Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
DUVNO1921
Postovi: 294
Pridružen/a: 19 jul 2021, 16:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DUVNO1921 » 22 jan 2024, 21:20

DamirT je napisao/la:
21 jan 2024, 14:02
Ko je ovaj Ivisic sto igra u NCAA ligi? Iz Viteza, je li ga vec mozemo otpisati ili ima neke sanse?
Brate, cisto sumnjam da anamo oni uopste razmisljaju igrat za BiH. Samo ih ljuta muka ustvari nepozivanje moze natjerati da igraju za BH Repku.
FK Zeljezničar Sarajevo 1921
AUT

Avatar
mahic
Postovi: 824
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mahic » 22 jan 2024, 22:11

DUVNO1921 je napisao/la:
22 jan 2024, 21:20
DamirT je napisao/la:
21 jan 2024, 14:02
Ko je ovaj Ivisic sto igra u NCAA ligi? Iz Viteza, je li ga vec mozemo otpisati ili ima neke sanse?
Brate, cisto sumnjam da anamo oni uopste razmisljaju igrat za BiH. Samo ih ljuta muka ustvari nepozivanje moze natjerati da igraju za BH Repku.
stari mu je veliki "Hrvat" ali na kraju je pobijedila veca ljubav prema novcu pa je potpisao ugovor sa Miskom u medjuvremenu mu je stari zajebao i Sibenik i Podgoricane...

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la EdinjoBos » 23 jan 2024, 11:10

odavno je hrvatski kosarkaski savez bracu ivisic u nasoj bosni nasao, pozvao i sebi osigurao, mislim prije 3 godine ili tako nesto. njima bravo nama sramota za lijenost, nije da je jedini slucaj... .

Avatar
donDondon
Postovi: 3501
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la donDondon » 23 jan 2024, 11:47

ko je prodao papire Matkovica taj je i ovu bracu prodao
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 24 jan 2024, 23:00

Amsal dosta dobar u zadnje vrijeme.


Avatar
Ghuraba
Postovi: 4224
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 28 jan 2024, 18:24

Kamenjas i Alibegovic u strasnoj formi, Halilovic se polahko budi, Musa konstantno odlican, Atic standardno od sjaja do ocaja (ili obrnuto), Gegic u Endesa ligi jos uvijek ne igra, a u EC dobije neki minimalac, Lazic u prve 2-3 utakmice KLS-a jako los, Vrabac u drugoj francuskoj katastrofalan i Roberson jos uvijek neaktivan (ima tacno 4 sedmice do Francuza, pa valjda dotad uhvati kakvu-takvu formu).

To je nekih 9 igraca koji Adis rotira na utakmicama. Evidentan je problem na vanjskim pozicijama, gdje osim Muse i Atica nemamo nikog da igra dobro u klubu. Roberson mjesecima ne igra, a Gegic, Lazic i Vrabac su van forme. Ako njih ovakve ponovo isforsira i dadne im velike minutaze, onda ce to biti jos jedan dokaz da covjek ne prati nijednog potencijalnog reprezentativca. Ne kazem da mi imamo nekakvu bazu iz koje se lahko moze izvuci novo kvalitetno ime, ali trenutno Kondic, Delalic i Durmo igraju odlicno u svojim klubovima i zasluzuju mjesto medju 12 igraca. Kondic kao rezerva Robersonu, Delalic da pokusa ponuditi nesto drugo u odnosu na Lazica i Durmo da preuzme ulogu Vrabca.

Otkako je Kamenjas upao u roster (cemu ima vec 4-5 godina), mi nismo nikog novog dodali i mislim da je krajnje vrijeme da se to desi. Osim toga, ako smo na ovom zadnjem predkvalifikacijskom turniru isprobali soluciju s 2 centra (a nije da i ranije nisu igrali Nurkic + Halilovic/Kamenjas ili Kamenjas + Halilovic - tj. sve redom klasicne petice), onda ne vidim razloga da se ne isproba petorka s Durmom na 4 (pogotovo sto trenutno imamo svega tri kvalitetna visoka igraca). Ibrahim je cijelu proslu sezonu u Srbiji bio odlican na toj poziciji, a cini se da i u Madjarskoj dobar dio vremena provodi na 4. Nastranu sto jednako kvalitetno moze odraditi i sve one zadatke koje je Vrabac dosad imao. Ne mogu se sjetiti kad smo zadnji put izveli small ball petorku, gdje bi se Lazic ili Vrabac spustili na PF. Godinama vec igramo istu kosarku, spolja forsiramo atleticne igrace bez suta (Vrabac, Lazic, Gegic...), a i u unutrasnjoj liniji imamo standardne rotacije (doduse, sad ce Alibegovic to malo osvjeziti i promijeniti). Ako sad nije vrijeme da igraci poput Kondica i Delalica, koji mogu zabijati u serijama s distance, pokusaju popraviti krvnu sliku - onda stvarno ne znam kad ce biti. Ok, oni defanzivno nisu na nivou koji nama treba, ali uvijek je lahko vratiti Gegica i/ili Lazica u igru ako vidis da protivnik u serijama dolazi do laganih poena.

