Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
deno_TM87
Postovi: 4154
Pridružen/a: 03 jun 2011, 13:30
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la deno_TM87 » 12 jan 2024, 14:09

Novi paket pomoći uključivat će projektile dugog dometa, opremu za protuzračnu obranu i projektile , - britanski premijer Sunak stigao je u Kijev...
Danas sam ovdje s jednom porukom: ni Britanija neće odstupiti. Bit ćemo uz Ukrajinu u njezinim najmračnijim vremenima i u boljim vremenima koja dolaze. Britanija je već jedan od najbližih partnera Ukrajine jer prepoznajemo da je njihova sigurnost naša sigurnost - Sunak


slika

SAD je objavio da je pogodio više od 16 objekata u Jemenu sa više od 100 raketa i uništio više od 60 ciljeva na ovim objektima.
Također udare je nanosila Velika Britanija.
UdarI su vršeni po:
— 4 po vojno-zračnoj bazi u glavnom gradu Sane;
— 8 po zračnoj luci u Hodeidah;
— 3 po vojnom lageru istočno od grada Saada;
— 8 po lageru 22 mehanizirane brigade u okrugu Al-Jand ​​u gradu Taiz i zračnoj luci u okrugu Al-Hawban.

slika
Željezničar über alles!

DIRTY LEEDS UTD!

Slava Ukraïni!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 12 jan 2024, 14:09

Znači kad Ukrajinci raznesu plinovod Rusi nemaju pravo odgovoriti ali zato Amerika ima pravo na odgovor kad huti udare na njihove interese, zanimljiva percepcija i rezonovanje.

Avatar
Brokula
Postovi: 31014
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 12 jan 2024, 14:10

Epidaurus je napisao/la:
12 jan 2024, 14:04
Brokula je napisao/la:
12 jan 2024, 13:55
Epidaurus je napisao/la:
12 jan 2024, 13:49


Ponovo briljiras sa logickim vratolomijama, moram priznat da sam odusevljen.
Ti si sa mnom cesto bio u diskusijama na ovoj temi i apsulutno nikad nista nisi ponudio konkretno osim zajedljivih komentara koji su tipicni srednjoskolcima.

Prema zenevskoj konvenciji o genocidu ono sto Huti de fakto rade, a to je blokiranje brodova koji plove u Izrael zarad zaustavljanja genocida, nije teroristicki cin. Zapadna koalicija je ili mogla zaustaviti genocid za kojeg ljude poput tebe ocito nije briga ili vojno kontrolisati crveno more, ali oni su se odlucili za bombardovanje nezavisne drzave.
To sto si ti svoje mozdane celije istrenirao tako da sve sto ne ide u prilog tvojoj agendi smatras zajedljivim i irelevantnim doista nije moj problem brokulice.

Bab el-Mandeb je puno puno znacajniji od prolaska brodova do Izraela i nije nikakvo cudo sto svaka iole relevantnija sila svijeta ima svoje vojne baze u blizini istog.
Cuj moja agenda, pa ja ovu temu citam od prvog dana i jedini sam ovdje koji je eksplicitno na strani Ukrajine i Palestine.
Ti i slicni tebi jednostavno birate stranu, ne koristiti vlastiti mozak nego usvajate popularno misljenje iz vaseg tabora.

Da Ukrajinci danas sutra blokiraju brodove koji Rusima dostavljaju pomoc i naoruzanje, zivo me zanima koji bi tvoj komentar bio.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
alemsa
Postovi: 23961
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la alemsa » 12 jan 2024, 14:11

chily-rz je napisao/la:
12 jan 2024, 13:33
Samo njihovo prisustvo i postojanje vojnih baza na Bliskom Istoku je agresija.

Kažem ti, tom logikom ni Rusi u Ukrajini nisu agresori, ako Ameri imaju pravo braniti svoje interese svugdje u svijetu zašto to isto pravo nema Rusija u Ukrajini?
Postojanje baza nije invazija Lol obicno se dogovore s tom vladom i ta vlada dobije nesto za uzvrat, znaci dogovor postoji.

Poredis Rusku invaziju sa postojanjem Americke baze na recimo Filipinima, a daj molim te lijepo
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 12 jan 2024, 14:12

Ne zna zašto smatraš da sam u opšte kvalifikovan da ti odgovorim na to pitanje i bez obzira na to što ti je pitanje na prvom mjestu s namjerom da isprovociraš.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 12 jan 2024, 14:13

Put nije blokiran, brodovi prolaze
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Riziko
Postovi: 5863
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Riziko » 12 jan 2024, 14:14

Čuj dogovore se vlade da ameri imaju bazu u toj zemlji.
Baš me zanima šta bi bilo da vlada, recimo Filipina odbije amere.
Slučajno bi, neka revolucija izbila.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
deno_TM87
Postovi: 4154
Pridružen/a: 03 jun 2011, 13:30
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la deno_TM87 » 12 jan 2024, 14:14

