Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Neutral
Postovi: 37923
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Neutral » 13 okt 2023, 12:44

Da valja ne bi bio tako jeftin :rol:

Ma komsija drzi teretanu i dila s tim, pa preko njega taj dodatni popust. Ko zna sta je u njemu :rol:

U mene odličan progres, jos sedmica i par dana i drugi mjesec odradjen bez propustenog treninga uz pravilnu ishranu. Brz progres vidljiv zbog unosa vece kolicine proteina kroz ishranu te naravno misicne memorije koja spasava sve. Inace kilazom sam zestoko napredovao svugdje osim bencha, nazalost povreda lakta i zatezanje koje je godinama prisutno odradjuje svoj dio "posla". Bez operacije oporavak nije moguc. Udara me i na prste ruke, sportska povreda s futsala.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la samoposmatram » 18 okt 2023, 11:28

Neutral je napisao/la:
13 okt 2023, 12:44
Da valja ne bi bio tako jeftin :rol:

Ma komsija drzi teretanu i dila s tim, pa preko njega taj dodatni popust. Ko zna sta je u njemu :rol:

U mene odličan progres, jos sedmica i par dana i drugi mjesec odradjen bez propustenog treninga uz pravilnu ishranu. Brz progres vidljiv zbog unosa vece kolicine proteina kroz ishranu te naravno misicne memorije koja spasava sve. Inace kilazom sam zestoko napredovao svugdje osim bencha, nazalost povreda lakta i zatezanje koje je godinama prisutno odradjuje svoj dio "posla". Bez operacije oporavak nije moguc. Udara me i na prste ruke, sportska povreda s futsala.
Uporedi odnos kilaze bencha, sa kilazom podlaktice i kilazom trapez misica kada treniras. Ako je kilaza u velikom razmaku, uvecaj kilazu na trapezni i podlakticu. Bol ce biti manji a vidjet ces i napredak u benchu.

Neutral
Postovi: 37923
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Neutral » 18 okt 2023, 19:56

Ok, hvala.

Neutral
Postovi: 37923
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Neutral » 22 okt 2023, 12:45

Uskoro dva mjeseca.

Pao sam 7kg negdje, mjerim sez stomak minus 8cm sto je super.

Svaki dan min 500 grama mesa plus ostalo, unos proteina veliki, uh smanjio masti pazim. Przim sve iskljucivo na kokosovom ulju.

Vratio se opet onaj stari zar za sportom.

19vendetta87
Postovi: 4778
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la 19vendetta87 » 26 okt 2023, 00:13

Ima li ko iskustvo sa Gym Beam proteinom? Da li ga se isplati uzeti?
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1169
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Zaniolo » 30 okt 2023, 18:26

Neutral je napisao/la:
22 okt 2023, 12:45
Uskoro dva mjeseca.

Pao sam 7kg negdje, mjerim sez stomak minus 8cm sto je super.

Svaki dan min 500 grama mesa plus ostalo, unos proteina veliki, uh smanjio masti pazim. Przim sve iskljucivo na kokosovom ulju.

Vratio se opet onaj stari zar za sportom.
:arrow:
Zadnja izmjena: Zaniolo, dana/u 02 jan 2024, 00:02, ukupno mijenjano 1 put.

Neutral
Postovi: 37923
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Neutral » 30 okt 2023, 21:57

19vendetta87 je napisao/la:
26 okt 2023, 00:13
Ima li ko iskustvo sa Gym Beam proteinom? Da li ga se isplati uzeti?
Koristim ga ja nakon hydro mi dodje kao Milka s okusom vanilije, totalno drugaciji okus, rekao bih nekvaliet se osjeti :mrgreen:

na tijelu sve isto osim zelje da jedem slatko sto je neki pokazatelj da je prilicni shit, ali pitaj kolegu koji "dila" s tim proteinom.

Neutral
Postovi: 37923
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Neutral » 30 okt 2023, 22:05

Zaniolo je napisao/la:
30 okt 2023, 18:26
Neutral je napisao/la:
22 okt 2023, 12:45
Uskoro dva mjeseca.

Pao sam 7kg negdje, mjerim sez stomak minus 8cm sto je super.

