KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la fera » 31 maj 2009, 22:34

Melo15 je napisao/la:nisam mogao vjerovati za Ovcinu da je onako trom ,da< li zna da zakuca ??
Interesantno da je bio reprezentativac... Grgat sa zavrsetkom karijere ga je unistio..
Ko je gledo Ovčinu ranije ovo mu nije iznenađenje veliko. Samo ranije je nekad znao da se razbudi pa skoci koji put a u pocetku reprezentativne karijere je tu bilo i pokoje zakucavanje.
You are someone else I am still right here

Avatar
šb_pecara
Postovi: 195
Pridružen/a: 02 jan 2009, 16:04
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la šb_pecara » 31 maj 2009, 22:43

bosnas_ je napisao/la:Siroki je zalsuzeno osvojio prvenstvo,ali moram istaci da su imali svog sudiju Peru Obradovica,pa covjek je davno davno procitan,i javna je tajna da je on na platnom spisku Ante Sutona!!! Grgat je zasluzio bar 3 tehnicke greske,a necu ni spominjati koliko je na njemu dosudjeno faula,nekoliko njih je bilo u najmanju ruku smjesno! Naravno ne zelim umanjiti uspjeh Sirokog,koji bi mozda pobjedio i bez domacinskog sudjenja,ali definitivno se nesto mora poraditi u narednim sezonama,jer nema logike da nam isti sudijski par finale sudi vec 4-5 godina zaredom! Sjetite se samo Petra Obradovica na finalu prosle godine kada je Bejliju u Skenderiji pokazao ni manje ni vise nego iskljucujucu tehnicku gresku nakon duela sa Bockom,a do kraja je ostalo nekih 15 minuta! Tom covjeku su definitivno drage pare,a to su ljudi iz Sirokog i Igokee davno prepoznali!
-Sto se tice atmosfere u dvorani,ustasluk i primitivizam su bili jako izrazeni,i stvarno mi nije jasno sta je u glavama tih ljudi,cuj Ubij Turcina,Ubij baliju i sta ne jos...titula se proslavila uz Tompsonove pjesme,poznatog ustase i fasiste,pa kakve veze to ima sa sportom? Mislim da je u Skenderiji ove sezone navijanje bilo najkorektnije,kako u Nlb ligi tako i u domacem prvenstvu,bez iti jednog nacionalistickog ispada!!!
-Izgubili smo titulu,ali dobili smo Vladu! on je vrijedniji nego 10 titula! Nadam se adekvatnim pojacanjima i vecim ambicijama u narednoj sezoni!
Budi Bosna!
zasto u vasem svakom postu pise izgubili smo titulu dobili vladu jel to neka vrsta utjehe ili sta... sta je vama ljudi, ne kazem ja on je odlican trener ali ne moze trener nista ako on nema igrace i ako nema sklad i zajednistvo u ekipi a to je najveca prednost sirokog bila ove godine... a kao prvo titulu nismo slavili uz thompsonove pjesme nego uz pjesmu ranka bobana PONOSNA MOJA JE ZEMLJA, a kao drugo o cemu ti pises thompson ustasa ovo ono, ovo nije forum pjevaca nego sportski forum ali kad si se vec dotako te teme covjek pjeva o povijesti hrvatske i o nasim mukama i patnjama kroz povijest... mozete vi napadati navijace i tjesiti se osto vv kako vi pisete ali to vam nije nikakva utjeha jer titula je nasa i znam da vam je svima krivo vise od icega... morao sam ovako napisati jer mi je dosta tih vasih napadanja o navijacima, ustasama, sucima i tako... ima ovdje ljudi koji napisu fino i s kojima se moze ali pojedinci stvarno pretjeraju s time... bit ce dogodine opet finale ako bog da opet široki-bosna i ako vam se vrate navijaci na trebine vidit cemo kako ce biti i sto ce se pjevati... ŠAMPIONI
treniranje od ranih godina ---- $, placanje trenerima ----$, puno puno polomljenih reketa u 3 finala ---- $, OSVOJEN WIMBLEDON "NEPROCIJENIVO" ,,, GORAN IVANISEVIC

