RŠD Velež Mostar - Historija

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Najbolje desno krilo poslije rata?

Anketa je završila: 12 jul 2023, 20:36.

Haris Ovčina
4
27%
Obren Cvijanović
1
7%
Anel Hebibović
7
47%
Dženan Duraković
0
Nema glasova.
Demir Peco
0
Nema glasova.
Maletić (Pa da Knežević bude desni bek umjesto njega)
1
7%
Neko drugi (napiši ime na temi)
2
13%
 
Ukupno glasova: 15

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar - Historija

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 avg 2023, 16:32

mostar_mo je napisao/la:
22 avg 2023, 13:05
OnlyLeft22 je napisao/la:
05 sep 2021, 15:41
Pobjedili smo isto prvaka Juzne Amerike Penarola sa 3-0. Penarol je najveci Uruguajski klub sa 50 titula, 5 Libertadoresa i 3 internacionalnih kupova.

Velez Mostar - Penarol 3-0
Ova utakmica je mislim igrana u cast postavljenih reflektora na BB. Bila je i neka tuca na kraju..prgavi juznoamerikanci.
Ovo je odigrano kod njih u Južnoj Americi, igrali smo protiv West Bromwich Albiona u čast postavljenih reflektora
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar - Historija

Post Postao/la rodjak » 22 avg 2023, 17:22

OnlyLeft22 je napisao/la:
22 avg 2023, 16:32
mostar_mo je napisao/la:
22 avg 2023, 13:05
OnlyLeft22 je napisao/la:
05 sep 2021, 15:41
Pobjedili smo isto prvaka Juzne Amerike Penarola sa 3-0. Penarol je najveci Uruguajski klub sa 50 titula, 5 Libertadoresa i 3 internacionalnih kupova.

Velez Mostar - Penarol 3-0
Ova utakmica je mislim igrana u cast postavljenih reflektora na BB. Bila je i neka tuca na kraju..prgavi juznoamerikanci.
Ovo je odigrano kod njih u Južnoj Americi, igrali smo protiv West Bromwich Albiona u čast postavljenih reflektora
Tacno je da je na otvaranju reflektora igrano protiv WBA,a netacno je da smo protiv Penjarola igrali u Juznoj Americi vec pod BB.Penjarol je tada doso kao jedan od najvecih klubova juzne amerike i svijeta i imali su turneju po evropi pa su tu jednu utakmicu odigrali i sa nama pod BB.Dobro se sjecam ove utakmice jer su igrali u skroz zutim dresovima(to sam zapamtio kao dijete jer ni jedan tim kod nas nije igro u zutim dresoviuma a niti su drugi klubovi po evropi igrali u zutim dresovima to je bila rijetkost za viditi pa mi je to ostalo u sjecanju).I tako Veliki Penjarol doso u "mali"Mostar da igra sa malim Velezom i da se poigraju sa njim,i gle cuda ,Velez ih samljeo u prvih pola sata i mislim da smo vec tada vodili 3:0 :clap: ,ovi igraci Penjorola nisu mogli da se nacude sta ih je zadesilo i poceli su igrati sve grublje i grublje da bi sredinom drugog poluvremena doslo do opste tuce(kraj aut linije do tribina u visini 16m juznog gola)Mara se sukno ko brzi voz sa sjevernog gola i odmah se ukljucio u tucu,cela topic (zlikovac) iscupo korner zastavicu (tad su bile zeljezne) i poceo ih mlatiti sa njom.Uletila je policija i bogami dugo su ih rastavljali i sudija je prekino utakmicu.**** su Rodjeni prvaka Juzne amerike momacki i na terenu i u bitci :urnebes: :bih:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Historija

Post Postao/la OnlyLeft22 » 22 avg 2023, 18:58

Možda su i dolazili ali mi smo 71. igrali protiv njih u Južnoj Americi
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

StarmoUnited
Postovi: 73
Pridružen/a: 06 feb 2021, 16:23
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar - Historija

Post Postao/la StarmoUnited » 22 avg 2023, 20:40

rodjak je napisao/la:
22 avg 2023, 17:22
OnlyLeft22 je napisao/la:
22 avg 2023, 16:32
mostar_mo je napisao/la:
22 avg 2023, 13:05


