NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa je završila: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
10
77%
Neriješeno
1
8%
Poraz
2
15%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
phillies
Postovi: 2620
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 02 nov 2023, 20:47

Ma ne sumnjam ja da ce Robijasi platiti iz svog dzepa kaznu, kao sto to i dosad radili.


Isakovic je poceo karijeru kao centarfor, i cak bio dobar. Kasnije se presaltao na stopera. Ne kazem da nema gresaka u njegovoj igri, ali mislim da bi veca rupa bila odbrana bez njega nego sa njim. Da je Horic zdrav, to bi bila druga prica.

Sto se tice posjete protiv Banovica, doci se hiljadu onih koji su dolazili i protiv Gorazda, i protiv Moscanice, i protiv Natrona. Jer pola ovog svijeta sto je bilo na utakmici i ne zna ni s kim igramo slijedecu u prvenstvu, ni protiv koga. Nit su mislili doci.

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 02 nov 2023, 20:55

zamorano je napisao/la:
28 okt 2023, 21:50
Kakva ba naša djeca? Ako su dobri kao što su bili u centru svaka čast našoj djeci,al ako su tarabe ko što su sad trenutno ebem ti ja našu djecu!!! Igrali smo kažete bez 3,4 standardna igrača? Ma koji su to igrači ba jel glupi Žuna i debilni Mehič hahaha de ba dodjite sebi više! Ovi igrači klincu nisu dobri,ko ih je birao i dovodio mame mu se nakarindzam i tebi Duvnjaku zahode i ubleho trenerska! Očekujem da proradi Karič kad povredu sanira negdje 2028 godine i da sve krene ful. Umjesto da se bore da ne izgube danas,pa bi vidjeli ljepote atmosfere i raje u četvrtak ovako sve sjebaše! EBEM LI VAM SVE RETARDIRANO VIŠE U STAU!!! Uprava se bori svim silama,Robija gine za klub,simpatizeri su spremni pomoči kome bolan??? Ovoj našoj debilnoj djeci i tarabama sa strane koji igraju za Čelik! Ebem li vam sve po spisku!!! MARŠ STOKO IGRAČKA!
SAMO DA SE CITIRAM ZA IGRAČE!!!
Robijašima,simpatizerima i upravi veliko hvala na volji,trudu i želji da nas bude ovoliko na stadionu! SVAKA NAMA ČAST LJUDI,simpatizeri sa zapada nikad al nikad ne izdaju! Robija standardna,istok solidan...Niko nikad da mi više ne napiše da ne treba psovat igračima,treba im sve živo ebat! Na zimu otjerat odmah ISAKOVIČA,ŽUNU SALKANOVIČA,PEHILJA KARIČA,SALČINOVIČA,MEHIČA...Vardi ruke odsječ da ne grana više s njima...Isakovič daleko največi debil trenutno u ekipi,vidiš kakve penale seljak pravi ebo mamu svoju glupu! Nije problem izgubiti,problem je imati posjed 6% ne trčati,bez šuta,bez igre,bez žara a grubusti i krkanluka toga se ima! Bez svega toga a hočeš platu,hočeš kitu!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 02 nov 2023, 21:00

Treba malo smanjiti dozivljaje. Ono sto se desilo prosle godine protiv Sarajeva je proizvod puke srece. Ovo sto se desilo danas protiv Zrinjskog je proizvod realnog stanja. Na jednoj strani je klub koji je godinama unistavan, sa navijacima u upravi koji se bore i rukama i nogama da odrze i ozdrave klub i koji su na korak od toga, a na drugoj strani je politicki projekt sa stranim kapitalom i daleko najvecim kvalitetom u drzavi. Ovaj rezultat je samo odraz trenutnog cinjenicnog stanja na terenu i to je sasvim uredu.

Mi smo znali i znamo limitiranost naseg tima. Njihova zadaca ove sezone nije nista vise do da nas ostave u prvoj polovini tabele na kraju prvenstva. Sve ove godine od odlaska u kantonalnu ligu Celik se gleda iz ljubavi a ne iz rezultatskog ocekivanja. Oni koji dolaze na stadion samo na ove utakmice, oni ce biti i zvucni i bucni u svom nezadovoljstvu i to je uredu. Nije ni to nikakav problem. Ne moze se sada svima opet i po ko zna koji put objasnjavati zasto Celik trenutno nije konkurentan jednom Zrinjskom.

