FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Avatar
jointunija
Postovi: 660
Pridružen/a: 02 jul 2021, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jointunija » 20 jun 2023, 12:49

godrina je napisao/la:
20 jun 2023, 12:37
Jel ovo ni Drina nije otisao na pripreme ?
Ja ne bi Minsk vala, oni su mi zadnja opcija
Pa druže,pet puta napisano ovde i na zvaničnoj,Drina i Drljo su sa mladom reprezentacijom.
Željovci uvijek treba da znate,da navijači prate klub a ne rezultate!

Avatar
Hilmo123
Postovi: 865
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hilmo123 » 20 jun 2023, 12:49

Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2023, 12:05
Vidim da ponovo ima nezadovoljnih. Shvatam, ali ti ljudi ponovo moraju sagledati širu sliku. Ne mora im se baš vazda dešavati da od drveta ne vide šumu.

Prije godinu dana nismo imali novac za pripreme, nismo imali za plate i prijećeno nam je oduzimanjem imovine, a povjerioci su nam čuda činili tužbama i prijetnjama. To je bila jedna od najtežih situacija u istoriji kluba. Često se u našem fudbalu spominje to neko "gašenje", e pa mi smo bili veoma blizu.

Danas, godinu dana kasnije, čekamo ime protivnika u Evropi, idemo na pripreme, primanja igrača su redovna (i poprilično solidna), smanjili smo poreski dug za nevjerovatnih 1,7 miliona maraka i ozbiljno se zahuktala priča oko južne tribine. Plus što smo riješili skoro sve stare dugove, što plaćanjem, što reprogramom. Niko nas više ne može tužiti i ugroziti nam licence za takmičenja u kojima učestvujemo.

Da, otišla su nam dva najbolja igrača za nula maraka, ali nije moglo drugačije, zbog onoga što sam napisao u prvom dijelu posta nismo mogli da ih vežemo ozbiljnijim ugovorima i to je tako. Niti su igrači krivi, niti je kriva Uprava, a ponajmanje je kriv Samir Bekrić. Hvala im, bez njih ne bi vidjeli Evropu i tu se priča završava. Samo još mi pričamo priče o našoj djeci i kao da ti igrači nama nešto duguju, u vremenu para i profesionalizma ta priča više ne pije vode.

Konsolidacija je tek počela i napredujemo velikom brzinom. Moramo biti strpljivi, borba za Evropu je na realan domet i naredne sezone, s tim da smo ovaj put mnogo komforniji i ne visi nam mač nad glavom. Sve ide u odličnom pravcu, solidna sredstva su nam u dolasku i ovu ekipu moramo istrpiti. Ne brinite, svi ćemo znati kad dođe vrijeme za iskorak, ali to se neće desiti ove sezone, a vjerovatno ni naredne. Ekipu sastavljamo ne na osnovu želja, nego na osnovu ponude na tržištu koju smo u stanju prihvatiti i platiti.
Sve tačno rečeno. :clap: :clap: :clap: :clap:
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Avatar
CentarsutNaClanak921
Postovi: 238
Pridružen/a: 08 okt 2020, 10:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la CentarsutNaClanak921 » 20 jun 2023, 12:50

Andrija Drljo i Amar Drina će se ekipi pridružiti u toku sedmice nakon reprezentativnih obaveza. Do dogovora za produženje saradnje sa Arminom Hodžićem (vezni) nije došlo, iako su obje strane imale dobru volju. Omar Beća je lakše povrijeđen i ekipi će se priključiti u toku sedmice.
Po 100. put za njih dvojicu
Zašto je sve u čemu smo mi, u čemu je Željo, uvijek tako teško?
- Zato što ako se nisi napatio, kao da nisi ni dobio!

FK Pivopije
SS.ba Kup 🏆
SS.ba Superkup 🏆

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TMovac » 20 jun 2023, 13:04

Pojedini kukaju kao da je liga vec uveliko startala, a mi nismo nikoga doveli. Prelazni rok traje do augusta. Za one sa slobodnim papira i do septembra.Ocekujem tek pred kraj prelaznog neka jaca imena, kada im propadnu inostrani angazmani
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
TeaM87
Postovi: 3099
Pridružen/a: 16 maj 2010, 12:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TeaM87 » 20 jun 2023, 13:20

San Marino najbolja opcija, i po blizini i po kvalitetu
FKŽ !

