OKK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
mahic
Postovi: 824
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mahic » 11 jan 2024, 12:02

DamirT je napisao/la:
11 jan 2024, 11:49
Nakon što su Sportske prije nešto više od pola godine najavile povratak KK Sloboda Dite, a zatim i jučer kada nam je priča definitivno potvrđena iz više provjerenih izvora, košarkaška euforija već polako trese Tuzlu.

Na društvenim mrežama nižu se reakcije oduševljenja među navijačima velikana bh. košarke. Iako se iz Tuzle, odnosno iz OKK Slobode sa kojom se sprema fuzija, još uvijek niko ne oglašava po ovom pitanju, saznajemo da se užurbano radi na pripremi i prezentaciji projekta povratka Sloboda Dite.

Tim povodom kontaktirali smo Žarka Vujovića, košarkašku legendu Sloboda Dite i aktuelnog predsjednika Skupštine Tuzlanskog kantona, koji je između redova potvrdio naša saznanja te nije krio oduševljenje zbog cijele priče.

– Mogu reći da je povratak Dite najveća sportska vijest u posljednje dvije decenije kada je u pitanju tuzlanski sport. Znam za tu priču i znam koliko je ozbiljna i mislim da će Tuzla dobiti ponovo košarkaški klub kakav zaslužuje, jak i snažan, – kazuje Vujović na početku razgovora te dodaje:
– Iskreno govoreći, naš košarkaški klub je u regionu a i među navijačima uvijek bio poznatiji baš kao „Dita“ i velika je stvar da se vraća Sloboda Dita. Posebno me raduje činjenica što znam kakvi ozbiljni ljudi ulaze u taj projekat i u startu vjerujem da će to biti izuzetno ozbiljna i velika priča.

Zanimala nas je procedura oko fuzije koja se pominje između dva kluba – OKK Sloboda i KK Sloboda Dita.

Lično nisam mnogo upoznat sa detaljima kako će se to organizovati, ali obzirom na ozbiljnost i namjere ljudi koji ulaze u tu priču, apsolutno ne sumnjam da su oni detaljno istražili sve što je potrebno. KK Sloboda Dita nije nikada zvanično likvidirana, ona je u fazi mirovanja i ima taj svog dug od oko 2 miliona KM. Sada postoji ta mogućnost reprograma sa otpisom kamata i vraćanjem dugova kroz neki dugogodišnji period. Zaista ne znam kako će se taj dio rješavati, ali šteta bi bilo da navijači sada čekaju neki period od tri godine pa da Dita kao Dita dođe u prvu ligu ako postoji mogućnost pravne fuzije sa OKK Sloboda, a osim toga Tuzli nisu potrebne neke dodatne podjele sa dva kluba. Mislim da će pravni tim to najbolje definisati i da će doći do spajanja dva kluba sa preuzimanjem svih prava i obaveza. Najbitnije od svega je da ćemo u budućnosti zaista gledati našu Sloboda Ditu. Zaista sam sretan zbog toga.

Vujović nije mnogo govorio o potencijalnim kadrovskim rješenjima u budućem sazivu kluba, ali je istakao svog favorita za potencijalno mjesto sportskog direktora.

– Samo jedno ime na poziciji sportskog direktora već u prvoj utakmici može napuniti Mejdan da bude prisutno 5000 ljudi. To je Jasmin Hukić. On je proizvod Sloboda Dite, igrao je u toliko klubova i zemalja, ima zaista dobra poznanstva i veze i ako mene pitate, volio bih da Jasmin Hukić bude sportski direktor. Bila bi to uistinu velika stvar.
Halalite na duzem citiranju teksta :mrgreen:
cak ni ovo oko Hukica nije bomba samo da znate, ne spominje ga Vujovic dzaba... i treneri se ozbiljni nude, al' i traze i solidnu platu, jedan je bivsi selektor BiH mozemo reci poprilicno uspjesan je bio u svom mandatu

Bilizma
Postovi: 88
Pridružen/a: 05 okt 2021, 13:59
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bilizma » 11 jan 2024, 13:16

Ozbiljna lova ulazi izgleda. Hukić sportski direktor, Vedran Bosnić trener.

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la bosnas_ » 11 jan 2024, 13:25

Sloboda Dita je brend..kao i Bosna.
Grad Tuzla zasluzuje jednu finu sportsku pricu, imaju dobru dvorani...sve preduslove za velike rezultate. Kakva je samo nekad euforja vladala Tuzlom, kad su u Diti igrali Mirta T, Hukic, Suljanović, Kikanović itd..

