FK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

simonknows
Postovi: 2158
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 06 jan 2024, 10:05

Beduin je napisao/la:
06 jan 2024, 09:13
I zasluzuju da vode klub kao takvi, u formi odbora za hotnost i slicno. Pa neka se dokazuju. Samo jos da ostanu dosljedni pa ne dobiju pare od grada jer su to potencirali i na pocetku sezone za svoje protukandidate.
Ima li se obraza? Eto im prilike da nas iznenade. A znamo da nece. ❤️
A vjerovatno znaš i sam koliko je prvobitno umanjena tranša u odnosu na ranije godine, a sad je još dodatno smanjena za oko 200 hiljada. Što bi stari Rimljani rekli, lopta je bačena, pa da vidimo sad :kafa:
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

HcTz
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 jun 2022, 20:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HcTz » 06 jan 2024, 12:22

Ajmo Aco da cujemo tebe gdje su oni statusi sto ih bas dobro pises... Da vidimo sta imas reci na ovo sve jel ovo uredu sve sto se desava,Jel tebe i ostale u odboru stid?

simonknows
Postovi: 2158
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 06 jan 2024, 14:43

Završiš igrača i nema ko da ga potpiše onda. :rol:
I koji će igrači tako otići za drugim opcijama i ponudama dok se ovo kod nas završi.

Ogromna neozbiljnost za koju treba da odgovaraju svi, od skupštine koja je promjenom statuta navela Senadov UO da ode, Senadovog UO koji ima grešaka u radu zbog kojih je skupština uradila šta je uradila, bilo to ispravno ili ne, do Elmirovog UO koji je klub doveo do druge lige gdje jednostavno nema interesovanja kakvog bi bilo u PL. Ko želi da vodi klub u ovoj ligi, još kad uz to ostaje bez podrške grada, odnosno dobija je sve manje, a pitanje je tek šta će biti u budućnosti. Neplaćeni doprinosi, kazne za PDV, zamalo ostajanje bez kompletne ženske ekipe koja je uslov za ulazak u PL, nestručan kadar u OP, manjak podrške vlasti, nezainteresovanost lokalnih privrednika, o podršci navijača da ne govorim, iako je nju bruka i tražiti nakon svega gore nabrojanog, uz katastrofalne rezultate godinama koji su doveli i do konačnog ispadanja iz PL. Loša infrastruktura, stalne trzavice, nedostatak zakona o sportu dovodi do toga da je nemoguće naći stranog investitora. Uz sve to, strani investitor, normalno, za svoje pare, hoće da se pita maksimalno. Ali, zar se ne borimo protiv te privatizacije? Zar nismo bili protiv Ace, Šećera, Nine i svakoga ko se spominjao u kontekstu privatizacije kluba preko skupštine? I na sve to, ko garantuje da nam se neće desiti neka kriminalna ubleha u vidu investitora koja bi nas sahranila?

Da ne pričam o tome kako je objavljen poziv za mandatara UO, a onda nakon par dana, kad su oni koji su ga postavljali uočili da nešto nisu uradili kako treba, on je pomjeren i tako se dodatno izgubilo na vremenu.

Onda da se dotaknemo toga da ukupno, zaključno sa današnjim danom, imamo 0 (nula) prijava za predsjednika kluba.

I da, član našeg stručnog štaba, ima nekoliko ponuda da ide, tako da bi se trebalo pozabaviti i pitanjem očuvanja stručnog štaba na okupu, inače nam preostaju samo luzeri alkoholičari, koji su tu samo jer su nekad bili igrači, a godinama se vrte po štabovima oko kluba bez ikakvog uspjeha, čak štaviše, svoj luzerski mentalitet prenose na nove generacije igrača.

Opet, ima pozitivnih stvari, Nalić radi na pojačanjima preko članova skupštine, prozivka će biti kad je i dogovorena, riješena je ta kazna za PDV, riješeno je pitanje ženske ekipe... Ali još uvijek, ovo (ne)interesovanje za mandatara na čelu UO najbolje oslikava koliko još stvari u klubu ima da se popravi, a mi se još uvijek gađamo i nadamo nekim bombama. Niko sposoban, ostvaren, uspješan u svijetu sporta ili velikog biznisa neće uzeti bolestan i neuređen klub, kakav je naša Sloboda. Naša Sloboda je bolesna i truhla iznutra.