Corcaigh
Postovi: 243
Pridružen/a: 16 apr 2021, 13:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Corcaigh » 20 jun 2023, 13:27

O La Fioriti ne treba trositi rijeci, prolaz pod moranje!

Alashkert ekipa s kojom bi se, ovakvi kakvi smo, morali dobro potuci. Nisu bauk opcenito, ali ne znam koliko smo mi jaki da bi polagali velike nade u prolaz. Veliki plus je da bi bili nosioci u slucaju prolaska.

Batumi po meni drugi najgori protivnik od ovih. U dosta dobroj su formi u prvenstvu, daleko gostovanje, teska klima za igrati...

Maribor je ekipa po mjeri, u slucaju prolaska bi bili nosioci. Opet, kao i za Alashkert ne znam koliko smo mi jaki ali bilo bi dosta navijaca, oni su trenutno jedna prosjecna ekipa i imaju (ako se ne varam) velikih finansijskih problema, uzasno su losi u gostima i utakmica na Grbavici bi bila presudna. Jos jedan plus je sto ih Basic jako dobro poznaje.

Dinamo Minsk, jedina dobra stvar je da bi mogli igrati dvihe domace s njima ili bar da bi gostovali negdje jako blizu. Ekipa kao ekipa bas jaka, u formi, primaju bas malo golova, daju dosta, vole fizicku igru i jedino bi tu vidio nasu sansu, da ih se isprovocira do nivoa da dobiju jedan ili dva crvena.

Avatar
godrina
Postovi: 2839
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 20 jun 2023, 13:32

jointunija je napisao/la:
20 jun 2023, 12:49
godrina je napisao/la:
20 jun 2023, 12:37
Jel ovo ni Drina nije otisao na pripreme ?
Ja ne bi Minsk vala, oni su mi zadnja opcija
Pa druže,pet puta napisano ovde i na zvaničnoj,Drina i Drljo su sa mladom reprezentacijom.
Yebaji ga, do mene je. Ne stignem procitat sve redom. Do mene je a hvala za info :
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

istokzeljo
Postovi: 69
Pridružen/a: 31 jul 2022, 18:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la istokzeljo » 20 jun 2023, 13:45

Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2023, 12:05
Vidim da ponovo ima nezadovoljnih. Shvatam, ali ti ljudi ponovo moraju sagledati širu sliku. Ne mora im se baš vazda dešavati da od drveta ne vide šumu.

Prije godinu dana nismo imali novac za pripreme, nismo imali za plate i prijećeno nam je oduzimanjem imovine, a povjerioci su nam čuda činili tužbama i prijetnjama. To je bila jedna od najtežih situacija u istoriji kluba. Često se u našem fudbalu spominje to neko "gašenje", e pa mi smo bili veoma blizu.

Danas, godinu dana kasnije, čekamo ime protivnika u Evropi, idemo na pripreme, primanja igrača su redovna (i poprilično solidna), smanjili smo poreski dug za nevjerovatnih 1,7 miliona maraka i ozbiljno se zahuktala priča oko južne tribine. Plus što smo riješili skoro sve stare dugove, što plaćanjem, što reprogramom. Niko nas više ne može tužiti i ugroziti nam licence za takmičenja u kojima učestvujemo.

Da, otišla su nam dva najbolja igrača za nula maraka, ali nije moglo drugačije, zbog onoga što sam napisao u prvom dijelu posta nismo mogli da ih vežemo ozbiljnijim ugovorima i to je tako. Niti su igrači krivi, niti je kriva Uprava, a ponajmanje je kriv Samir Bekrić. Hvala im, bez njih ne bi vidjeli Evropu i tu se priča završava. Samo još mi pričamo priče o našoj djeci i kao da ti igrači nama nešto duguju, u vremenu para i profesionalizma ta priča više ne pije vode.