Avatar
Alhemicar
Postovi: 160
Pridružen/a: 13 apr 2008, 21:36
Lokacija: Sarajevo Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Alhemicar » 31 maj 2009, 23:05

Pitanje: Niko ne spominje koje drzave ste prvenstvo osvojili.Samo ste prvaci ili prvaci Bosne i Hercegovine? ;)
-the LORD of the RINGS-

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 31 maj 2009, 23:26

Ovcina je zaista lose odigrao obje finalne utakmice,smijem se usuditi i reci da je on tragicar finala! Ne znam koliko taj igrac kosta,ali ako n ezahtjeva veliku platu treba ga ostaviti u suprotnom na tom mjestu dovesti bolju peticu!
Sehovic je najbolji igrac Bosne u ligi 8,i ukoliko ostane jos 2-3 sezone u Bosni,sigurno ce jos mnogo napredovati! On naredne sezone mora nositi kapitensku traku!
Ikonicu u Djordjevicu treba se zahvaliti,Ikona je najskuplji igrac Bosne,ali od nove godine nije odigrao utakmicu kako treba,ogroman pad forme,a mnogo je placen!..
Treba se zahvaliti Pasalicu i Suljagicu,oni vise nisu mladi,a nisu ni talenti niti igraci buducnbosti,i za njih je bolje da narednu sezonu igraju recimo u Celiku,i neka tamo pokazu svoje umjece,ako ga imaju! Nama trebaju mnogo bolji mladi igraci!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Pasha » 31 maj 2009, 23:30

bosnas_ je napisao/la: Treba se zahvaliti Pasalicu i Suljagicu,oni vise nisu mladi,a nisu ni talenti niti igraci buducnbosti,i za njih je bolje da narednu sezonu igraju recimo u Celiku,i neka tamo pokazu svoje umjece,ako ga imaju! Nama trebaju mnogo bolji mladi igraci!
sto bi u nama u Celik slali igrace koje ne zele u Bosni.
Celiku trebaju kvalitetni igraci, ali za ovu dvojicu nisam siguran da imaju taj kvalitet. 8-)
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
šb_pecara
Postovi: 195
Pridružen/a: 02 jan 2009, 16:04
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la šb_pecara » 31 maj 2009, 23:31

ja osobno mislim da bi vam ovcina puno bolje odigrao na 4 uz jednu dobru 5... ja mislim da je u prvoj utakmici finala u sarajevu ueo jedno 4-5 trica i da nije nijednu pogodio...
treniranje od ranih godina ---- $, placanje trenerima ----$, puno puno polomljenih reketa u 3 finala ---- $, OSVOJEN WIMBLEDON "NEPROCIJENIVO" ,,, GORAN IVANISEVIC

ipsa
Postovi: 646
Pridružen/a: 29 okt 2008, 12:37
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ipsa » 01 jun 2009, 00:17

mislim da se sprema jedan ozbiljan projekat napadanja na F4 nlb-a i europu s obzirom da je vlada potpisao na cetiri godine...i sam je izjavio da ima velike ambicije...a to sigurno ne podrazumjeva da mu back up playa igra igrac kvaliteta pasalica ili glavnog centra igrac kvaliteta ovcine...tako da bi u sljedecoj sezoni mogli gledat mnogo jacu i kvalitetniju kk bosnu...jedva cekam...BICE BOSNA OPET SAMPION!!!
@sampioniSB
pozdrav i tebi.. cestitke za osvojenu titulu...svaka cast na postu..
I feel devotion!!

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 01 jun 2009, 00:58

Bosna u narednoj sezoni ima mnogo vece ambicije,to je sada definitivno jasno! Vlada koji je imao ponude od nekih veoma jakih klubova,je ipak ostao u Bosni,sto dovoljno govori! Sigurno ce on birati pojacanja po svom ukusu,i to ce biti igraci koji ce Bosni donijeti mnogo bolje rezultate,prije sveg mislim na dovodjenje dobrog pleya i centra! Centar ce biti amerikanac,to je sasvim sigurno,uostalom Ovcina i novi centar-amerikanac bi bili dobro rjesenje za poziciju broj 5,ostaviti Ivanovica,dovesti dobrog beka umjesto Ikonica i dobrog pleya umjesto Djordjevica,,otjerati Pasalica i dovesti dostojnu zamjenu za prvog pleya ..puno je kombinacija,i bice veoma zanimljivo pratiti odllaske i dolaske igraca..