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FKBilder » 11 jan 2024, 13:28

Ali to nije Sloboda Dita.
To je fuzija berbiceve prcije i nekadasnje Slobode, znaci opet potpuno novi klub,kojem ce dodat prefiks Dita.....

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slatinash_7 » 11 jan 2024, 13:29

Samo ako se ikako može izbjeći ova fuzija sa OKK, puno bi ljudi i to podržalo. 2 godine rada sa mladom ekipom, ulaganje u mlađe selekcije i onda rezultatima i posjetom natjerati Bevbu i kompaniju iz opštine da ugase frankenštajna, vrate nelegalno uzete trofeje i zakopat ih na ljudsko smetljište tamo gdje i zaslužuju da budu!
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Edin1982
Postovi: 461
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Edin1982 » 11 jan 2024, 13:44

Slatinash_7 je napisao/la:
11 jan 2024, 13:29
Samo ako se ikako može izbjeći ova fuzija sa OKK, puno bi ljudi i to podržalo. 2 godine rada sa mladom ekipom, ulaganje u mlađe selekcije i onda rezultatima i posjetom natjerati Bevbu i kompaniju iz opštine da ugase frankenštajna, vrate nelegalno uzete trofeje i zakopat ih na ljudsko smetljište tamo gdje i zaslužuju da budu!
Samo se fuzijom može krenuti iz A1 lige

Avatar
DamirT
Postovi: 14022
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 11 jan 2024, 13:47

Pa dobro, ako bude fuzija, fakticki ce samo odlediti Ditu. Ovi su svakako sve njihovo pokrali. Jedino sto ce njihovo mjesto zauzeti u ligi. Ostalo je sve Ditino.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Bilizma
Postovi: 88
Pridružen/a: 05 okt 2021, 13:59
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bilizma » 11 jan 2024, 13:56

Fuzija sigurno jer krećeš iz istog ranga takmučenja. Gasi se OKK a dugovi Dite idu u reprogram na nekoliko godina nadam se bez kamata samo glavnica. Sloboda ima dušu, košarkaški pismenu publiku koja zna košarku. Pun Mejdan svaku utakmicu. Samo malo treba da se sve to zapali.

Avatar
DamirT
Postovi: 14022
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 11 jan 2024, 14:00

Da mi je samo vidjeti ledja Bevbi i onom mu potrcku Zunicu :pray:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
donDondon
Postovi: 3516
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la donDondon » 11 jan 2024, 14:06

DamirT je napisao/la:
11 jan 2024, 11:49
Nakon što su Sportske prije nešto više od pola godine najavile povratak KK Sloboda Dite, a zatim i jučer kada nam je priča definitivno potvrđena iz više provjerenih izvora, košarkaška euforija već polako trese Tuzlu.

Na društvenim mrežama nižu se reakcije oduševljenja među navijačima velikana bh. košarke. Iako se iz Tuzle, odnosno iz OKK Slobode sa kojom se sprema fuzija, još uvijek niko ne oglašava po ovom pitanju, saznajemo da se užurbano radi na pripremi i prezentaciji projekta povratka Sloboda Dite.

Tim povodom kontaktirali smo Žarka Vujovića, košarkašku legendu Sloboda Dite i aktuelnog predsjednika Skupštine Tuzlanskog kantona, koji je između redova potvrdio naša saznanja te nije krio oduševljenje zbog cijele priče.

– Mogu reći da je povratak Dite najveća sportska vijest u posljednje dvije decenije kada je u pitanju tuzlanski sport. Znam za tu priču i znam koliko je ozbiljna i mislim da će Tuzla dobiti ponovo košarkaški klub kakav zaslužuje, jak i snažan, – kazuje Vujović na početku razgovora te dodaje:
– Iskreno govoreći, naš košarkaški klub je u regionu a i među navijačima uvijek bio poznatiji baš kao „Dita“ i velika je stvar da se vraća Sloboda Dita. Posebno me raduje činjenica što znam kakvi ozbiljni ljudi ulaze u taj projekat i u startu vjerujem da će to biti izuzetno ozbiljna i velika priča.

Zanimala nas je procedura oko fuzije koja se pominje između dva kluba – OKK Sloboda i KK Sloboda Dita.