Ova utakmica je mislim igrana u cast postavljenih reflektora na BB. Bila je i neka tuca na kraju..prgavi juznoamerikanci.
Ovo je odigrano kod njih u Južnoj Americi, igrali smo protiv West Bromwich Albiona u čast postavljenih reflektora
Tacno je da je na otvaranju reflektora igrano protiv WBA,a netacno je da smo protiv Penjarola igrali u Juznoj Americi vec pod BB.Penjarol je tada doso kao jedan od najvecih klubova juzne amerike i svijeta i imali su turneju po evropi pa su tu jednu utakmicu odigrali i sa nama pod BB.Dobro se sjecam ove utakmice jer su igrali u skroz zutim dresovima(to sam zapamtio kao dijete jer ni jedan tim kod nas nije igro u zutim dresoviuma a niti su drugi klubovi po evropi igrali u zutim dresovima to je bila rijetkost za viditi pa mi je to ostalo u sjecanju).I tako Veliki Penjarol doso u "mali"Mostar da igra sa malim Velezom i da se poigraju sa njim,i gle cuda ,Velez ih samljeo u prvih pola sata i mislim da smo vec tada vodili 3:0 :clap: ,ovi igraci Penjorola nisu mogli da se nacude sta ih je zadesilo i poceli su igrati sve grublje i grublje da bi sredinom drugog poluvremena doslo do opste tuce(kraj aut linije do tribina u visini 16m juznog gola)Mara se sukno ko brzi voz sa sjevernog gola i odmah se ukljucio u tucu,cela topic (zlikovac) iscupo korner zastavicu (tad su bile zeljezne) i poceo ih mlatiti sa njom.Uletila je policija i bogami dugo su ih rastavljali i sudija je prekino utakmicu.**** su Rodjeni prvaka Juzne amerike momacki i na terenu i u bitci :urnebes: :bih:
Da nisi s Tigresom pobrkao, oni su 1979 imali turneju, Mađarska, Jugoslavija, imi ih 3 0 razbili, u žutim.su dresovima bili


slika

slika

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar - Historija

Post Postao/la rodjak » 22 avg 2023, 23:15

StarmoUnited je napisao/la:
22 avg 2023, 20:40
rodjak je napisao/la:
22 avg 2023, 17:22
OnlyLeft22 je napisao/la:
22 avg 2023, 16:32


Ovo je odigrano kod njih u Južnoj Americi, igrali smo protiv West Bromwich Albiona u čast postavljenih reflektora
Tacno je da je na otvaranju reflektora igrano protiv WBA,a netacno je da smo protiv Penjarola igrali u Juznoj Americi vec pod BB.Penjarol je tada doso kao jedan od najvecih klubova juzne amerike i svijeta i imali su turneju po evropi pa su tu jednu utakmicu odigrali i sa nama pod BB.Dobro se sjecam ove utakmice jer su igrali u skroz zutim dresovima(to sam zapamtio kao dijete jer ni jedan tim kod nas nije igro u zutim dresoviuma a niti su drugi klubovi po evropi igrali u zutim dresovima to je bila rijetkost za viditi pa mi je to ostalo u sjecanju).I tako Veliki Penjarol doso u "mali"Mostar da igra sa malim Velezom i da se poigraju sa njim,i gle cuda ,Velez ih samljeo u prvih pola sata i mislim da smo vec tada vodili 3:0 :clap: ,ovi igraci Penjorola nisu mogli da se nacude sta ih je zadesilo i poceli su igrati sve grublje i grublje da bi sredinom drugog poluvremena doslo do opste tuce(kraj aut linije do tribina u visini 16m juznog gola)Mara se sukno ko brzi voz sa sjevernog gola i odmah se ukljucio u tucu,cela topic (zlikovac) iscupo korner zastavicu (tad su bile zeljezne) i poceo ih mlatiti sa njom.Uletila je policija i bogami dugo su ih rastavljali i sudija je prekino utakmicu.**** su Rodjeni prvaka Juzne amerike momacki i na terenu i u bitci :urnebes: :bih:
Da nisi s Tigresom pobrkao, oni su 1979 imali turneju, Mađarska, Jugoslavija, imi ih 3 0 razbili, u žutim.su dresovima bili


slika

slika
mislim da nisam ,ta utakmica sa Penjerolom je igrana negdje 73-75 godine,tad je Topic igro a ovdje 79-te nije igro Topic,vec je bio u USA
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Historija

Post Postao/la rodjak » 22 avg 2023, 23:21

OnlyLeft22 je napisao/la:
22 avg 2023, 18:58
Možda su i dolazili ali mi smo 71. igrali protiv njih u Južnoj Americi
ja ne znam jesmo li mi igrali tamo kod Penjarola u Juznoj Americi ali sam siguran da smo sa njima igrali u Mostaru negdje u periodu73-75 g.,ako ti znas sigurno da smo igrali i tamo onda ok :thumbup: ja se stvarno ne sjecam,a ja se sjecam ove tekme ko dijete na nacin kako sam gore opisao.
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.