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la kengur » 01 jun 2009, 15:15

@mahalac,
Ne slazem se sa tobom i jako se protivim bilo kakvim pozivima na radikalizam u cijoj je osnovi papanluk i primitivizam. Bosanci su se uvijek bili alergicni na papke i zajebavali smo ih da bi sada poceli to prihvatati. Onda cemo zaista tako i mi jednog dana postati jad i papanluk. Ne kazem ja da nisi u pravu oko sudjenja ali uvijek je bilo tako sa Sirokim. Samo kad zijanis ispada kao da se zalis pa to izgleda tuzno. Iduce godine treba biti kao RK Bosna pa da ti niko ne moze nista, a ne da se natezemo za par poena i sudije. I na kraju mi smo odgovorni za nase ispade nacionalistickih debila iz publike kao sto su i oni za svoje.

MOD EDIT: zamolili smo lijepo da se ne spominju te stvari koje si sada napisao... treba prestati s tim, mi se trudimo da se ne spominje to, a eto ti si poceo o tome...

yoda
Postovi: 58
Pridružen/a: 18 jun 2008, 20:01
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la yoda » 01 jun 2009, 16:51

@kengur
nisam rekao da nije bilo motivacije, nego da je siroki bio motiviraniji. bosna je i protiv slobode pokazala kako zna biti nezaintresovana. moguce je da su igraci sebi u glavu utuvili da su puno bolji od svih u nasem prvenstvu pa im se to odbilo od glavu. slazem se da umor cini svoje, ali je ipak bosna imala sedmicu dana da se odmori, dok je siroki prije finala imao samo par dana. oni su ipak igrali tri tekme u polufinalu. na nasu zalost, jedina zaista losa tekma u citavoj sezoni djordjevica je bila prva protiv sirokog u skenderiji i tad je doslo do izrazaja sto sam ja davno govorio a to je da mi nemamo rezervnog playa kako treba. mislim, trudio se covjek, pokusavao na ulaze, bilo sta, ali nije islo. pasa jednostavno nije kvalitet da igra playa u takvim situacijama. nije djaba dule igrao 35+ minuta cijelu sezonu. kao sto sam prije rekao, nadam se da ce vv dovesti igrace po svom ukusu pa cemo da vidimo naredne sezone. slazem se sa tobom da moramo biti kao RK Bosna. ne mogu se sjetiti tacno koja je tekma bila, bosna je vodila preko 20 5 minuta prije kraja ali je vv trazio da se igra presing po cijelom terenu. taj mentalitet treba gajiti a ne neko opustanje, sto nam se na kraju sezone i osvetilo.

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bosnas_ » 01 jun 2009, 17:24

Cinjenica je da Bosni treba jace rukovodstvo,tu prije svega mislim na sportskog direktora,treba vratiti Samira Avdica ili dovesti nekoga..Nenu Markovica,Sabita Hadzica jednostavno treba vratiti u klub na neku od funkcija!
Je li definitivno da Djordjevic prelazi u Olimpiju,je li istina da postoji opcija o njegovom ostanku? Ako on ode,trebamo dovesti pleya koji je bolji u napadu,i nadam se da cemo naredne sezone konacno dovesti kvalitetnog centra! Umjesto Ikonica treba dovesti dobrog sutera,licno bi volio da to bude amerikanac!

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la kengur » 01 jun 2009, 18:35

@yoda,
u pravu si za motivaciju, a i za Pasu (na zalost). Iskreno sam se nadao da ce se Pasa ove sezone nametnuti ali nije mogao. Stari mentalitet je nesto sto mi je najvise smetao zadnjih 5 godina, jer to nije ono sto smo imali od postanka. Stvari se jako unapredjuju od dolaska W iako su i vec i Neno i Zdovc poceli "proces".

@bosnas meni je Neno idealna licnost za direktora a naravno i Sabe bi bio dobar potez. Trebalo bi vise angazovati stare igrace koji su i sada sigurno voljni da pomognu.