To su neke stvari koje bih ja promijenio, ali naravno da ne mislim da Beciragic ista slicno ima u planu. On je spominjao Kondica i vjerovatno ce ga ostaviti na skracenom spisku pod uslovom da ovaj to zeli (pogotovo ako Roberson otpadne), a na ovaj standardni roster od 10-ak igraca pozvat ce jos Delalica, Ilica, Sejfica i slicne - cisto da se popuni broj i da ima dostupne 3 petorke za treninga. Od Durme nece biti nista jer on je u dalekoj Madjarskoj i tu vec treba platiti kartu, sto nije slucaj kad su pitanju puleni iz domace lige.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 28 jan 2024, 20:06

Kondić i Amsal moraju imati minute u ovom prozoru, doduše Kondić pod uslovom da želi igrati. Solidan je u Igokei, a nama itekako može valjati na 1.

Sa druge strane Amsal je u odličnoj formi u zadnje vrijeme kao što napisa Lumani prije par dana. Jest da je to neki smiješan nivo naše lige ali nama Amsal svakako treba kao neko ko će uzeti koju trojku, malo rasteretiti ove naše tekškaše na vanjskim pozicijama i to je to.

Ako nam je Almir Hasandić mogao imati neku ulogu u reprezentaciji, može i Delalić.

PS: Slažem se od do sa ovim Ghurabinim postom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 28 jan 2024, 23:40

Ghuraba je napisao/la:
28 jan 2024, 18:24
Kamenjas i Alibegovic u strasnoj formi, Halilovic se polahko budi, Musa konstantno odlican, Atic standardno od sjaja do ocaja (ili obrnuto), Gegic u Endesa ligi jos uvijek ne igra, a u EC dobije neki minimalac, Lazic u prve 2-3 utakmice KLS-a jako los, Vrabac u drugoj francuskoj katastrofalan i Roberson jos uvijek neaktivan (ima tacno 4 sedmice do Francuza, pa valjda dotad uhvati kakvu-takvu formu).

To je nekih 9 igraca koji Adis rotira na utakmicama. Evidentan je problem na vanjskim pozicijama, gdje osim Muse i Atica nemamo nikog da igra dobro u klubu. Roberson mjesecima ne igra, a Gegic, Lazic i Vrabac su van forme. Ako njih ovakve ponovo isforsira i dadne im velike minutaze, onda ce to biti jos jedan dokaz da covjek ne prati nijednog potencijalnog reprezentativca. Ne kazem da mi imamo nekakvu bazu iz koje se lahko moze izvuci novo kvalitetno ime, ali trenutno Kondic, Delalic i Durmo igraju odlicno u svojim klubovima i zasluzuju mjesto medju 12 igraca. Kondic kao rezerva Robersonu, Delalic da pokusa ponuditi nesto drugo u odnosu na Lazica i Durmo da preuzme ulogu Vrabca.

Otkako je Kamenjas upao u roster (cemu ima vec 4-5 godina), mi nismo nikog novog dodali i mislim da je krajnje vrijeme da se to desi. Osim toga, ako smo na ovom zadnjem predkvalifikacijskom turniru isprobali soluciju s 2 centra (a nije da i ranije nisu igrali Nurkic + Halilovic/Kamenjas ili Kamenjas + Halilovic - tj. sve redom klasicne petice), onda ne vidim razloga da se ne isproba petorka s Durmom na 4 (pogotovo sto trenutno imamo svega tri kvalitetna visoka igraca). Ibrahim je cijelu proslu sezonu u Srbiji bio odlican na toj poziciji, a cini se da i u Madjarskoj dobar dio vremena provodi na 4. Nastranu sto jednako kvalitetno moze odraditi i sve one zadatke koje je Vrabac dosad imao. Ne mogu se sjetiti kad smo zadnji put izveli small ball petorku, gdje bi se Lazic ili Vrabac spustili na PF. Godinama vec igramo istu kosarku, spolja forsiramo atleticne igrace bez suta (Vrabac, Lazic, Gegic...), a i u unutrasnjoj liniji imamo standardne rotacije (doduse, sad ce Alibegovic to malo osvjeziti i promijeniti). Ako sad nije vrijeme da igraci poput Kondica i Delalica, koji mogu zabijati u serijama s distance, pokusaju popraviti krvnu sliku - onda stvarno ne znam kad ce biti. Ok, oni defanzivno nisu na nivou koji nama treba, ali uvijek je lahko vratiti Gegica i/ili Lazica u igru ako vidis da protivnik u serijama dolazi do laganih poena.