Da podvučemo,
stvari se moraju temeljito mijenjati!

:salut:
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Davidoffgold » 06 jan 2024, 15:03

Kako stvari stoje vidjet ćemo na i poslije prozivke. Dok navijači ne ustanu i ne krenu da se bore za klub neće niko. Nažalost inertni smo i nema kritične mase....
Une vie honorable est une vie éternelle

rukometubih23
Postovi: 29
Pridružen/a: 23 jun 2022, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la rukometubih23 » 06 jan 2024, 16:05

Jel istina što sam čuo da je Tarik Okanović preminuo?

simonknows
Postovi: 2158
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 06 jan 2024, 16:25

Ipak će prozivka biti najvjerovatnije odgođena za 2 do 3 dana od prvobitnog plana.

U toku je formiranje odbora za hitnost kao što sam sinoć i najavio, a činit će ga članovi skupštine.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 06 jan 2024, 18:15

Ko potpisuje ugovore sa FK Sloboda Tuzla

Igrači ili njihove supruge, djevojke...❓

Dok je FK Sloboda u potrazi za novim predsjednikom i novom upravom polako se iznosi prljav veš i otkrivaju malverzacije bivšeg predsjednika Elmira Šećerbegovića i sadašnjeg direktora Eldara Jusufovića!

Ugovori igrača iz Premijer lige dolaze na naplatu.

A kakvi ugovori.Dvojac je sa zvučnim imenima koji su nosili dres Slobode potpisivali ugovore na minimalan iznos.Prava lova je uplaćivana na račune njihovih žena,djevojaka...sa kojim su čak potpisivani i ugovori.

Problem nastaje kad treba opravdat ugovor sa suprugom.Al čega su se dosjetili Šećerbegović i Jusufović.Ugovori sa ženama,djevojkama potpisivani su radi "stimulacije igrača"‼️‼️

Pada nam na pamet kako stimulisati muškarca ali nećemo biti vulgarni.
Yebo svoju mater buljavu...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la NKMramor » 06 jan 2024, 18:22

DamirT je napisao/la:
06 jan 2024, 18:15
Ko potpisuje ugovore sa FK Sloboda Tuzla

Igrači ili njihove supruge, djevojke...❓

Dok je FK Sloboda u potrazi za novim predsjednikom i novom upravom polako se iznosi prljav veš i otkrivaju malverzacije bivšeg predsjednika Elmira Šećerbegovića i sadašnjeg direktora Eldara Jusufovića!

Ugovori igrača iz Premijer lige dolaze na naplatu.

A kakvi ugovori.Dvojac je sa zvučnim imenima koji su nosili dres Slobode potpisivali ugovore na minimalan iznos.Prava lova je uplaćivana na račune njihovih žena,djevojaka...sa kojim su čak potpisivani i ugovori.

Problem nastaje kad treba opravdat ugovor sa suprugom.Al čega su se dosjetili Šećerbegović i Jusufović.Ugovori sa ženama,djevojkama potpisivani su radi "stimulacije igrača"‼️‼️

Pada nam na pamet kako stimulisati muškarca ali nećemo biti vulgarni.
Yebo svoju mater buljavu...
:rol:
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

simonknows
Postovi: 2158
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 06 jan 2024, 18:24

:rol: :rol: :rol:
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Avatar
fukara87
Postovi: 5665
Pridružen/a: 15 sep 2010, 17:01
Lokacija: 75000, Tribina Sjever
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la fukara87 » 06 jan 2024, 18:30