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la kengur » 01 jun 2009, 18:44

@moderator koji mi je skratio post i napisao poruku crvenom bojom.

Molio bih da mi posaljes poruku da se ne prepucavamo preko foruma zasto si moj post skratio koji nije imao ni jedne uvredljive rijeci a ostavio i dalje post sa sadrzajem

pjeva o povijesti hrvatske i o nasim mukama i patnjama kroz povijest...

Navodno ja poceh sa necim a ostavio si post koji je sve inicirao. Opet napominjem da nije u redu da se promoviraju ustaske ideje na forumu (kao ni cetnicke i balijske), kao ni da se takve stvari opravdavaju ili ignorisu.

Komentar ti je dosta tendenciozan jer ja nisam "poceo" vec upozoravam na probleme koje ce izazvati post koji sam citirao.

ipsa
Postovi: 646
Pridružen/a: 29 okt 2008, 12:37
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ipsa » 01 jun 2009, 21:25

danas pise u avazu da je imamovic izjavio kako bi se trebao uvesti sistem bodovanja za izlazak na medjunarodno takmicenje...iz razloga kako se ne bi desavalo da kao ove godine bosna igra nlb i crpi se a recimo siroki i igokea rutinski igraju ligu 13 i pojacavaju se pred zavrsnicu prvenstva....nisam shvatio na koji nacin bi to funkcionisalo al sigurno je neka dobra varijanta pitanju.. :? ...vv izjavio da mu je zlaja na listi zelja po pitanju pojacanja.. :)...BICE BOSNA OPET SAMPION!!!
I feel devotion!!

buja
Postovi: 525
Pridružen/a: 01 jun 2009, 20:34
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la buja » 01 jun 2009, 21:29

onaj mali Jovanovic bi bio pravo pojacanje za Bosnu extra je igrac :?
po mom misljenju falilo je zalaganje u ovoj finalonoj seriji vecinom podbacili igraci .... osim Sehovica koji je bio i borben a i najefikasniji u oba duela naravno sto se tice Bosne :? :?
Godine prolaze, zivot se mijenja nasa ljubav ostaje...
...za sva vremena...
1921

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 01 jun 2009, 21:35

ipsa je napisao/la:danas pise u avazu da je imamovic izjavio kako bi se trebao uvesti sistem bodovanja za izlazak na medjunarodno takmicenje...iz razloga kako se ne bi desavalo da kao ove godine bosna igra nlb i crpi se a recimo siroki i igokea rutinski igraju ligu 13 i pojacavaju se pred zavrsnicu prvenstva....nisam shvatio na koji nacin bi to funkcionisalo al sigurno je neka dobra varijanta pitanju.. :? ...vv izjavio da mu je zlaja na listi zelja po pitanju pojacanja.. :)...BICE BOSNA OPET SAMPION!!!
kakvo ba bodovanje,pa da se desava ovo sto i u fudbalu,dosta je vise "licenci" i privatizovanja nekih pozicija,jednom nam se to obilo o glavu,kada je Dita ispala iz NLB-a,a Bosna ostala kao "osnivac" iako je zavrsila kao posljednja..koji je onda smisao takmicenja u ligi BiH,cuj sistem bodovanja za medjunarodno takmicenje,vece gluposti dugo nisam cuo..znaci ekipa dobije Bosnu ili Sirokog u ligi,ali opet moze da popusi q,nema joj u NLB zato sto ovi imaju "medjunarodne bodove",privatizacija pozicija koja odogvara Bosni i Sirokom,da sebi rezervisu pozicije zauvijek,a s obzirom na lobije nebi me ni cudilo da i taj prijedlog prodje..korak dalje u sistematskom unistavanju BH sporta
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Armin10
Postovi: 65
Pridružen/a: 24 maj 2009, 11:40
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Armin10 » 01 jun 2009, 21:37

ma ode djordjevic i umjesto njega idealno rijesenje je JOVANOVIC!