Ono sto se treba desiti na polusezoni jeste dobra analiza i dovodjenje 2-3 solida igraca koji ce uz postojeci tim biti konkurentni svim klubovima prve lige. Na ljeto treba dovesti opet jos 2-3 igraca koji ce tu konkurentnost dici na to da budemo medju prve 3-4 ekipe na polu sezoni i onda na slijedecoj zimskoj pauzi opet dovesti par igraca koji ce pomoci da se domognemo tog prvog mjesta. Najgore sada sto nam se moze desiti jeste da otpustamo 10 igraca i dovodimo 10 novih. Par ciljanih pojacanja po prelaznom roku je vise nego dovoljno. A ovamo nastaviti sa finansijskom bitkom, odblokiranjem racuna, placanjem ostalih potrazitelja i poreza jer nam je to nulti prioritet. Nikada vise se klub ne smije dovesti na to da se zbog dugova moze ugasiti, NIKADA i niti po koju cijenu. Klub moze napredovati i biti konkurentan samo ukoliko je zdrav i ne vuce dugove za vratom.

Convicts
Postovi: 3225
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts » 02 nov 2023, 21:03

Već sad se zna da ćemo izgubiti od Budućnosti u nedjelju.
Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

convict35
Postovi: 362
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la convict35 » 02 nov 2023, 21:09

Gledajuci golovw na tv maloprije Smajic je katastrofalno odigrao dok nije zamjenjen cak 3 gola su cisto njegova,nazalost nema ni on kvalitet za nesto vise.
Obavezno 1 vrhunskog stopera uz horica kojeg sam neki dan pitao i kaze da se vraca za 2polusezonu,treba min.2 vezna igraca i krilo i to sve da su top igraci da bi uopste i opstanak izborilu

Avatar
Truhlo
Postovi: 5273
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 02 nov 2023, 21:14

habuba je napisao/la:
02 nov 2023, 21:00
Treba malo smanjiti dozivljaje. Ono sto se desilo prosle godine protiv Sarajeva je proizvod puke srece. Ovo sto se desilo danas protiv Zrinjskog je proizvod realnog stanja. Na jednoj strani je klub koji je godinama unistavan, sa navijacima u upravi koji se bore i rukama i nogama da odrze i ozdrave klub i koji su na korak od toga, a na drugoj strani je politicki projekt sa stranim kapitalom i daleko najvecim kvalitetom u drzavi. Ovaj rezultat je samo odraz trenutnog cinjenicnog stanja na terenu i to je sasvim uredu.

Mi smo znali i znamo limitiranost naseg tima. Njihova zadaca ove sezone nije nista vise do da nas ostave u prvoj polovini tabele na kraju prvenstva. Sve ove godine od odlaska u kantonalnu ligu Celik se gleda iz ljubavi a ne iz rezultatskog ocekivanja. Oni koji dolaze na stadion samo na ove utakmice, oni ce biti i zvucni i bucni u svom nezadovoljstvu i to je uredu. Nije ni to nikakav problem. Ne moze se sada svima opet i po ko zna koji put objasnjavati zasto Celik trenutno nije konkurentan jednom Zrinjskom.

Ono sto se treba desiti na polusezoni jeste dobra analiza i dovodjenje 2-3 solida igraca koji ce uz postojeci tim biti konkurentni svim klubovima prve lige. Na ljeto treba dovesti opet jos 2-3 igraca koji ce tu konkurentnost dici na to da budemo medju prve 3-4 ekipe na polu sezoni i onda na slijedecoj zimskoj pauzi opet dovesti par igraca koji ce pomoci da se domognemo tog prvog mjesta. Najgore sada sto nam se moze desiti jeste da otpustamo 10 igraca i dovodimo 10 novih. Par ciljanih pojacanja po prelaznom roku je vise nego dovoljno. A ovamo nastaviti sa finansijskom bitkom, odblokiranjem racuna, placanjem ostalih potrazitelja i poreza jer nam je to nulti prioritet. Nikada vise se klub ne smije dovesti na to da se zbog dugova moze ugasiti, NIKADA i niti po koju cijenu. Klub moze napredovati i biti konkurentan samo ukoliko je zdrav i ne vuce dugove za vratom.
To je to.