Svaki dan min 500 grama mesa plus ostalo, unos proteina veliki, uh smanjio masti pazim. Przim sve iskljucivo na kokosovom ulju.

Vratio se opet onaj stari zar za sportom.
vidim da si znalac pa da priupitam
kako najlakse smrsati ?? i moze li se za 20ak dana smrsati 5-6kg
unaprijed hvala


Moje znanje nije ni 10% od prije par godina. Imaš kolega koji su potpuno u tome godinama. Ja sam ušao tek u treći mjesec povratka.

Može se smršati ali nije zdravo, takodjer vaga moze lagati zavisno koliko ciste masti izgubis a koliko vode. Ne mozes jesti jung food 10 godina i da se za 1 mjesec popravi sve. Ja skoro identicnu kilazu imam a potpuno drugacije izgledam, jos da me donja ledja nisu uhvatila pa da ne pijem brufene gdje bi mi kraj bio.

Razmisljam se okrenuti 4x trcanju umjesto 4x gymu, vidjet cemo.

Izbaci UH povecaj proteine, broji kalorije, uvedi kardio i smrsat ces bez problema, sve je to stvar matematike i djelomicno genetike.

FoSte95
Postovi: 12716
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 31 okt 2023, 18:41

Zaniolo je napisao/la:
30 okt 2023, 18:26
Neutral je napisao/la:
22 okt 2023, 12:45
Uskoro dva mjeseca.

Pao sam 7kg negdje, mjerim sez stomak minus 8cm sto je super.

Svaki dan min 500 grama mesa plus ostalo, unos proteina veliki, uh smanjio masti pazim. Przim sve iskljucivo na kokosovom ulju.

Vratio se opet onaj stari zar za sportom.
vidim da si znalac pa da priupitam
kako najlakse smrsati ?? i moze li se za 20ak dana smrsati 5-6kg
unaprijed hvala
sve ti je rekao kolega dole s tim što bih ja samo napomenuo kod UH spanji maksimalno proste UH (slatkiši, bijeli hljeb, grickalice, sokovi, energetska pića itd) a složene UH ne smiješ puno smaniti jer su oni gorivo i daju ti energiju (žitarice, mahunarke,....). Proteine koliko možeš povećaj dnevni unos i gledaj da to budu što raznovrsniji izvori proteina.

To da sikneš 5-6 kg za 20tak dana ti ne bih preporučio. Promijeni način razmišljanja, nemoj gledati samo vagu i da bude što manji broj na njoj. Lupam imaš sada 90 kg i želiš smršati da skineš salo. Počni razmišljati na taj način da ti cilj bude da se broj na vagi ne mijenja (1-2 kg gore nije bitno) ali da se tvoje tijelo mijenja tj. da salo zamijeniš mišićima a da na vagi bude broj 90 :thumbup:

Momak sa kojim sam počeo raditi, evo sada će treći mjesec, sletio je pet kila za tri mjeseca ali je zato dobar dio sala zamijenio mišićnom masom, da ne govorim da je podobro digao kilaže na vježbama :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1169
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Zaniolo » 31 okt 2023, 20:08

:)
Zadnja izmjena: Zaniolo, dana/u 02 jan 2024, 00:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Davidoffgold » 11 nov 2023, 12:43

Pozz narode kako je, koji bi mi protein preporučili onako. Do sad sam koristio ovaj gymbeam čokolada ukus i malo je dosadio brate dragi.Prije sam pio onaj proteinsi isto čokolada vidi se da je malo kvalitetniji i banana okus ali battery whey. Međutim taj batterywhey banana okus je bio katastrofa. Šejker je nakon pet korištenja se usmrdio isto hala. Ne možeš ga oprat i kraj :wtf: .....
Une vie honorable est une vie éternelle

19vendetta87
Postovi: 4778
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la 19vendetta87 » 11 nov 2023, 13:38

Davidoffgold je napisao/la:
11 nov 2023, 12:43
Pozz narode kako je, koji bi mi protein preporučili onako. Do sad sam koristio ovaj gymbeam čokolada ukus i malo je dosadio brate dragi.Prije sam pio onaj proteinsi isto čokolada vidi se da je malo kvalitetniji i banana okus ali battery whey. Međutim taj batterywhey banana okus je bio katastrofa. Šejker je nakon pet korištenja se usmrdio isto hala. Ne možeš ga oprat i kraj :wtf: .....
Kojo god okus da kupis, dosadice ti nakon nekog vremena. Ja sam prosle godine bio kupio gainer od jagode, potrosio sam ga mozda pola, i vise mi se smucio taj okus, nisam ga mogao nikako piti. Na kraju bacio jer se bio zgrudao
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Davidoffgold » 11 nov 2023, 13:40

