok, mnoge odlaske, mnoge kasne dolaske (praktično svi su došli u toku lige). Bez obzira na navedene razloge, za svakog trenera da implementira svoje misli na ekipu su najmanje potrebna 2. ciklusa priprema. Sablić praktično nije imao još niti jedan. Priprema ekipu u hodu, u periodu takmičenja što je jako teško jer si u problemu sa brojem treninga, moraš paziti da ekipa ne dođe u stanje pretreniranosti, da imaju svježinu za utakmice itd. Sve su to stvari koji direktno utiču na rezultat, a Sablić nije uticao na njih, niti je mogao. Nije on kriv što ga je klub doveo 3. dan priprema, pa tokom priprema svakih nekoliko dana mu oduzimao po jednog igrača na kojeg je on računao i sa kojim je nešto uvježbavao.

I jučer, a i u prethodnim utakmicama vidjela se određena ideja. Nekada je ta ideja bila da visokim presingom dolazimo do lopte i onda da kroz pas igru dolazimo do prilika, nekada da se branimo u srednjem bloku da držimo kompaktnost i onda da po osvojenoj lopti brzim prenosom dolazimo u prostor ili prenosom lopte do određenog igrača dolazimo do šansi. Ipak, dosta dosta igrača u našoj ekipi tu ideju ne može ispratiti jer ili nisu školovani za to ili nemaju kvalitet za to, a ne možeš mijenjati igrača od 32-33 godine, ne možeš mijenjati njegov stil kojeg je stvarao 15-20 godina. Konkretno jučer, pokušali smo igrati visoki presing i onda po osvojenoj lopti graditi napad i kroz pas igru dolaziti do šansi. Funkcioniralo je 30 minuta, dok se igrači nisu umorili, što zbog godina što zbog fizičke (ne)spremnosti, a kad se igrači umore jednostavno se prebace na svoj stari mod i tu je kraj, onda odstupaju od taktike. Također, i u pas igri zakazo je kvalitet pojedinaca.

Mislim, da se Sablić još uvijek upoznaje sa ekipom, tačnije da shvata realni kvalitet pojedinaca, kvalitet na utakmici. Što se tiče osuda, Sabliću i igračima se nema šta reći. Sablić radi sa ekipom, pokušava mijenjati nešto što mi se sviđa i daje nadu da bi vremenom moglo doći na svoje. Trebamo vidjeti i kako misli uklopiti Lazića i Ševelja. Igrači, neki zaslužuju da budu u Sarajevu, neki ne, ali niti jedan od njih se ne može kriviti za to. U ovom slučaju kriva je uprava kluba koja je bez trenera, sportskog direktora odredila da je neko kvalitet za Sarajevo, a da neko nije kvalitet za Sarajevo. A vjerujem da i svi igrači žele najbolji mogući rezultat.

Za budućnost mislim da bi nam najbolje bilo da igramo formaciju bez krila i sa 3 nazad, recimo 352 ili 3412. Jednostavno, nemamo krila koji će razvući igru i koji će kvalitetno odigrati tu poziciju u fazi napada. Jedini je Fanimo, evenutalno Varešanović. Također, Fanima bih volio vidjeti na poziciji lijevog wingbeka. Kako god, puna podrška igračima i stručnom štabu.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 sep 2021, 14:34

ElCartel11 je napisao/la:
18 sep 2021, 13:48
Ja se nadam, da ce neko u klubu skontati, da nam trebaju krilni igraci. Pa mi yebenom Leotaru nismo gola zabili.
O čemu, da pričamo dalje.
Treba nama komplet lijeva strana,budimo realni porazavajuce da klub koji igra PL na lijevoj strani racunajuci obje pozicije bek/krilo mi imamo samo jednog jedinog igraca(Pidru) .Dakle jedan jedini igrac to stvarno neznam evo pratim fudbal koliko pratim da u konkurencij uz cijelu lijevu aut liniju postoji samo 1 fudbaler.

I sta smo na kraju skontali,ko uopste dovodi igrace u klub? Ja iskreno pojma nemam,kome odgovornost tu prepisati . Trener nevjerujem,on moze samo dati prijedlog jel kazem nema sanse da bi bilo ko pustio da ima ovu situaciju koju sam gore napisao.



Dodati Sablica na listu sa Sabrinom i Valentinom.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
19BordoBijeli46
Postovi: 647
Pridružen/a: 13 apr 2021, 20:47

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 19BordoBijeli46 » 18 sep 2021, 15:00

Lakoste je napisao/la:
18 sep 2021, 13:38
Kako ide ona pjesma serem vam se na 100 godina :opaopa:
Neka gori dolina cupova
Mrzim svakog manijaka ja
**** mu klub za koji navija
Nek ga pusi klasa radnicka
Ma nek izgori dolina cupova
Na na na na na na
Na na na na na na na
Serem vam se na 100 godina
A sad neka djeca mala porede se stalno s' nama

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lakoste » 18 sep 2021, 15:23

19BordoBijeli46 je napisao/la:
18 sep 2021, 15:00
Lakoste je napisao/la:
18 sep 2021, 13:38
Kako ide ona pjesma serem vam se na 100 godina :opaopa:
Neka gori dolina cupova
Mrzim svakog manijaka ja
**** mu klub za koji navija
Nek ga pusi klasa radnicka
Ma nek izgori dolina cupova
Na na na na na na
Na na na na na na na
Serem vam se na 100 godina
:bow: :opaopa:

endeende
Postovi: 77
Pridružen/a: 22 jan 2019, 15:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la endeende » 18 sep 2021, 15:27

Lakoste je napisao/la:
18 sep 2021, 15:23
19BordoBijeli46 je napisao/la:
18 sep 2021, 15:00
Lakoste je napisao/la:
18 sep 2021, 13:38
Kako ide ona pjesma serem vam se na 100 godina :opaopa:
Neka gori dolina cupova
Mrzim svakog manijaka ja
**** mu klub za koji navija
Nek ga pusi klasa radnicka
Ma nek izgori dolina cupova
Na na na na na na
Na na na na na na na
Serem vam se na 100 godina
:bow: :opaopa:
U srijedu treba ovo da grmi!!