Stoper, lijevi bek, veznjak i krilo na zimu za ligu bez briga na proljeće :kafa:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

ALLSTARR
Postovi: 266
Pridružen/a: 23 jul 2019, 05:24
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la ALLSTARR » 02 nov 2023, 21:16

Duvnjak vrati se , trebamo te

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la almir2018 » 02 nov 2023, 21:17

Ljudi ovo je realno stanje ljudi su 10x jaci od nas 6 golova nam zabili i to je to
Okrenut se ligi osvojiti u ova 3 kola bar 6 bodova
A sto se tice posjete večeras bilo je izgleda više nego što sam očekivao
Eto koliko me nasikirao ovaj poraz da akobogda planiram u nedjelju doci na tekmu u oba pravca prevaliti preko 150 Km pogledat tekmu i kući nazad
Dolazim radi kluba a ne radi ovih igrača

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4901
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 02 nov 2023, 21:27

Sta rec ne znam ,meni su bili ovdje cudni ljudi koji su pisali da mozemo proci Zrinju kao Sarajevo a i Sarajevo se proslo cudno pa cek bi reko namjerno ispali da ode Fedza ali nebitno.
Reko sam ako Zrinja zapne da nam moze dat 10 golova bez problema i dao bi i sreca Rendulic je im reko da stanu u 2 poluvremenu da nas bas ne ponizi to je jasno ko dan.
Jest Zrinjski 10 puta skuplji i bolji i Aston vila je prema njima pa 93 minute drze nulu ali kod njih su igraci kod nas su amateri i nklad igraci nece bit u tome je razlika a ne u omjeru kvaliteta.
Mislim prvi gol ae onaj ga za glavu veci nista nije mogo ,Onda Isakovic covjek ne moze vise penal pravi cist ko suza ali bespotreban i 9 minuta 0-2,ostalo nebitno bilo sreca pa su zakocili a dali bi nam preko 10 golova.
Onda mi se ne svidja Celik oni krkanski faulovi ,ljudi ti nece dat golove stanu ti glumis budalu nesto udaras bas ono krkanski i to je dokaz da je ovim igracima maximum Centar ne znaju se ni ponasat sportski.
Posjeta odlicna i ambijent dobar do 3 minute i to je to.Ne znam za kazne kako ce mo proc ali opet se zaradilo.
Reko sam da mi je bitnija liga i nadam se da se nasi nisu umorili i pokusat dobit Banovice mada ce bit tesko..
U zimu dobra analiza dovest se mora 3 igraca da budes siguran a nekih se pocet rijesavat i na ljeto isto tako 3 igraca ..Katastrofa selekcije igraca je bila.
Cestitke Zrinjskom i sretno dalje i u ligi i u Europi a mi svojim putem zdravim,ispravnim i teskim.putem.
Ne treba se razocarat ,idemo dalje pa kad dodje vreme PL ali na silu i na zelje navijaca ne moze..Federalnu mogu trpit boze moj a vracanje u Centar to ni po koju cijenu jer bi totalno opo interes za Čelikom od svakog..

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 02 nov 2023, 21:33

Svaki put dizete ocekivanja i onda kad tresnemo od pod kuknjava. Citavo vrijeme se trujete, trujete druge, dajte ba popustite malo. Razumijem frustracije, ali treba doooooobro razmisliti prije pritiska na "posalji".

Evo vam primjer: onom igrac rekao da Dario nema pojma. Hajd sad vi meni recite koji je nas igrac dovoljno dobar i dovoljno konstantan da sebi mzoe za pravo reci da trener ne valja? Ne ulazim uopste u to da li je Dario dobar trener ili ne, ali takvog igraca treba odmah nogom nabiti jer ni jedan sad nije dobar. Ako je to istina.

Onaj nece na utakmice ako vidi Mehica u ekipi. **** te Mehic i onaj koji ide radi Mehica. Sjebasmo se o mentalitetu, pomaganju klubu, oporavku kluba i onda neko ovako napise.
Celik!3,2,2.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la chily-rz » 02 nov 2023, 21:37

Realnost je da su ovi naši igrači mahom amateri i tako i igraju.

Mislim, Zrinjski na stranu, ljudi su trenutno daleko jači ali ova skupina amatera ode u Bihać i ne igra ništa, pet pasova nisu u stanju razmijeniti pravovremenih i tačnih, ogadili su mi fudbal.

Klub kao klub uvijek ima podršku, pjesma stati nece!

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 02 nov 2023, 22:08

Ko je postavio igru protiv Slobode?