Konsolidacija je tek počela i napredujemo velikom brzinom. Moramo biti strpljivi, borba za Evropu je na realan domet i naredne sezone, s tim da smo ovaj put mnogo komforniji i ne visi nam mač nad glavom. Sve ide u odličnom pravcu, solidna sredstva su nam u dolasku i ovu ekipu moramo istrpiti. Ne brinite, svi ćemo znati kad dođe vrijeme za iskorak, ali to se neće desiti ove sezone, a vjerovatno ni naredne. Ekipu sastavljamo ne na osnovu želja, nego na osnovu ponude na tržištu koju smo u stanju prihvatiti i platiti.
Svaka čast

SudoHusika
Postovi: 3805
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SudoHusika » 20 jun 2023, 13:54

Nije meni problem što su Santos i Hodža otišli, problem je što si ti to u januaru znao i danas si doveo Rustemovića. No hard feelings Tuce, samo smanji tu seljačku spiku, ne glumi licemjerne političare koji govore ono što narod želi da čuje i radi najbolje što možeš.
Niko ti normalan 'a' neće reći što su ova 2 otišla, ali će ti ljudi zamjeriti jer si šupljirao pola godine. Isto važi i za izjavu 'dovodićemo mlade a iskusniji igrač mora biti prevaga.'
"...Al' ja sam prvo rek'o Željo, pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la voltron30 » 20 jun 2023, 14:12

SudoHusika je napisao/la:
20 jun 2023, 13:54
Nije meni problem što su Santos i Hodža otišli, problem je što si ti to u januaru znao i danas si doveo Rustemovića. No hard feelings Tuce, samo smanji tu seljačku spiku, ne glumi licemjerne političare koji govore ono što narod želi da čuje i radi najbolje što možeš.
Niko ti normalan 'a' neće reći što su ova 2 otišla, ali će ti ljudi zamjeriti jer si šupljirao pola godine. Isto važi i za izjavu 'dovodićemo mlade a iskusniji igrač mora biti prevaga.'
Ma to je cijela poenta priče zašto ljudi negoduju. Jedno se priča na presu, a drugo radi. Od ostanka Santosa i Hodzica, do njihovog odlaska bez ikakve odštete.
Umjesto dovođenja mlađih, motoričnijih, agilnijih igrača (kako direktor najavi) spadosmo na Rustemovića.
Populizam mu može proći jednom, drugi put već slabo. Veliki minus. Ako je pametan neka ne izlazi u javnost sa neprovjerenim i netačnim informacijama. Nama je dosta demagogije od političara, ne treba nam i on lafinu prodavati.

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 20 jun 2023, 14:19

Ok, preletio je Bekric par puta, ali polako. Ima jos puno vremena. Vi kao da se sutra zavrsava prelazni rok pa nam samo Rustemovic dosao.
1921

Hansestadt
Postovi: 2469
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 20 jun 2023, 14:20

Zimus je samo trebao reci, ne znamo hoce li Santos i Hodzic produziti, isticu im ugovori, biti ce tesko jer postoje interesi za te igrace, a mi cemo se naravno potruditi. Obadva igraca su trenutno fokusirani na Zelju i borbu za Evropu, i to je bitno u ovom momentu. I tacka. Ali hajde, cijelokupno ne moze mu se puno zamjeriti, a njegov ucinak treba analizirati na nesto duzi period. Kod nas jedne sedmice ovako druge onako, ne moze bas.

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Manijakdolopate » 20 jun 2023, 14:33

Koga bi vi doveli za 2700, jedini igrač koji je zdrav došao iz neke prve lige a da je igrao, ovo ostalo ili su penzioneri, ili su ispali, ili su iz trećeg ranga, ili su poludili kao Ara.

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TMovac » 20 jun 2023, 14:45

Neka nam je sa srecom.

Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Simi
Postovi: 611
Pridružen/a: 12 feb 2022, 13:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Simi » 20 jun 2023, 14:47

Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2023, 12:05
Vidim da ponovo ima nezadovoljnih. Shvatam, ali ti ljudi ponovo moraju sagledati širu sliku. Ne mora im se baš vazda dešavati da od drveta ne vide šumu.