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5823
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 sep 2021, 15:30

Ekipa koja SARA odigra jednu tesku utakmicu u gostima onda od LASKOG protivnika izgubi, ta ekipa nikad nije nit ce bit prvak. Jer takve ekipe i to SARANJE GOVORI da je ekipa ne balansirana da nema odredjeni kvalitet i da nije odradila pripreme…

Pogledajte najbolje ekipe u evropi i vidjecete ekipa koja jojo radi najvise sto moze dibacit je 4-5 mjesto..

Nam nas je nasadio dobro nismo pripreme uradili promjenilismo kompletan skoro tim (ovi sto su ostali ostali su za klupe) dobili smo 2 vrhunska golmana dobili smo 3 mlada igraca spasili sabanovu karijeru bodul i bagaric se pokazali u finom svjetlu valjda ce se 19 sve fino zavrsit po nas omladinska skola mnogo bolje uzgleda, mislim da trebamo dat podrsku jos ovih 10 kola da ne napravimo teski minus bar za 3 cim i pokusat ostat u kupu, posle zemske pauze sa 3 fina pojacanja sa dobrim pripremama i sa urednim isplatama plata mozemo uzet 2-3 mjesto i kup ako se ukaze i titula ako ne sta he tu je.

Neznam jel ko juce pisao nekom igracu mladosti mladost duzna 65 k km, sto znaci da igraci u pl bh zaradjuju fine pare i u slabim klubovima tako da nas ne iznenadjuje plata od 10-15 k km mjesecno kod nas jer unas ime samo duze cjenu za 3-4 k

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bodi123 » 18 sep 2021, 15:35

MortemHz je napisao/la:
18 sep 2021, 11:08
Zukanovic je napisao/la:
18 sep 2021, 11:04
Ja i dalje kazem da imamo ekipu za titulu. i to je moj cilj.
Možda poslije zimskog prijelaznog roka, ovako smo treći u najboljem slučaju
Ma nema ovdje ništa do ljeta. U zimskom prelaznom roku možeš dovesti jednog, dva igrača maksimalno da ti budu upgrade na trenutnu ekipu. Ove sezone nažalost Evropa je maksimalan domet.

Mene najviše bole ovi produženi ugovori za Hebibovića, Ahmetovića, Velkoskog i Oremuša. Ahmetovića produžiš nakon što je sa 36 godina slomio se sav i godinu pauzirao, a i prije povrede se vidjelo da pada te da je kraj blizu. Jel moguće da napraviš toliko debilnu odluku? Hebibovića i Velkoskog ne treba ni komentarisati, a Oremuš zauzima mjesto stranca... a ne nudi apsolutno ništa. Šabanović za klasu konkretniji bek.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 18 sep 2021, 15:37

Mi da danas igramo padala bi kisa majkemi
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bodi123 » 18 sep 2021, 15:41

Od prodaje Rahmanovića i Tatara mi nismo zabili gol iz smislene akcije. Evo godinu dana već isto sve, patnja, horuk, i ono šta zabijemo budu neke frljoke ili eventualno Bodul izmisli šta...

Da u ekipi nemaš krila koje može napravit višak i iskreirati nešto za sebe ili druge, to je nedopustivo. Krila su osnova današnjeg fudbala, u svakoj ozbiljnoj ekipi na planeti krila su motor i obično najvažniji igrači.

A ovi naši dovode samo je.bene defanzivce. 10 štopera i zadnjih veznih su naredali, a kad ih sve sastaviš nemaju kvalitet Miličevića.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Foux87
Postovi: 1473
Pridružen/a: 24 jun 2020, 21:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Foux87 » 18 sep 2021, 15:53

Ova ekipa može da uradi nešto ne mogu ,,svariti" da ekipa koja ima Dizdarevića, Traku, Kapića, Đokanovića, Bodula, Bagarića, Kobiljara, Fanima ne može Europu da izbori. Može i mora i vjerujem da ćemo kroz koje kolo i mi proraditi jer minus ove ekipe je fizička sprema i (ne)uigranost. Mi smo ostali bez mnogo igrača što prodaja, raskid ugovora, istek ugovora. Uz još 2-3 konkretna igrača (ne moraju biti odmah kvalitete kao Raha i Benjo kad su odlazili) možemo kup osvojiti i Europu izboriti. Džabe nama i nekoliko ,,kapitalaca" ako nemamo uigranost. Najbolji primjer je Atalanta. I da mi M O R A M O sebi vratiti pobjednički mentalitet u glavu da protiv ne znam koga igramo trebamo ići na tri boda i znati da smo favoriti.
Koliko volim te zna samo ludo srce moje

Atmosfera je sjajna i sve grmi, ali nakon prvog kiksa, oni psovat će vam prvi, opet ćete tražiti sa sjevera pjesmu, a ne psovke i publiku bijesnu.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Sanchez87hz i 56 gostiju.