Ma da li je moguce ovo :rol: :rol: :rol:
Vjera u tebe nikad ne prestaje🔴⚫

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2494
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 06 jan 2024, 18:49

rukometubih23 je napisao/la:
06 jan 2024, 16:05
Jel istina što sam čuo da je Tarik Okanović preminuo?
Mani gluposti i dezinformacija drugar.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
fukara87
Postovi: 5665
Pridružen/a: 15 sep 2010, 17:01
Lokacija: 75000, Tribina Sjever
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la fukara87 » 06 jan 2024, 19:02

slika
Vjera u tebe nikad ne prestaje🔴⚫

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 06 jan 2024, 19:37

Pa cekaj, ovi u tekstu na kraju stavili UG Slobodasi, a ovi to sad demantuju. :crazy:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 07 jan 2024, 13:35

ne treba se zavaravati, nula prijava za mandatara njima savrseno odgovara. formirat ce odbor sa hitnost koji ce upravljati klubom od 100% svojih podobnih ljudi, a i dugorocno izabrati predsjednika UO koji im odgovara. Uvijek se mogu pozvati na to kako niko nije htio i kako su jedva i njega nasli.

privatizacija, pravljenje OKK i unistavanje Slobode od strane ovih ljudi dobiva jos vise na znacaju cinjenicom da su svi ljudi kojima je stalo do Slobode izgubili interes. Identicno su nam ugasili i Ditu.

u budzetu je odobreno milion KM za RSD, znaci minimum 800 hiljada za fudbalski klub, dovoljno da se igra federalna, prividno bori za vrh, pa cak i da budes favorit za ulazak. Ni jedan klub nema toliki budzet u federalnoj, pogotov zato sto reprogram ne placamo. Dovoljno da se mogu igrati kluba, i da ostane za namirit licne dzepove, potpuno isto kao u OKK

i sto irelevantnija Sloboda bude, sto bude privlacila manje paznje, nula prijava, to ce njima biti lakse da provode svoj cilj srozavanja kluba
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

simonknows
Postovi: 2158
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 07 jan 2024, 13:53

ultrasstyle_tz je napisao/la:
07 jan 2024, 13:35
ne treba se zavaravati, nula prijava za mandatara njima savrseno odgovara. formirat ce odbor sa hitnost koji ce upravljati klubom od 100% svojih podobnih ljudi, a i dugorocno izabrati predsjednika UO koji im odgovara. Uvijek se mogu pozvati na to kako niko nije htio i kako su jedva i njega nasli.

privatizacija, pravljenje OKK i unistavanje Slobode od strane ovih ljudi dobiva jos vise na znacaju cinjenicom da su svi ljudi kojima je stalo do Slobode izgubili interes. Identicno su nam ugasili i Ditu.

u budzetu je odobreno milion KM za RSD, znaci minimum 800 hiljada za fudbalski klub, dovoljno da se igra federalna, prividno bori za vrh, pa cak i da budes favorit za ulazak. Ni jedan klub nema toliki budzet u federalnoj, pogotov zato sto reprogram ne placamo. Dovoljno da se mogu igrati kluba, i da ostane za namirit licne dzepove, potpuno isto kao u OKK

i sto irelevantnija Sloboda bude, sto bude privlacila manje paznje, nula prijava, to ce njima biti lakse da provode svoj cilj srozavanja kluba
Cca. 750.000 maraka je za FK, samo što je nedavno to još dodatno umanjeno, koliko ja znam, na nekih 500 hiljada, s tim da je 200 hiljada u startu namijenjeno za reprogram duga. Veliki problem je sad i ova gradska tranša. A trebala bi da bude u februaru i sve je manje vremena da se nešto promijeni u vezi nje.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Hitman22
Postovi: 2529
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Hitman22 » 07 jan 2024, 14:11

Dovoljno je to para za opstanak u federalnoj ako se radi o 300.000 nakon reprograma. To je nivo Gracanice i Čelika
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

simonknows
Postovi: 2158
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 07 jan 2024, 14:15

Hitman22 je napisao/la:
07 jan 2024, 14:11
Dovoljno je to para za opstanak u federalnoj ako se radi o 300.000 nakon reprograma. To je nivo Gracanice i Čelika
A zar nismo bili za PL i nipošto kuburenje u federalnoj ligi? A ni to nas ne bi izvadilo koliko smo loši iznutra, i u ovoj ligi bi se radilo kako se godinama radilo u PL, i iz ove lige bi ispali kao što smo ispali iz PL, a grad izgleda svakako jedva čeka Slobodu u drugoj ligi da postepeno smanjuje tranše.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

klasik
Postovi: 3982
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 07 jan 2024, 14:23