Prije godinu dana nismo imali novac za pripreme, nismo imali za plate i prijećeno nam je oduzimanjem imovine, a povjerioci su nam čuda činili tužbama i prijetnjama. To je bila jedna od najtežih situacija u istoriji kluba. Često se u našem fudbalu spominje to neko "gašenje", e pa mi smo bili veoma blizu.

Danas, godinu dana kasnije, čekamo ime protivnika u Evropi, idemo na pripreme, primanja igrača su redovna (i poprilično solidna), smanjili smo poreski dug za nevjerovatnih 1,7 miliona maraka i ozbiljno se zahuktala priča oko južne tribine. Plus što smo riješili skoro sve stare dugove, što plaćanjem, što reprogramom. Niko nas više ne može tužiti i ugroziti nam licence za takmičenja u kojima učestvujemo.

Da, otišla su nam dva najbolja igrača za nula maraka, ali nije moglo drugačije, zbog onoga što sam napisao u prvom dijelu posta nismo mogli da ih vežemo ozbiljnijim ugovorima i to je tako. Niti su igrači krivi, niti je kriva Uprava, a ponajmanje je kriv Samir Bekrić. Hvala im, bez njih ne bi vidjeli Evropu i tu se priča završava. Samo još mi pričamo priče o našoj djeci i kao da ti igrači nama nešto duguju, u vremenu para i profesionalizma ta priča više ne pije vode.

Konsolidacija je tek počela i napredujemo velikom brzinom. Moramo biti strpljivi, borba za Evropu je na realan domet i naredne sezone, s tim da smo ovaj put mnogo komforniji i ne visi nam mač nad glavom. Sve ide u odličnom pravcu, solidna sredstva su nam u dolasku i ovu ekipu moramo istrpiti. Ne brinite, svi ćemo znati kad dođe vrijeme za iskorak, ali to se neće desiti ove sezone, a vjerovatno ni naredne. Ekipu sastavljamo ne na osnovu želja, nego na osnovu ponude na tržištu koju smo u stanju prihvatiti i platiti.
Dobar post. Samo sam ja misljenja da je nama Evropa moranje u sljedece dvije godine ako zelimo bit stabilan klub u bliskoj buducnosti. Evo i danas nam je strepnja samo zbog toga sto nismo nosioci. Jutros sam bio pod drugim utiskom nego sad. Ovako malo kroz glavu kad mi prodje nije ni ovo sto imamo toliko lose. Mislim da bi Gasal mogao imati svoju najbolju sezonu do sada i da bi on bio adekvatna zamjena za Santosa. Najveca stvar sto meni smeta jeste sto mi nismo doveli slican kvalitet Armina Hodzica. Oke je Rustemovic neka ga, ali mislim da nam fali u veznom redu igrac koji zna baratat sa loptom i koji je odlican u defanzivnim zadacima. Veci mi je gubitak Hodzica nego Santosa. Hodzicu se treba zahvaliti sto se je bar pojavio na pripremama. Veoma korektan momak i zelim mu svu srecu u nastavku karijere.
Jednom kraj pruge, uvijek kraj pruge!

Avatar
bhsport
Postovi: 11292
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 20 jun 2023, 14:54

Sta li ce slijedece Bekric slagati?
Pogresan covjek na pogresnom mjestu.
Idi u Zrinjski rumeni, uci se na njima.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Hilmo123
Postovi: 865
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hilmo123 » 20 jun 2023, 14:59

Samo malo sreće .. :tokralju: :tokralju:
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Simi
Postovi: 611
Pridružen/a: 12 feb 2022, 13:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Simi » 20 jun 2023, 15:09

Minsk
Jednom kraj pruge, uvijek kraj pruge!

Avatar
Hilmo123
Postovi: 865
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hilmo123 » 20 jun 2023, 15:10

Moglo je i bolje vala.
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Avatar
Doktorinho
Postovi: 339
Pridružen/a: 18 sep 2020, 17:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Doktorinho » 20 jun 2023, 15:10

Nikad sreće izgleda

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.