Lično nisam mnogo upoznat sa detaljima kako će se to organizovati, ali obzirom na ozbiljnost i namjere ljudi koji ulaze u tu priču, apsolutno ne sumnjam da su oni detaljno istražili sve što je potrebno. KK Sloboda Dita nije nikada zvanično likvidirana, ona je u fazi mirovanja i ima taj svog dug od oko 2 miliona KM. Sada postoji ta mogućnost reprograma sa otpisom kamata i vraćanjem dugova kroz neki dugogodišnji period. Zaista ne znam kako će se taj dio rješavati, ali šteta bi bilo da navijači sada čekaju neki period od tri godine pa da Dita kao Dita dođe u prvu ligu ako postoji mogućnost pravne fuzije sa OKK Sloboda, a osim toga Tuzli nisu potrebne neke dodatne podjele sa dva kluba. Mislim da će pravni tim to najbolje definisati i da će doći do spajanja dva kluba sa preuzimanjem svih prava i obaveza. Najbitnije od svega je da ćemo u budućnosti zaista gledati našu Sloboda Ditu. Zaista sam sretan zbog toga.

Vujović nije mnogo govorio o potencijalnim kadrovskim rješenjima u budućem sazivu kluba, ali je istakao svog favorita za potencijalno mjesto sportskog direktora.

– Samo jedno ime na poziciji sportskog direktora već u prvoj utakmici može napuniti Mejdan da bude prisutno 5000 ljudi. To je Jasmin Hukić. On je proizvod Sloboda Dite, igrao je u toliko klubova i zemalja, ima zaista dobra poznanstva i veze i ako mene pitate, volio bih da Jasmin Hukić bude sportski direktor. Bila bi to uistinu velika stvar.
Halalite na duzem citiranju teksta :mrgreen:
da nece biti kao bosna rojal, u imenu Bosna a pravno rojal
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DaVinci » 11 jan 2024, 14:08

Ovo je stara vijest i jos uvjek shit zvuci previse dobro da bi bilo istinito ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slatinash_7 » 11 jan 2024, 14:10

Edin1982 je napisao/la:
11 jan 2024, 13:44
Slatinash_7 je napisao/la:
11 jan 2024, 13:29
Samo ako se ikako može izbjeći ova fuzija sa OKK, puno bi ljudi i to podržalo. 2 godine rada sa mladom ekipom, ulaganje u mlađe selekcije i onda rezultatima i posjetom natjerati Bevbu i kompaniju iz opštine da ugase frankenštajna, vrate nelegalno uzete trofeje i zakopat ih na ljudsko smetljište tamo gdje i zaslužuju da budu!
Samo se fuzijom može krenuti iz A1 lige
Čekamo na Ditu 12 godina, mogu vala još dvije. Odlediti KK Sloboda, krenuti iz A2 lige, odma pokupiti talenata što ima po Bosni i dva tri iskusnija igrača, ući expresno u A1 ligu,svakako u A2 niko nema ambicije, a i ovi ljudi sto se spominju kao direktori i ostale funckije da se malo poduče tom zanatu. Za A1 se pojačati dobro, skoro pa istu ekipu kao što za Premijer planiraš a do tad djeca su stekla iskustva, ni za Premijer ligu nema niko ambicija i uđeš tamo, Bevbinu prciju smlatiš i nek se ugase sami od sebe. Podržavam i fuziju, jasna mi je namjera, ali mi nikad ništa nismo dobili preko noći, vjerovatno nećemo ni ovo bez plaćanja solidne cijene koja bi vjerovatno bila ostanak Bevbe i kompanjerosa makar u skupištini kluba..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
DamirT
Postovi: 14022
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 11 jan 2024, 14:13

u A2 ligi protiv Lukavca 5000 ljudi u dvorani :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Bilizma
Postovi: 88
Pridružen/a: 05 okt 2021, 13:59
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bilizma » 11 jan 2024, 14:17

Bevba će sigurno da ugradi sebe i sina u novi projekat, nemojte misliti da će dići ruke od ove priče. Tu i očekujem jedini problem.

Avatar
Federer17
Postovi: 7135
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Federer17 » 11 jan 2024, 14:23

Kakvih sam sve bombi procitao na Sinanovom portalu zadnjih mjeseci, uglavnom neke ekskluzive koje nalete negdje (jer ih nikako ne pratim), ne bih se iznenadio da i ovo bude jedna u nizu. Ne znam je li s tog portala nedavno potekla i ona vijest o kosarkaskoj reprezentaciji, novom Amerikancu, Biberovicu itd.

