NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa je završila: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
10
77%
Neriješeno
1
8%
Poraz
2
15%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
laudrop
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 12 jan 2024, 17:03

Pa evo zbog svega navedenog oko Čelika do kraja života ne bih bio korisnik ASA banke. Ko je član i ko je pročitao izvještaj još više će skontati o čemu pričam.

Vjerujem da se zbog njihovih propusta pojavilo još više problema nego očekivanih, kako u poslovanju kluba, tako i u deblokadi računa.

Apsolutno danas-sutra podržavam odluku kluba na javno oglašavanje povodom nesposobnosti ASA banke da privede proces kraju. Imenom i prezimenom svakog ko je bio uključen u taj proces.
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

senadbrkic
Postovi: 92
Pridružen/a: 01 sep 2023, 12:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la senadbrkic » 12 jan 2024, 17:18

Convicts je napisao/la:
11 jan 2024, 15:15
Truhlo je napisao/la:
11 jan 2024, 15:05
Convicts je napisao/la:
11 jan 2024, 15:01
P. B. :ljepota:
Petar Bašić?
Petar Bojo :bih:
Potpisao za Voska Sport

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 12 jan 2024, 18:21

Venom je napisao/la:
12 jan 2024, 16:31
Ja sam za protreste pred bankom, izgleda da se ovdje problemi samo tako rjesavaju :kafa:
Tako je!
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
FliX
Postovi: 4709
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 12 jan 2024, 22:47

ASA Banka je relativno nova banka tako da sam uvjeren da Celik nikad nije ni imao racun ko nje. Vjerovatno je imao u IK Banci koju je kupila ASA Banka, ili u Vakufskoj Banci ili petoj desetoj koju je ASA Banka kupila.

Avatar
phillies
Postovi: 2620
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 12 jan 2024, 23:09

FliX je napisao/la:
12 jan 2024, 22:47
ASA Banka je relativno nova banka tako da sam uvjeren da Celik nikad nije ni imao racun ko nje. Vjerovatno je imao u IK Banci koju je kupila ASA Banka, ili u Vakufskoj Banci ili petoj desetoj koju je ASA Banka kupila.
ASA Banka je pokupovala dosta banaka po FBiH, tako da je na njih preslo svo poslovanje bivsih banaka. Izuzetak nije ni IK Banka.

Avatar
FliX
Postovi: 4709
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 13 jan 2024, 00:14

phillies je napisao/la:
12 jan 2024, 23:09
FliX je napisao/la:
12 jan 2024, 22:47
ASA Banka je relativno nova banka tako da sam uvjeren da Celik nikad nije ni imao racun ko nje. Vjerovatno je imao u IK Banci koju je kupila ASA Banka, ili u Vakufskoj Banci ili petoj desetoj koju je ASA Banka kupila.
ASA Banka je pokupovala dosta banaka po FBiH, tako da je na njih preslo svo poslovanje bivsih banaka. Izuzetak nije ni IK Banka.
Ma znam. Eto dok citam tvoj post, sem IK i Vakuvske banke koju sam nabrojao, sjetih se da su uzeli i Sberbank.
Ako im je sud dao zeleno svjetlo onda se to mora sa sudom i vidjet koji je rok. Najbolje kad odblokiraju, isti dan i zatvorit racun i otvorit u drugoj banci i vozdra.
Nervira me vise sve ovo. Sjetimo se kad je Duvnjak pricao o deblokadi racuna, a mislim da ce i Damjanovic biti bivsi dok se odblokira.

Avatar
laudrop
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 13 jan 2024, 09:18