Ne moze mi niko reci da nije do trenera.

Slazem se da ekipa nema kvalitete, da kaska, ali postavka je veceras bila ocajna, takodjer i u Bihacu.

Durmis veceras ispado ko budala. Ne znamo igrati sa tri stopera i to je to.

Prije svega pustiti do zime da ide ovako i traziti trenera koji zna. Krenuti od kvalitetnog trenera, da prodje i pripreme i da sam sebi slaze ekipu kao i Duvnjak.

Druga opcija. Na silu opstanak izgurati, a vratiti sto vise dugovanja. Pa od ljeta krenuti u potpunu rekonstrukciju. I Sloboda je sastavila citavu ekipu na ljeto, pa ljudi igraju lijep fudbal, sta god mi mislili.

Ovo su neke stvari i na upravi, dobro sjesti razmisliti.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

DaDi88
Postovi: 226
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DaDi88 » 02 nov 2023, 22:30

prisonbreak je napisao/la:
02 nov 2023, 22:08
Ko je postavio igru protiv Slobode?

Ne moze mi niko reci da nije do trenera.

Slazem se da ekipa nema kvalitete, da kaska, ali postavka je veceras bila ocajna, takodjer i u Bihacu.

Durmis veceras ispado ko budala. Ne znamo igrati sa tri stopera i to je to.

Prije svega pustiti do zime da ide ovako i traziti trenera koji zna. Krenuti od kvalitetnog trenera, da prodje i pripreme i da sam sebi slaze ekipu kao i Duvnjak.

Druga opcija. Na silu opstanak izgurati, a vratiti sto vise dugovanja. Pa od ljeta krenuti u potpunu rekonstrukciju. I Sloboda je sastavila citavu ekipu na ljeto, pa ljudi igraju lijep fudbal, sta god mi mislili.

Ovo su neke stvari i na upravi, dobro sjesti razmisliti.
Druze Gvardiola da je veceras bio nista ne bi uradio, ljudi su svjetlosnu godinu ispred nas.
Ponosni smogovac!

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 02 nov 2023, 22:32

DaDi88 je napisao/la:
02 nov 2023, 22:30
prisonbreak je napisao/la:
02 nov 2023, 22:08
Ko je postavio igru protiv Slobode?

Ne moze mi niko reci da nije do trenera.

Slazem se da ekipa nema kvalitete, da kaska, ali postavka je veceras bila ocajna, takodjer i u Bihacu.

Durmis veceras ispado ko budala. Ne znamo igrati sa tri stopera i to je to.

Prije svega pustiti do zime da ide ovako i traziti trenera koji zna. Krenuti od kvalitetnog trenera, da prodje i pripreme i da sam sebi slaze ekipu kao i Duvnjak.

Druga opcija. Na silu opstanak izgurati, a vratiti sto vise dugovanja. Pa od ljeta krenuti u potpunu rekonstrukciju. I Sloboda je sastavila citavu ekipu na ljeto, pa ljudi igraju lijep fudbal, sta god mi mislili.

Ovo su neke stvari i na upravi, dobro sjesti razmisliti.
Druze Gvardiola da je veceras bio nista ne bi uradio, ljudi su svjetlosnu godinu ispred nas.
To stoji, niko i ne spori.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 02 nov 2023, 22:56

Meni je najgore sto se dozvolilo da jedno ovako ime od kluba gubi na Bilinom po 6:0, a mogli su jos 3-4 komada glat primiti od ekipe Zrinjskog koji je dosao sa 2. ekipom i da zavrsi 10:0, a mi ni šuta i ne samo to, što je još gore da te selendre ovdje dobijaju i nadigravaju.Samo mi je krivo malo na upravu sto nismo 2 igraca kvalitetna doveli pa barem da sačuvamo obraz, jer ovi su ušli u historiju.Ja ne znam jel nas ikad iko dobio ovdje ovolikim rezultatom.Al eto, mozda se trebala desiti ovakva utakmica, da i uprava vidi gdje smo i ko nam zapravo igra i da nam sad na zimu fali 5-6 kvalitetni igrača da bi opstanak izborili.Druga stvar, Damjanovic nista nije bolji od Duvnjaka, čak je i gori i neiskusniji.Dadnite mu budzet kakav je imao Duvnjak za pojačanja pa cete da vidite, ali radije nemojte vise da dozivljavamo blamaže molim vas.
Eto samo mi je to krivo sto je mnogo mnogo je.Ipak ljudi nisu ni sa 50% snage sa 2. timom igrali.Ovaj kluba treba u narednom periodu da ima najbolje uslove za rad, najvece plate u 1.FL, a ne da dođe selo i nudi vecu platu igraču.Al eto tu smo onoliko koliko smo i ulozili.Jedva cekam da zavrsi polusezona, ne mogu ovo vise gledat.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5273
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 02 nov 2023, 22:57

prisonbreak je napisao/la:
02 nov 2023, 22:08
Ko je postavio igru protiv Slobode?