Kako god, previse dobro zvuci da bude istinito.

Avatar
DamirT
Postovi: 14022
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 11 jan 2024, 14:27

Za jedno 10 dana: Intervju sa tim investitorom. ''Nemam interes da ulozim novac u KK Sloboda, to je laz''. Dok se ne desi, ja necu da se nadam bilo cemu.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FKBilder » 11 jan 2024, 15:08

Ne znaju ove nove generacije kakvo ludilo je vladalo u Mejdanu, mogu samo guglati po youtube. :D
Kada se 7 000 dusa "dere "iz svega glasa Teri Bosanac :mrgreen:
Kada je u jednom momentu prvih 5 Dite bilo prvih 5 repke, yebo te kamen :tokralju:
Cipa je vodio fukare kada smo jednom u hodnicima mejdana zagrmili "Naprijed Dito ljubavi moja ".... :beba:
Tresao se Mejdan.
Sjecal se ko sjajnog trojkasa Dragana Aleksica, ili onog naseg centra, kako se zvao, Wayne Sulimayne :wtf: :urnebes:
Zvali ga suljo :D
Eh ta vremena :zviz:

Edin1982
Postovi: 461
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Edin1982 » 11 jan 2024, 15:11

DamirT je napisao/la:
11 jan 2024, 14:27
Za jedno 10 dana: Intervju sa tim investitorom. ''Nemam interes da ulozim novac u KK Sloboda, to je laz''. Dok se ne desi, ja necu da se nadam bilo cemu.
Priča je aktualna,već više od godinu dana,i vjeruj da se skupila fina grupa privatnika koji su već dosta aktivni i u lobiranjima raznim, za razna takmičenjima i projekat ozbiljan postoji i razrađeno je to do u detalj!!!

Edin1982
Postovi: 461
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Edin1982 » 11 jan 2024, 15:21

FKBilder je napisao/la:
11 jan 2024, 15:08
Ne znaju ove nove generacije kakvo ludilo je vladalo u Mejdanu, mogu samo guglati po youtube. :D
Kada se 7 000 dusa "dere "iz svega glasa Teri Bosanac :mrgreen:
Kada je u jednom momentu prvih 5 Dite bilo prvih 5 repke, yebo te kamen :tokralju:
Cipa je vodio fukare kada smo jednom u hodnicima mejdana zagrmili "Naprijed Dito ljubavi moja ".... :beba:
Tresao se Mejdan.
Sjecal se ko sjajnog trojkasa Dragana Aleksica, ili onog naseg centra, kako se zvao, Wayne Sulimayne :wtf: :urnebes:
Zvali ga suljo :D
Eh ta vremena :zviz:
Bibere Bibere Bibere,napuši se k... I tako 30 min,ispred Mejdan ulazimo u bus, a na radiju kaže ovu utakmicu će posebno pamtiti igrač Nedžad Biberović i cijeli bus počinje navijati Biberee Bibere... 🤣 Legendarno

Avatar
meecko
Postovi: 1524
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la meecko » 11 jan 2024, 15:52

FKBilder je napisao/la:
11 jan 2024, 15:08
Ne znaju ove nove generacije kakvo ludilo je vladalo u Mejdanu, mogu samo guglati po youtube. :D
Kada se 7 000 dusa "dere "iz svega glasa Teri Bosanac :mrgreen:
Kada je u jednom momentu prvih 5 Dite bilo prvih 5 repke, yebo te kamen :tokralju:
Cipa je vodio fukare kada smo jednom u hodnicima mejdana zagrmili "Naprijed Dito ljubavi moja ".... :beba:
Tresao se Mejdan.
Sjecal se ko sjajnog trojkasa Dragana Aleksica, ili onog naseg centra, kako se zvao, Wayne Sulimayne :wtf: :urnebes:
Zvali ga suljo :D
Eh ta vremena :zviz:
A ona čuvena protiv Igokeae kada Tomica Zirojević pogodio tricu i digao 3 prsta, pa mu čitav Mejdan grmi Tomiceeee, Tomiceeee pri svakom kontaktu sa loptom. Lik poslije toga koša ne može da pogodi, a Siniša Kovačević se cijepa od smijeha na klupi....
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.