To su neke stvari koje bih ja promijenio, ali naravno da ne mislim da Beciragic ista slicno ima u planu. On je spominjao Kondica i vjerovatno ce ga ostaviti na skracenom spisku pod uslovom da ovaj to zeli (pogotovo ako Roberson otpadne), a na ovaj standardni roster od 10-ak igraca pozvat ce jos Delalica, Ilica, Sejfica i slicne - cisto da se popuni broj i da ima dostupne 3 petorke za treninga. Od Durme nece biti nista jer on je u dalekoj Madjarskoj i tu vec treba platiti kartu, sto nije slucaj kad su pitanju puleni iz domace lige.
Durmo je odlican ,igra brzo i nije ga strah napadati obruc.Delalic bi trebao dobiti neke minute a boljeg Backup PG pd Kondica nismo imali 10 godina ;)Btw,Robi je igrao prosle sedmice u Euro Cupu.Kamjenjas je odigrao tekmu karijere kada je pogodio 2 trice ,ako tada nije shvatio nece nikada.

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la EdinjoBos » 28 jan 2024, 23:49

sta je sa mulicem, da li se je oporavio?
hvala

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 29 jan 2024, 15:45

Od kad je Moody out, Kondić se stvarno nametnuo. Ja nisam očekivao da može da ima ovako zrele reakcije u napadu, sazreo je.

Iako, ovo što radi Igokea je stvarno gadljivo, napravi dobar roster za početak sezone, navuče sebi dovoljno pobjeda da nema sikiracije oko opstanka, i onda raspusti nosioce igre i razigrava ostale. U bilo kojoj ozbiljnoj ligi to bi bio problem, ali u ABA niko ne reaguje, jer ovo je stvarno ozbiljan udarac na regularnost.

Sa Moodyem i Tanaskovićem, Igokea bi sigurno bila u top4, bez dileme su bolji od Cedevite, a možda bi i Budućnost ugrozili. Ako se tome doda još Zoran NIkolić koji je odličan rezervni centar za ABA, to je tim koji je jako teško dobiti kod kuće.





Ovako, ostaje im bar taj benefit da daju minute svojim igračima. Kondić stvarno može u 12 BiH, u nekoj ulozi

Bilizma
Postovi: 88
Pridružen/a: 05 okt 2021, 13:59
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bilizma » 29 jan 2024, 20:01

Rijad Avdić otišao iz Rumunije. Gdje li će babo sad da ga progura

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 30 jan 2024, 10:22

Nego, kakvu selekciju ima ovaj Kipar? Ja nikad nisam čuo ni za jednog njihovog igrača, jesu li kakvih Grka naturalizovali da nas ohlade odmah na početku :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DamirT
Postovi: 14001
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DamirT » 30 jan 2024, 11:08

Raonffa je napisao/la:
30 jan 2024, 10:22
Nego, kakvu selekciju ima ovaj Kipar? Ja nikad nisam čuo ni za jednog njihovog igrača, jesu li kakvih Grka naturalizovali da nas ohlade odmah na početku :mrgreen:
Imaju jednog igraca u Ludwigsburgu. Ovo ostalo sve njihova liga.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 30 jan 2024, 12:57

Da, to sam i ja pronašao na nekom spisku od prošle godine.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


VensanKasel
Postovi: 1929
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la VensanKasel » 06 feb 2024, 23:09

Nemanja86 je napisao/la:
29 jan 2024, 15:45
Od kad je Moody out, Kondić se stvarno nametnuo. Ja nisam očekivao da može da ima ovako zrele reakcije u napadu, sazreo je.

Iako, ovo što radi Igokea je stvarno gadljivo, napravi dobar roster za početak sezone, navuče sebi dovoljno pobjeda da nema sikiracije oko opstanka, i onda raspusti nosioce igre i razigrava ostale. U bilo kojoj ozbiljnoj ligi to bi bio problem, ali u ABA niko ne reaguje, jer ovo je stvarno ozbiljan udarac na regularnost.

Sa Moodyem i Tanaskovićem, Igokea bi sigurno bila u top4, bez dileme su bolji od Cedevite, a možda bi i Budućnost ugrozili. Ako se tome doda još Zoran NIkolić koji je odličan rezervni centar za ABA, to je tim koji je jako teško dobiti kod kuće.





Ovako, ostaje im bar taj benefit da daju minute svojim igračima. Kondić stvarno može u 12 BiH, u nekoj ulozi
Kad može par ekipa u NBA da igra rekreativno , šta je problem sa Igokeom u ABA ? :kafa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
DamirT
Postovi: 14001
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DamirT » 22 feb 2024, 20:24

Al Biberoglu srcano pjeva himnu Turske :kafa:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la zgembo89 » 23 feb 2024, 00:08

DamirT je napisao/la:
22 feb 2024, 20:24
Al Biberoglu srcano pjeva himnu Turske :kafa:
Zabio 27 koseva 8 skokova valja oznojit dres za lire

Avatar
DamirT
Postovi: 14001
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DamirT » 23 feb 2024, 00:53

zgembo89 je napisao/la:
23 feb 2024, 00:08
DamirT je napisao/la:
22 feb 2024, 20:24
Al Biberoglu srcano pjeva himnu Turske :kafa:
Zabio 27 koseva 8 skokova valja oznojit dres za lire
Zna on da su mu ove kvalifikacije jedine utakmice za Tursku. Veliko takmicenje daj Boze da vidi. Doduse mozda i vidi, ali ce im nositi peskire. Jos kad dovedu stranca, pa one iz NBA... Mrka mu je kapa.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.