FliX je napisao/la:
13 jan 2024, 00:14
phillies je napisao/la:
12 jan 2024, 23:09
FliX je napisao/la:
12 jan 2024, 22:47
ASA Banka je relativno nova banka tako da sam uvjeren da Celik nikad nije ni imao racun ko nje. Vjerovatno je imao u IK Banci koju je kupila ASA Banka, ili u Vakufskoj Banci ili petoj desetoj koju je ASA Banka kupila.
ASA Banka je pokupovala dosta banaka po FBiH, tako da je na njih preslo svo poslovanje bivsih banaka. Izuzetak nije ni IK Banka.
Ma znam. Eto dok citam tvoj post, sem IK i Vakuvske banke koju sam nabrojao, sjetih se da su uzeli i Sberbank.
Ako im je sud dao zeleno svjetlo onda se to mora sa sudom i vidjet koji je rok. Najbolje kad odblokiraju, isti dan i zatvorit racun i otvorit u drugoj banci i vozdra.
Nervira me vise sve ovo. Sjetimo se kad je Duvnjak pricao o deblokadi racuna, a mislim da ce i Damjanovic biti bivsi dok se odblokira.
Sud ne daje konkretno zeleno svjetlo za deblokadu računa nego za skidanje blokada, jednu po jednu. Dakle, sud za svako pravno i fizičkilice ponaosobno šalje ASA banci podnesak u kojem se navodi da se blokada lica N.N skine u njihovoj banci, a njihova zakonska obaveza je da isti taj podnesak od suda proslijede svim ostalim bankama kod kojih Čelik ima otvoren račun. Ovi nisu radili ni jedno ni drugo kako treba...

Isto tako i sudovi su kasnili sa slanjem podnesaka. Godišnji odmori, promjena sudije itd...

Sretan bih bio kada bismo u aprilu/maju deblokirali račun nakon svih ovih dešavanja koje nisu u nadležnosti kluba.
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Avatar
avenija
Postovi: 13648
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 13 jan 2024, 12:01

Mnogo nam štete nanosi blokirani račun, mogu misliti kako se frustrirano osjeca administracija koja radi na deblokadi već 8 mjeseci kad je obicnim navijacima više prešlo preko glave.

Ne znam ni sam sta je dobro rjesenje, pritisak javno na banku ili protesti pred bankom sto će ih razdrmati sigurno jer će doci u fokus medija ili lobirati preko utjecajnih ljudi iz politike ili poslovnih ljudi da se rjesi problem sa računom Čelika.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 13 jan 2024, 13:13

Organizovati press i na njemu Robert da govori.Što više u medije iznositi našu situaciju, prozivati banke, imena jasno i glasno.Ukoliko i dalje nebude reakcije, pokušati preko poznastava i kao što @avenija kaže preko ljudi iz politike, druge stvari nema ili čekaj njihovu milostinju.

convict35
Postovi: 362
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la convict35 » 13 jan 2024, 13:19

Celicni je napisao/la:
13 jan 2024, 13:13
Organizovati press i na njemu Robert da govori.Što više u medije iznositi našu situaciju, prozivati banke, imena jasno i glasno.Ukoliko i dalje nebude reakcije, pokušati preko poznastava i kao što @avenija kaže preko ljudi iz politike, druge stvari nema ili čekaj njihovu milostinju.
Mislim da je to sve vec pokusano,samo protesti ispred banke

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 13 jan 2024, 13:39

convict35 je napisao/la:
13 jan 2024, 13:19
Celicni je napisao/la:
13 jan 2024, 13:13
Organizovati press i na njemu Robert da govori.Što više u medije iznositi našu situaciju, prozivati banke, imena jasno i glasno.Ukoliko i dalje nebude reakcije, pokušati preko poznastava i kao što @avenija kaže preko ljudi iz politike, druge stvari nema ili čekaj njihovu milostinju.
Mislim da je to sve vec pokusano,samo protesti ispred banke
Nevjerujem sve tri opcije da su isprobane, prvo od pressa, nije se nikad niko prozvao javno, misleći koja banka, ko koči...Znamo mi članovi i na forumu ali to nije dovoljno niti mi možemo uticati, mora se pritisak konstantno praviti, i da jeste sve isprobano moramo konstanto raditi da iznosimo u javnost, pa neka ih mediji provlače u negativnom kontekstu, pa kad banke sami sebi nakače loš feedback i uvide, tek onda će početi raditi.Nažalost kod nas drugačije pošteno ne može.Čekati da se smiluju i to ne možemo, jer su nas pozamašno već oštetili.

Avatar
laudrop
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 13 jan 2024, 16:56

Iako sam djelomično upućen u problematiku, javio sam se članu UO da mi dodatno pojasni situaciju, a od njega sam dobio i potvrdu da to mogu ovdje podijeliti.

Mimo ASA banke klub mora odlobkirati račune i u Intesa banci i Sparkasse banci.

Klubu je ova informacija saopštena tek na kraju procesa skidanja blokada sa računa u ASA banci.