Ne moze mi niko reci da nije do trenera.

Slazem se da ekipa nema kvalitete, da kaska, ali postavka je veceras bila ocajna, takodjer i u Bihacu.

Durmis veceras ispado ko budala. Ne znamo igrati sa tri stopera i to je to.

Prije svega pustiti do zime da ide ovako i traziti trenera koji zna. Krenuti od kvalitetnog trenera, da prodje i pripreme i da sam sebi slaze ekipu kao i Duvnjak.

Druga opcija. Na silu opstanak izgurati, a vratiti sto vise dugovanja. Pa od ljeta krenuti u potpunu rekonstrukciju. I Sloboda je sastavila citavu ekipu na ljeto, pa ljudi igraju lijep fudbal, sta god mi mislili.

Ovo su neke stvari i na upravi, dobro sjesti razmisliti.
Damjanović ima tri kvalifikacione utakmice, sam sebi kroji sudbinu. Bez 6 bodova, realno, iskreno nema šta tražiti na klupi Čelika.

Bihać i ovu protiv Zrinjskog mu ne uzimam kao mjerilo, ima dvije utakmice kući protiv protivnika iz sredine tabele. To ako ne možeš dobiti, noga dečko.

Nastupi mu nisu ok, znamo svi da je igrački kadar za qrac, ali buraz on od prvog dana priča priču kako će tražiti pojačanja i kako će se mnogim igračima zahvaliti. Totalno pogrešan pristup, kao ništa se ovo ne broji, tek od zime ide prava priča. Qrko jaro, osvoji 6 bodova pa onda možemo pričati o zimskom transfer roku i kome se zahvaliti.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
Zenicanin988
Postovi: 1847
Pridružen/a: 22 apr 2018, 00:00
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zenicanin988 » 02 nov 2023, 23:10

Truhlo je napisao/la:
02 nov 2023, 21:14
habuba je napisao/la:
02 nov 2023, 21:00
Treba malo smanjiti dozivljaje. Ono sto se desilo prosle godine protiv Sarajeva je proizvod puke srece. Ovo sto se desilo danas protiv Zrinjskog je proizvod realnog stanja. Na jednoj strani je klub koji je godinama unistavan, sa navijacima u upravi koji se bore i rukama i nogama da odrze i ozdrave klub i koji su na korak od toga, a na drugoj strani je politicki projekt sa stranim kapitalom i daleko najvecim kvalitetom u drzavi. Ovaj rezultat je samo odraz trenutnog cinjenicnog stanja na terenu i to je sasvim uredu.

Mi smo znali i znamo limitiranost naseg tima. Njihova zadaca ove sezone nije nista vise do da nas ostave u prvoj polovini tabele na kraju prvenstva. Sve ove godine od odlaska u kantonalnu ligu Celik se gleda iz ljubavi a ne iz rezultatskog ocekivanja. Oni koji dolaze na stadion samo na ove utakmice, oni ce biti i zvucni i bucni u svom nezadovoljstvu i to je uredu. Nije ni to nikakav problem. Ne moze se sada svima opet i po ko zna koji put objasnjavati zasto Celik trenutno nije konkurentan jednom Zrinjskom.

Ono sto se treba desiti na polusezoni jeste dobra analiza i dovodjenje 2-3 solida igraca koji ce uz postojeci tim biti konkurentni svim klubovima prve lige. Na ljeto treba dovesti opet jos 2-3 igraca koji ce tu konkurentnost dici na to da budemo medju prve 3-4 ekipe na polu sezoni i onda na slijedecoj zimskoj pauzi opet dovesti par igraca koji ce pomoci da se domognemo tog prvog mjesta. Najgore sada sto nam se moze desiti jeste da otpustamo 10 igraca i dovodimo 10 novih. Par ciljanih pojacanja po prelaznom roku je vise nego dovoljno. A ovamo nastaviti sa finansijskom bitkom, odblokiranjem racuna, placanjem ostalih potrazitelja i poreza jer nam je to nulti prioritet. Nikada vise se klub ne smije dovesti na to da se zbog dugova moze ugasiti, NIKADA i niti po koju cijenu. Klub moze napredovati i biti konkurentan samo ukoliko je zdrav i ne vuce dugove za vratom.
To je to.