Tijekom posljednja dva mjeseca ukrajinske postrojbe uspjele su značajno proširiti područje mostobrana na lijevoj obali Dnipra u oblasti Kherson, povećavajući njegovu širinu prema zapadu za jedan kilometar.
Njegova ukupna površina povećala se otprilike jedan i pol puta od sredine studenog. To je prekjučer izvijestio ruski Z-military dopisnik Romanov, pozivajući se na izvore u ruskim postrojbama.
“Žuto označava područje zapadno od sela (ukupne dužine 1 kilometar) u koje je neprijatelj napredovao u odnosu na situaciju 19. studenog 2023.”, piše ruski vojni propagandist.

slika

Nova skupina zarobljenih ruskih terorista kod Avdijivke.
Među njima, Ukrajincima se predao i jedan plaćenik iz Somalije (prvi zdesna).

slika

Bitka za Kupjansk
Ukrajinske snage uspjele su se konsolidirati i pregrupirati te sad uspješno izvršavaju protunapade.
U jednom takvom protunapadu oslobođeno je povišeno područje u pravcu Peršotravnjeve.

slika
Željezničar über alles!

DIRTY LEEDS UTD!

Slava Ukraïni!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 12 jan 2024, 14:15

alemsa je napisao/la:
12 jan 2024, 14:11
chily-rz je napisao/la:
12 jan 2024, 13:33
Samo njihovo prisustvo i postojanje vojnih baza na Bliskom Istoku je agresija.

Kažem ti, tom logikom ni Rusi u Ukrajini nisu agresori, ako Ameri imaju pravo braniti svoje interese svugdje u svijetu zašto to isto pravo nema Rusija u Ukrajini?
Postojanje baza nije invazija Lol obicno se dogovore s tom vladom i ta vlada dobije nesto za uzvrat, znaci dogovor postoji.

Poredis Rusku invaziju sa postojanjem Americke baze na recimo Filipinima, a daj molim te lijepo
Poredim Rusku invaziju sa invazijom na Iraq i Afganistan, Jel može tako ?

Normalno da će se dogovorit za bazu kad su im prethodno bombama instalirali te vlade ali to tebi valjda nije ni bitno.

Avatar
alemsa
Postovi: 23961
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la alemsa » 12 jan 2024, 14:16

Riziko je napisao/la:
12 jan 2024, 14:14
Čuj dogovore se vlade da ameri imaju bazu u toj zemlji.
Baš me zanima šta bi bilo da vlada, recimo Filipina odbije amere.
Slučajno bi, neka revolucija izbila.
Nebitno, baza nije invazija te zemlje, sto je lik poredio sa Ruskom invazijom. Znaci ne moze se porediti
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Centre forward
Postovi: 6150
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Centre forward » 12 jan 2024, 14:16

Riziko je napisao/la:
12 jan 2024, 14:14
Baš me zanima šta bi bilo da vlada, recimo Filipina odbije amere.
Uzeli bi im dio teritorije i opet napravili bazu gdje oni žele. :thumbup:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Epidaurus » 12 jan 2024, 14:17

Brokula je napisao/la:
12 jan 2024, 14:10
Epidaurus je napisao/la:
12 jan 2024, 14:04
Brokula je napisao/la:
12 jan 2024, 13:55


Ti si sa mnom cesto bio u diskusijama na ovoj temi i apsulutno nikad nista nisi ponudio konkretno osim zajedljivih komentara koji su tipicni srednjoskolcima.

Prema zenevskoj konvenciji o genocidu ono sto Huti de fakto rade, a to je blokiranje brodova koji plove u Izrael zarad zaustavljanja genocida, nije teroristicki cin. Zapadna koalicija je ili mogla zaustaviti genocid za kojeg ljude poput tebe ocito nije briga ili vojno kontrolisati crveno more, ali oni su se odlucili za bombardovanje nezavisne drzave.
To sto si ti svoje mozdane celije istrenirao tako da sve sto ne ide u prilog tvojoj agendi smatras zajedljivim i irelevantnim doista nije moj problem brokulice.

Bab el-Mandeb je puno puno znacajniji od prolaska brodova do Izraela i nije nikakvo cudo sto svaka iole relevantnija sila svijeta ima svoje vojne baze u blizini istog.
Cuj moja agenda, pa ja ovu temu citam od prvog dana i jedini sam ovdje koji je eksplicitno na strani Ukrajine i Palestine.
Ti i slicni tebi jednostavno birate stranu, ne koristiti vlastiti mozak nego usvajate popularno misljenje iz vaseg tabora.