19vendetta87 je napisao/la:
11 nov 2023, 13:38
Davidoffgold je napisao/la:
11 nov 2023, 12:43
Pozz narode kako je, koji bi mi protein preporučili onako. Do sad sam koristio ovaj gymbeam čokolada ukus i malo je dosadio brate dragi.Prije sam pio onaj proteinsi isto čokolada vidi se da je malo kvalitetniji i banana okus ali battery whey. Međutim taj batterywhey banana okus je bio katastrofa. Šejker je nakon pet korištenja se usmrdio isto hala. Ne možeš ga oprat i kraj :wtf: .....
Kojo god okus da kupis, dosadice ti nakon nekog vremena. Ja sam prosle godine bio kupio gainer od jagode, potrosio sam ga mozda pola, i vise mi se smucio taj okus, nisam ga mogao nikako piti. Na kraju bacio jer se bio zgrudao
Ma brate to je standard da ti se zgadi kad tad, realno da piješ ne znam ni ja šta svaki dan zgadit će ti se...osim vode :salut:
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
Beduin
Postovi: 16475
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Beduin » 14 nov 2023, 09:48

Davidoffgold je napisao/la:
11 nov 2023, 12:43
Pozz narode kako je, koji bi mi protein preporučili onako. Do sad sam koristio ovaj gymbeam čokolada ukus i malo je dosadio brate dragi.Prije sam pio onaj proteinsi isto čokolada vidi se da je malo kvalitetniji i banana okus ali battery whey. Međutim taj batterywhey banana okus je bio katastrofa. Šejker je nakon pet korištenja se usmrdio isto hala. Ne možeš ga oprat i kraj :wtf: .....
Uzmes onda od USN jagodu i uzivaj u ukusu i kvaliteti u isto vrijeme. Skup je, bas skup za nas standard, ali i dobar.

Vama svaka cast kad GymBeam i Battery mozete piti, meni je to prava splacina, iskreno.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la samoposmatram » 14 nov 2023, 10:15

Neutral je napisao/la:
30 okt 2023, 22:05
Zaniolo je napisao/la:
30 okt 2023, 18:26
Neutral je napisao/la:
22 okt 2023, 12:45
Uskoro dva mjeseca.

Pao sam 7kg negdje, mjerim sez stomak minus 8cm sto je super.

Svaki dan min 500 grama mesa plus ostalo, unos proteina veliki, uh smanjio masti pazim. Przim sve iskljucivo na kokosovom ulju.

Vratio se opet onaj stari zar za sportom.
vidim da si znalac pa da priupitam
kako najlakse smrsati ?? i moze li se za 20ak dana smrsati 5-6kg
unaprijed hvala


Moje znanje nije ni 10% od prije par godina. Imaš kolega koji su potpuno u tome godinama. Ja sam ušao tek u treći mjesec povratka.

Može se smršati ali nije zdravo, takodjer vaga moze lagati zavisno koliko ciste masti izgubis a koliko vode. Ne mozes jesti jung food 10 godina i da se za 1 mjesec popravi sve. Ja skoro identicnu kilazu imam a potpuno drugacije izgledam, jos da me donja ledja nisu uhvatila pa da ne pijem brufene gdje bi mi kraj bio.

Razmisljam se okrenuti 4x trcanju umjesto 4x gymu, vidjet cemo.

Izbaci UH povecaj proteine, broji kalorije, uvedi kardio i smrsat ces bez problema, sve je to stvar matematike i djelomicno genetike.
Preporucio bi ti da redovno mjeris masnocu u krvi, ako uzimas meso svaki dan i przis na kokosovom ulju. Visoka masnoca u krvi steti srcu. Simptomi visoke masnoce su neprimjetni do udara.