Stoper, lijevi bek, veznjak i krilo na zimu za ligu bez briga na proljeće :kafa:
Bez dva veznjaka kreativna nema price. Vidis da nema ko loptu prenijet
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

Oktopod
Postovi: 31
Pridružen/a: 20 avg 2023, 02:28
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Oktopod » 02 nov 2023, 23:31

Meni je na tribinama bilo sasvim svejedno, a onda kad sam izasao sa stadiona, isto ko da mi je sva muka svijeta na leđa pala. Najvise me brine na sta ce ovo sve izgledati u ove tri sljedece utakmice...
Iza svakog udarca po lopti mora stajati jedna misao!” – Dennis Bergkamp

zicer
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 avg 2011, 18:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zicer » 02 nov 2023, 23:33

Mislim da niko neće osporiti da je Zrinjski trenutno daleko bolja ekipa, ali ovo je stvarno mnogo. Ne znam da li postoji neki zvaničan podatak, ali ovo nam je jedan pd najtežih poraza ikada. Na Bilinom sigurno jeste..

Godine borbe za opstanak, dugovanja, blamiranja sa neodlaskom na utakmice, pa i ovo kontrolisano ispadanje u 4. rang takmičenja, odbili su dosta od renomea Čelika. Vidi se to i po ovim selima, gdje nas redovno uče fudbalu. Nije to ništa toliko sporno, ako se nalazimo na pravom putu. I dalje smatram da je putanja dobra, malo skrenemo lijevo i desno, ali idemo tamo gdje želimo.

Neke druge stvari me brinu. Tempo vraćanja dugova je spor. Pri tome mi uopšte nije važan rang takmičenja. Grad jednostavno nema kapaciteta da gura klub na željenom nivou. Ovdje mislim na firme, na pojedinačne sponzore, na publiku, navijače... Vjerujem da se većina možda i neće složiti.. međutim, da li je do mentaliteta, kolektivne melanhonije karakteristične za Zenicu ili nečeg drugog, ali jednostavno nema velikog zamajca. Finansijska aktivnost u gradu stagnira, nema jakih firmi, a i jedan Tešanj nas već šiša na ovom polju.

Postavlja se pitanje jesmo li bar malo sredili mentalitet, imamo li dovoljno sposobnih ljudi oko kluba (ne moraju biti "jaki")? Šta bi se desilo da momci koji su trenutno tu dignu ruke od svega, na šta apsolutno imaju pravo i to da im niko ne smije ništa reći. Ko bi se uhvatio u koštac sa ovim problemima? Puno je nepoznanica.. evo, ko nam može garantovati kad se zaletimo na Premier ligu, da neće neko iz Premier lige ispasti sa ambicijama da se vrati. Ne možemo u Federalnoj praviti ekipu sa budžetom od 2 miliona. Znači, treba dobar trener, uigrana ekipa.

Na kraju, zeničkom sportu su zakucani ekseri... Ovo što mi radimo je izbijanje eksera. Čelik gubi 6-0 na Bilinom, rukometaši izgubili 30 razlike, košarkaši u 3. ligi igraju po školskim dvoranama. Šteta jedna velika...

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 02 nov 2023, 23:35

Nema ovde bez 5-6 kolko tolko kvalitetni igrača sad na zimu da mirno zavrsimo sezonu.Svako je i trener za k.urac nece nista napraviti.Mislio sam 2-3 kvalitetna igraca na zimu ali poslije Bihaca kad sam vidio amatere, reko nema ovdje hljeba ovo sve ode preko grane.Ja vam kazem da cemo se boriti za opstanak bez 5-6 pojačanja, pogotovo sto brat Musija ulazi u Mladost i bit ce gutavo onda na proljece.

Jedina pozitivna stvar, brat sa termina napokon zaigrao za Čelik..evo morao sam odmah to proslaviti i na koso narezati suhovine.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.