Ma imamo mi sponzora sta vam je ljudi. Plus na Mujkicu uzimamo enormne pare
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Power10
Postovi: 159
Pridružen/a: 03 jun 2010, 10:27
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Power10 » 07 jan 2024, 15:16

Ima nešto što želim reći, a znam da se vjerovatno niko sa mnom neće složiti. Pitanje za sve: zašto bi pare svih nas trošili prosječni sutaci lopte, koji usput i naplaćuju ulaznice od tih istih gradana, i imaju besplatno korištenje javnog stadiona? Ljudi dragi, šta je vama? Ovo je kapitalizam i ta socijalna davanja i tavorenje ne vode nigdje. Jasno je da politika drži svoje ljude u sportu, na ime davanja javnih para, ali eto gdje smo stigli. Osim rukometa, u gradu nema sporta, a imamo 10 kosarkaskih , 15 tak fudbalskih, 30 karate klubova itd. I niko ni blizu državnog vrha, a kamoli nekog iskoraka. OK, neka grad izdvoji 500 000 KM za fudbal, ali ako nema ljudi koji će donijeti još duplo, ne treba ni da postoji klub, bez obzira kolika je istorija. Pa veći klubovi u Evropi i svijetu više ne postoje, jer nisu održivi. Sjeca li se neko Catania-e, Levskog, Palerma i ostalih fudbalskih klubova? Ili kosarkaskih Lukoil Academic, Fortitudo, Ulker se fuzionisao sa Fenerom, rukometni klub Vardar je prije 4 godine bio prvak Evrope(!!!). Gdje su sada ti klubovi, a svi imaju i titula i istoriju bogatiju od Slobode.
I ne, nisam ni došlo, niti sam mlad. Išao sam po Beogradu, Zadru, Sarajevu prije rata, bio na prvom zajedničkom doigravanju za prvaka, išao kao gledalac, u Široki, Zenicu, Laktase, Banjaluku ... pratio KK Slobodu u prvoj B ligi bivše Jugoslavije, kada vjerovatno većina nije bila ni rođena. Mi se moramo odreći tog sentimentalnog balasta i početi da živimo za sutra. Vjerujte, biće nam lakše svima. Ako je pošteno da država plaća dugove, a niko ne polaže računa, onda OK. Tolike firme su propale, sa hiljadama radnika i nista. Da je uloženo pola u te firme, kao što je u zadnjih samo 5 godina u FK Sloboda, sigurno bi barem jedna danas bila gigant. Spucali su 10 miliona najmanje u zadnjih 10 godina, a ni euro takmičenja, ni kakvog rezultata
Samo je Sloboda iz Tuzle

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 15:26

Ma ja bi to sve regulisao sa uspjesima kluba. Nebitno koji sport. Fino na pocetku godine se izlozi plan. Dobit ce svaki klub koji npr osvoji titulu milion KM, izlazak u Evropu pola miliona, sredina tabele 250 hiljada i ispadanje 0 KM. Ovako jedino Evropu vide rukometasi. Kosarka, fudbal na nikad losijim granama. Odbojka cure se bore za ostanak itd itd. Ovako das samo milion KM za fudbalski klub kojem je krajnji cilj ostanak u ligi ili ispadanje. Realnost je da fudbal nije zasluzio ni priblizno ovoliko koliko im se daje. Pisam se ja na ono najskuplji sport kad grad Tuzla od tog kluba nema nikakvu korist. Mali bljesak dok je Azmir bio, mimo toga tavorenje u dnu tabele.

Ovako dok grad daje pare za fudbal, nece niko nikad se potruditi da sam donese i namakne para za klub. Nije niko budala, dobijes milion za veliko nista, a ne odgovaras nikome. Sto dzaba da se iko trudi da nadje pare? Eto koje su pare dali fudbalu za nista. Da se fokusiraju na jedan tim, pa yebo ga otac neko bi donio jednu titulu u Tuzlu. Ovako, fudbal pokupi kajmak, a nisu zasluzili, a ostali mrvice dobijaju...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.