deniso
Postovi: 257
Pridružen/a: 04 okt 2008, 12:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la deniso » 01 jun 2009, 22:02

ultrasstyle_tz je napisao/la:
ipsa je napisao/la:danas pise u avazu da je imamovic izjavio kako bi se trebao uvesti sistem bodovanja za izlazak na medjunarodno takmicenje...iz razloga kako se ne bi desavalo da kao ove godine bosna igra nlb i crpi se a recimo siroki i igokea rutinski igraju ligu 13 i pojacavaju se pred zavrsnicu prvenstva....nisam shvatio na koji nacin bi to funkcionisalo al sigurno je neka dobra varijanta pitanju.. :? ...vv izjavio da mu je zlaja na listi zelja po pitanju pojacanja.. :)...BICE BOSNA OPET SAMPION!!!
kakvo ba bodovanje,pa da se desava ovo sto i u fudbalu,dosta je vise "licenci" i privatizovanja nekih pozicija,jednom nam se to obilo o glavu,kada je Dita ispala iz NLB-a,a Bosna ostala kao "osnivac" iako je zavrsila kao posljednja..koji je onda smisao takmicenja u ligi BiH,cuj sistem bodovanja za medjunarodno takmicenje,vece gluposti dugo nisam cuo..znaci ekipa dobije Bosnu ili Sirokog u ligi,ali opet moze da popusi q,nema joj u NLB zato sto ovi imaju "medjunarodne bodove",privatizacija pozicija koja odogvara Bosni i Sirokom,da sebi rezervisu pozicije zauvijek,a s obzirom na lobije nebi me ni cudilo da i taj prijedlog prodje..korak dalje u sistematskom unistavanju BH sporta
Nešto slično imaju Hrvati što se tiče učešća u Euroligi.Malo se raspitaj,nemoj biti tako vruć i svaki prijedlog dočekivati na nož.

Avatar
šb_pecara
Postovi: 195
Pridružen/a: 02 jan 2009, 16:04
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la šb_pecara » 01 jun 2009, 22:07

deniso je napisao/la:
ultrasstyle_tz je napisao/la:
ipsa je napisao/la:danas pise u avazu da je imamovic izjavio kako bi se trebao uvesti sistem bodovanja za izlazak na medjunarodno takmicenje...iz razloga kako se ne bi desavalo da kao ove godine bosna igra nlb i crpi se a recimo siroki i igokea rutinski igraju ligu 13 i pojacavaju se pred zavrsnicu prvenstva....nisam shvatio na koji nacin bi to funkcionisalo al sigurno je neka dobra varijanta pitanju.. :? ...vv izjavio da mu je zlaja na listi zelja po pitanju pojacanja.. :)...BICE BOSNA OPET SAMPION!!!
kakvo ba bodovanje,pa da se desava ovo sto i u fudbalu,dosta je vise "licenci" i privatizovanja nekih pozicija,jednom nam se to obilo o glavu,kada je Dita ispala iz NLB-a,a Bosna ostala kao "osnivac" iako je zavrsila kao posljednja..koji je onda smisao takmicenja u ligi BiH,cuj sistem bodovanja za medjunarodno takmicenje,vece gluposti dugo nisam cuo..znaci ekipa dobije Bosnu ili Sirokog u ligi,ali opet moze da popusi q,nema joj u NLB zato sto ovi imaju "medjunarodne bodove",privatizacija pozicija koja odogvara Bosni i Sirokom,da sebi rezervisu pozicije zauvijek,a s obzirom na lobije nebi me ni cudilo da i taj prijedlog prodje..korak dalje u sistematskom unistavanju BH sporta
Nešto slično imaju Hrvati što se tiče učešća u Euroligi.Malo se raspitaj,nemoj biti tako vruć i svaki prijedlog dočekivati na nož.
da imaju i svake godine ima 10 godina cibona ide iako dosta puta to nije zasluzila tako da mislim da to nije dobro...
treniranje od ranih godina ---- $, placanje trenerima ----$, puno puno polomljenih reketa u 3 finala ---- $, OSVOJEN WIMBLEDON "NEPROCIJENIVO" ,,, GORAN IVANISEVIC

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Melo15 » 01 jun 2009, 22:19

treba samo vremenski odnosno odrediti krajnji rok za pojacavanje lige ,recimo do polovine predstojece sezone, a ne kada se zavrsi ligaska sezona na Kipru e hajmo sada dvije plate u BiH..
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.