Da Ukrajinci danas sutra blokiraju brodove koji Rusima dostavljaju pomoc i naoruzanje, zivo me zanima koji bi tvoj komentar bio.
De da ponovim jer izgleda nisi procitao il opet ne zelis procitat:

Bab el-Mandeb je mnogo mnogo bitniji prolaz od samog dolaska brodova u Izrael. Glavna ruta izmedju EU i Dalekog Istoka. Svaka bitnija sila ima vojnu bazu u blizini istog. Vrlo je ocito sta je problem tu ako si jel sposoban i voljan shvatiti.

Avatar
Jabroni
Postovi: 705
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Jabroni » 12 jan 2024, 14:18

chily-rz je napisao/la:
12 jan 2024, 14:12
Ne zna zašto smatraš da sam u opšte kvalifikovan da ti odgovorim na to pitanje i bez obzira na to što ti je pitanje na prvom mjestu s namjerom da isprovociraš.
Pa osjećaš se kvalifikovan da isto odgovoriš za proizvode i za sve ostale stvari za koje imaš kristalno jasno mišljenje iako nisi kvalifikovan, u čemu je razlika? Zanimljivo mi je da izbjegavaš odgovor, u čemu je problem?

Jel ima razlike između bojkota tipa izraelskih proizvoda i bojkota odlaska u izrael i trošenja tamo para?

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 12 jan 2024, 14:18

Rusi dok su imali instalirani svoju prorusku vladu u Ukrajini nisu s njom imali problema. Tako i Amerika nema problema sa vladama koje rade u njihovom interesu i koje su oni instalirali.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la chily-rz » 12 jan 2024, 14:21

Jabroni je napisao/la:
12 jan 2024, 14:18
chily-rz je napisao/la:
12 jan 2024, 14:12
Ne zna zašto smatraš da sam u opšte kvalifikovan da ti odgovorim na to pitanje i bez obzira na to što ti je pitanje na prvom mjestu s namjerom da isprovociraš.
Pa osjećaš se kvalifikovan da isto odgovoriš za proizvode i za sve ostale stvari za koje imaš kristalno jasno mišljenje iako nisi kvalifikovan, u čemu je razlika? Zanimljivo mi je da izbjegavaš odgovor, u čemu je problem?

Jel ima razlike između bojkota tipa izraelskih proizvoda i bojkota odlaska u izrael i trošenja tamo para?
Kakve proizvode, o čemu govoriš, jedino što sam rekao na tu temu da svako za svoje pare kupuje i troši na što želi. Isto važi i za ta putovanja, ne interesuje me gdje ko putuje za svoje pare nit sam ja ovdje da sudim nekom. Obrati se Peziću, Kuduzoviću za odgovor, na pogrešnoj si adresi

Avatar
alemsa
Postovi: 23961
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la alemsa » 12 jan 2024, 14:22

chily-rz je napisao/la:
12 jan 2024, 14:18
Rusi dok su imali instalirani svoju prorusku vladu u Ukrajini nisu s njom imali problema. Tako i Amerika nema problema sa vladama koje rade u njihovom interesu i koje su oni instalirali.
To je vec drugo i ok. Irak i Afganistan su bili pod Americkom invazijom, postojanje Americke baze u Siriji, nije invazija Sirije
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Bundesliga » 12 jan 2024, 14:23

Sram vas bilo, ljudi ginu, a vi se ne mozete strpiti par mjeseci sa duplim ili troduplim cijenama! Kajzer i Epidaurus kada je Ukrajina u pitanju. Also, a few months later. Huti blokiraju svjetsku trgovinu i ekonomiju, sve nam poskupljuje. Boli nas kita za Palestince sto ginu. To je njihova logika :bow:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Brokula
Postovi: 31014
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 12 jan 2024, 14:23

Internacionalni prolaz koji je u vodama Yemena i kroz koji nikad nije bilo problema znacajanijih dok Izrael nije krenuo u svoju genocidnu kampanju.
Bio je to obicni ekonomski napad koji je trebao podstaknuti velike sile da zaustave Izrael, ali tebi i slicni tebima je americki teror drazi i bolja opcija nego prekid ubijanja Palestinaca.

Isto ovo je cijeli svijet uradio Rusima i svi smo bili slozni da je potrebno, ali ovdje je jednostavan problem sto ti ni moralno ni legalno ne vidis problem u Izraelskoj invaziji i genocidu nad Gazom. To je sva sustina
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la admin » 12 jan 2024, 17:13

Poštedite nas časova vjeronauke, molim vas

Avatar
alemsa
Postovi: 23961
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la alemsa » 12 jan 2024, 17:14

admin je napisao/la:
12 jan 2024, 17:13
Poštedite nas časova vjeronauke, molim vas
Najmanje je toga bilo ali haj lakse izbrisati sve nego selektivno.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Marsal i 15 gostiju.