Od samog početka procesa rečeno je da će banke komunicirati između sebe no međutim to nisu radili.

Dakle, sav proces koji se do sad radio sa ASA bankom, sada se mora radit i sa Intesa i Sparkasse bankom...
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Bandit88
Postovi: 406
Pridružen/a: 06 sep 2021, 14:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Bandit88 » 13 jan 2024, 17:00

laudrop je napisao/la:
13 jan 2024, 16:56
Iako sam djelomično upućen u problematiku, javio sam se članu UO da mi dodatno pojasni situaciju, a od njega sam dobio i potvrdu da to mogu ovdje podijeliti.

Mimo ASA banke klub mora odlobkirati račune i u Intesa banci i Sparkasse banci.

Klubu je ova informacija saopštena tek na kraju procesa skidanja blokada sa računa u ASA banci.

Od samog početka procesa rečeno je da će banke komunicirati između sebe no međutim to nisu radili.

Dakle, sav proces koji se do sad radio sa ASA bankom, sada se mora radit i sa Intesa i Sparkasse bankom...
A orginalne potvrde koje su date ASA banci sa suda, neće banka da vrati (vjerovatno kako bi se kopiralo i ovjerilo) odnosno da proslijede u druge navedene banke.

Avatar
FliX
Postovi: 4709
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 13 jan 2024, 17:24

Bandit88 je napisao/la:
13 jan 2024, 17:00
laudrop je napisao/la:
13 jan 2024, 16:56
Iako sam djelomično upućen u problematiku, javio sam se članu UO da mi dodatno pojasni situaciju, a od njega sam dobio i potvrdu da to mogu ovdje podijeliti.

Mimo ASA banke klub mora odlobkirati račune i u Intesa banci i Sparkasse banci.

Klubu je ova informacija saopštena tek na kraju procesa skidanja blokada sa računa u ASA banci.

Od samog početka procesa rečeno je da će banke komunicirati između sebe no međutim to nisu radili.

Dakle, sav proces koji se do sad radio sa ASA bankom, sada se mora radit i sa Intesa i Sparkasse bankom...
A orginalne potvrde koje su date ASA banci sa suda, neće banka da vrati (vjerovatno kako bi se kopiralo i ovjerilo) odnosno da proslijede u druge navedene banke.
Pa valjda te potvrde koje je sud dostavio ASA banci, trebao je sud to "rjesenje" poslati i Celiku kao stranci koja je umjesana u taj spor.

Avatar
redbull93
Postovi: 14409
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 13 jan 2024, 18:15

I sta sad?
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
laudrop
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 13 jan 2024, 18:55

redbull93 je napisao/la:
13 jan 2024, 18:15
I sta sad?
Sud mora poslati i preostalim bankama rješenje o obustavi prinudne naplate jer banke neće da priznaju skinute blokade u ASA banci nego samo ono što im sud pošalje.
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 13 jan 2024, 18:58

A sud je tvrdio da nema potrebe za tim jer se radi o istim blokadama i da banka moze da proslijedi dokumentaciju drugim bankama.

Avatar
redbull93
Postovi: 14409
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 13 jan 2024, 19:14

Znaci sad sud i banka se prepucavaju preko nasih ledja, objasnjeno u kratkim crtama.

Koja glupa situacija, nevjerovatno. Zbog takvih banalnih stvari trpi klub, ako ne vide rjesenje situacije na vidiku, nesto poduzeti moramo.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
phillies
Postovi: 2620
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 13 jan 2024, 19:15

Pa koja su to djubrad, za nevjerovati. Pa zar njima nije u interesu da odblokiraju racune, pa da klub preko njih posluje. Samim tim donosi novac u banku, pa banka uzima sto proviziju, sto moze "vrtiti" tim novcem...Jok, birokratija ih pojede.
Kad se sve ovo zavrsi, naci neku trecu banku (mada je to sve u par deka, al za inat im), pa nek labrnjaju lagano i ASE i Sparovi i Intese...

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 13 jan 2024, 19:46

Kad se odblokira račun onda otvoriti račun u banci koja se ponudi kao največi sponzor Čelika!!! Ništa otvarat račun bez sponzorstva ,prvo plati,doniraj,sponzoriši i onda otvoriš račun u toj banci! Ebo te više i asa i nasa i klinac palac!
::::SAMO ČELIK::::

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.