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Davidoffgold » 14 nov 2023, 10:44

Beduin je napisao/la:
14 nov 2023, 09:48
Davidoffgold je napisao/la:
11 nov 2023, 12:43
Pozz narode kako je, koji bi mi protein preporučili onako. Do sad sam koristio ovaj gymbeam čokolada ukus i malo je dosadio brate dragi.Prije sam pio onaj proteinsi isto čokolada vidi se da je malo kvalitetniji i banana okus ali battery whey. Međutim taj batterywhey banana okus je bio katastrofa. Šejker je nakon pet korištenja se usmrdio isto hala. Ne možeš ga oprat i kraj :wtf: .....
Uzmes onda od USN jagodu i uzivaj u ukusu i kvaliteti u isto vrijeme. Skup je, bas skup za nas standard, ali i dobar.

Vama svaka cast kad GymBeam i Battery mozete piti, meni je to prava splacina, iskreno.
Hvala buraz, gledao sam te USN ali su bas zara. A za battery ne znam, nije tolika splacina makar meni kao GymBeam. GymBeam je bas rinaka, osjeti se nekvalitet
Une vie honorable est une vie éternelle

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la TheWeekndXO » 14 nov 2023, 10:50

Pozdrav, zanima me da li je kardio neophodan za mrsanje? Idem 5x sedmicno u teretanu, radim PPL split. Krenuo sam prije nekih 2 sedmice. Kardio mi je malo teze raditi radi povrede koljena, a iskreno i nisam neki ljubitelj. Da li je dovoljno samo raditi vjezbe snage ili treba makar 15-20 minuta incline hodanja nakon treninga?

19vendetta87
Postovi: 4778
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la 19vendetta87 » 14 nov 2023, 10:52

TheWeekndXO je napisao/la:
14 nov 2023, 10:50
Pozdrav, zanima me da li je kardio neophodan za mrsanje? Idem 5x sedmicno u teretanu, radim PPL split. Krenuo sam prije nekih 2 sedmice. Kardio mi je malo teze raditi radi povrede koljena, a iskreno i nisam neki ljubitelj. Da li je dovoljno samo raditi vjezbe snage ili treba makar 15-20 minuta incline hodanja nakon treninga?
Pa nije ti trcanje i hodanje jedini vid kardio treninga. Udaraju box vrecu 20 minuta, vise ces potrositi kalorija nego da trcis 20 minuta na traci
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la TheWeekndXO » 14 nov 2023, 10:53

19vendetta87 je napisao/la:
14 nov 2023, 10:52
TheWeekndXO je napisao/la:
14 nov 2023, 10:50
Pozdrav, zanima me da li je kardio neophodan za mrsanje? Idem 5x sedmicno u teretanu, radim PPL split. Krenuo sam prije nekih 2 sedmice. Kardio mi je malo teze raditi radi povrede koljena, a iskreno i nisam neki ljubitelj. Da li je dovoljno samo raditi vjezbe snage ili treba makar 15-20 minuta incline hodanja nakon treninga?
Pa nije ti trcanje i hodanje jedini vid kardio treninga. Udaraju box vrecu 20 minuta, vise ces potrositi kalorija nego da trcis 20 minuta na traci
To sam i radio, medjutim u teretani je vreca pukla pa se sad ceka nova.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la samoposmatram » 14 nov 2023, 11:15

TheWeekndXO je napisao/la:
14 nov 2023, 10:50
Pozdrav, zanima me da li je kardio neophodan za mrsanje? Idem 5x sedmicno u teretanu, radim PPL split. Krenuo sam prije nekih 2 sedmice. Kardio mi je malo teze raditi radi povrede koljena, a iskreno i nisam neki ljubitelj. Da li je dovoljno samo raditi vjezbe snage ili treba makar 15-20 minuta incline hodanja nakon treninga?
Kardio je potreban svaki dan za jacanje srca. Intezitet kardija nemora da bude visok. Dok je redovan intezitet ce sa vremenom biti sve bolji, jer ce srce i cirkulacija ojacati.

Ako si visoke tjelesne tezine moras obratiti racuna da nepreopterecujes tijelo. Cardio sa pet ili 20 kg viska su dva razlicita svijeta.

Koja je povreda u pitanju?
Koje vjezbe koristis za jacanje povredjenog koljena?

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 105 gostiju.